Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Problema After Effects!

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
UTU2005

UTU2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 02.08.2006
Am si eu o rugaminte la cei care lucreaza in AF!
Nu mai vad proiectele intregi, practic lipsesc fisierele moov din ''footage si prerender videos'' desi ele exista in folderul cu proiectul!
Cand ii dau ''replace'' cu fisierele care lipsesc adica moov-urile care exista in folderul cu proiectul respectiv nu se intampla nimik...nu le ia! in loc de fisierele care trebuie sa fie acolo, nu este nimik doar bare color...
In poze se vede mai bine ceea ce vreau sa zic!

Ceva sfaturi? multumesc !

#2
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Imi dai si mie after effects te rog mult de tot, il caut de 3 luni, te rooog... insp_iulian

#3
UTU2005

UTU2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 02.08.2006

View PostBusiness_style, on 14th February 2011, 18:59, said:

Imi dai si mie after effects te rog mult de tot, il caut de 3 luni, te rooog... insp_iulian
Ai PM

#4
dexter2007

dexter2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.12.2006
În VLC, le poți vedea ? (filmele)
Le-ai putut vedea în AE, și au dispărut la un moment dat?
Ai încercat să iei legătura cu autorul proiectului?

#5
UTU2005

UTU2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 02.08.2006

View Postdexter2007, on 14th February 2011, 19:46, said:

În VLC, le poți vedea ? (filmele)
Le-ai putut vedea în AE, și au dispărut la un moment dat?
Ai încercat să iei legătura cu autorul proiectului?
Da in VLC merg, ele exista in folder dar nu vrea nici cum sa le ia cu ''replace'' asa cum ar trebui si cum e si in diverse tutoriale de la AF.
La un amic merge perfect, odata deschis proiectul le vede direct,nu sunt bare color cum e la mine desi el lucreaza in CS5 dar proiectul oricum suporta de la CS3 in sus!
Am instalat QuickTime pentru moov-uri, windows curat, totul e in regula, la unele proiecte le ia ! nu stiu ce e.....:(

#6
UTU2005

UTU2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 02.08.2006
nimeni nimik? tot asa e...:( reinstalat win,af, totul ok, nu stiu ce poate fi...

#7
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Proiectul este facut si salvat in CS5. Am patit si eu cu proiecte de-ale mele pe care le faceam in CS5 sa mi le deschida eronat sau chiar deloc in CS3.

#8
UTU2005

UTU2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 02.08.2006

View Postdaddy, on 21st February 2011, 16:22, said:

Proiectul este facut si salvat in CS5. Am patit si eu cu proiecte de-ale mele pe care le faceam in CS5 sa mi le deschida eronat sau chiar deloc in CS3.
Sa stii ca ai dreptate ! la asta m-am gandit si eu, deoarece la un amic il deschide ok in CS5, si mie il deschide,doar mov-urile nu vrea sa le ia! nu pot lucra deocamdata cu CS5 ca nu imi suporta procesorul pe 64bit :(

#9
silva01ro

silva01ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.01.2010
Ai incercat sa stergi cashe... (recomand sa stergi tu tot din folder ca mai raman cateva lucruri) si dupa sa reincarci filmele.

#10
UTU2005

UTU2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 02.08.2006

View Postsilva01ro, on 20th March 2011, 16:35, said:

Ai incercat sa stergi cashe... (recomand sa stergi tu tot din folder ca mai raman cateva lucruri) si dupa sa reincarci filmele.

Am sters si cache si tot degeba, dar pana la urma am reusit cu proiectul respectiv, pur si simplu am zis sa-l mai deschid si le-a vazut! habar nu am ce a fost.....dar am auzit ca au patit si alti amici la fel! cine stie...
neaparat trebuie instalat si QuickTimeFullInstaller pentru mov-uri, poate se mai loveste cineva de asta... :) merci oricum de raspuns.

#11
Tomdurex

Tomdurex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 29.04.2011

View PostUTU2005, on 20th March 2011, 16:42, said:

Am sters si cache si tot degeba, dar pana la urma am reusit cu proiectul respectiv, pur si simplu am zis sa-l mai deschid si le-a vazut! habar nu am ce a fost.....dar am auzit ca au patit si alti amici la fel! cine stie...
neaparat trebuie instalat si QuickTimeFullInstaller pentru mov-uri, poate se mai loveste cineva de asta... :) merci oricum de raspuns.

Te chinui in zadar. Daca tu ai sistemul pe 32bits , nu ai sa reusesti sa faci nimic cu CS5 care este nativ pe 64.
Maximum merge la tine CS4 cu AE9.
Un rest te chinui aiurea si pierzi timpul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate