Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Apa kangen

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#37
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Vai, ce ignorant sunt, beau apa de la robinet de cand ma stiu... Posted Image

#38
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
In Bucuresti? Chiar ca esti ignorant :lol:

#39
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View Postrichelieu, on 08 iulie 2013 - 18:59, said:

In Bucuresti? Chiar ca esti ignorant Posted Image
Presupun ca nu in Bucuresti, poate are apa ''prin cadere'' - de la ceva izvor, in vreo zona de munte!  Posted Image Acuma, pe bune: sper ca nu in Bucuresti! :)

#40
ilicict

ilicict

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 18.02.2013

View PostMihnea982, on 06 iulie 2013 - 21:18, said:

Nu pot sa cred ca cineva plateste 3.450 eur pentru un filtru de apa alcalina  Si eu folosesc apa alcalina. Am platit 250 EUR pe un filtru Nikken Waterfall pentru apa alcalina. L-am cumparat de pe fantanavietii.ro . Dar sunt multe alte site-uri care vand la preturi similare. De exemplu apa-alcalina.tk E drept, nu scrie Kangen pe el, scrie Nikken. E tot o firma japoneza. Si chiar as vrea sa inteleg de ce este o asemenea diferenta de pret intre aceste produse ?
Salutare.
Poate pentru o persoana fara problem de sanatate nu se justifica  un pret de la 250E la 3450E,insa  aparatul de la Nikken nu face nici pe departe ceea ce face leveluk SD 501.O spun cat de cat in cunostinta de cauza si sper sa nu deranjeze pe nimeni.

#41
steoana

steoana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.12.2013
Este adevarat, ganditi-va cata poluare este in orasele mari si cate firme ce imbuteliaza apa au sediul ba in Bucuresti ba in Cluj, cine stie ce filtre folosesc sau cat de des le schimba sau daca chiar o filtreaza.
Oamenii au un dar de a-si altera sursele vitale de viata, iar apa este una dintre ele. Apa alcalina are o multime de beneficii pentru organism.
Ai un aparat din ala (chiar de platesti ceva) dar sti ca bei apa cu un ph optim si filtrata cum trebuie.

Edited by diorama, 08 February 2014 - 17:56.
Editat link. Fara reclama!


#42
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Apa de la robinet e suficient de buna. Voi, kangrenistii sunteti escroci! :P

#43
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
nu intelegi ca NU intereseaza pe nimeni ce vinzi matele?! du-te si pacaleste-ti rudele asa cum fac astia de la herbalife sau amway Posted Image

Edited by badsica, 08 February 2014 - 18:13.


#44
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Destul cu reclama. Pa.

#45
zoctavian

zoctavian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.11.2013
A spus cineva ca ar sti o schema. Adevarat? Ne-ar fi tuturor de mare folos!
Multumesc.

#46
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,510
  • Înscris: 30.10.2003
Cati ani are cel care a inventat apa asta. Daca a murit din ce cauza a murit? Intreb si eu asa.

#47
zoctavian

zoctavian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.11.2013
Aceasta apa este utilizata la scara foarte mare in Japonia.
Rezultatele sunt deosebite si recunoscute in lume.
Este corecta intreabarea. Eu doresc sa o produc pentru familia mea.
Deoarece costul unui aparat este foarte mare pentru posibilitatile mele, m-am
hotarat sa imi fac singur un ionizator.
Nu stiu cine este cel care a folosit pentru prima data apa bazica obtinuta
prin acest procedeu.

#48
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Cel mai probabil un escroc de succes.

#49
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,126
  • Înscris: 04.02.2011
Apa trebuie să fie curată, restul sunt basme. Eu am acasă un filtru cu osmoză și face apă foarte bună. De la robinet nu aș bea, din nici un oraș când mă gândesc ce chestii stau pe conductele alea. Și nici din puț nu e de băut, sunt fie nitrați care-s cancerigeni, fie mangan, care te prostește, fie alte chestii nasoale.

#50
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006

Quote

Laboratorul Apa Nova Bucureşti efectuează analize ale apei potabile conform unui program lunar din diferite zone ale Capitalei, clar definite, în funcţie de numarul de locuitori. Sunt prelevate probe de apă potabilă din 49 de puncte fixe de recoltare, stabilite pe zone de alimentare cu apă.
Puncte de prelevare si rezultatele analizelor.

Deci ce-are apa de la robinet?

#51
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

View PostEXIT, on 21 iunie 2014 - 23:17, said:

Puncte de prelevare si rezultatele analizelor.

Deci ce-are apa de la robinet?

Ai intrat vreodată intr-un rezervor de apa? Ai văzut cum se clorineaza apa cu ochii tai? Ia cauta pe net despre incidentul din Dimbovita de anul asta, si aia luau probe, publicau rezultatele etc si cu toate astea s-au îmbolnăvit câteva zeci de persoane :(

View Postbenis, on 21 iunie 2014 - 22:46, said:

Apa trebuie să fie curată, restul sunt basme. Eu am acasă un filtru cu osmoză și face apă foarte bună. De la robinet nu aș bea, din nici un oraș când mă gândesc ce chestii stau pe conductele alea. Și nici din puț nu e de băut, sunt fie nitrați care-s cancerigeni, fie mangan, care te prostește, fie alte chestii nasoale.

Corect, un filtru d-asta e sfânt. Cat te-a costat si de care ai?


#52
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Din cate am citit eu, apa obtinuta prin osmoza este curata, dar acida. Ori idea este sa aiba nivel ridicat de alcalinizare, nu? As fi tare curioasa sa stiu PH-ul unei astfel de ape masurata de un om care chiar o foloseste.

#53
zoctavian

zoctavian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.11.2013
Am gasit modalitatea de construire acasa a ionizatorului. Dupa cum ati sesizat eu nu am facut nici o vorbire sau teorie referitoare la beneficitatea apei bazice. Nu sunt chimist, dar nici in imposibilitatea de a stapani foarte bine intregul referitor la tema in discutie. Nu sustin nici o firma, nu sunt de acord sa dau sume imense pentru a beneficia de cai care sa ma faca sanatos. Am inteles ca exista o singura problema pentru construirea ionizatorului. Electrozii din titan. Are cineva o solutie pertinenta financiar?
Va multumesc frumos.

#54
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Am vazut pe YouTub ca folosea cineva inoxul. Nu-i greu sa gasesti pe cineva care sa-ti faca 2 puncte sudura si, presupun, e destul de sigur.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate