Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#37
dflc03

dflc03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.03.2006
Lista de link-uri utile (sper) pentru cei interesati de cazare pe cont propriu in Thassos.

Accomodations - Thassos

P.S. Nu bagati in seama ce scrie la inceputul listei, se refera la un hotel care nu mai este in lista si nu la toate hotelurile, asa cum ar putea sa para.  Eu am folosit multe din link-uri si au fost OK .

Edited by dflc03, 17 April 2006 - 20:24.


#38
GABIDANA

GABIDANA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.01.2006
Salutare tuturor din nou !!!
Accesand link-ul  dat de dflc 03 :coolspeak:  am conversat pe mail cu mai multe posibile locuri de cazare din Thassos si am gasit cateva cu tarife ,cred eu , foarte bune -intre 45 si 65 euro pe noapte pt. 2 adulti si un copil.
Am insa o mare rugaminte catre cei care au mai fost in Thassos.
Nu stiu in care oras, sat ,port , sau ce sunt ele,este mai bine sa imi fac rezervarea.
Mi-ar place sa fie un oras (catun) care sa aiba taverne bune , magazine interesante si in primul rand sa aiba o plaja frumoasa , cu nisip fin si cu apa limpede.
Daca ar fi si cu ceva locuri de joaca pt. copii ar fi si mai bine.Mentionez ca voi merge impreuna cu sotia si cu baietelul nostru in varsta de 5 ani. :w00t:
Vreau sa merg cu masina , deci voi putea sa  vizitez si alte locuri mai interesante de pe insula.
Iata zonele in care am gasit cazarile cele mai convenabile :
-Limenas (Thassos City)
                                                                                      -Skala Prinos
                                                                                      -Pefkari
                                                                                      -Skala Potamias
Voi ce credeti ? Unde este mai frumos, mai linistit , mai multa verdeata ?N-as vrea nici sa stau intr-un loc doar cu 3 case , un butic si o crasma(taverna) :cursing:
Daca credeti ca exista o alta zona mai frumoasa , mai interesanta , va rog sa-mi spuneti si mie.
Va rog frumos sa ma ajutati cu sfaturile voastre pentru a putea sa ma hotarasc repede , deoarece unii dintre proprietarii cazarilor vor sa le trimit deja un acconto :naughty:  ( eu mergand in perioada de varf - 01.08.2006-08.08.2006)
Va multumesc anticipat pentru raspunsurile si sfaturile voastre !!! :worthy:

Edited by GABIDANA, 29 April 2006 - 01:26.


#39
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
am fost de Paste in Thasos, dar din pacate nu te pot ajuta cu sugestii, n-am avut cum sa-mi fac o idee de ansamblu. eu am stat in Potos - si cred ca pot sa afirm ca statiune cu o singura crasma nu gasesti  :D  aici erau vreo 5 una langa alta; erau si cateva magazinute, dar erau cam toate inchise, fiind sarbatoare.

  ghida ne-a spus (eu doar citez acum) ca Paradise Beach e singurul loc unde apa are si valuri, daca iti doresti asa ceva. nu-mi mai amintesc unde era, oricum undeva in vestul insulei.

un loc de distractie renumit in insula e taverna Augustos din Theologos - desi cam aglomerat, nu corespunde cu ideea de intimitate pe care o aveam eu despre o taverna, cred ca merita o seara petrecuta acolo.

verdeata si liniste cred ca gasesti oriunde in Thasos.

opinii mai pertinente sper ca vei primi de la cei care au savurat acolo un sejur, nu doar 2 zile de sarbatoare.

#40
cainelerosu69

cainelerosu69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.03.2006
si eu vreu sa plec in thassos peste 1 luna;
Plssss recomandati-mi o agentie ok
Caut hotel in Limenas de 3 stele , eventual piscina
Am gasit oferte la multe agentii, dar nu vreau sa-mi iau vre-o tzeapa
Am fost in Paralia cu Tramp Travel si ghidul(Razvan) trebui sa-mi multumeasca si acum ca nu l-am batut

#41
dflc03

dflc03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.03.2006

 cainelerosu69, on Apr 29 2006, 14:16, said:

si eu vreu sa plec in thassos peste 1 luna;
Plssss recomandati-mi o agentie ok
Caut hotel in Limenas de 3 stele , eventual piscina
Am gasit oferte la multe agentii, dar nu vreau sa-mi iau vre-o tzeapa
Am fost in Paralia cu Tramp Travel si ghidul(Razvan) trebui sa-mi multumeasca si acum ca nu l-am batut

"Am fost in Paralia cu Tramp Travel si ghidul(Razvan) trebui sa-mi multumeasca si acum ca nu l-am batut "... detalii? Eu aveam de gand sa merg cu Tramp in Limenas/Thassos Town.

 GABIDANA, on Apr 29 2006, 02:25, said:

Salutare tuturor din nou !!!
Accesand link-ul  dat de dflc 03 :coolspeak:  am conversat pe mail cu mai multe posibile locuri de cazare din Thassos si am gasit cateva cu tarife ,cred eu , foarte bune -intre 45 si 65 euro pe noapte pt. 2 adulti si un copil.
Am insa o mare rugaminte catre cei care au mai fost in Thassos.
Nu stiu in care oras, sat ,port , sau ce sunt ele,este mai bine sa imi fac rezervarea.
Mi-ar place sa fie un oras (catun) care sa aiba taverne bune , magazine interesante si in primul rand sa aiba o plaja frumoasa , cu nisip fin si cu apa limpede.
Daca ar fi si cu ceva locuri de joaca pt. copii ar fi si mai bine.Mentionez ca voi merge impreuna cu sotia si cu baietelul nostru in varsta de 5 ani. :w00t:
Vreau sa merg cu masina , deci voi putea sa  vizitez si alte locuri mai interesante de pe insula.
Iata zonele in care am gasit cazarile cele mai convenabile :
-Limenas (Thassos City)
                                                                                      -Skala Prinos
                                                                                      -Pefkari
                                                                                      -Skala Potamias
Voi ce credeti ? Unde este mai frumos, mai linistit , mai multa verdeata ?N-as vrea nici sa stau intr-un loc doar cu 3 case , un butic si o crasma(taverna) :cursing:
Daca credeti ca exista o alta zona mai frumoasa , mai interesanta , va rog sa-mi spuneti si mie.
Va rog frumos sa ma ajutati cu sfaturile voastre pentru a putea sa ma hotarasc repede , deoarece unii dintre proprietarii cazarilor vor sa le trimit deja un acconto :naughty:  ( eu mergand in perioada de varf - 01.08.2006-08.08.2006)
Va multumesc anticipat pentru raspunsurile si sfaturile voastre !!! :worthy:

Eu am stat in Pefkari (cazarea) 10 zile pe cont propriu acum 3 ani. Statiunea propriu zisa e foarte mica si plaja cam pietroasa dar hotelurile si tavernele aferente sunt OK. Potos e la 15 minute de mers pe jos/ 5 minute cu masina, si acolo gasesti de toate, magazine, taverne, baruri pe faleza, plaja cu nisip.
Anul asta am de gand sa merg in Limenas, e chiar mai multa viata decat in Potos - si implicit mai putina liniste, dar eu nu am copii pe cap.
Daca ai masina, Limenas e OK, sunt plaje foarte bune la 5 - 15 minute distanta cu masina.

#42
cainelerosu69

cainelerosu69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.03.2006
Sa va povestesc cum a fost cu Tramp Travel in Paralia
Revelion 2005-2006
Am contactat agentia C & D Partner si am hotarat 3 cupluri sa mgm sa ne distram
Autocarul a venit cu o intarziere de 2 ore
Era un autocar vechi, iar discutiile au inceput in momentul in care am cerut locurile din autocar rezervate
In cele din urma am rezolvat
1 persoana era in plus,dar sa rezolvat si asta(1 din soferi a stat in picioare)
Drumul a fost un cosmar , am facut 26 de ore pana in Paralia;ne-am ratacit in Bulgaria, autocarul nu depasea 80 km/ora, in cele din urma am ajuns la Paralia.
Am nimerit la etaj 3.
Dimineata la masa era coada,stateam ca animalele si asteptam mancarea care a fost super naspa
Statiunea era pustie, se vb romaneste la tot pasul.
Era un fel de Techirghiol
Am mancat la o taverna unde numai pe paine am dat 15 euro(pt 6 persoane)
Preturi:o merdenea =1.5 ore; o bere 3 euro; un ceai 2 euro
pe 31 dec am plecat in excursie la Meteora (25 euro /pers);acolo era ceata si nu am vazut mai nimik
In nici o noapte nu am avut apa calda la hotel;am facut dus numai cu apa rece(la receptie ni se spunea ca se rezolva in 5 min dar nimik)
Ghidul(Razvan) era super nesimtit:
-oprea numai in parcari unde i-si lua comision la absolut tot ce cumparam
-era obraznic(am ajuns sa ne si injuram)
Mancarea in noaptea de revelion a fost oribila nu am mancat nimik
Recomand sa nu mergeti nicaieri cu Tramp Travel
va pun niste poze cu Hotel Muses si cu sarmalele din noaptea de revelion

Attached Files



#43
dflc03

dflc03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.03.2006

 cainelerosu69, on Apr 29 2006, 17:28, said:

Sa va povestesc cum a fost cu Tramp Travel in Paralia
Revelion 2005-2006
Am contactat agentia C & D Partner si am hotarat 3 cupluri sa mgm sa ne distram
Autocarul a venit cu o intarziere de 2 ore
Era un autocar vechi, iar discutiile au inceput in momentul in care am cerut locurile din autocar rezervate
In cele din urma am rezolvat
1 persoana era in plus,dar sa rezolvat si asta(1 din soferi a stat in picioare)
Drumul a fost un cosmar , am facut 26 de ore pana in Paralia;ne-am ratacit in Bulgaria, autocarul nu depasea 80 km/ora, in cele din urma am ajuns la Paralia.
Am nimerit la etaj 3.
Dimineata la masa era coada,stateam ca animalele si asteptam mancarea care a fost super naspa
Statiunea era pustie, se vb romaneste la tot pasul.
Era un fel de Techirghiol
Am mancat la o taverna unde numai pe paine am dat 15 euro(pt 6 persoane)
Preturi:o merdenea =1.5 ore; o bere 3 euro; un ceai 2 euro
pe 31 dec am plecat in excursie la Meteora (25 euro /pers);acolo era ceata si nu am vazut mai nimik
In nici o noapte nu am avut apa calda la hotel;am facut dus numai cu apa rece(la receptie ni se spunea ca se rezolva in 5 min dar nimik)
Ghidul(Razvan) era super nesimtit:
-oprea numai in parcari unde i-si lua comision la absolut tot ce cumparam
-era obraznic(am ajuns sa ne si injuram)
Mancarea in noaptea de revelion a fost oribila nu am mancat nimik
Recomand sa nu mergeti nicaieri cu Tramp Travel
va pun niste poze cu Hotel Muses si cu sarmalele din noaptea de revelion

Suna sinistru...
Partea nasoala e ca oferte interesante de Limenas nu am gasit decat la ei, prin agentii revanzatoare si la
Europa Travel, care au un "renume" descurajant.
Din pacate, daca nu ai masina personala sau ceva aranjament de transport independent esti la mana agentiilor, care pe destinatia Thassos sunt putine si ei stiu asta.

#44
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 dflc03, on Apr 29 2006, 18:03, said:

Suna sinistru...
Partea nasoala e ca oferte interesante de Limenas nu am gasit decat la ei, prin agentii revanzatoare si la
Europa Travel, care au un "renume" descurajant.
Din pacate, daca nu ai masina personala sau ceva aranjament de transport independent esti la mana agentiilor, care pe destinatia Thassos sunt putine si ei stiu asta.

cu Europa Travel am fost eu. singurul minus - ne-au schimbat hotelul in Paralia de la 3 la 2 stele, fara vreo explicatie, dar pentru o noapte n-a murit nimeni. am injurat mult mai rau anul trecut Grafosul, care n-a schimbat clasificarea, ci "doar" localizarea hotelului, si ne-au anuntat in ajunul plecarii: nu se poate in Praga, e 1 mai, aglomerat, stam langa Praga (langa = 27 km).
in rest, ce-au promis asta au oferit. spilul e sa citesti atent ce promit.

in Thasos, Europa Travel e prima agentie de la noi care a intrat, si cu cele mai multe oferte, din cate stiu.

#45
dflc03

dflc03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.03.2006

 mianna, on Apr 29 2006, 18:15, said:

cu Europa Travel am fost eu. singurul minus - ne-au schimbat hotelul in Paralia de la 3 la 2 stele, fara vreo explicatie, dar pentru o noapte n-a murit nimeni. am injurat mult mai rau anul trecut Grafosul, care n-a schimbat clasificarea, ci "doar" localizarea hotelului, si ne-au anuntat in ajunul plecarii: nu se poate in Praga, e 1 mai, aglomerat, stam langa Praga (langa = 27 km).
in rest, ce-au promis asta au oferit. spilul e sa citesti atent ce promit.

in Thasos, Europa Travel e prima agentie de la noi care a intrat, si cu cele mai multe oferte, din cate stiu.

Atata timp cat "pentru o noapte 3*> 2* nu moare nimeni" si "langa = 27 km" se petrec fara vreo despagubire sau repercursiune asupra agentiilor respective, de asta vom avea parte si in viitor.

#46
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 dflc03, on Apr 29 2006, 18:25, said:

Atata timp cat "pentru o noapte 3*> 2* nu moare nimeni" si "langa = 27 km" se petrec fara vreo despagubire sau repercursiune asupra agentiilor respective, de asta vom avea parte si in viitor.

de acord cu tine; din pacate eu gandesc altfel: nici o despagubire cat pretul excursiei nu mi-ar fi dat posibilitatea sa savurez viata de noapte din Praga.

nici o despagubire cat dublul pretului excursiei nu m-ar mai fi putut face sa vad pentru prima data Parisul seara; l-am vazut la 8 jumate dimineata, si asta a fost imaginea "idilica" ramasa pe retina mea. toate compensatiile ulterioare n-ar fi putut-o schimba. (paragraful asta se refera la Romantic Travel).

poate daca as fi aflat cazuri concrete in care agentia sa aiba de suferit in urma reclamatiilor, m-as fi mobilizat si eu sa fac demersurile necesare. dar nu stiu nici unul. asa ca tot ce-am facut a fost sa prezint in adevarata lumina - aici si oriunde am mai avut ocazia - modul de organizare a excursiilor al agentiei Grafos. Pe Europa Travel inca n-o denigrez vehement, dar atrag atentia celor care planuiesc un sejur ca nu-i deloc placut sa ai parte de astfel de surprize pentru 7 nopti, nu doar pentru una singura.

#47
blackdeath22

blackdeath22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 04.02.2006
[quote name='GABIDANA' date='Apr 29 2006, 02:25' post='1460826']
Salutare tuturor din nou !!!
Accesand link-ul  dat de dflc 03 :coolspeak:  am conversat pe mail cu mai multe posibile locuri de cazare din Thassos si am gasit cateva cu tarife ,cred eu , foarte bune -intre 45 si 65 euro pe noapte pt. 2 adulti si un copil.
Am insa o mare rugaminte catre cei care au mai fost in Thassos.
Nu stiu in care oras, sat ,port , sau ce sunt ele,este mai bine sa imi fac rezervarea.
Mi-ar place sa fie un oras (catun) care sa aiba taverne bune , magazine interesante si in primul rand sa aiba o plaja frumoasa , cu nisip fin si cu apa limpede.
Daca ar fi si cu ceva locuri de joaca pt. copii ar fi si mai bine.Mentionez ca voi merge impreuna cu sotia si cu baietelul nostru in varsta de 5 ani. :w00t:
Vreau sa merg cu masina , deci voi putea sa  vizitez si alte locuri mai interesante de pe insula.
Iata zonele in care am gasit cazarile cele mai convenabile :
-Limenas (Thassos City)
                                                                                      -Skala Prinos
                                                                                      -Pefkari
                                                                                      -Skala Potamias
Voi ce credeti ? Unde este mai frumos, mai linistit , mai multa verdeata ?N-as vrea nici sa stau intr-un loc doar cu 3 case , un butic si o crasma(taverna) :cursing:
Daca credeti ca exista o alta zona mai frumoasa , mai interesanta , va rog sa-mi spuneti si mie.
Va rog frumos sa ma ajutati cu sfaturile voastre pentru a putea sa ma hotarasc repede , deoarece unii dintre proprietarii cazarilor vor sa le trimit deja un acconto :naughty:  ( eu mergand in perioada de varf - 01.08.2006-08.08.2006)
Va multumesc anticipat pentru raspunsurile si sfaturile voastre !!! :worthy:[quote]

peste tot sunt multe taverne de unde ai sa alegi dar plaja cea mai faina este la Skala Potamias si acolo este si faleza unde seara te poti plimba si este foarte placut cu tavernele pe malul marii

Edited by blackdeath22, 29 April 2006 - 18:03.


#48
NICOLEVIL

NICOLEVIL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.05.2006

 dflc03, on Apr 29 2006, 18:03, said:

Suna sinistru...
Partea nasoala e ca oferte interesante de Limenas nu am gasit decat la ei, prin agentii revanzatoare si la
Europa Travel, care au un "renume" descurajant.
Din pacate, daca nu ai masina personala sau ceva aranjament de transport independent esti la mana agentiilor, care pe destinatia Thassos sunt putine si ei stiu asta.

Eu am fost si in Paralia(adevarat, la vila) si in Thassos(tot la vila, in Potos) cu Europa Travel si totul a fost OK, adica cam ce mi s-a spus si la ce ma asteptam pentru banii dati. Anul asta am gasit la ei o oferta pentru Corfu si deja m-am inscris.
In Thassos s-au perindat multe agentii din ro da' vad ca astia au ramas. Eu am fost in august si pt o prietene care a venit cu masina, am reusit sa gasim camera la 60 EURO/noapte. Pe mine m-a costat cu tot cu transport, 6 nopti pana in 200 EURO, daca-mi amintesc bine.
Deci, este bine cu masina personala, da' sa fii pregatit pentru orice

#49
razvan80

razvan80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.05.2006

 NICOLEVIL, on May 2 2006, 21:06, said:

Eu am fost si in Paralia(adevarat, la vila) si in Thassos(tot la vila, in Potos) cu Europa Travel si totul a fost OK, adica cam ce mi s-a spus si la ce ma asteptam pentru banii dati. Anul asta am gasit la ei o oferta pentru Corfu si deja m-am inscris.
In Thassos s-au perindat multe agentii din ro da' vad ca astia au ramas. Eu am fost in august si pt o prietene care a venit cu masina, am reusit sa gasim camera la 60 EURO/noapte. Pe mine m-a costat cu tot cu transport, 6 nopti pana in 200 EURO, daca-mi amintesc bine.
Deci, este bine cu masina personala, da' sa fii pregatit pentru orice


Buna,

M-am inscris si eu la excursia in Corfu pe care o organizeaza Europa Travel pe 30 iulie si vreau sa stiu daca sunt OK si daca respecta conditiile din contract. Ai putea sa-mi dai cateva detalii despre ei? Cum ar fi autocarul,  
ghidul si daca in general cazarea si masa au fost bune.
Multumesc!

#50
crissa

crissa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 03.05.2006

 lexi, on Mar 26 2006, 23:30, said:

E preferabil sa mergi pe la sfarsitul lui iunie (asta daca nu vrei chiar in sezon, cand e mai scump). E vremea mai frumoasa, apa mai limpede, se intuneca mai tarziu. Ai mai mult timp de plaja, plimbare, etc.

Noi vrem sa mergem la sfarsitul lunii iunie in Thassos la Hotelul Ioannis Golden Club langa Golden Beach .
Ai fost cumva pe acolo? Sau altcineva a fost prin zona? Ceva detalii ? Eprima iesire si nu vreau sa raman cu un gust amar !
Va multumesc anticipat :)  :)

#51
bully-mac

bully-mac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 03.11.2005
noi suntem aproape 90% de o vacanta in Thassos-hotel Achilion, la inceputul lunii august...a mai fost cineva acolo? sa nu fiu eu primul care ajunge la hotelul ala si nu stie despre ce e vorba...

#52
dflc03

dflc03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.03.2006

 bully-mac, on May 4 2006, 10:20, said:

noi suntem aproape 90% de o vacanta in Thassos-hotel Achilion, la inceputul lunii august...a mai fost cineva acolo? sa nu fiu eu primul care ajunge la hotelul ala si nu stie despre ce e vorba...

Eu am trecut pe acolo in 2003 (nu am locuit acolo) si am stat de vorba cu proprietarul, e un tip amabil. Daca nu te deranjeaza ca e departe rau de plaja si de cam orice altceva, hotelul in sine e OK.

#53
bully-mac

bully-mac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 03.11.2005
departe rau inseamna mai mult de 800m? atata scrie in brosura ca e pana la plaja ... ceea ce pot suporta... sa zicem...sau daca ma plimb seara prin cine stie ce baruri, noaptea vin la hotel prin padure,  sare ursul la viol?...asa de departe e de orice?

Edited by bully-mac, 04 May 2006 - 12:25.


#54
dflc03

dflc03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.03.2006

 bully-mac, on May 4 2006, 13:24, said:

departe rau inseamna mai mult de 800m? atata scrie in brosura ca e pana la plaja ... ceea ce pot suporta... sa zicem...sau daca ma plimb seara prin cine stie ce baruri, noaptea vin la hotel prin padure,  sare ursul la viol?...asa de departe e de orice?

Or fi 800 m grecesti ... glumesc, in linie dreapta (off road) e posibil sa fie 800 m . Eu am mers cu masina pe soseaua asfaltata si mi s-au parut a fi mai mult pe  sosea. Cat despre padure si urs, fii fara grija, aia urs au vazut doar in filme iar zona e super linistita, dupa standardele mele chiar prea linistita. Dar daca ai masina sau nu te deranjeaza mersul pe jos, nu e o problema. Pentru taverne, baruri, etc., imi amintesc ca trebuie sa mergi catre Skala Potamia/Golden Beach unde sunt o multime. Hotelul avea un bar la piscina (pool bar) unde pregateau si cate ceva de mancare, dar la data respectiva mi s-a parut scump fata de locurile cu densitate mai mare de taverne (...si turisti) pe metrul patrat. Oricum, in cei 3 ani care au trecut poate au mai aparut ceva taverne desi departarea fata de plaja si fata de drumul principal pot fi descurajante pentru investitori. Daca vrei am doua poze din satelit cu zona si se vede si hotelul destul de bine.

Edited by dflc03, 04 May 2006 - 18:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate