Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#17767
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Am făcut și eu în seara asta o rescanare pentru DigiSport2 HD. Bravo lor pentru introducerea acestui canal! :thumbup: În altă ordine de idei, n-am putut să nu remarc bulibășeala din aranjamentul canalelor pe tunerul intern al televizorului...! Sar dintr-o parte în alta la fiecare scanare, mai ceva ca niște căprițe nebune...! :lol:

#17768
blueff

blueff

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.01.2012
Confirm, la Iasi nu mai este nimic pe noua frecventa, nici DS2HD nici canalele de test.
Oare de ce nu si-au luat liber in weekend cei de la tehnicul RDS ca sa ne lase si noua peste weekend macar DS2HD, ca Nature noi nici nu l-am avut, sau probabil o fi fost vreo ora.

#17769
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

 cetitorul, on 10th March 2012, 22:22, said:

ce senzatie de amatori dau tehnicienii RDS...
pe bune... ditamai mamutul media cu achizitii de milioane de euro si nea costel "nu poate dom'le" sa puna canalul ala de 3 zile
Treaba profi marca Rcs. Uite bombonica, nu e bombonica, am redus tariful la mobil dar la cost control apare tot dupa tariful vechi etc etc

 blueff, on 10th March 2012, 22:59, said:

Confirm, la Iasi nu mai este nimic pe noua frecventa, nici DS2HD nici canalele de test
Bravo baieti. Nota 10 pentru profesionalism.

#17770
markappa

markappa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 29.01.2007

 wfnse, on 10th March 2012, 22:23, said:

Doamne ce imagine nebuna pe TVR HD la Selectia Eurovision. Sunt impresionat :OK:
total de acord f.buna impresie spectacol de imagini, lumini,dar pacat de prezentare (ma refer in special la maimutarelile penibile de prezentare a concurentului chiar si pentru 10 secunde cat dura  da chiar deranjante grav )10+ pentru imagini si lumini

#17771
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Offtopic

Pt. a nu se mai platii sporuri de noapte sau alte genuri de plati , se prefera a se lucra sau a se face schimbari in sistem pe timpul zilei si de aceea exista in prezent asemenea situatii
In mod normal/logic aceste schimbari/lucrari ar trebui efectuate noaptea cand numarul de abonatii este cat mai mic posibil si nu apar atat de multi nemultumiti in aceasta perioada
Insa cum traim in Ro , chiar si o "plomba" pe o sosea cu un trafic foarte mare daca trebuie facuta , tot ziua se va efectua cu riscul de a bloca/da peste cap traficul din zona respectiva
Deci nu este nimic "original/marca" rcs , ci doar o meteahna/mentalitate mioritica veche mostenita/inradacinata de pe la noi

#17772
adrianncj

adrianncj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 06.06.2010
Indian wells live hd si cu comentariu original,multumim digisport2HD :coolspeak:

#17773
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

 adrianncj, on 11th March 2012, 02:06, said:

Indian wells live hd si cu comentariu original,multumim digisport2HD :coolspeak:
N-avea cine sa stea treaz toata noaptea sa comenteze  :lol:

#17774
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,474
  • Înscris: 16.12.2006
Mai bine asa, ar trebui sa difuzeze mai multe meciuri in direct din Cupa Libertadores.

Chiar daca sunt la 3 noaptea sau la 4 dimineata, evident cu comentariul in original  :naughty:

#17775
Mizantrop

Mizantrop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 17.03.2007

 catalinman, on 11th March 2012, 13:18, said:

Mai bine asa, ar trebui sa difuzeze mai multe meciuri in direct din Cupa Libertadores.

Chiar daca sunt la 3 noaptea sau la 4 dimineata, evident cu comentariul in original  :naughty:

Bre, Calinman, zisăși că o să meargă pista în engleză de la DS2HD la meciurile de tenis, dar de diminieață când mă trezi să mă uit la meciul lui Murray ființa  doar pista în română, fără "comentariu original".

Edited by Mizantrop, 11 March 2012 - 14:06.


#17776
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,474
  • Înscris: 16.12.2006
Azi-noapte, meciurile de tenis au avut doar Comentariu in original, deci doar limba engleza  :OK:

In schimb aseara la meciul lui Real Madrid am vrut sa verific daca pe pista a doua avem Engleza sau Spaniola si am avut surpiza sa observ ca nu functiona nicio pista audio.

Poate din cauza asta, de dimineata cand ai vrut sa urmaresti tu tenis era doar comentariu in romana.

In mod normal a doua pista audio functioneaza si la tenis, nu doar la fotbal.

O sa mai verific azi la meciurile din Spania, Anglia, Italia si Franta, sa vedem daca i-au dat drumul sau nu.

P.S. Rog un moderator sa mute tot ce s-a discutat despre Digi Sport pe topicul dedicat Digi Sport.

Edited by catalinman, 11 March 2012 - 14:17.


#17777
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
La Sibiu frecventa 466 este bruiata. De dimineata a mers foarte bine DS2 HD, dar acum abia daca mai poti distinge ceva pe ecran.
Am schimbat toate cablurile, mufele, spliterele, samd. Trebuie sa faca ceva cu frecventa asta daca vor sa mai bage si alte canale pe ea.

Edited by wfnse, 11 March 2012 - 14:44.


#17778
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009

 zradu, on 10th March 2012, 17:57, said:

Cand s-o trezi graficianul.  :naughty:
Corect, acum avand doua digisporturi in hd, nu poate lasa ds1 hd asa cum era, caci sigla era DS HD fara 1,caci cica ar strica aspectul siglei, zicea cineva, iar pentru al doilea nu va putea pune sigla DS HDHD, ci va trebui sa le modifice pe amandoua,sa stim care-i 1 si care-i 2, ori asta cere ceva timp de gandire pentru grafician. E greu de tot sa pui DS1-HD, respectiv DS2-HD. Cativa useri au fact-o aici pe forum si nu cred ca le-a luat mult timp, ba erau mai frumoase ca cele afisate de DigiSport.

#17779
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

 sir_petre, on 9th March 2012, 18:07, said:

Si nu sintem singuri,  cristi0304 spune si el ca are probleme cu TVR HD
Dupa marea re-aranjare a grilei (vineri)... se vede ok. :thumbup:

La Ploiesti au fost mutate cu catel, cu purcel, vreo 5-6 frecvente digitale... asa incat pe tunerele Samsung am juma' din programe cu ecran negru...:lol: Astept linistirea apelor pentru o re-aranjare. La Lg au intrat singure... in schimb am dubluri functionale si ne-functionale... astept si acolo. Am updatat (revenire la origine...) insa, toate cele 3 decodoare... si astept surprize... placute in loc de teste.

Edited by cristi0304, 11 March 2012 - 16:18.


#17780
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009

 catalinman, on 11th March 2012, 14:16, said:

Azi-noapte, meciurile de tenis au avut doar Comentariu in original, deci doar limba engleza  :OK:

In schimb aseara la meciul lui Real Madrid am vrut sa verific daca pe pista a doua avem Engleza sau Spaniola si am avut surpiza sa observ ca nu functiona nicio pista audio.

Poate din cauza asta, de dimineata cand ai vrut sa urmaresti tu tenis era doar comentariu in romana.

In mod normal a doua pista audio functioneaza si la tenis, nu doar la fotbal.

O sa mai verific azi la meciurile din Spania, Anglia, Italia si Franta, sa vedem daca i-au dat drumul sau nu.

P.S. Rog un moderator sa mute tot ce s-a discutat despre Digi Sport pe topicul dedicat Digi Sport.
Nu are dacat sa le mute,doar daca s-a discutat despre Digi Sport 3 care inca nu e HD, in rest despre tot ce se discuta despre HD  are loc aici, vezi titlul topic-ului ,13 programe HD, putem discuta despre oricare dintre ele. Mersi.
Stiu ca nu are legatura cu topicul asta, dar poti sa-mi spui daca Viasat Nature va reintra in grila, sau a fost o greseala ca a fost vizibil doar o zii?. Mersi.

P.S. Da doamne macar un Eurosport in HD, adica 1 si 2.

Edited by nikuniku, 11 March 2012 - 16:12.


#17781
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,474
  • Înscris: 16.12.2006
Viasat Nature va revenii in grila digitala RCS ;)

#17782
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Speram sa revina si Eurosport HD, Discovery HD...:lol:

Edited by cristi0304, 11 March 2012 - 16:24.


#17783
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Păi...ce altceva putem face, decât să așteptăm și să sperăm...! ;) Începutul de an e promițător...să sperăm că finalul nu va fi dezastruos...! :bigwhitegrin:
P.S. Ar fi tare de tot ca la noi să intre la pachet Eurosport 1 și 2 HD! :lol: Înainte de a intra Eurosport2 HD la vecini... :notangel:

#17784
GheorgheIonn

GheorgheIonn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 11.12.2011
Salut ,am si eu o intrebare ,cum aflu bitrate-ul unui post tv ? mentionez  ca am decodor HD de la Rds + TV Samsung Le46C650, apropo DIGI 24 Hd se vede foarte bine , calitatea este foarte buna, aproape de TVR HD sau HBO HD , oricum nu se compara cu vreun alt post de la Rds (Digi sport HD 1,2)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate