Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#3187
klaudia_girl

klaudia_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 14.05.2008
[quote name='Gentzy' date='Feb 27 2009, 23:38' post='6082335']
Mai pleaca cineva in Potos la inceputul lui iulie ?...sau mai bine zis mai pleaca careva cu Europa Travel sau sunt singura pe aici? :huh:




eu voi pleca cu Europa Travel pe 25 iulie in potos

#3188
byronero

byronero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 04.02.2008
unde in potos? stie cineva ceva de hotel olympion ?

#3189
Bimbasul

Bimbasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.03.2009
Am citit pe aici ca in Thassos se pot face scufundari.
Ma intereseaza, concret, unde se poate merge si cat ar costa, in conditiile in care inchiriez echipamentul de la ei.
Trebuie sa fac rezervari din timp? Ma duc, pur si simplu, dimineata la ei si plecam...?
Sincer, in functie de locatiile pentru scufundari voi alege si locul de cazare...
Multumesc si ape limpezi!

#3190
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Am inteles ca se fac scufundari in nord-estul insulei (sa ma corecteze cineva daca gresesc), insa iti trebuiesc nu-stiu-ce autorizatii in acest sens.

#3191
Bimbasul

Bimbasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.03.2009

 Catalin S., on Mar 2 2009, 10:52, said:

Am inteles ca se fac scufundari in nord-estul insulei (sa ma corecteze cineva daca gresesc), insa iti trebuiesc nu-stiu-ce autorizatii in acest sens.

Brevet am, ma interesa cum procedez acolo...

#3192
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 22.03.2006

 Bimbasul, on Mar 2 2009, 10:56, said:

Brevet am, ma interesa cum procedez acolo...
E in Potos e un club de scuba.

Edited by melcu79, 02 March 2009 - 12:42.


#3193
hasty

hasty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.03.2009
hei salut!! si eu merg in potos cu Europa travel, la vila Stella, dar in august!! am luat oferta de pe net, tu cum ai procedat?

#3194
Bimbasul

Bimbasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.03.2009

 hasty, on Mar 3 2009, 09:43, said:

hei salut!! si eu merg in potos cu Europa travel, la vila Stella, dar in august!! am luat oferta de pe net, tu cum ai procedat?

Eu merg in septembrie, cu masina proprie, voi face rezervarile din tara...

#3195
Gentzy

Gentzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.02.2009

 hasty, on Mar 3 2009, 08:43, said:

hei salut!! si eu merg in potos cu Europa travel, la vila Stella, dar in august!! am luat oferta de pe net, tu cum ai procedat?


Hello,

Tot de pe net am rezervat sejurul si mi s-a parut ieftin....vom sta 12 nopti la vila Stella din 1 iulie pana in 15 iulie :D ....deabia astept  :rolleyes:
Singura chestie care ma nelinisteste este ca n-am prea gasit nimic in plus pe net despre vila Stela...tot ce stiu sunt informatii de la agentie....as fi vrut si o parere obiectiva...din pacate n-am dat peste nimeni care a mai fost la vila asta.Poate stii tu mai multe....
Oricum cat de rau poate sa fie? :lol:

#3196
hasty

hasty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.03.2009

 Gentzy, on Mar 3 2009, 11:53, said:

Hello,

Tot de pe net am rezervat sejurul si mi s-a parut ieftin....vom sta 12 nopti la vila Stella din 1 iulie pana in 15 iulie :D ....deabia astept  :rolleyes:
Singura chestie care ma nelinisteste este ca n-am prea gasit nimic in plus pe net despre vila Stela...tot ce stiu sunt informatii de la agentie....as fi vrut si o parere obiectiva...din pacate n-am dat peste nimeni care a mai fost la vila asta.Poate stii tu mai multe....
Oricum cat de rau poate sa fie? :lol:


cred ca vom fi primii cazati la vila asta..sper sa fie bine, ma nelinisteste decat distanta pana la plaja!! eu nu am avut curaj sa imi iau sejurul de 12 nopti..tu ai platit integral? ce acte ti-au trimis? despre insula aud mai mult de bine, asa ca nu mi-e teama,abia astept, tu ajungi inaintea mea..poate pastram legatura!!

#3197
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

 hasty, on Mar 3 2009, 12:15, said:

ma nelinisteste decat distanta pana la plaja!!

Eh lasa, ca nu pleaca marea nicaieri. :P

#3198
kfgabriella

kfgabriella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.03.2009
Buna!si noi vrem sa plecam in Skala Potamia din Timisoara,stiti cumva cam cat dureaza drumul pana acolo?...vrem sa mergem prin agentie cu Christian Tour...ceva impresii despre agentie as dori!sunt seriosi?cazarea va fi probabil la Aloe din cate am citit pe forum e ok!astept impresii!

#3199
georgyy007

georgyy007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.07.2008

 kfgabriella, on Mar 3 2009, 12:38, said:

Buna!si noi vrem sa plecam in Skala Potamia din Timisoara,stiti cumva cam cat dureaza drumul pana acolo?...vrem sa mergem prin agentie cu Christian Tour...ceva impresii despre agentie as dori!sunt seriosi?cazarea va fi probabil la Aloe din cate am citit pe forum e ok!astept impresii!


Eu si prietenii mei am fost anul trecut in Skala Potamia, cu transport de la Christian Tour.
S-au purtat super, au facut pauze cum se cuvenea, explicau pe drum ce si cum, iti raspundeau la intrebari etc. Hotel Aloe era langa vila la care am stat, Vila Dimitra, si arata chiar bine de afara. Alti romani care au calatorit cu noi si fost cazati acolo au fost foarte multumiti de acest Aloe. Mai mult de atat nu stiu sa iti spun, detalii despre camere etc.
Sper sa ajute!

 kfgabriella, on Mar 3 2009, 12:38, said:

Buna!si noi vrem sa plecam in Skala Potamia din Timisoara,stiti cumva cam cat dureaza drumul pana acolo?...vrem sa mergem prin agentie cu Christian Tour...ceva impresii despre agentie as dori!sunt seriosi?cazarea va fi probabil la Aloe din cate am citit pe forum e ok!astept impresii!


Am uitat sa spun ca din Cluj si pana in Skala Potamia am facut aproximativ 30 de ore. Drumul a fost ok, nu am avut dureri de spate, am suportat bine cu totii   :D

#3200
Gentzy

Gentzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.02.2009

 hasty, on Mar 3 2009, 12:15, said:

cred ca vom fi primii cazati la vila asta..sper sa fie bine, ma nelinisteste decat distanta pana la plaja!! eu nu am avut curaj sa imi iau sejurul de 12 nopti..tu ai platit integral? ce acte ti-au trimis? despre insula aud mai mult de bine, asa ca nu mi-e teama,abia astept, tu ajungi inaintea mea..poate pastram legatura!!



  Pai tocmai asta e ca cei de la agentie mi-au zis ca de 5 ani fac cazari la vila Stella...deci nu suntem primii :D Distanta pana la plaja nu mi se pare foarte mare... 500 de m e acceptabil. In legatura cu banii am platit avansul...mi-au trimis facturile pe mail, am platit la banca... le-am scanat chitanta si le-am trimis-o pe mail si mai trebuie sa platesc pana in 15 martie restul de bani.
Normal ca o sa pastram legatura....cand ma intorc o sa va impartasesc si voua experienta mea...dar mai e pana atunci

#3201
Bimbasul

Bimbasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.03.2009

 Gentzy, on Mar 3 2009, 16:49, said:

Pai tocmai asta e ca cei de la agentie mi-au zis ca de 5 ani fac cazari la vila Stella...deci nu suntem primii :D Distanta pana la plaja nu mi se pare foarte mare... 500 de m e acceptabil. In legatura cu banii am platit avansul...mi-au trimis facturile pe mail, am platit la banca... le-am scanat chitanta si le-am trimis-o pe mail si mai trebuie sa platesc pana in 15 martie restul de bani.
Normal ca o sa pastram legatura....cand ma intorc o sa va impartasesc si voua experienta mea...dar mai e pana atunci

Mare atentie la " X metri pana la plaja". Poate fi o mare teapa. Eu am luat la "50 de metri pana la plaja", e drept, in Creta. Intr-adevar erau 50 m, dar asta daca saream peste obstacole sau daca as fi putut zbura... Pe scurt, cei 50 de metri presupuneau un drum de 15 minute pana la plaja...

#3202
klaudia_girl

klaudia_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 14.05.2008
Mare atentie la " X metri pana la plaja". Poate fi o mare teapa. Eu am luat la "50 de metri pana la plaja", e drept, in Creta. Intr-adevar erau 50 m, dar asta daca saream peste obstacole sau daca as fi putut zbura... Pe scurt, cei 50 de metri presupuneau un drum de 15 minute pana la plaja...


[ http://img17.imageshack.us/img17/7931/hartapotos.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img17.imageshack.us/img17/hartapotos.jpg/1/w800.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Imagine vazuta din satelit.Luata de pe site-ul agentiei Europa.Travel

Edited by klaudia_girl, 03 March 2009 - 19:05.


#3203
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Permite-mi sa te contrazic...

Acolo ne este vorba nicidecum de 50 metri ci de 600 metri (0,6 km sau 58 secunde cu masina)... si asta tot conform Google Earth... De aici probabil cele 15 minute ale tale pana la plaja... Deci nicidecum 50 metri cum au spus cei de la agentia de turism.

Am facut aceasta verificare deoarece imi este destul de familiar programul Google Earth si mi-a sarit in ochi imediat poza pusa de tine cu asa-zisa distanta de 50 metri.

Rusinica agentiei !
Nu e frumos sa pacaleasca oamenii.  :rolleyes:

Dovada mai jos...

Attached Files



#3204
klaudia_girl

klaudia_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 14.05.2008

 Catalin S., on Mar 3 2009, 19:27, said:

Permite-mi sa te contrazic...

Acolo ne este vorba nicidecum de 50 metri ci de 600 metri (0,6 km sau 58 secunde cu masina)... si asta tot conform Google Earth... De aici probabil cele 15 minute ale tale pana la plaja... Deci nicidecum 50 metri cum au spus cei de la agentia de turism.

Am facut aceasta verificare deoarece imi este destul de familiar programul Google Earth si mi-a sarit in ochi imediat poza pusa de tine cu asa-zisa distanta de 50 metri.

Rusinica agentiei !
Nu e frumos sa pacaleasca oamenii.  :rolleyes:

Dovada mai jos...


Nu am zis 50 m.Am vrut sa arat ca vila stela are distanta de vreo 600 m si nu 500 cum scrie cei dl agentie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate