Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Proiectul rezidential Visani - Iasi. Realitatea din teren.

- - - - -
  • Please log in to reply
908 replies to this topic

#865
Bubu777

Bubu777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.12.2011
si totusi se poate: http://b365.realitat...arc_184235.html

inca un site de lecturat http://www.ce-re.ro - multe lucruri interesante si mai ales utile

in urma, sedinta e mult spus, intrunirii de astazi 17 noiembrie 2012 s-a hotarat strangerea sumei de 10 ron/apartament in vederea pregatirii pentru iarna, mai exact 5 mc nisip; acesti 10 ron se vor plati la sediul asociatiei din blocul VG1. Deasemenea sefii de scara vor strange semnaturi in zilele urmatoare, pentru a depune o cerere la primarie legata de iluminatul public, dezapezire etc

weekend placut in continuare

#866
ionuttttt

ionuttttt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 27.11.2012
vai de capu vostru....

#867
visani80

visani80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 16.05.2011
Vai de capul nostru si de masinile noastre.....

#868
ionuttttt

ionuttttt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 27.11.2012
unde nu-i cap...

#869
Bubu777

Bubu777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.12.2011

View Postionuttttt, on 05 decembrie 2012 - 19:17, said:

unde nu-i cap...

ionuttttt  vezi ca ti-a scazut iar nivelul la antigel si nu mai functionezi cum trebuie... poate ai treaba ... IN ALTA PARTE

#870
sticlamata

sticlamata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 12.12.2012
doare adevaru?

#871
cod_7even

cod_7even

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 19.01.2008
dintre cei care stau in vale, are cineva idee, ceva mai fondata, la cat se evalueaza un apartament de 64mp?
pentru cei din deal, ce aiurea suna, pt viitorii mei vecini, care intampina probleme de locuit pana la finalizarea locuintelor voastre, ofer spre inchiriere ap 2 cam, mobilat si utilat, la blocurile din curte, 150euro. detalii pentru cei interesati pe mail [email protected]
garantie 250 euro obligatoriu prin notariat.

#872
duamna

duamna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 10.04.2010
http://www.bzi.ro/co...339897#comment0

#873
cipmar

cipmar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.11.2006
sters...

Edited by cipmar, 04 February 2013 - 00:08.


#874
hurmuzs

hurmuzs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 23.03.2006
salutare la toti.eu am cumparat un ap la  ,demisol.din pacate nu l-am folosit si l-am dat in chirie.am fost nevoit sa plec la bucuresti ..asa ca am foarte multe intrebari Posted Image
1.ma bucur sa vad ca e un grup creat pe softpedia. Posted Image

chiriasul pleaca din apartament luna aceasta asa ca il scot la chirie.e nemobilat,are centrala si 45 mp,adica o camera ...pe viitor am de gand sa imi iau un concediu mai prelungit si sa il mobilez.
daca e cineva interesat va rog mult  dati un mesaj privat.m-ati ajuta foarte mult ,distanta iasi-bucuresti nu e asa de mica..
am citit discutiile legate de site pt dezbaterea problemelor.ca si solutie va propun sa cream un grup privat pe facebook.e mult mai usor..asa s-a facut in cartierul unde am un ap in bucuresti.ce spuneti?
mai e online site-ul?am cerut parola dar nu am primit decat un mesaj blank.
m-am bucurat sa aflu detalii din cartier ,pana acum am fost cam" in plop " cu astea .sper ca in continuare  sa pot sa va ajut si eu sa facem un cartier in care sa ne placa sa locuim.

by the way pe la sfarsitul lunii o sa va fac o vizita deoarece intentionez sa finalizez contractul de vanzare cumpare si toate actele (intabulare,cadastru).cei care ati facut asta va rog ma puteti ajuta cu detalii
Multumesc mult.vecinul vostru Posted Image

Edited by hurmuzs, 08 February 2013 - 23:03.


#875
transamaliaexpres

transamaliaexpres

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 29.08.2011

View Posthurmuzs, on 08 februarie 2013 - 22:45, said:

salutare la toti.eu am cumparat un ap la  ,demisol.din pacate nu l-am folosit si l-am dat in chirie.am fost nevoit sa plec la bucuresti ..asa ca am foarte multe intrebari Posted Image
1.ma bucur sa vad ca e un grup creat pe softpedia. Posted Image

chiriasul pleaca din apartament luna aceasta asa ca il scot la chirie.e nemobilat,are centrala si 45 mp,adica o camera ...pe viitor am de gand sa imi iau un concediu mai prelungit si sa il mobilez.
daca e cineva interesat va rog mult  dati un mesaj privat.m-ati ajuta foarte mult ,distanta iasi-bucuresti nu e asa de mica..
am citit discutiile legate de site pt dezbaterea problemelor.ca si solutie va propun sa cream un grup privat pe facebook.e mult mai usor..asa s-a facut in cartierul unde am un ap in bucuresti.ce spuneti?
mai e online site-ul?am cerut parola dar nu am primit decat un mesaj blank.
m-am bucurat sa aflu detalii din cartier ,pana acum am fost cam" in plop " cu astea .sper ca in continuare  sa pot sa va ajut si eu sa facem un cartier in care sa ne placa sa locuim.

by the way pe la sfarsitul lunii o sa va fac o vizita deoarece intentionez sa finalizez contractul de vanzare cumpare si toate actele (intabulare,cadastru).cei care ati facut asta va rog ma puteti ajuta cu detalii
Multumesc mult.vecinul vostru Posted Image
Salutari vecinu bine ai venit printre noi( cei pacaliti sau nepacaliti cu scuzele de rigoare ) MAILURILE PE CARE TI LE AM TRIMIS LE AM PUBLICAT SI CU CITEVA PAGINI INAPOI CU SPERANTA CA CINEVA DIN T CALL SE VA AUTOSESIZA INSA IN ZADAR ......am vb singur sati sa vezi daca d nul Toma e pregatit cu cele necesare sa ti incheie contractul ca un e asa simplu si din cite imi amintesc eu din primele discutii la cumpararea casei d nul Toma spunea sus si raspicat dupa ce se iau apartamentele in primire se face automat contr vinzare cumparare cu gaj pe el ....fara apreciza ce suma mari sint necesare pt acest lucru ...in fine sint multe metode cu un avocat bun sau mai multi sa ti recuperzi investitia daca doresti ....mai pe scurt NESERIOZITATE .....NESERIOZITATE DIN PATREA LOR o sa tragi singur concluziile dupa ce citesti mailurile ..in primul imi spune d oara de la birou  ca e vreo 7 mil ca apoi sa se ajunga la vreo 8000 MII DE EURO SAU SA ACHIT TOATA DIFERENTA  asa ca succes

Cam astea sint mailurile
  Am mai discutat inca o data cu dnul Toma legat de acest lucru: variantele valabile si legate sunt urmatoarele:
1. putem sa facem contractul de vanzare cumparare cu rest de pret, adica se trece in contractul de vanzare cumparare suma totala a apartamentului: avans+rate pe 30 ani, suma din care ati achitat suma de.......si mai ramane de achitat suma de.......... .  Aici, suma care trebuie platita de catre cumparator se va calcula la suma totala care este trecuta in el(este in jur de 5% din suma totala din contract) sau cea de-a doua varianta
- se poate trece pretul minim in contractul de vanzare cumparare, pt ca taxele care sa le achitati sa fie mici, insa asta se poate face doar in cazul in care aveti diferenta de bani ca sa achitati integral apartamentul.
  Legat de varianta in care se putea face contractul de vanzare cumparare cu pret minim trecut si apoi paralel sa se faca un contract de ipoteca cu valoarea de achitat, nu se mai poate proceda astfel, deoarece nu este corect din punct de vedere legal(am discutat atat cu avocatul nostru cat si cu notarul unde facem actele).
   Daca mai aveti alte intrebari, va asteptam cu mail.



    O zi buna.
Buna ziua
  Contractul dvoastra de vanzare cumparare se poate face cu rest de pret, la valoarea din antecontract, taxele sunt in jur de 5% din valoara ramasa de achitat conform antecontractului (aici sunt incluse si taxele vanzatorului care cad in sarcina dvoastra in cazul contractului cu rest de pret).In cazul in care aveti diferenta de bani cash, vom putea face un contract de vanzare simplu, si va vor costa actele pana in 1000 lei.
  Asteptam alte intrebari de la dvoastra.

Buna ziua
  Daca se trece valoare minima in contract, aveti de achitat 730 lei pt contractul de vanzare cumparare.



#876
hurmuzs

hurmuzs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 23.03.2006
Salut.Am creat pe facebook un grup,se numeste : cartier Visan Deal.Da-ti search pe facebook si faceti cerere la mine.Eu sunt admin.Am vazut ca siteul cartierului nu mai e online asa ca m-am gandit ca pe facebook e mult mai usor,toti il folosim zi de zi.Se doreste astfel crearea unei comunitati mai puternice si implicit rezolvarea problemelor pe  care le intampinam pe dealul din Visan :).Orice opinie constructiva e binevenita.Anuntati va rog vecinii ,prietenii de existenta sa.Pt inceput pt a fi gasit mai usor prin search grupul are privacy level :closed group dupa care as dori  sa ne identificam si sa ne cunoastem prin crearea unei excel in care sa trecem datele de contact si locatia apartamentului,moment in care sa treaca la secret.Sa fie intr-un ceas bun!Numa ' bine la toti!

#877
cod_7even

cod_7even

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 19.01.2008
vezi ca ai uitat sa apesi enter. nu am gasit nimic...

#878
hurmuzs

hurmuzs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 23.03.2006
http://www.facebook....481900451874628

cartier Visan Deal ,asta e grupul,nu am uitat de enter

#879
cove_adrian

cove_adrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 16.10.2005
Salutare,

Ziarul de Iasi il are invitat pe viceprimarul Mihai Chirica. http://ziaruldeiasi....-de-iasi~ni9dkq
O noua ocazie de a intreba un reprezentant al primariei despre nesolutionarea drumului in zona.
Pentru a avea un tel comun, doresc a expune putin problema drumului de acces spre Visan. Avand in vedere ca planau o serie de suspiciuni cu privire la raspunsul formulat de Primaria Iasi (care urmare a articolului din ziarul local Buna Ziua Iasi din data de 21.01.2013) prin vocea purtatorului de cuvant Sebastian Buraga care spunea ca "...ApaVital are acolo plan de investitii. Noi vom asfalta dupa ce intervin ei, pentru ca nu putem pune asfaltul, iar ei sa-l sparga dupa aceea", am formulat o adresa oficiala catre ApaVital. A simtit ca este o eroare la mijloc. Raspunsul acestora a fost ca singurele interventii pe anul 2013 ale operatorului regional de apa-canalizare in zona vor fi in satul Visan, mai exact portiunea de 400 m.l. de la Blocuri Visan-Vale - strada Sf. Ilie. Cu alte cuvinte, Apa Vital nu intentioneaza sa materializeze canalizarea pe portiunea cea mai afectata, respectiva strada Visan, tronsonul dinspre Onyx catre intrare in sat Visan. Multi din zona au fose septice, iar masterplanul cu termen de finalizare in anul 2015 nu prevede nicio investitie in zona cea mai afectata.

Cu alte cuvinte, primaria Iasi  conditioneaza modernizarea tronsonului din zona de finalizarea lucrarilor de la ApaVital. Nimic mai fals!
Avand raspunsul oficial din partea ApaVital, primaria Iasi are "liber" la asfaltare si modernizare.

Haideti sa facem un lobby constructiv si sa-l asaltam cu intrebari pe domnul viceprimar.

La cat mai multe postari!

Edited by cove_adrian, 25 February 2013 - 14:01.


#880
visani_visani

visani_visani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 15.02.2011
Buna tuturor celor ce inca mai urmaresc acest forum.
Am vazut ca este preconizata o asa-zisa curatenie de primavara,probabil ca o consecinta a celor ce se vor discuta pe 15 martie la sedinta,ca este luata in vedere "cotizarea" cu cate 100 ron pt. un parc pt.copii, ingradirea cartierului. E bine ca se propune dar cu totii stim ca pana acum,sincer,tot despre lucrurile astea am vorbit si-n sedintele trecute. Ba as mai mentiona si achizitia ,din timp, a unor "mijloace" pt. deszapezirea de iarna urmatoare,deja fiind la a doua iarna petrecuta,stim cu totii,sub asediul mormanelor de zapada.
Problema e ca,atunci cand e vb. de dat bani,apar si argumentele pt. care sa nu se dea...ba ca eu n-am copii, ori ba ca n-am masina, ori ca vin seara si-s obosit,nu pot iesi la curatenie, ori ca nu am bani de dat pt. turnarea betonului in continuare. Si mai am si alte motive.
Partea cu inscriptionarea blocurilor si o gazeta de anunturi,mi se par in regula,insa chestia cu acele cutii postale,mi se pare inutila: postasul nu vine la noi.Ba inca-s curios daca cineva a primit vreodata ceva de la posta sau furnizorii de utilitati,macar lasat in usa. Nimeni? Asa credeam si eu. Probabil nu meritam efortul.
Achizitia de copaci sau...o cerere la primarie pentru ajutor in amenajarea spatiilor,am auzit ca prin tara primarii se plangeau ca lumea nu e interesata sa isi ia copaci sau gard viu pt. amenajarea spatiilor,desi li se puneau la dispozitie.Ciudat. Ma voi interesa si voi reveni daca am un raspuns favorabil.Oricum,merita incercat.
Problema gunoiului...e o problema. Nu tine doar de locatari,tine si de Salubris,care ia gunoiul cand si daca are chef. Acum vreo 2 luni,cand era zapada destula,a venit masina de gunoi si un tractor cu o cupa. A luat frumos tomberoanele,le-a descarcat insa gunoiul de langa,cel putin inca un tomberon(nu mai fusesera de o luna,implicit a dat pe afara!!!), l-a impins cu lama mai in spate si l-a amestecat cu zapada!!! Regret si acum faptul ca nu i-am filmat!!!!!!

Deci...

#881
cove_adrian

cove_adrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 16.10.2005
Sunt multe probleme ce tin de noi si pe care suntem in stare (intr-o masura sau alta) sa le rezolvam.
Cu cat ne adunam mai multi la sedinta si ulterior trasam termene clare de respectat si persoane cheie sa le duca la bun sfarsit, cu atat cartierul nostru va arata mai bine, mai curat, mai civilizat.

Parcul va fi construit intr-o forma sau alta. Aceasta zona stabilita trebuie sa aiba destinatia exclusiva pentru spatiu verde. Sa vedem ce suma se va strange si impreuna cu partea de co-finantare din partea domnului Toma se va amenaja sub o forma sau alta.

Cutiile postale au utilitate. Daca nu vine acum postasul este si din cauza noastra. Facem sesizari la primaria Barnova si implicit Oficiul Postal din Barnova si se va rezolva. Asa cum postasul deserveste zona Visan, respectiv casele de pe vale, identic poate urca si in cartierul nostru.

Usor, usor devenim o comunitate unita!

#882
cove_adrian

cove_adrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 16.10.2005
Iata si raspunsurile domnului viceprimar Chirica cu privire la infrastructura tehnico-edlitara spre satul Visan:

1. Problema drum de acces (DN 24-intersectie - Onyx- Visan!
26/02, 12:59, postat de eu
Buna ziua domnule viceprimar Mihai Chirica!
Doresc a sustine din nou problema drumului de acces spre satul Visan. Este cunoscut faptul ca tronsonul de drum pana la placuta de intrare in comuna Barnova, satul Visan, se afla in administrarea Primariei Iasi. Din pacate, drumul respectiv este de o calitate precara, nefiind asfaltat, plin de gropi, iar pe unele portiuni (in spate la Onyx) este ingustat, avand o singura banda de deplasare. In concluzie drumul este nemodernizat si nesigur din punct de vedere rutier.
Investitiile ApaVital din zona s-au finalizat (conf. adresei 1747 din data 06.02.2013), masterul planul derulat mai prevede doar materializarea unui tronson de 400 metri liniari, exclusiv pe teritoriul comunei Barnova, in satul Visan, pe str. Visan.
Cu alte cuvinte, conditionarea nematerializarii asfaltarii in sectorul cel mai critic (spate Onyx, spre investitia CrisEstate) nu mai sta in picioare.
Anul trecut, pe 08.11.2012 ati declarat ca drumul spre Visan este, citez, „programat pentru anul 2012”. Iata ca a trecut termenul si ApaVital a finalizat investitiile in zona! Se poate consulta arhiva de la ZDI, disponibila aici : http://ziaruldeiasi....-de-iasi~ni7ted
Va rugam ca in primavara, echipa Citadin sa-si indrepte atentia si catre aceasta zona intens circulata si platitoare de impozite in aceeasi masura ca orice iesean! Dorim a se largi tronsonul prin spate la Onyx si a se continua asfaltarea pana la limita de teritoriu administrativ.
Va multumim

RE: Problema drum de acces (DN 24-intersectie - Onyx- Visan
01/03, 11:06, postat de Mihai Chirica
Pe strada Visan vor continua lucrarile incepute toamna trecuta


2. 26/02, 13:37, postat de Mihai Mihalache
Stiu ca exista mai multe sesizari cu privire la str. Visani din municipiul Iasi, mai exact din spatele restaurantului Onix, cu privire la asa-zisul drum pe care nu putem circula sau merge pe jos sub nici o forma. Stiu ca intotdeauna ati promis ca il ve-ti asfalta in viitor....dar va rog din suflet sa veniti la fata locului sa vedeti cum merg copiii la scoala pe jos, cum circula masinile din groapa in groapa. S-a mai gasit motivul ca intai se va face canalizarea si apoi se asfalteaza....asta stiu de 6 ani si canalizarea nu a venit. Va rog sa ne vizitati , sa gasiti o solutie provizorie inca o data, dar sa ne ajutati si sa nu ne mai amanati. Cu multumiri si sperante, un grup de oameni simpli si cu frica de Dumnezeu

RE: Stimate Domnule Chirica
01/03, 11:11, postat de Mihai Chirica
S-a raspuns anterior


3. modernizare drum Iasi-Visan
26/02, 19:42, postat de iesean/visanean
Buna ziua, domnule viceprimar Mihai Chirica!
Vreau sa va felicit pentru functia pe care o ocupati si sa imi exprim multumirea cu privire la solutia de amenajare din zona centrala, respectiv B-dul Stefan Cel Mare! Acum arata mult mai bine, aerisit si pune in valoare obiectivele de patrimoniu cultural si religios.
Avand in vedere ca frecventez des ruta Iasi-Visan, va rog sa ne ajutati (vorbesc si in numele a peste 150 de locatari din satul Visan) cu drumul din zona. Desi problema este cunoscuta si ati spus ca in anul 2012 va fi gata modernizarea acestui tronson (se poate verifica arhiva de la ZDI din ultima dezbatere online), iata ca suntem in anul 2013 si nu s-a intreprins nimic. Zona din spatele Onyx este la fel de ingusta, desi permite largirea carosabilului si chiar amenajarea de trotuare, iar tronsonul pe vale este plin de gropi, praf si noroi. Va rugam sa tineti cont si de cei care locuiesc in zona si sa ne ajutati cu asfaltarea, rigolarea si amenajarea de trotuare.
O comunitate de locuitori ai urbei si vecine cu aceasta!
Spor si succes in tot ceea ce intreprindeti

RE: modernizare drum Iasi-Visan
01/03, 11:15, postat de Mihai Chirica
In acest an, accesul spre satul Visan este cuprins in program de reparatii, la fel si strada Femei


4. Visan-Onyx
27/02, 12:12, postat de stefan banu
Domnule Chirica ar trebui sa dati explicatii unde sint banii care au fost dati in acte pentru asfaltarea drumului Onyx Visani pentru ca acest drum figureaza in actele primariei Iasi ca fiind asfaltat si percepeti taxe pentru acest asa zis confort?Ar trebui sa incepeti de urgenta asfaltarea portiunii care apartine orasului Iasi pentru ca daca veniti pe drumul respectiv o sa vedeti ca va credeti la o cursa off road.Acest drum are o poveste de telenovela cu multe dedesubturi pe care e posibil sa nu le stiti si pe care ar trebui sa le aflati.Daca cineva ar face investigatii ar afla care a fost soarta acestui drum, deci cel mai fair play ar fi ca Primaria Iasi sa isi faca datoria si sa asfalteze bucata de drum care ii apartine pina la intrarea in satul Visani.Ne-am saturat de gososile voastre electorale rezolvati problema asflatarii in zona respectiva

RE: Visan-Onyx
01/03, 11:33, postat de Mihai Chirica
S-a raspuns anterior


5. drum Visan
28/02, 09:00, postat de taran visan
Buna ziua, domnule vice-primar!
Catre periferia Iasului cand va indreptati atentia? drumul spre Visan, pe vale, este impracticabil. Plin de gropi, noroaie si fara trotuare. Mergem cu masinile si le stricam. Dorim a merge pe jos, prin praf si mizerie, insa lipsesc trotuarele.
Asta e viitoarea capitala regionala si culturala? In centru punem granit, iar la periferie, prostii platesc impozite si taxe! Pana cand? Ati spus ca in 2012 se modernizeaza artera? Suntem in 2013.
Un platitor de taxe si impozite

Fara raspuns.

6. Drum asfalt Visan
28/02, 10:03, postat de octavian grecu
Am citit cu mare atentie toate intrebarile de pe aici si am remarcat multi oameni care au aceasi problema cu mine...drumul Onyx-Visan care este o calamitate.Domnule Chirica de ce nu verificati va rog in actele Arhitectului Sef cum figureaza acest drum?asfaltat sau drum comunal?eu cred ca figureaza asfaltat!Citiva proprietari de case din zona Lacului de Socola anul trecut au platit din buzunar asfaltarea unei bucati din dreptul caselor lor si dumneavoastra constiincios repede ati trimis Inspectia de stat in constructii si inspectorii primariei si ati amendat persoanele respective pentru ca nu aveau autorizatie de constructie.Daca dumneavoastra ca primarie nu puteti avea grija de un asa drum care deserveste atita lume si care va deservi si pe viitor ca se construiesc in zona ceva blocuri atunci lumea incearca sa isi faca singura treaba adica sa isi puna asflat.
Cerinta este ca de urgenta sa hotariti asflatarea acestui drum pina la limita comunei Visan fiind teren apartinind Primariei Municipiului Iasi.De dus cu presul ne-ati dus si anul trecut si am vazut rezultatul de pina acuma adica ...zero!Ocupate de problema ca pe vremea cind erai inginer la conest ii rezolvai cu sirg vila lui Simirad mai faceai si pe dirigintele de santier la ridicarea ei.Mai uitate si la altii nu doar la tine pe strada, asfalteaza odata bucata asta de drum.......ca deja sintem satui de noroaie

Fara raspuns.

7. drum Visan
28/02, 12:53, postat de tot eu
drum visani
28/11, 16:10, postat de olariu
Buna ziua!
Cand se va face si drumul din spate de la Restaurant Onix ca nu mai e nici macar o banda de circulatie
raspunde
RE: drum visani
02/12, 10:20, postat de Mihai Chirica
Programat pentru anul 2012

Cum comentati?
Ati declarat ca in 2012 se rezolva problema drumului din zona? Suntem in 2013 si drumul arata mult mai prost!
Va multumesc

Fara raspuns.

8. Drumurile de la periferia orasului. Nu sunt tot ale orasului?
28/02, 13:38, postat de Ieseanul
Pentru cei carcotasi.
Strazile de la periferia orasului, tot ale orasului sunt.
Prin urmare si strada Visan.
Aceasta strada nu e nicidecum o strada printre VII. Deserveste sute de familii, care domiciliaza la marginea orasului Iasi, cat si pe locuitorii din Comuna Barnova - Sat Visan, Sat Cercu, si alte sate din Barnova.
Asadar si acesti cetateni vor sa ajunga la servici, copii la scoala, in conditii civilizate.
Nu exista nici macar un trotuar!!! Dara-mi te asflat.
Aplecarea Primariei Iasi in aceste 2 mandate este spre ZERO pentru aceasta zona. Si aici argumentez cu promisiunile facute anul trecut <<in partea a doua a anului 2012 se va largi strada, se va asfalta>> Promisiuni scrise de insusi actualul viceprimar Chirica, pe acest site.
Cand s-au ridicat blocurile si vilele respective, autoritatile si-au frecat mainile de bucurie ca vor veni noi taxe si impozite la bugetul local

Fara raspuns.

9. DRUM DE TARA F-DAC SOCOLA
28/02, 16:45, postat de parintele Nicolaie
Domnule  viceprimar va rog sa puneti in agenda dumneavoastra si Fundac Socola.De 10 ani de zile ni se tot promite ca va fi facuta dar acest lucru nu se intampla. Oare trebuie sa se mute cineva important ca sa faceti drumul  care este plin de gropi si de noroie? Nu aveti mila nici de bieti morti care sunt dusi prin gropi la cimitir

RE: DRUM DE TARA F-DAC SOCOLA
01/03, 12:04, postat de Mihai Chirica
Fundac Socola, Fundac Bucium, Onyx, sunt in atentia noastra


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate