Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

VOIP / SIP folosind Vodafone Internet pe mobil?

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#91
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011
Acum merge din nou.

#92
razvanu

razvanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 06.06.2006
Testat SIP pe vodafone prepay, conform ca nu functioneaza. Am mutat cartela in alt telefon, Iphone6 si tot nu se autentifica in aplicatia DigiOriunde. Pe orange era ok.

#93
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,224
  • Înscris: 22.01.2004
La mine merge pe prepay si DigiOriunde, si Skype si Alonia.

#94
razvanu

razvanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 06.06.2006
O sa postez o sesizare si pt. aplicatie...am testat si pe un abonament vdf si tot nu functioneaza. Deci pe undeva exista o restrictie, poate pe zona geografica.

#95
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Merge VoIP, chiar și pe 4G.

#96
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Merge VoIP fara probleme. Skype, Digi Oriunde, eu atat pe Postpaid cat si pe Prepaid nu am intampinat probleme. Si anul trecut am fost cu postpaid-ul in Grecia, unde am facut la trafic la greu pe partea de date, si nu a fost moment in care sa nu mearga VoIP (WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Digi Oriunde).

#97
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,224
  • Înscris: 22.01.2004

View Postrazvanu, on 24 aprilie 2016 - 17:36, said:

O sa postez o sesizare si pt. aplicatie...am testat si pe un abonament vdf si tot nu functioneaza. Deci pe undeva exista o restrictie, poate pe zona geografica.

Eu zic sa treci inapoi pe Orange. Este cunoscut faptul ca fostii utilizatori de Orange in momentul in care trec pe Vodafone nu le mai functioneaza nimic. Stii doar ca Orange e numarul 0,1. Cum ai putut sa renunti la el nu stiu. Acum trebuie sa-ti ispasesti pacatele. Blestemele Orange-ului functioneaza si in alte retele.

#98
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Mie nu imi merge Digi Oriunde din Vodafone, indiferent daca este 3G sau 4G si chiar daca in contract scrie ca am acces la servicii VoIP. :) Ramane pe Autentificare in curs, iar la un moment dat spune autentificare esuata. Desigur, folosind alte conexiuni care nu au legatura cu Vodafone, se autentifica imediat. Dupa cum spuneam si cu alte ocazii, abia astept sa scap de Vodafone peste cateva luni.

#99
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Mie imi functioneaza perfect pe abonament toate de mai sus.
Probabil ai cartela /abon din generatia mai veche, suna la ei si pune niste intrebari.

#100
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,224
  • Înscris: 22.01.2004
Tu nu ai inteles ca omul cauta motive sa se porteze?

#101
razvanu

razvanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 06.06.2006

View PostAlexis, on 25 aprilie 2016 - 01:00, said:

Eu zic sa treci inapoi pe Orange. Este cunoscut faptul ca fostii utilizatori de Orange in momentul in care trec pe Vodafone nu le mai functioneaza nimic. Stii doar ca Orange e numarul 0,1. Cum ai putut sa renunti la el nu stiu. Acum trebuie sa-ti ispasesti pacatele. Blestemele Orange-ului functioneaza si in alte retele.

Asa este, ai "perfecta dreptate", doar sa ramai si ontopic!

Acum, revenind, in doua sau 3 din 10 incercari reuseste sa se autentifice, dupa 3-5 min, dar tot nu e 100% functional.

Edited by razvanu, 27 April 2016 - 09:13.


#102
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Ati testat de curand daca functioneaza voip pe postpaid si prepaid si ce aplicatie ati folosit?

#103
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View Postmalllio123, on 21 iunie 2016 - 10:47, said:

Ati testat de curand daca functioneaza voip pe postpaid si prepaid si ce aplicatie ati folosit?

Pe preplatit nu am testat, pe abonament in general merge, Digi Oriunde are probleme, se autentifica in 3 sau 4 din 10 incercari, cam aceasta este proportia. Folosind un abonament de date fix, cu IP static, se pare ca merge fara probleme. In concluzie, Internetul oferit cu abonamentele de voce are scame, impun ei anumite filtre si limite, un Internet curat nu s-ar comporta asa cum am spus.

#104
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Pentru cei care aveți abonament și nu vă funcționează aplicațile de tip VoIP, sunați la RC și cereți activarea extraopțiunii Internet Premium, care o să vă permită să folosiți aceste aplicații fără probleme.

Cred că așa e și la cartelă, dar la abonament așa e cu siguranță.

#105
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Nici cu optiunea aia nu functioneaza fara probleme, testat. Adica, ai acces la Voip dar ceva scame sunt pe teava, iar pe Digi Oriunde, de exemplu, reusesc cam 40% dintre tentativele de autentificare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate