Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#36559
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017
Sunt din Targoviste si sunt pe cablu digital iar posturile Axn,Look tv si tvr se repeta la o noua scanare..mai are cineva la fel? 😕

#36560
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

View PostFuriosa, on 20 februarie 2017 - 12:49, said:


Sunt din Târgoviște și sunt pe cablu digital, iar posturile Axn, Look tv si tvr 3 se repetă la o nouă scanare..mai are cineva la fel ? ��


da, sunt la toți abonații rds de pe cablu digital !

#36561
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
Exista vreo ofertă specială pt cei care vor sa se aboneze la serviciul de televiziune(am deja net de la rds)? Ma cam bate gândul să renunt la upc...

#36562
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
E cel mai ieftin din țară. Ce ofertă să mai facă? :)

#36563
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,343
  • Înscris: 22.10.2014

View Postalexandru_83, on 20 februarie 2017 - 16:33, said:

Exista vreo ofertă specială pt cei care vor sa se aboneze la serviciul de televiziune(am deja net de la rds)? Ma cam bate gândul să renunt la upc...
Cea mai mare oferta posibila, ai o grila ce contine programe de sport, documentare si generaliste la 28 de lei. Mai oferta de atat si mai ales pe langa ce dai la upc nu stiu daca exista.

#36564
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

View Postalexandru_83, on 20 februarie 2017 - 16:33, said:


Exista vreo ofertă specială pt cei care vor sa se aboneze la serviciul de televiziune (am deja net de la rds)? Mă cam bate gândul să renunț la upc...


poate te ajută !,

http://www.rcs-rds.r...&pachet=digital

eu am ”mers în paralel” cu amândouă mai mult de 8 luni, până m-am hotărât să părăsesc definitiv upc-ul !

#36565
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,409
  • Înscris: 29.04.2010

View Post2Unlimited, on 20 februarie 2017 - 10:23, said:



Aici e vorba de semnalul care intra in TV. Semnalul care intra in casa este ideal sa fie 74, sau minim 70. Mai adaugi un distribuitor de 3-4 iesiri
care mai pierde 7-9 dB, si acolo esti, sa ai 60 dB la TV. Daca exista si prize TV, atunci e problema, alea pierd minim 10-12 dB. Trebuie prize
TV fara pierderi daca e neaparat, insa acelea sunt foarte scumpe. Si aici vorbim de semnalul analogic. Semnalul digital pleaca mai slab din hub
si ar trebui sa ai 70 dB intrare in TV (analogic) / sau 60 pe transponderi (digital). Altfel ai probleme cu posturile HD.
Nu e ca la curent, orice ramificatie pierde semnal indiferent daca pui acolo doar splitter-ul si nu conectezi niciun TV.
Recomandare, nu va mai bateti capul masurand decibeli, lasati angajatii RCS sa va faca serviciul functional...

PS. Daca chiar e sa masuram profi, ar trebui sa masuram fiecare frecventa. Nu va masoara nimeni asa. Insa prima, o frecventa de pe la
mijloc si ultima, plus macar un transponder daca avem si digital ar fi neaparat. De exemplu daca avem lipsa masa sau pinul apropiat foarte tare
de masa, sau cablul este sugrumat, voi avea semnalul foarte bun, cu excepia acelor programe care fac macroblocuri pe digital, sau apar purecate pe
analogic. In aceste cazuri masuram exact frecventa in cauza. Na ca mi-am adus aminte de teren... Posted Image
Multumesc pentru date. Nu stiu ce aparatura au cei din localitatea cu pricina, dar din ce am vazut pana acum sunt Fiii Ploii. Ma rog sa stie sa mufeze corect cablul nou exterior la stalp, in rest, ma descurc eu. Daca e sa stau in baza lor, cu 10% semnal voi ramane si de acum incolo. Inca mai cred ca e reteaua mea interna de vina. Cablu exterior -> distribuitor cu 1 TAP se bifurca in 1TV (pe tap) si cablu camera principala (pe OUT)-> de aici intra in Amplificator cale inversa Nextra ->apoi Splitter cu 3 iesiri: Modem, TV2 si TV3. Cam asta ar fi configuratia viitoare. Ar trebui sa castig ceva semnal o data cu schimbarea tuturor mufelor, cablului exterior si cablurilor interioare, mufari prin compresie cu piese F de calitate. In prezent in exterior la prima bifurcatie e un splitter ordinar cu 2 iesiri, apoi in cascada pe una din iesiri urmeaza alt splitter ordinar cu 3 iesiri. Total incorect, de asta se si pierde mult semnal. Ma mir cum de mai merge net-ul... cu modemul de cablu mostenit de la fosta firma locala :))

Edited by dincadan78, 21 February 2017 - 00:45.


#36566
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006

View Postalexandru_83, on 20 februarie 2017 - 16:33, said:

Exista vreo ofertă specială pt cei care vor sa se aboneze la serviciul de televiziune(am deja net de la rds)? Ma cam bate gândul să renunt la upc...
Da, exista. Vad la locatie ca esti din Bucuresti.

Da-mi PM si pot sa iti dau o oferta speciala, mai buna decat ce vezi pe site, atat la CATV, cat si la internet in caz ca a expirat perioada contractuala de cel putin 1 an. ;)

#36567
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017
Ce aude la Rcs & Rds iau si ei Champions League+Europa League pe 2018-2021? 😊

#36568
silvc

silvc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 18.08.2010

View PostFuriosa, on 21 februarie 2017 - 22:22, said:

Ce aude la Rcs & Rds iau si ei Champions League+Europa League pe 2018-2021? ��
Ce Champions League ? Eu am o comanda de 2 luni pentru un Stick Internet si comanda nu este nici măcar în stadiul Preluat.
Se pare ca toată lumea de la Digi RDS s-a mutat la RDS Energy, partea de Achiziții si Cablu TV a fost lăsata in voia soartei.

#36569
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,343
  • Înscris: 22.10.2014
Ca ai tu mai putin noroc asta nu inseamna ca lumea nu mai lucreaza.

#36570
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009

View PostFuriosa, on 21 februarie 2017 - 22:22, said:

Ce aude la Rcs & Rds iau si ei Champions League+Europa League pe 2018-2021? ��

Stiu ca Telekom-ul participa la licitatie si eu sper ca va face echipa cu RCS&RDS. Vom afla pana la urma, sper in acest an!

Edited by cristinel07, 22 February 2017 - 20:40.


#36571
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,146
  • Înscris: 14.12.2007

View PostFuriosa, on 21 februarie 2017 - 22:22, said:

Ce aude la Rcs & Rds iau si ei Champions League+Europa League pe 2018-2021? ��
Nu cred ca Telekom-ul isi mai permite sa le achizitioneze de unul singur. Sa speram ca le vor lua impreuna. :)

#36572
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 15.10.2009

View PostTudor75, on 22 februarie 2017 - 23:58, said:

Nu cred ca Telekom-ul isi mai permite sa le achizitioneze de unul singur. Sa speram ca le vor lua impreuna. Posted Image
Speranta moare ultima! Cand aveau ei tot sportu' din lume nici nu imi imagiman ca o sa ii depaseasca dolce in materie de sport! Acu sper sa fie invers!Posted Image

#36573
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 11.11.2004
Le va lua Eurosport... si special pentru Romania va face si Eurosport 2 SD  Posted Image

#36574
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
Daca am semnat azi un contract pe cablu digital cu rcs-rds dar nu am ridicat niciun echipament iar instalarea nu s-a facut, pot sa il anulez telefonic?

#36575
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
O sa vina sa ti-l instaleze dar trebuie sa astepti,eu am astepteptat 2 saptamani sa reintaleze cablul(a expirat contractul si am uitat sa prelungec contractul dar la-m prelungit inapoi) si am luat telefonie fixa cu internet o data cu televiziunea au iunstalat-o.

Intreabal pe DIGI_Helper este cel mai bun ajutor.

#36576
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 09.03.2007
@xperia_ray dă un telefon la relații clienți și află.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate