Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Surmeli Efes din Kusadasi

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#19
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View PostRgirl, on 8th September 2011, 16:52, said:

super...  nu prea am de ce sa ma plang:) mancare variata (pana si eu care nu mananc orice am avut ce alege), aveau silent pool pt mahmuri :)) echipa de animatie jos palaria...Daca ai intrebari iti raspund...
Iti multumesc pt raspuns dar am fost la acest hotel in perioada 2-5 Sept.Da,un hotel bunicel cu un raport pret-calitate ok,angajatii profesionisti,curatenie,mancarica,bauturica slabuta,plaja plina de alge(asa ca am ales piscina),per total a fost ok.

#20
ultrasul

ultrasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 07.04.2008
deci sa inteleg ca nu au tobogane? si mai citisem pe un site de opinii ca AC e cu program. Doar cateva ore noaptea si 2 ore ziua. E adevarat?

#21
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postultrasul, on 5th January 2012, 12:56, said:

deci sa inteleg ca nu au tobogane? si mai citisem pe un site de opinii ca AC e cu program. Doar cateva ore noaptea si 2 ore ziua. E adevarat?
raspuns afirmativ la ambele intrebari

#22
ultrasul

ultrasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 07.04.2008
cam nasol atunci. as cam avea nevoie de ambele :(

#23
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postultrasul, on 5th January 2012, 13:25, said:

cam nasol atunci. as cam avea nevoie de ambele :(
schimba hotelul

#24
marius7474

marius7474

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.01.2011
suntem 3 familii si dorim sa mergem la surmeli in per 24/30.06.2012 , am ales acest hotel pentru ca majoritatea agentiilor de turism il recomanda ca servicii si plaja.Astept raspuns.

Edited by marius7474, 26 January 2012 - 14:19.


#25
marius7474

marius7474

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.01.2011

View Postrottweiler2007, on 26th January 2012, 13:57, said:

1. de ce ai scris de doua ori acelasi lucru?
2. astepti raspuns la ce? ca nu ai pus nicio intrebare
Vrem sa stim daca aceste recomandari sunt reale si optiunea aleasa buna.

#26
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postmarius7474, on 26th January 2012, 14:32, said:

Vrem sa stim daca aceste recomandari sunt reale si optiunea aleasa buna.
daca nu ai bani de ephesia beach club sau Aquafantasy merge si surmeli dar ai grija la aerul conditionat ca nu prea e

#27
marius7474

marius7474

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.01.2011

View Postrottweiler2007, on 26th January 2012, 15:09, said:

daca nu ai bani de ephesia beach club sau Aquafantasy merge si surmeli dar ai grija la aerul conditionat ca nu prea e
Multumesc mult Rott ,mai nimerit problema sunt banii

#28
Rgirl

Rgirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 17.07.2008
Noi nu am avut probleme anul trecut la aerul conditionat :) si cred ca anul acesta tot la Surmeli mergem .

#29
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View PostRgirl, on 7th February 2012, 21:18, said:

Noi nu am avut probleme anul trecut la aerul conditionat :) si cred ca anul acesta tot la Surmeli mergem .
Da,asa este,AC-ul a functionat toata ziua perfect dar ce nu mi a placut a fost plaja plina de alge,asa ca am facut numai piscina,in rest un hotel bun.

#30
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostJidanu, on 8th February 2012, 23:58, said:

Da,asa este,AC-ul a functionat toata ziua perfect dar ce nu mi a placut a fost plaja plina de alge,asa ca am facut numai piscina,in rest un hotel bun.
azi am vorbit cu 2 persoane care au stat la surmeli astă vară în perioade diferite, ambele persoane mi-au spus că prin gaura aia venea doar aer cald iar în 2000 și 2005 cînd am stat io tot ventilație era

Edited by rottweiler2007, 11 February 2012 - 20:57.


#31
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005

View PostJidanu, on 9th February 2012, 00:58, said:

Da,asa este,AC-ul a functionat toata ziua perfect dar ce nu mi a placut a fost plaja plina de alge,asa ca am facut numai piscina,in rest un hotel bun.
Ma bucur sa aud de la cineva care a fost acolo ca AC a functionat.Cum este mancarea?Noi nu suntem pretentiosi ,dar avem si 2 copii mai mofturosi.Noi am luat camere standard,aveam ca alternativa camerele promo,mai ieftine.Nu m-am lamurit care e diferenta.Si am vazut ca mai sunt si niste cladiri mai mici langa hotel.Cum sunt camerele? La ce tip de camera ati stat?Cineva mi-a zis ca sunt camerele mici ,cu balcoane f mici.E adevarat?

#32
Rgirl

Rgirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 17.07.2008

View Postgabim, on 9th April 2012, 01:07, said:

Ma bucur sa aud de la cineva care a fost acolo ca AC a functionat.Cum este mancarea?Noi nu suntem pretentiosi ,dar avem si 2 copii mai mofturosi.Noi am luat camere standard,aveam ca alternativa camerele promo,mai ieftine.Nu m-am lamurit care e diferenta.Si am vazut ca mai sunt si niste cladiri mai mici langa hotel.Cum sunt camerele? La ce tip de camera ati stat?Cineva mi-a zis ca sunt camerele mici ,cu balcoane f mici.E adevarat?

Din punctul meu de vedere copii vor avea ce sa isi aleaga fara probleme (si eu sunt un pic pretentioasa si nu ma pot plange de mancare), Camerele standard sunt destul de spatioase si balcoanele sunt mici (incape o masa rotunda de plastic cu 2 scaune ceva de genul). SIngura prblema in camera eeste sifonierul-nu are rafturi, are doar umerase.
In ce perioada mergeti? :)

#33
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View PostRgirl, on 9th April 2012, 21:19, said:

............Camerele standard sunt destul de spatioase si balcoanele sunt mici (incape o masa rotunda de plastic cu 2 scaune ceva de genul). SIngura prblema in camera eeste sifonierul-nu are rafturi, are doar umerase.
....................

Camera standard:

Attached Files



#34
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005

View PostRgirl, on 9th April 2012, 20:19, said:

Din punctul meu de vedere copii vor avea ce sa isi aleaga fara probleme (si eu sunt un pic pretentioasa si nu ma pot plange de mancare), Camerele standard sunt destul de spatioase si balcoanele sunt mici (incape o masa rotunda de plastic cu 2 scaune ceva de genul). SIngura prblema in camera eeste sifonierul-nu are rafturi, are doar umerase.
In ce perioada mergeti? :)
Multumesc pentru informatii.Noi mergem la sfirsitul lui iulie.Noi anul trecut am fost in Alanya ,la 4 stele ,mai ieftin decat Surmeli,si nu am avut probleme.Banuiesc ca si aici ne vom simti bine,mai ales ca in camera nu vom sta f mult .Pt noi niciodata camera nu a fost o problema .Seara si noi si copiii cadem lati,nu mai simtim ca avem sau nu AC.Si vorbesc din experienta.

#35
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postgabim, on 9th April 2012, 00:07, said:

Ma bucur sa aud de la cineva care a fost acolo ca AC a functionat.Cum este mancarea?Noi nu suntem pretentiosi ,dar avem si 2 copii mai mofturosi.Noi am luat camere standard,aveam ca alternativa camerele promo,mai ieftine.Nu m-am lamurit care e diferenta.Si am vazut ca mai sunt si niste cladiri mai mici langa hotel.Cum sunt camerele? La ce tip de camera ati stat?Cineva mi-a zis ca sunt camerele mici ,cu balcoane f mici.E adevarat?
Noi am avut tripla cu vedere la mare si a fost ok,mancarea ok,angajatii ok,deci un hotel bun cu un raport pret-calitate ok.Vacanta placuta

#36
alfons

alfons

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 21.05.2006
Am stat 3 ani la rand la Surmeli (2009, 2010 si 2011), in sejururi de minim 18 nopti si ca urmare am avut suficient timp sa analizez cu atentie acest hotel. Nu vreau sa supar pe nimeni dar am gasit multe inadvertente pe acest forum asa ca vreau sa fac cateva precizari:
1. Plaja este lata iar nisipul este fin
2. Intrarea in apa este foarte lina si nu sunt pietre
3. Nu sunt alge. Anul trecut au fost intr-adevar cateva zile cu alge dar au fost stranse imediat (recunosc ca nu se grabeau, erau 2-3 turci care munceau "yavas, yavas" dar isi facea treaba)
4. Echipa manageriala nu s-a schimbat in acesti ani si pun suflet in ceea ce fac, se implica foarte mult, sunt omniprezenti, fie ca este noapte sau zi. Bravo lor !
5. In ceea ce priveste aerul conditionat, in primul an (2009) am stat la etajul 9, cu vedere la piscina si n-a fost chiar OK, aerul nu prea facea fata dar oricum a fost  de 10 ori mai bine decat la Richmond unde am stat la un capat, intr-o camera "cuptor" (acolo am stat la un cap, hotelul fiind in trepte deasupra noastra era o terasa si ca urmare plafonul era foarte cald). In anul urmator (2010) am stat la etajul 5 intr-o camera cu vedere la terenurile de tenis si a fost bine, n-am mai suferit de cald iar camera a fost putin mai mare. In sfarsit, anul trecut (2011) am stat la etajul 7 intr-o camera aflata la capat de culoar, pe partea piscinei (cu vedere si spre parcare). Aici ne-am simtit cel mai bine, camera a fost si mai mare iar aerul a functionat bine, de exemplu noaptea il lasam doar pe treapta I ca sa nu-mi fie frig.

In concluzie, doresc drum bun si vacanta placuta celor care au ales acest hotel, parerea mea este ca nu vreti regreta alegerea facuta !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate