Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate vedea on-line filmul ...

Mazda 3 IV Sedan 2.0 e-SkyActiv-G...

NATO - Articolul 5

Recomandare pentru un acoperis di...
 Suspensie sa bicicleta (fatbike)

Recomandare masina de facut cubur...

Racirea camerei

Incident in trafic
 Boilere electrice slim / compacte

Problema de sunet tv LG conectat ...

Intrebari legate de CERBO GX

transport mobila grea la etaje su...
 TCL 98X955

Concursuri false, ce ziceti?

Recomandare AC pentru o camera

Sunet ambreiaj - Opel meriva z17dth

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

Daniellone

Daniellone

Active Member

• Grup: Members
Eu ma uit mult la Travel. Pana anul asta era un canal foarte bun, din pacate de sezonul asta a luat-o pe calea Discovery-urilor, cu o sumedenie de reality-show-uri si cu foarte putin din ceea ce ar trebui sa fie un canal de travel. HD-ul e binevenit, dar si mai binevenita ar fi o reintoarcere la emisiuni de calitate.

danieliankoo

danieliankoo

Active Member

Și noi urmărim multe emisiuni, zilnic vedem cate ceva la Travel, ar fi bine sa nu așteptăm până in ianuarie pentru noi canale HD

cut3ryan

cut3ryan

Pro FM <3

• Grup: Senior Members
Ma uitam la Travel cand eram la UPC, de cand sunt la rds,nu stiu daca am zapat o data pe el :)

Herman01

Herman01

Member

La aceasta ora pe Eurosport este PROGRAMAT Aston Villa - Stoke City din Premier League dar se DIFUZEAZA live fotbal feminin din Cupa Mondiala, Wolfsburg vs Barcelona. Ce sa mai poti spune in acest caz, tot Digisport-ul ramane singura alternativa serioasa cu un fotbal de calitate.

1kvoi

1kvoi

Member

View PostAntonioStefan, on 23 martie 2014 - 17:30, said:

Oare cati dintre voi se uita la Travel de asteaptati atat de mult Travel HD :-?
Eu ma uit la varianta HD. Dar Travel Channel nu mai e ce era inainte. Nu mai vezi emisiuni de travel precum erau acum 1-2 ani in urma. Ma dezamageste zilnic.

eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

Member

View PostHerman01, on 23 martie 2014 - 19:35, said:

La aceasta ora pe Eurosport este PROGRAMAT Aston Villa - Stoke City din Premier League dar se DIFUZEAZA live fotbal feminin din Cupa Mondiala, Wolfsburg vs Barcelona. Ce sa mai poti spune in acest caz, tot Digisport-ul ramane singura alternativa serioasa cu un fotbal de calitate.
Nu mai e! de etapa trecuta dolce sport a cumparat 2 meciuri din premier league si doua din bundesliga. De la nemti dolce transmite 2 meciuri sambata de la 16:30, altele decat cele transmise pe eurosport 2, dar  din Anglia transmite mesiurile de sambata  si de duminica seara, care nu o sa mai fie pe eurosport 1+ Formula 1, Italia , Franta, Liga 1, NBA, 6 natiuni la rugby, etc.a echilibrat dolce putin balanta in ceea ce priveste sportul.
   Pe de alta parte meciu de aseara Real -Barca, merita totul.....................................

avumit

avumit

Active Member

Discutie cu omul de la cablu (call center):
- Buna seara vedeti ca pe DVB C semnalul de vreo doua zile este prost (macroblocuri cat cuprinde)...
- Din cate observ aveti abonament analogic popular, deci imagine mai buna se poate obtine numai cu decodor (au inceput durerile de cap ale abonatului).
- Si canale la liber....
- Cele analogice cum merg, intreaba operatorul.
- Ce treaba am eu cu ele, eu mai uit pe digital ca pe analogic pureci cat cuprinde...
- Cele HD va merg? (dupa intrebarea asta abonatul are tensiune 1259 cu 4589)...
- Merg dar si acelea au macroblocuri de vreo 2 zile.
- Atunci nu avem ce sa va facem, asa se va vedea, pe baza contractului aveti doar analogic contractat.
La cererea operatorului se face o zapare pe analogic si telefonic se confirma prezenta parazitilor electronici pe un tv LED Samsung.
Omul trimite o echipa, ce soste promt a doua zi si se remediaza situatia semnalului calitate/putere tv zice 100/100. Macroblocuri mai exista...
Am ramas socat atat de discutie cat si de calitatea semnalului deoarece vorbesc foarte serios, pana nu demult greu faceai diferenta intre un canal HD si unul SD...

Edited by avumit, 25 March 2014 - 11:10.

vali02br

vali02br

Member

Sa intelegem ca ai abonament tv analogic si ca ti s'ar parea normal sa vezi 80 de canale HD cu semnal la nivel maxim pe DVB-C'ul televizorului tau Samsung?

cut3ryan

cut3ryan

Pro FM <3

View Postvali02br, on 25 martie 2014 - 12:48, said:

Sa intelegem ca ai abonament tv analogic si ca ti s'ar parea normal sa vezi 80 de canale HD cu semnal la nivel maxim pe DVB-C'ul televizorului tau Samsung?

Ezac :D

dhaulagiri

dhaulagiri

Senior Member

View Postvali02br, on 25 martie 2014 - 12:48, said:

Si daca se poate si MaxPack-ul.

VH1

VH1

Active Member

Plus Adult !

avumit

avumit

Active Member

Deci eu nu vreau nimic... Ei imi dau... Si daca o fac macar sa-si tina reteaua in parametrii normali. Am ramas socat de incompetenta omului de call center care era complet aiurit... Dupa ce ma abureste ca am analogic (lucru stiut de mine) ma pune sa ma uit daca imi  merg hd- urile... Si apropo nota ta de ironie imi aduce aminte de ce am divortat de ei in 2008. Daca ai avea putin spirit ironic si putin simt al umorului ai fi vazut cu alti ochi postarea. Da abonatul e prost nu catastrofalul operator de la telefon.

Edited by avumit, 25 March 2014 - 15:26.

catalinman

catalinman

RCS & RDS

Avem ceva schimbari legate de echipamente, mai exact de cate echipamente poate sa beneficieze un abonat pe contract.

Pana acum erau maxim 5 echipamente, iar HD maxim 2.

Acum se pot ridica 5 STB-uri HD.

Primul echipament primit se ofera in custodie, indiferent ca vorbim de STB SD, STB HD sau CAM CI+.

In chirie se pot lua maxim 2 echipamente, indiferent ca vorbim de STB SD, STB HD sau CAM CI+.

In cumparare se pot achizitiona toate 5.

De exemplu, un abonat poate sa aiba 1 STB HD in custodie, 2 STB-uri HD in chirie lunara de 5 lei si inca 2 STB-uri HD cumparate cu 250 de lei fiecare.

Daca are mai multe locatii poate sa aiba maxim 10 STB-uri per abonat.

vali02br

vali02br

Member

Nu am spirit ironic deloc..tot ce am inteles e ca ai un tv LED Samsung si ca vezi macroblocuri la canalele HD

alexbe

alexbe

Junior Member

View Postcatalinman, on 25 martie 2014 - 15:23, said:

Avem ceva schimbari legate de echipamente, mai exact de cate echipamente poate sa beneficieze un abonat pe contract.

Primul echipament primit se ofera in custodie, indiferent ca vorbim de STB SD, STB HD sau CAM CI+.

In chirie se pot lua maxim 2 echipamente, indiferent ca vorbim de STB SD, STB HD sau CAM CI+.

De exemplu, un abonat poate sa aiba 1 STB HD in custodie, 2 STB-uri HD in chirie lunara de 5 lei si inca 2 STB-uri HD cumparate cu 250 de lei fiecare.

La teorie sunteti tari. PRACTICA va omoara.
Am facut comanda la un dec. HD in 7 feb. si in mail spune ca "In maxim 2 zile lucratoare va vom anunta cind va fi disponibil echipamentul comandat de dvs." si inca NIMIC.
In Arad cat dureaza 2 zile pentru RCS???

stephano

stephano

Active Member

View Postcatalinman, on 25 martie 2014 - 15:23, said:

ma poti lamuuri te rog?am un decodor in custodie sd si doua hd uri in chirie..mai pot lua inca un decodor hd?si  in ce conditii?cumparare sau chirie..multumesc

avumit

avumit

Active Member

Mai citeste odata...

uraganel

uraganel

Senior Member

Fuga in DigiCare la comenzi echipamente...Acolo toate-s bune si frumoase...mai putin echipamentele. Eu am dat deja doua comenzi...si bineinteles ca nici macar nu le vad acolo in cont.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate