Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#35965
s_ducu

s_ducu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 26.11.2006
cine spune ca !E Entertainment e o prostie? sa se uite acum la Miss World in HD Posted Image

#35966
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 mediasettv, on 30 decembrie 2016 - 22:03, said:

Oricum, RDS se îndreaptă spre calea cea buna!Inca un pachet muzical in grila(MTV sau Trace) si pot spune ca sunt cei mai buni!

Repetați cu mine! MTV Hits! MTV Dance! MTV Rocks! VH 1 Classic! MTV Live HD! :D

#35967
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010

 gigsnet, on 30 decembrie 2016 - 22:03, said:

Calitatea variaza de la cablaraia din casa, nu de la emitator.

Lasa ca nu este din casa, daca sunt probleme de calitate, sunt de pe traseu. Asa a fost perturbata si frecventa 466 MHz. Pana nu a inchis telekom reteaua CDMA, in timpul zilei nu puteam sa urmaresc canalele tv.

#35968
savagedanyro

savagedanyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 12.04.2007
Cand a iesit Discovery de la RDS am fost extrem de suparat, dar am fost consolat relativ de aparitia DIGI-urilor cu documentare.

Am incercat sa urmaresc azi Discovery, dar sunt mai suparat decat am fost in ipostaza anterioara : asa program SLAB nu au avut niciodata in ISTORIA lor in ROMANIA !!!

Dumnezeule, nu are nimic in comun cu Discovery pe care mi-l aminteam.

BBC Earth si NAT GEO WILD la momentul asta sunt la ani lumina de Discovery in privinta calitatii programelor (dpdv al continutului).
Probabil sa fie ceva mai bine cu celelate canale ale Discovery Romania , dar sincer ma indoiesc

#35969
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
TLC câteodată se vede prost și la UPC deci cam așa e din sursă. Nu e vina RDS-ului.

#35970
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
Mailul intern mentiona si E! HD, si Discovery HD. Eu cred ca cineva a trecut in mail Discovery SD si HD la pachet, la fel cum s-a trecut E! SD si HD. Insa neexistand Discovery HD, Nu s-a mai introdus. Probabil ca Showcase nu a fost in discutie, fiind program premium. De aici si presimtirea mea. S-a clonat Discovery SD cu HD din greseala, nu s-a omis Showcase din numele postului, daca intelegeti ce vreau sa spun. Nu incerc sa gasesc scuze, si eu dintre toate posturile introduse voiam cel mai mult un Discovery HD, oricare ar fi fost...

#35971
inthemix

inthemix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.11.2010

 s_ducu, on 30 decembrie 2016 - 22:13, said:

cine spune ca !E Entertainment e o prostie? sa se uite acum la Miss World in HD https://forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/yes.gif

Chiar daca continutul video al acestui post este mai mult pt. "Pitiponc" Style https://forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/devilred.gif se vede Excelent . Cred ca are un bitrate f. bun .Pe tv meu samsung 4K se vede in calitate excelenta acest Post tv.
Chiar sunt curios ce bitrate are acest post ? Fata de alte posturi Full Hd care sunt doar cu numele Hd acest post tv, chiar este 100% Full Hd.
Doar pt .calitatea Imaginii acestui post ,pana la urma ma bucur ca l-au bagat. Decat nimic https://forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/smile.png) Mai bine vezi ceva in calitate EXCELENTA https://forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/smile.png
Calitatea imaginii este superba pe acest post. Bitrate f. ridicat cred ?
La cat mai multe posturi Full Hd introduse. Canalele in SD majoritatea se vad groaznic pe un TV 4K

Edited by inthemix, 31 December 2016 - 06:31.


#35972
lucchione

lucchione

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 21.08.2009
Salut,

Care din posturile cu variante SD/HD au grila diferita?

Multumesc.
La Multi Ani!

#35973
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Nu inteleg entuziasmul unora pentru niste canale care nu prea merita atentia.
S-au introdus 5 posturi de umplutura, 3 din ele cu emisiuni de o calitatea slaba (Discovery, TLC si E!) iar celelalte 2 (HBO2 si Cinemax 2) posturi cu filme in re-re-reluare de pe posturile principale.
Discovery-ul nu mai e ce a fost acum 4-5 ani, s-a transformat intr-un post comercial, cu emisiuni (ca nu le pot spune documentare) realizate cu buget mic, ieftine.Nu merita prea multa atentie.Continut de slaba calitatea, dupa cum spunea si @savagedanyro intr-un post anterior.
E ! e un fel de AntenaStars, acelasi cancan, dar international.Pentru amatorii de pitziponceala si scandaluri mondene poate fi o optiune de pierdut timpul aiurea in fata televizorului.
Emisiunile de pe TLC-ul sunt cunoscute publicului.Aceeasi grila de show-uri americane ieftine.Cofetari, bucatari, miss-uri...mai nimic interesant.
Asa cum nu m-am obosit sa scanez dupa HD-urile Intactului, nu merita sa pierd 15-20min din viata ca sa dau o scanare+stergere canale inutile+rearanjare posturi in ordinea preferata.
Cred ca posturile astea aveau audiente mai slabe decat ale TVR-ului.si s-au dat bonus la prelungirea pachetului Eurosport.
Am impresia ca unii n-au mai vazut emisiuni de televiziune pana acum, nu stiu unde or fi trait.Asta mi-aduce aminte de perioada anilor '90 cand savuram orice rahat, de la programele italienesti pana la "sclava isaura" la "pasarea spin".Dar aveam o scuza ca veneam dupa ani de zile de indoctrinare tv.

Edited by primuministru, 31 December 2016 - 08:38.


#35974
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 10.07.2009

 primuministru, on 31 decembrie 2016 - 08:37, said:

Nu inteleg entuziasmul unora pentru niste canale care nu prea merita atentia.
S-au introdus 5 posturi de umplutura, 3 din ele cu emisiuni de o calitatea slaba (Discovery, TLC si E!) iar celelalte 2 (HBO2 si Cinemax 2) posturi cu filme in re-re-reluare de pe posturile principale.
Discovery-ul nu mai e ce a fost acum 4-5 ani, s-a transformat intr-un post comercial, cu emisiuni (ca nu le pot spune documentare) realizate cu buget mic, ieftine.Nu merita prea multa atentie.Continut de slaba calitatea, dupa cum spunea si @savagedanyro intr-un post anterior.
E ! e un fel de AntenaStars, acelasi cancan, dar international.Pentru amatorii de pitziponceala si scandaluri mondene poate fi o optiune de pierdut timpul aiurea in fata televizorului.
Emisiunile de pe TLC-ul sunt cunoscute publicului.Aceeasi grila de show-uri americane ieftine.Cofetari, bucatari, miss-uri...mai nimic interesant.
Asa cum nu m-am obosit sa scanez dupa HD-urile Intactului, nu merita sa pierd 15-20min din viata ca sa dau o scanare+stergere canale inutile+rearanjare posturi in ordinea preferata.
Cred ca posturile astea aveau audiente mai slabe decat ale TVR-ului.si s-au dat bonus la prelungirea pachetului Eurosport.
Am impresia ca unii n-au mai vazut emisiuni de televiziune pana acum, nu stiu unde or fi trait.Asta mi-aduce aminte de perioada anilor '90 cand savuram orice rahat, de la programele italienesti pana la "sclava isaura" la "pasarea spin".Dar aveam o scuza ca veneam dupa ani de zile de indoctrinare tv.
In mare parte, ai dreptate, insa exista public pentru aceste posturi tv precum si celelalte. Cine vrea se uita, cine nu vrea nu scaneaza etc...varietatea este ok la digi acum. Lipsa? C.i.....1,2 posturi de muzica si tnt sau amc. Eu imi doresc un schimb, cred, ok din multe puncte de vedere Dolce Sport-Digi Sport, cred, si repet, cred ca ar fi foarte ok si pt rcs si pt telekom....

#35975
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Fiecare cu părerea lui. Eu cred că e bine că s-au introdus, sunt posturi bune, dar așteptăm și altele mult mai bune de la Discovery.

#35976
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 13.03.2005
La voi mai merg canalele noi introduse? Azi nu mai merge niciunul si afiseaza mesajul "Unable to display Common Interface services", desi pot accesa meniul modulului CI iar celelalte posturi codate functioneaza perfect

#35977
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,719
  • Înscris: 02.02.2009

 thekat, on 31 decembrie 2016 - 09:45, said:

La voi mai merg canalele noi introduse? Azi nu mai merge niciunul si afiseaza mesajul "Unable to display Common Interface services", desi pot accesa meniul modulului CI iar celelalte posturi codate functioneaza perfect

Nici la mine nu merg.
Îmi apar că neavând semnal.
Locația Iași.

#35978
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Merg, probabil mai lucreaza la frecvente in zona ta. Da o rescanare sau ai rabdare ca sigur apar.

#35979
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
La mine merg.

#35980
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Eu inca nu renunt la ideea de Discovery Showcase HD, au mentionat ca posturile intra din ianuarie si la CC spuneau ca urmeaza si acel post deci mai astept o saptamana.

#35981
imhotep7

imhotep7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 05.01.2010
Tot Iasi si tot nu mai merg.Daca iar trebuie sa dau scanare si apoi iar sa le iau la reasezat...

#35982
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 13.03.2005

 gigsnet, on 31 decembrie 2016 - 09:48, said:

Merg, probabil mai lucreaza la frecvente in zona ta. Da o rescanare sau ai rabdare ca sigur apar.
Degeaba, la o scanare nici nu mai apar posturile

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate