Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

RADIO 3 ROMANIA TINERET

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,182
  • Înscris: 15.07.2005
Salutare tuturor! Demult cand existau ff putine radiouri exista radio 3 romania tineret in banda fm est .
daca mai are cineva inresitrari dupa vreme aceea puteti da linkuri aici .,
eu eram fan
in special top mioritic cu florin zegrea
si TOP DANCE 100 CU BOGDAN TARLEA

#2
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 23.12.2006

 djmaxx, on 21st February 2011, 23:32, said:

Salutare tuturor! Demult cand existau ff putine radiouri exista radio 3 romania tineret in banda fm est .
daca mai are cineva inresitrari dupa vreme aceea puteti da linkuri aici .,
eu eram fan
in special top mioritic cu florin zegrea
si TOP DANCE 100 CU BOGDAN TARLEA

Radio 3 Romania tineret. este acuma Radio 3 Net - Florian Pitis.
Se gaseste la urmatoarea adresa: http://www.radio3net.ro

#3
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Pana sa se difuzeze TOP 100, exista emisiunea RADIO DISCOTECA IN BLUE JEANS. Doamne ce excursii frumoase au fost cand se intalneau fan cluburile...
Topul a inlocuit Radiodiscoteca. Ah... Ce amintiri placute...

#4
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010
Blue-jeans magazin, Pop-rock fan, Politon Stereo, In Latino Veritas sunt doar câteva emisiuni ce îmi vin în minte. Păstrez și acum premiile câștigate la Radio 3. Erau discoteci care retrasmiteau Radiodiscoteca în blue jeans. Era o prietenie între ascultători pe care nu o mai regăsesc la niciun post astăzi. Păcat că a fost sacrificat pt România Cultural.

#5
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
În ce perioadă a fost difuzată emisiunea "Discoteca în blue jeans"?

#6
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
A inceput sa fie difuzata in '90, chiar din ianuarie. Pe atunci echipa era formata din George Enache, Florin Helmis (care fac si acum emisiuni, dar la RRA) si regretatul Sorin Caracseghi (nu stiu daca l-am scris corect).

Nu mai stiu pana cand a durat emisiunea, dar stiu ca eram mare fan (pe atunci aveam diar radio cu banda est sinu prindeam niciun post privat, poate de aceea mi se pareau atat de buni.)

#7
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Daca nu ma insel undeva de prin 1996 sambata seara.

#8
dj_italo2001

dj_italo2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.10.2007
....si incepea cu asta ca si generic de intrare :D
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/y-FzY2lzPbA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]........cat m-am chinuit pe vremea aia sa gasesc titlul ....acu' un simplu smartphone rezolva problema....

#9
nelly14p

nelly14p

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.12.2016
Salutare! Imi aduc aminte si eu cu mare placere de emisiunea TOP DANCE 100 de la Radio Romania, care se difuza in fiecare sambata seara spre duminica dimineata , stateam cu castile pe urechi sa prind ceva noutati muzicale( new entry ) si inregistram pe caseta piese noi preferate care apareau. Mai am si acuma vre - o 6 casete inregistrate de prin 1998 , 1999 , 2000 cu diferite piese de la Radio Romania (TOP DANCE 100). Imi placeau in special piesele stil House si Trance.

#10
transilvan

transilvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 09.08.2006

 djl, on 23 februarie 2011 - 06:05, said:

În ce perioadă a fost difuzată emisiunea "Discoteca în blue jeans"?
Din 1990 nu mai dormeam sambata seara pt a-i asculta. Acum este un grup de facebook doar...Pacat ca nu emit nici in digital terestru cum era o vreme si au plecat toti in alte zari...

#11
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Nu ai voie cu mai mult de 3 posturi naţionale în eter... întrebă-i pe cei de la CeNzurA de ce.

#12
corneliu271179

corneliu271179

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.11.2017
Salutare tuturor!Exista o arhiva unde se gaseste clasamentul fiecarei editii saptamanale a Dance topului 50 si mai apoi a Topului dance 100 realizator Bogdan Tarlea la radio 3 Romania tineret ?..multumesc anticipat..

#13
benny

benny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 14.08.2003
Salutare pasionatilor FM
Am o intrebare: aveti o inregistrare a semnalul stereo de reglare a radioului in anii 80?
Pe YT e o melodie care pleaca de la acel semnal dar e alterat, nu originalul... acelasi semnal in canalul din dreapta....Semnalul respectiv a fost transformat in melodia de aici:
[ https://www.youtube-...?feature=oembed
Dar nu e semnalul de test de pe Programul 3 stereo.... Acela cu Exploratorii lumii de maine....
Radio 3 net de azi e.... romanesc cu numele ca in rest se vorbeste in engleza ca asa e la moda acum. Si se prinde greu pe DAB+ pt ca emite cu 250W.... Si avem 6 posturi si alea la nivele diferite de intensitate sonora. Chiar nu mai avem ingineri de sunet sau electronisti in tara asta? Si ei au plecat?
Va multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate