Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#3223
Bimbasul

Bimbasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.03.2009

View PostCatalin S., on Mar 4 2009, 22:38, said:

Pai vezi ?

Si mai ziceai de mine ca nu am citit cu atentie. Eu am recunoscut intr-un final ca m-am aprins prea usor, tu recunosti asta ?  ;)

In alta ordine de idei, nici eu nu sunt adeptul cafelei in balcon, asa ca... sa fim seriosi, cine vrea aproape de plaja, ori plateste acest "lux", ori merge cu cortul... si se cazeaza langa mare, precum in Vama Veche.

Sper sa nu se mai simta careva acum si sa ma atace dupa mesajul de mai sus.  :rolleyes:

Nu m-am aprins, din contra, am incercat sa te "sting" pe tine!
Distractie placuta in Thassos!

#3224
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Wow, catamai orgololiu tipic forumurilor.  :D

#3225
soris

soris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.03.2009

View Postlottee7, on Jan 16 2009, 11:46, said:

Salutare,
Am cautat cazare pe net si sunt cateva variante intre care optez:
- SKALA POTAMIA- HOTEL MOURAGIO
- SKALA POTAMIA - SUNSHINE APT.
- SKALA PANAGIA - EMERALD HOTEL.
Poate sa ma ajute cineva cu informatii despre acestea?
Personal, Hotelul Emerald imi place cel mai mult dintre acestea trei dar... am ce face in Skala Panagia? Sunt taverne, mgazine ? Este departe de Skala Potamia?
Ce-mi recomandati? Suntem o familie cu un copil de 9 ani. Dorim liniste, dr nu sa fim izolati.


  salutare, sunt nou venit(sper sa ma descurc la scris) pe tripadvisor lauda EMERALD HOTEL stii ceva de preturi in iunie la
acest hotel?

#3226
catalinm_35

catalinm_35

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.02.2009
cateva poze din Potos


:)

:)

:)

:)

:)

Attached Files



#3227
lottee7

lottee7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 22.02.2008
[quote name='soris' date='Mar 7 2009, 16:40' post='6123193']
salutare, sunt nou venit(sper sa ma descurc la scris) pe tripadvisor lauda EMERALD HOTEL stii ceva de preturi in iunie la
acest hotel?
Salutare,
Din pacate, a trecut ceva timp de cand cautam oferte de cazare..
Nu-mi amintesc exact pretul, dar gasesti pe site-ul hotelului.
Am rezervat o tripla la Mouragio, din 4 pana in 18 iulie.
MAI PLEACA CAREAVA DIN TIMISOARA IN ACEASTA PERIOADA ???????
SI PLS.CEVA RECOMANDARI PT DRUMULprin Serbia / Macedonia....

#3228
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 24.05.2007
Poza cu Dacia este super...

#3229
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Fara suparare, dar mai mare curaj ai avut sa mergi pana acolo cu o masina care are tehnologia anilor '60, cu mici retusuri pe ici pe colo. Nu zic ca nu e buna si ca nu te duce unde ai nevoie, dar la drumuri lungi iti poate rezerva suprize neplacute... Doua Dacii am avut de-alungul anilor si mi-au ajuns.  -_-

#3230
soris

soris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.03.2009
multumesc lottee7 . Am primit oferta de la villa dimitra (diferita de apartaments dimitra)30euro/noapte camera  :D .
cam departe de plaja dar noi vrem sa vizitam si alte plaje de pe insula

#3231
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

View PostCatalin S., on Mar 8 2009, 18:36, said:

Fara suparare, dar mai mare curaj ai avut sa mergi pana acolo cu o masina care are tehnologia anilor '60, cu mici retusuri pe ici pe colo. Nu zic ca nu e buna si ca nu te duce unde ai nevoie, dar la drumuri lungi iti poate rezerva suprize neplacute... Doua Dacii am avut de-alungul anilor si mi-au ajuns.  -_-

Daca ai la tine un capac de delcou,un patent, o cheie de 10 ,nista sarma si ciorapi cu chilot de dama pentru schimarea curelei de ventilator, faci inconjurul lumii cu Dacia...
Probabil ca tu nu ai avut la tine trusa de scule de mai sus, d-aia zici ca ti-a ajuns.
Ce ai ramas in pana pe undeva cu Dacia? daca mai are si injectie, deja e smecherie mare...

#3232
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Pai pleci in concediu sa repari masina ?  :P

#3233
catalinm_35

catalinm_35

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.02.2009
Fratilor, nu am avut nicio problema cu Dacia (an 2000 injectie) a consumat 5,5 %.
Si asta nu este tot. Din BUC. am plecat glont la NEO POROI sau NEI PORI. Fetita mea era in tabara, si dupa ce am stat acolo o noapte am plecat spre Thassos.
cred ca am facut cu EA 2500KM in 15 zile. NICIO problema!
Oricum mersi, era in 2006, acum am ASTRA H :)

#3234
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Da, ai avut noroc de o Dacie buna...  :)

#3235
catalinm_35

catalinm_35

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.02.2009

View Postblue_wings, on Mar 8 2009, 18:53, said:

Poza cu Dacia este super...

:)

#3236
Gentzy

Gentzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.02.2009
Aveti idee cam cati bani ar trebui sa avem la noi pentru mancare (2 persoane) pentru 12 nopti ?....sa zicem ca vom manca la taverne in fiecare zi 2 mese si pentru dimineata ne vom lua cate ceva de la supermarket.....

#3237
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 12.12.2006
Felul principal e in jur de 8-12 EUR, max 15-16 daca iti iei dorada la gratar, sau nu stiu ce muschi de vita, dar nu iti iei in fiecare zi. Un aperitiv e  3-4 euro. 1.5-2 euro un suc, o bere, apa imbuteliata la sticla mare.

Deci in 2 poti iesi intre 30 si 50 de euro o masa cu starter(aperitiv), fel principal si bautura.
Sau 20-40 o masa cu un singur fel. Pastele sunt mai ieftine, 6-9 euro.
Calculeaza vreo 70 de euro pe zi mesele la taverne. Te poti descurca si cu mai putin, minim 50 as zice.

Noi de regula ne luam la pranz aperitiv + fel principal iar seara un singur fel.
La aperitive intra salata greceasca (noi luam zilnic la pranz o salata greceasca si inca un aperitiv), aperitivul combinat (sarmalute reci in foi de vita f bune, dovlecei, vinete pane, tzatziki, crochete si altele nu-mi vin acum in minte), sau chestiile din aperitivul combinat separate, in cantitati mai mari. Aperitivul combinat cred ca e nitel mai scump dar ajunge la 2 oameni.
Supe n-am mancat.

Edited by mdt, 08 March 2009 - 22:04.


#3238
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Intreb cunoscatorii...

Cu cat se reduc costurile in cazul in care, beneficiind de bucatarie (ma rog, chicineta), cumparam mancare de la supermarket, gatind-o acasa... iar tavernele sa le vizitam cam 1 data pe zi... ?

Itreb pentru ca-l cunosc pe fii-meu care nu mananca aia daca nu are culoarea cutare sau nu bea ceva daca nu e mov... etc... E mai dificil, dar e al meu.

Multumesc.

#3239
lepetitbijoux

lepetitbijoux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.03.2009
[quote name='catalinm_35' post='6126432' date='Mar 8 2009, 11:24']cateva poze din Potos


:)

:)

:)

:)

:)[/quote]
Buna,eu am ales pt aceasta vara, insula Thasos, Hotel Emerald.Merg cu agentia Vilextur;daca accesezi site-ul lor poti sa vezi oferta.Hotelul intr-adevar arata tare bine.Sper ca ti-am fost de ajutor  B)

[quote name='lottee7' date='Mar 8 2009, 16:21' post='6127779']
[quote name='soris' date='Mar 7 2009, 16:40' post='6123193']
salutare, sunt nou venit(sper sa ma descurc la scris) pe tripadvisor lauda EMERALD HOTEL stii ceva de preturi in iunie la
acest hotel?
Salutare,
Din pacate, a trecut ceva timp de cand cautam oferte de cazare..
Nu-mi amintesc exact pretul, dar gasesti pe site-ul hotelului.
Am rezervat o tripla la Mouragio, din 4 pana in 18 iulie.
MAI PLEACA CAREAVA DIN TIMISOARA IN ACEASTA PERIOADA ???????
SI PLS.CEVA RECOMANDARI PT DRUMULprin Serbia / Macedonia

Mai devreme am dat reply gresit :P
Eu am ales pt aceasta vara, insula Thasos, Hotel Emerald.Merg cu agentia Vilextur;daca accesezi site-ul lor poti sa vezi oferta.Hotelul intr-adevar arata tare bine.Sper ca ti-am fost de ajutor

#3240
letty

letty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.02.2008
Buna  !
Am inteles ca ai ajuns la Hotel Emerald in Thassos.Poti sa imi spui cat de aproape este de plaja si daca exista in apopiere taverne ,magazine sua alte locuri de vizitat ?
Noi de doi ani mergem in Pefkari la hotel Akti ,unde este foarte frumos ,dar am vrea sa mai schimbam peisajul si as vrea cateva detalii despre zona Golden Beach .Imi poti spune cum este si plaja ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate