Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Tableta Creative ZiiO 7" Android 2.1 & GPS Nokia LD-W3

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
PsYcOdEr

PsYcOdEr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.02.2011
Salut, am o tableta Creative ZiiO 7 " cu Android 2.1 si un GPS Nokia LD-W3 care le-am conectat prin Bluetooth, dar nu funcționează, imi spune doar "Paired But Not Connected" .

Nu am o opțiune de a le conecta in setarile de la tableta ...


Aveti idee cum as putea remedia aceasta problema?

#2
winner007

winner007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 22.11.2010
Din pacate nu stiu raspunsul la problema ta, insa m-ar interesa si pe mine sa-mi achizitionez asa ceva. Intrebarea mea e simpla: Merita banii?

#3
PsYcOdEr

PsYcOdEr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.02.2011

View Postwinner007, on 21st February 2011, 11:16, said:

Din pacate nu stiu raspunsul la problema ta, insa m-ar interesa si pe mine sa-mi achizitionez asa ceva. Intrebarea mea e simpla: Merita banii?

Merita cu siguranta, este o tableta foarte buna, are wifi,camera, microfon, bluetooth, HDMI, mufa pt casti si boxe extraordinare, bateria e de 5000 (tine cam 7 ore cu WIFI) si cam 12 fara.

Partea proasta e ca e Android 2.1 (nu merg aplicatii video, flash, nu are access la andorid market...) dar se asteapta in Martie update la firmware la android 2.2 care va avea access la Android Market  + suport pentru video/audio etc..

In conculzie merita banii cu siguranta, e o tableta cu foarte mult potential.

#4
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View PostPsYcOdEr, on 21st February 2011, 10:59, said:

Salut, am o tableta Creative ZiiO 7 " cu Android 2.1 si un GPS Nokia LD-W3 care le-am conectat prin Bluetooth, dar nu funcționează, imi spune doar "Paired But Not Connected" .

Nu am o opțiune de a le conecta in setarile de la tableta ...


Aveti idee cum as putea remedia aceasta problema?

Am dat peste postul de pe xdaacum ceva timp. Acolo gasesti si tone de aplicatii, sunt foarte multi dezvoltatori in respectiva comunitate.

Totusi, ca si produs, mi se pare destul de nefericita alegerea. E mort din fasa tabletul, lansat cu eclere cand turta dulce e la putere. As zice ca tab-ul huawei ideos S7 sau archos 70 sunt alegeri mai bune.

Am gasit si testat cateva chinezarii la noi pe piata, si sunt mai ieftine si vin si cu cateva chestii faine: GPS incorporat, USB Host, Android 2.2, 2 sloturi SD, LAN, Wireless

Pentru un produs ieftin, sunt excelente....si se si dezvolta tot felul de mod-uri pentru ele.

Totusi, daca vrei un produs cu suport recomand cu caldura un brand cunoscut. Daca esti mai tech savy, merita si o chinezarie.

Later edit - nu fac reclama, sunt mai multe site-uri la noi care vand respectivele produse, acolo le-am gasit pe google mai repede.

Edited by danX, 22 February 2011 - 00:05.


#5
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004
danX imi poti spune daca tabletele incercate de tine suporta flash player.

#6
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
depinde ce vrei de la flash player.
Youtube merge, pentru altele, daca au 2.2 sau le modezi cu 2.2 merge orice site in flash.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate