Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Deschidere macelarie

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Razvan1511

Razvan1511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 12.03.2008
Salutare.Am o nelamurire in legatura cu aceasta afacere,daca merge,daca si-a infiintat cineva pana acum asa ceva ,de pe acest forum,ce acte trebuiesc si cat de greu sunt de obtinut,caror organe competente trebuie sa ma adresez  pentru scoaterea acestor autorizatii si c-am la ce cheltuieli credeti ca m-ar duce.Va multumesc,astept raspunsuri si pareri

#2
broker_china_CSI

broker_china_CSI

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.12.2010

 Razvan1511, on 15th February 2011, 15:29, said:

Salutare.Am o nelamurire in legatura cu aceasta afacere,daca merge,daca si-a infiintat cineva pana acum asa ceva ,de pe acest forum,ce acte trebuiesc si cat de greu sunt de obtinut,caror organe competente trebuie sa ma adresez  pentru scoaterea acestor autorizatii si c-am la ce cheltuieli credeti ca m-ar duce.Va multumesc,astept raspunsuri si pareri

Daca mai aveti nevoie de consultanta si raport de avaluare pentru deschiderea unei asemenea afaceri va stau la dispozitie.

#3
strava

strava

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 236
  • Înscris: 03.02.2010

 Razvan1511, on 15th February 2011, 14:29, said:

Salutare.Am o nelamurire in legatura cu aceasta afacere,daca merge,daca si-a infiintat cineva pana acum asa ceva ,de pe acest forum,ce acte trebuiesc si cat de greu sunt de obtinut,caror organe competente trebuie sa ma adresez  pentru scoaterea acestor autorizatii si c-am la ce cheltuieli credeti ca m-ar duce.Va multumesc,astept raspunsuri si pareri

Stiu in Arad pe cineva care a deschis... ca sa ajunga in regula cu tot ceea ce se cere a cheltuit 40.000 euro !  Amenzi mai "cotizeaza" la intelegere... periodic dupa ce trece de faza cu "pachetelul" si avertismentul... gurile rele spun ca asa ar fi peste tot...

#4
prise

prise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 30.04.2006
Prietene tatal meu a avut o macelarie, dar pana la 40.000 eur mai avea mult de investit. Cred ca in jur de  5000-10000 eur iti ajung cu spatiu inchiriat. Trebuie sa ne gandim ca nu ai decat un produs pe care il vinzi in mai multe feluri. El cumpara carca de porc care o transa si tin minte ca iesea mai bine cu afumaturile decat cu carnea cruda. Deasemenea de craciun si paste era o perioada foarte aglomerata in care scotea si de pana la 10 ori mai mult fata de restul anului.

#5
ASIGURATORUL

ASIGURATORUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2010

 Razvan1511, on 15th February 2011, 15:29, said:

Salutare.Am o nelamurire in legatura cu aceasta afacere,daca merge,daca si-a infiintat cineva pana acum asa ceva ,de pe acest forum,ce acte trebuiesc si cat de greu sunt de obtinut,caror organe competente trebuie sa ma adresez  pentru scoaterea acestor autorizatii si c-am la ce cheltuieli credeti ca m-ar duce.Va multumesc,astept raspunsuri si pareri
Trebuie sa te gandesti ca o asemenea activitate este foarte des "calcata" de controale.Deci cu alte cuvinte trebuie sa fii in regula cu toate, lucru care e destul de greu astazi.

#6
skywalker2011

skywalker2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.05.2011
sa ai bani de spagi la inceput  :notangel:

#7
ASIGURATORUL

ASIGURATORUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2010

 skywalker2011, on 12th November 2011, 20:41, said:

sa ai bani de spagi la inceput  :notangel:
Corect...si nu numai la inceput.De regula cei ce detin afaceri in domeniu alimentar sunt vizitati mai des ca sigur se gasesc nereguli.Adevarul e ca daca ar fi sa iti aloci timp sa fii in regula cu toate, constati ca nu mai ai timp de afacerea propriu-zisa.

#8
georgefl

georgefl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.10.2011

 strava, on 12th November 2011, 21:39, said:

Stiu in Arad pe cineva care a deschis... ca sa ajunga in regula cu tot ceea ce se cere a cheltuit 40.000 euro !  Amenzi mai "cotizeaza" la intelegere... periodic dupa ce trece de faza cu "pachetelul" si avertismentul... gurile rele spun ca asa ar fi peste tot...

Vezi ca ai greist la suma , ai mai pus un 0 zero in plus.Foarte important la aceasta afacere sa fii macelar si sa lucrezi tu , atunci treaba va merge bine , cat despre investitii , trebe firma , avize pina in 2000 ron, spatiul in chirie ,asta nu stiu cat e depinde de zona , iar procesarea poti lua vitei, porcii , etc cu plata la termen asa fac toate macelariile , utilaje in jur de 5000 ron , daca nu e de capacitate mare , asa ca nu ar tebuii sa depaseasca 5000 euro aceasta afacere.

#9
cokaine_us

cokaine_us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 12.04.2010
ce ziceti de un magazin specializat in carnati gen "de plescoi" (ptr. cunoscatori) si pastrama de oaie, ambele preparate traditional?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate