Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#3241
letty

letty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.02.2008
[quote name='lepetitbijoux' date='Mar 9 2009, 12:56' post='6131857']
Buna,eu am ales pt aceasta vara, insula Thasos, Hotel Emerald.Merg cu agentia Vilextur;daca accesezi site-ul lor poti sa vezi oferta.Hotelul intr-adevar arata tare bine.Sper ca ti-am fost de ajutor  B)

[quote name='lottee7' date='Mar 8 2009, 16:21' post='6127779']
[quote name='soris' date='Mar 7 2009, 16:40' post='6123193']
salutare, sunt nou venit(sper sa ma descurc la scris) pe tripadvisor lauda EMERALD HOTEL stii ceva de preturi in iunie la
acest hotel?
Salutare,
Din pacate, a trecut ceva timp de cand cautam oferte de cazare..
Nu-mi amintesc exact pretul, dar gasesti pe site-ul hotelului.
Am rezervat o tripla la Mouragio, din 4 pana in 18 iulie.
MAI PLEACA CAREAVA DIN TIMISOARA IN ACEASTA PERIOADA ???????
SI PLS.CEVA RECOMANDARI PT DRUMULprin Serbia / Macedonia
Buna !
Am inteles ca ai ajuns la Hotel Emerald in Thassos.Poti sa imi spui cat de aproape este de plaja si daca exista in apropiere taverne ,magazine sau alte locuri de vizitat ?
Noi de doi ani mergem in Pefkari la hotel Akti ,unde este foarte frumos ,dar am vrea sa mai schimbam peisajul si as vrea cateva detalii despre zona Golden Beach .Imi poti spune cum este si plaja ?



Buna !
Am inteles ca ai ajuns la Hotel Emerald in Thassos.Poti sa imi spui cat de aproape este de plaja si daca exista in apropiere taverne ,magazine sau alte locuri de vizitat ?
Noi de doi ani mergem in Pefkari la hotel Akti ,unde este foarte frumos ,dar am vrea sa mai schimbam peisajul si as vrea cateva detalii despre zona Golden Beach .Imi poti spune cum este si plaja ?

#3242
forza-stiinta

forza-stiinta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 20.05.2007
Sal,
In iulie pe 15 e ok sau mor de cald?

#3243
cantecul_sirenei

cantecul_sirenei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.03.2009

View Postforza-stiinta, on Mar 11 2009, 10:26, said:

Sal,
In iulie pe 15 e ok sau mor de cald?

e ok si chiar daca e cald,aerul e mult mai suportabil decat la noi  :P

#3244
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007

View Postforza-stiinta, on Mar 11 2009, 10:26, said:

Sal,
In iulie pe 15 e ok sau mor de cald?

Cum ai noroc, eu am fost acum 2 ani la sfarsitul lui iulie si am lesinat de cald (si noi si masina). Era atat de cald incat pe autostrada s-a ridicat la rosu nivelul temperaturii la motor. Eu de atunci (+experienta anterioara cu Tunisia in miez de vara) m-am jurat ca nu mai plec in mijlocul verii in tarile mediteraneene. Pur si simplu nu poti sa faci nimic, mai ales ca imi place sa ma si plimb si sa vizitez nu numai sa stau la plaja si in apa.
Dar cum am zis, depinde si de noroc.
Concediu placut !

#3245
lepetitbijoux

lepetitbijoux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.03.2009
[quote name='letty' date='Mar 10 2009, 16:11' post='6138784']
[quote name='lepetitbijoux' date='Mar 9 2009, 12:56' post='6131857']
Buna,eu am ales pt aceasta vara, insula Thasos, Hotel Emerald.Merg cu agentia Vilextur;daca accesezi site-ul lor poti sa vezi oferta.Hotelul intr-adevar arata tare bine.Sper ca ti-am fost de ajutor  B)

[quote name='lottee7' date='Mar 8 2009, 16:21' post='6127779']
[quote name='soris' date='Mar 7 2009, 16:40' post='6123193']
salutare, sunt nou venit(sper sa ma descurc la scris) pe tripadvisor lauda EMERALD HOTEL stii ceva de preturi in iunie la
acest hotel?
Salutare,
Din pacate, a trecut ceva timp de cand cautam oferte de cazare..
Nu-mi amintesc exact pretul, dar gasesti pe site-ul hotelului.
Am rezervat o tripla la Mouragio, din 4 pana in 18 iulie.
MAI PLEACA CAREAVA DIN TIMISOARA IN ACEASTA PERIOADA ???????
SI PLS.CEVA RECOMANDARI PT DRUMULprin Serbia / Macedonia
Buna !
Am inteles ca ai ajuns la Hotel Emerald in Thassos.Poti sa imi spui cat de aproape este de plaja si daca exista in apropiere taverne ,magazine sau alte locuri de vizitat ?
Noi de doi ani mergem in Pefkari la hotel Akti ,unde este foarte frumos ,dar am vrea sa mai schimbam peisajul si as vrea cateva detalii despre zona Golden Beach .Imi poti spune cum este si plaja ?



Buna !
Am inteles ca ai ajuns la Hotel Emerald in Thassos.Poti sa imi spui cat de aproape este de plaja si daca exista in apropiere taverne ,magazine sau alte locuri de vizitat ?
Noi de doi ani mergem in Pefkari la hotel Akti ,unde este foarte frumos ,dar am vrea sa mai schimbam peisajul si as vrea cateva detalii despre zona Golden Beach .Imi poti spune cum este si plaja ?



Am bilete pentru sfarsitul lunii august in Thasos.Plaja este una dintre cele mai frumoase din Thasos, are blue flag, iar hotelul este la o distanta de 200 metri de plaja.Am inteles ca este o portiune de urcat pana la hotel, dar nu cred ca este ceva de speriat;repet, inca nu am fost acolo dar am cautat informatii despre acest loc.Taverne sunt pe plaja si mini marketuri.Ti-am mai spus, daca vrei sa vezi oferta celor de la vilextur poti sa intri pe site-ul lor, noi tot cu ei mergem.Toate camerele hotelului au vedere la mare.Eu una sunt foarte incantata de ceea ce am vazut.



#3246
forza-stiinta

forza-stiinta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 20.05.2007
Si inca o intrebare:
Este mai ieftin, sigur sa te duci "la plezneala" sa gasesti atunci cazare?
Dar sa rezervi tu de acasa, fara sa treci prin agentie, folosiind Internetul pt a accesa pagina hotelului?

#3247
practik

practik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.05.2008

View PostCatalin S., on Mar 8 2009, 22:12, said:

Intreb cunoscatorii...

Cu cat se reduc costurile in cazul in care, beneficiind de bucatarie (ma rog, chicineta), cumparam mancare de la supermarket, gatind-o acasa... iar tavernele sa le vizitam cam 1 data pe zi... ?

Itreb pentru ca-l cunosc pe fii-meu care nu mananca aia daca nu are culoarea cutare sau nu bea ceva daca nu e mov... etc... E mai dificil, dar e al meu.

Multumesc.


Greu de crezut ca iesi cu mult mai ieftin...asta numai daca nu te apuci sa faci ciorbe, mancaruri gatite,,,stii ca acasa, cate o cratita oentru o saptamana. Daca vrei gratar de peste, masline si branzeturi mai bunicele, etc, etc....o sa iti dai seama ca economia este nesemnificativa. Dar stai fara grija, fi-miu face parte din aceeasi actegorie, si daca imi permiti iti spun ca este campion in mofturi la mancare, dar acolo dupa ce il duceam taras in larg cu tot echipamentul pe el (aripioarele la maini, tubul si cu ochelarii) manca si farfuria. A mancat 12 zile pranz si seara mix fish, ce ii placea, restul "arunca" la noi in farfurie.
Succes!!!!

#3248
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Da, asa e... uitasem c-am postat...

Deci nu merita efortul.

Merci pentru info...  ;)

Edited by Catalin S., 11 March 2009 - 16:50.


#3249
miky67

miky67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.03.2009
Salut
Am hotarat sa mergem ih Thassos ,Skala Panagia, vila Arseni, am facut rezervare pe internet, am platit avansul, credeti ca va fi O.K. acolo ,  a mai rezervat cineva asa? Poate stiti ceva despre aceasta locatie, pe net am gasit foarte putine date .

#3250
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Da, si noi am facut la fel si se pare ca practica asta este de ani de zile. Dupa cum observi, iesim mult mai ieftin asa... Cam la juma' de pret. O firma de turism din Romania colaboreaza de regula cu o firma de turism din Atena. Daca ar lua direct de la propietar, unu la mana ar obtine alt pret si doi la mana ar pune si adaos...

#3251
Bebeca

Bebeca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 11.10.2005
Bine v-am gasit! Anul acesta vom incerca si noi, impreuna cu un grup  de prieteni, insula Thassos. O sa stam la hotel Blue Palace, la 3 km de Limenaria, 10 nopti, incepand cu 27 iulie, cu demipensiune. Acum incepem sa adunam info despre ce se poate vedea in insula, etc. Orice sugestie este binevenita! Multumesc!!!!

#3252
forza-stiinta

forza-stiinta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 20.05.2007
cat caste este o umbrela pe plaje cu sezlong?
este obligatoriu sa le inchiriez?

#3253
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007

View Postforza-stiinta, on Mar 11 2009, 23:08, said:

cat caste este o umbrela pe plaje cu sezlong?
este obligatoriu sa le inchiriez?

Daca nu te asezi intre sezlongurile unei plaje private nu te obliga nimeni sa inchiriezi. Sunt o multime de plaje libere (de fapt majoritatea) insa cred ca iti vei dori sa i un sezlong sub fund pe pietricelele acelea si o umbra deasupra capului cand dogoreste soarele de vara in Grecia. Concediu placut !

#3254
ganezul

ganezul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.03.2008
Salutari

Am rugamintea sa ma ajutati cu pozitionarea Hotel Sirines din Potos. Este asezat in Potos spre Pefkari, in centru sau spre Astris?
Deasemenea daca a stat cineva in el, citeva informatii despre hotel va rog. Multumesc

#3255
almona

almona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.08.2006

View Postganezul, on Mar 12 2009, 12:28, said:

Salutari

Am rugamintea sa ma ajutati cu pozitionarea Hotel Sirines din Potos. Este asezat in Potos spre Pefkari, in centru sau spre Astris?
Deasemenea daca a stat cineva in el, citeva informatii despre hotel va rog. Multumesc


Spre Pefkari, chiar langa farmacie si postul de prim ajutor

#3256
miky67

miky67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.03.2009
a mai fost cineva la vila Arseni in Skala Panagia?

#3257
ganezul

ganezul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.03.2008

View Postalmona, on Mar 12 2009, 15:53, said:

Spre Pefkari, chiar langa farmacie si postul de prim ajutor
multumesc mult

#3258
Gentzy

Gentzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.02.2009
Imi poate spune cineva ce inseamna "supliment camera single"?...dupa cate inteleg eu cred ca e o camera cu un singur pat..dar vreau sa fiu sigura..
Am citit undeva ca unele agentii percep un supliment ca sa ne lase singuri in camera...

  Poate ma lamureste si pe mine cineva.

    Va multumesc anticipat :kisstogether:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate