Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

lenjerii de pat luxoase ca ale americanilor?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
camelia_ro

camelia_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.02.2011
Doresc sa-mi decorez dormitorul in stilul american, mai ales in ceea ce priveste patul, cu lenjerii de pat luxoase, cu multe perne, pilote, etc, toate in aceeasi gama. Stie cineva unde pot gasi in Romania asa ceva sau in afara, dar la un pret cat de cat rezonabil?

Attached Files



#2
Un_Nimeni_Celebru

Un_Nimeni_Celebru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 28.05.2007
Pai zici "Lenjerii de pat luxoase" si apoi intrebi unde ai putea gasi la pret rezonabil?  <_<
Lenjerie scumpa nu inseamna deloc si ...frumoase.
Am facut design interior, stiu ce vorbesc.

#3
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009
ceea ce doresti tu nu exista,altfel am avea cu totii castele si palate.
inafara de prima fot care sa zicem ca aduce cu stilul america dar oricum nu e,celelalte foto nu au nici cea mai mica treaba cu designul america.
acelea sunt stiluri antice europene din perioada 1700-1800 daca nu gresesc.
eu iti pot consilia citeva firme din bucuresti care se ocupa cu asa ceva doar ca pregatestete la niste preturi care se lasa cu dureri de cap chiar si pt cine isi permite pt ca sunt extravagant de scumpe incat nimeni care nu se pricepe nu se asteapta.

#4
hot

hot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 28.07.2007
Cu un pic de imaginatie si o croitoreasa buna ti le faci singur(ca tot vrei ieftin si bun)

Edited by hot, 12 February 2011 - 19:52.


#5
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009
nu exista asa ceva,va iesi un chich.
nobletea si luxul acelor amenajeri o da calitatea exceptionala a materialelor,tocmai materialul este foarte scump.
nu e de ajuns sa cumperi din dragonul rosu un material asemanator cu acelea si gata ai o camera ca acelea din poze,mai bine lipsa.
poti economisi ceva daca cumperi materialul si le executa o croitoreasa dar si aici este putin complicat pt ca acele materiale sunt foarte groase si rezistente si o masina de cusut pt croitirie nu reuseste sa  coasa asemenea grosimi,un tapiter este recomandat.

#6
camelia_ro

camelia_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.02.2011

View Postmardraaxi, on 12th February 2011, 12:36, said:

ceea ce doresti tu nu exista,altfel am avea cu totii castele si palate.
inafara de prima fot care sa zicem ca aduce cu stilul america dar oricum nu e,celelalte foto nu au nici cea mai mica treaba cu designul america.
acelea sunt stiluri antice europene din perioada 1700-1800 daca nu gresesc.
eu iti pot consilia citeva firme din bucuresti care se ocupa cu asa ceva doar ca pregatestete la niste preturi care se lasa cu dureri de cap chiar si pt cine isi permite pt ca sunt extravagant de scumpe incat nimeni care nu se pricepe nu se asteapta.
Da, intr-adevar nu toate sunt stil american, am vrut sa spun de fapt ca, in general, asemenea lenjerii doar la americani intalnesti. Si...te rog recomanda-mi respectivele firme din Bucuresti, caci cealalta varianta sa le comand eu din America cred ca e si mai costisitor.

View Postmardraaxi, on 12th February 2011, 20:15, said:

nu exista asa ceva,va iesi un chich.
nobletea si luxul acelor amenajeri o da calitatea exceptionala a materialelor,tocmai materialul este foarte scump.
nu e de ajuns sa cumperi din dragonul rosu un material asemanator cu acelea si gata ai o camera ca acelea din poze,mai bine lipsa.
poti economisi ceva daca cumperi materialul si le executa o croitoreasa dar si aici este putin complicat pt ca acele materiale sunt foarte groase si rezistente si o masina de cusut pt croitirie nu reuseste sa  coasa asemenea grosimi,un tapiter este recomandat.
Problema e unde gasesc asemenea materiale de calitate?

#7
vacaroz

vacaroz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 16.02.2008
ceea ce cauti tu se gaseste si la noi.problema e ca nu au preturi pentru toate buzunarele
poti incerca la zara por home

#8
leiiana

leiiana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 14.02.2011

View Postvacaroz, on 13th February 2011, 19:52, said:

ceea ce cauti tu se gaseste si la noi.problema e ca nu au preturi pentru toate buzunarele
poti incerca la zara por home
Pentru materiale naturale pentru lenjerii este un magazin pe langa sediul ProTv

#9
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Uite magazinul ala de linga ProTV, ca sa vezi cam ce au, sa nu bati drumul pina acolo http://magazin.picasso.ro/

#10
mihilc

mihilc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 10.10.2006
O sa-ti treaca repede.

Mai bine vezi-ti de viata si da banii pe lucruri mai utile. Au la Mobexpert lenjerii frumoase, si ce, am dat o gramada de bani, made in china, s-au decolorat de la a doua spalare.

Crede-ma stiu ce zic: am comandat toate bateriile (robineti) din casa + pot filler din USA si UK prin ebay si nu sunt mai fericit.
Am gasit la KIKA o canapea superba (asa m ise parea atunci) cu inflorituri, e acum nu imi mai place, tb sa vorbesc cu un tapiter sa-mi schimbe tapiteria.

Ceea ce vreau eu sa iti spun este sa te relaxezi, ceea ce acum pare important pt tine peste o perioada nu o sa mai fie asa important si o sa iti para rau de timpul si banii alocati.

A si inca o chestie: ce vezi tu in poze este un dormitor complet decorat. Accesoriile iti iau ochii nu neaparat lenjeria de pat. Cornise, corpuri iluminat, tapet, patul, baldachin, mobilierul, draperiile (croiala lor),

Lenjerii dragute gasesti si la IKEA si la MOBEXPERT. Banuiesc ca la nivelul asta te situezi, altfel nu mai stateai pe forum, angajai decorator si deja le aveai. Incearca ceva apropiat de aici, cumpara o saltea de calitate mai bine, fa mai mult sex si o sa vezi ca o sa fii mai fericita.

Sau daca esti obsedata (cum am fost si eu dealtfel) exista intotdeauna ebay.com sau ebay.co.uk. (mai degraba .com). Ia-le de aici si chiar daca dai ceva mai multi bani, scutesti o eventuala dezamagire datorata unui croitor care nu a inteles exact ce vroiai.

Succes.

#11
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Io am unele turcesti foarte misto (apropo de chinezestile decolorate). Teoretic ai avea prejudecati fata de turci, practic la cirpe gen perdele, fete de masa si asternuturi orientalii sint vazuti drept priceputi. Le-am luat de printr-un mall, uite site-ul producatorului, daca iti face ceva cu ochiul ai adrese de magazine http://www.issimo-home.ro/

Edited by abancor, 22 February 2011 - 14:08.


#12
aureliu

aureliu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 09.06.2008

View Postmihilc, on 22nd February 2011, 00:41, said:

... fa mai mult sex si o sa vezi ca o sa fii mai fericita.
...
:thumbup: Ai vazut cum se rezolva problemele... Ce dormitoare fistichi, bucatarii moderne, masini si alte acareturi... sex tata...

Lasand gluma la o parte cam are dreptate mihilc suntem prea prinsi in tavalugul modei si al luxului si uitam sa ne traim viata, avand iluzia ca anumite lucruri materiale ne vor face mai fericiti.

#13
camelia_ro

camelia_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.02.2011

View Postaureliu, on 22nd February 2011, 14:41, said:

:thumbup: Ai vazut cum se rezolva problemele... Ce dormitoare fistichi, bucatarii moderne, masini si alte acareturi... sex tata...

Lasand gluma la o parte cam are dreptate mihilc suntem prea prinsi in tavalugul modei si al luxului si uitam sa ne traim viata, avand iluzia ca anumite lucruri materiale ne vor face mai fericiti.
M-ati facut sa rad......eu consider ca pe langa sex (de care nu-mi purtati mie de grija), omul mai are si alte pasiuni si preocupari, iar una dintre pasiunile mele este designul, mai ales ca acum mi-am construit casa. Si...asta e ceea ce-mi doresc, o casa decorata dupa gusturile ....mai excentrice pt Romania.

#14
leiiana

leiiana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 14.02.2011

View Postcamelia_ro, on 23rd February 2011, 15:42, said:

M-ati facut sa rad......eu consider ca pe langa sex (de care nu-mi purtati mie de grija), omul mai are si alte pasiuni si preocupari, iar una dintre pasiunile mele este designul, mai ales ca acum mi-am construit casa. Si...asta e ceea ce-mi doresc, o casa decorata dupa gusturile ....mai excentrice pt Romania.
Posibil sa te pot ajuta intr-un fel sau altul. imi poti scrie pe e-mail / messenger la [email protected]

#15
annaeth

annaeth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.04.2007
Pentru lenjerii de calitate si elegante poti vizita magazinul online artin.ro . Sunt cateva modele superbe.

Edited by annaeth, 24 August 2011 - 11:24.


#16
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postannaeth, on 24 august 2011 - 11:24, said:

Pentru lenjerii de calitate si elegante poti vizita magazinul online artin.ro . Sunt cateva modele superbe.
La banii aia imi fac 5 seturi de lenjerii. Auzi modele superbe.....mai usor cu reclama ca eu ...fac alergie la reclame.

#17
Giulia46

Giulia46

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 15.09.2019
eu sunt de parere ca o lenjerie de pat buna ar trebui testata in magazin pentru ca pe net nu-ti poti da seama de material... eu am fost si am luat din jysk si sunt extrem de multumita!

#18
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007

View Postcamelia_ro, on 12 februarie 2011 - 11:23, said:

Doresc sa-mi decorez dormitorul in stilul american, mai ales in ceea ce priveste patul, cu lenjerii de pat luxoase, cu multe perne, pilote, etc, toate in aceeasi gama. Stie cineva unde pot gasi in Romania asa ceva sau in afara, dar la un pret cat de cat rezonabil?

La cat sunt de demodate ... ma bine nu. Revine moda anilor '80-'90?

View Postcamelia_ro, on 23 februarie 2011 - 15:42, said:

[...]una dintre pasiunile mele este designul[...]
Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate