Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Care este părerea voastră despre Interconfesionalism?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
171 replies to this topic

#19
obadia

obadia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 02.01.2011

Quote

Totuși, discutând cu niște cunoștințe am aflat că baptiști, penticostali, adventiști, se întâlnesc din când în când pentru a-i cânta lui Dumnezeu împreună și pentru a efectua divese alte activități religioase. Când am discutat cu un bărbat (nu contează religia pe care o are) despre acest subiect, s-a supărat spunând că nu este nicio problemă ca mai multe religii să aibă diverse activități religioase împreună. "la urma urmei, toate religiile tot despre Dumnezeu vorbesc", spunea el.

Unitate in diversitate este mottul papei .Toti sunt uniti sub invatatura niceeana.Trinitatea este invatatura lor de baza .

#20
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 ktulu22, on 11th February 2011, 16:47, said:

Dar Radio Family a cui e? Ca sunt prietenii tai.... carora le publici ideile... :deadtongue:
Si aia sunt niste jigodii, la fel ca si coana mare. Iar eu nu-mi fac prietenii jigodii, stimabile.

#21
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007

 zexelica, on 11th February 2011, 19:54, said:

Si aia sunt niste jigodii, la fel ca si coana mare. Iar eu nu-mi fac prietenii jigodii, stimabile.
Atata timp cat le sustii teoriile... inseamna ca esti ca ei... si crezi ca ei...

:deadtongue: :deadtongue:

#22
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 ktulu22, on 11th February 2011, 21:48, said:

Atata timp cat le sustii teoriile... inseamna ca esti ca ei... si crezi ca ei...

:deadtongue: :deadtongue:
Iar tu daca sustii ca Scriptura este data de Dumnezeu esti iehovist sau ortodox? Ca si aia sustin asa. Nu vezi ca n-ai nimic corect de comentat?

Edited by zexelica, 12 February 2011 - 01:16.


#23
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

 zexelica, on 12th February 2011, 01:13, said:

Iar tu daca sustii ca Scriptura este data de Dumnezeu esti iehovist sau ortodox? Ca si aia sustin asa. Nu vezi ca n-ai nimic corect de comentat?

În locul tău, aș fi mai rezervat în ce privește folosirea numelui Creatorului într-un mod depreciativ ...
(Exodul 20:7) . . .Să nu folosești în mod nedemn numele lui Iehova, Dumnezeul tău, căci Iehova nu-l va lăsa nepedepsit pe cel ce folosește numele său în mod nedemn. . .

#24
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Eugen3, on 17th February 2011, 18:24, said:

În locul tău, aș fi mai rezervat în ce privește folosirea numelui Creatorului într-un mod depreciativ ...
(Exodul 20:7) . . .Să nu folosești în mod nedemn numele lui Iehova, Dumnezeul tău, căci Iehova nu-l va lăsa nepedepsit pe cel ce folosește numele său în mod nedemn. . .
Iehova al tau nu este Dumnezeu descris de Biblie. Este doar o minciuna. Idolul tau mic si prost pe care-l numesti iehova, nu pedepseste pacatul. Asa ca, mai bine citeste despre "chinul vesnic" descris in Scriptura inainte sa ai preocuparile cu tetragramele.

#25
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

 zexelica, on 17th February 2011, 18:27, said:

Iehova este într-adevăr DUMNEZEUL ATOTPUTERNIC, Creatorul tuturor lucrurilor.

Edited by Eugen3, 25 February 2011 - 10:13.


#26
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007

 zexelica, on 12th February 2011, 01:13, said:

Iar tu daca sustii ca Scriptura este data de Dumnezeu esti iehovist sau ortodox? Ca si aia sustin asa. Nu vezi ca n-ai nimic corect de comentat?
Nu... sunt crestin... ceea ce nu pot spune despre tine... Prietenii stiu de ce.... Tot nu mi-ai raspuns la o intrebare... M-ai porti barba sau "cioc"? Astept un mesaj pe privat... :deadtongue:

#27
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Eugen3, on 9th February 2011, 13:01, said:

Este bine ca dierite religii să se unească pentru a desfășura diferite activități spirituale?
Daca noua doctrina pe care ar adopta-o, ar fi conforma cu Biblia, da. Altfel, e doar o noua babilonie.

 Eugen3, on 17th February 2011, 18:24, said:

În locul tău, aș fi mai rezervat în ce privește folosirea numelui Creatorului într-un mod depreciativ ...
(Exodul 20:7) . . .Să nu folosești în mod nedemn numele lui Iehova, Dumnezeul tău, căci Iehova nu-l va lăsa nepedepsit pe cel ce folosește numele său în mod nedemn. . .
Vezi? De asta te-am intrebat pe un alt topic "care e Legea lui Hrisatos"? Ca tu spuneai ca nu mai suntem sub Lege, ci sub legea lui Hristos. Ori in legea lui Hristos, am indoieli ca exista aceasta porunca. :rolleyes:
Asta, citata de tine, e o porunca a Legii lu YHWH, aia despre care Ieremiah spunea:"voi pune Legea Mea inauntrul lor...", Christos spunea:"sa nu ganditi ca am venit sa desfiintez Legea sau Prorocii...caci adevarat va spun cat va fi cerul si pamantul nu va trece o iota...", iar Pavel intarea:"Deci, prin credinta desfiintam noi Legea? Nicidecum!Noi intarim Legea!..."...

#28
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 ktulu22, on 25th February 2011, 13:27, said:

Nu... sunt crestin... ceea ce nu pot spune despre tine... Prietenii stiu de ce.... Tot nu mi-ai raspuns la o intrebare... M-ai porti barba sau "cioc"? Astept un mesaj pe privat... :deadtongue:
Dupa ce-ti faci autocritica pentru sifoneala la moderatori.

#29
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

 Dude_2nd, on 26th February 2011, 16:42, said:

Daca noua doctrina pe care ar adopta-o, ar fi conforma cu Biblia, da. Altfel, e doar o noua babilonie.


Vezi? De asta te-am intrebat pe un alt topic "care e Legea lui Hrisatos"? Ca tu spuneai ca nu mai suntem sub Lege, ci sub legea lui Hristos. Ori in legea lui Hristos, am indoieli ca exista aceasta porunca. :rolleyes:
Asta, citata de tine, e o porunca a Legii lu YHWH, aia despre care Ieremiah spunea:"voi pune Legea Mea inauntrul lor...", Christos spunea:"sa nu ganditi ca am venit sa desfiintez Legea sau Prorocii...caci adevarat va spun cat va fi cerul si pamantul nu va trece o iota...", iar Pavel intarea:"Deci, prin credinta desfiintam noi Legea? Nicidecum!Noi intarim Legea!..."...

(Matei 6:9) . . .«Tatăl nostru care ești în ceruri, să fie sfințit numele tău. . .
(Ioan 17:6) . . .Le-am dezvăluit numele tău oamenilor pe care mi i-ai dat din lume. . .


Dacă întăriți legea, atunci respectați și CIRCUMCIZIA, ANII SABATICI, întreaga lege, nu doar părți din ea!  

(Romani 7:6) . . .Dar acum am fost eliberați de sub Lege, fiindcă am murit față de cea care ne ținea legați, ca să fim sclavi într-un sens nou, prin spirit, și nu în sensul vechi, prin codul scris.
(Romani 8:3–4) . . .Căci, întrucât Legea nu avea putere, fiind slabă din cauza cărnii, Dumnezeu l-a trimis pe însuși Fiul său atât într-o formă asemănătoare cărnii păcătoase, cât și cu privire la păcat și a condamnat păcatul în carne, 4 astfel încât cerința dreaptă a Legii să fie împlinită în noi, care nu umblăm potrivit cărnii, ci potrivit spiritului. . .

#30
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Eugen3, on 27th February 2011, 14:14, said:

(Matei 6:9) . . .«Tatăl nostru care ești în ceruri, să fie sfințit numele tău. . .
(Ioan 17:6) . . .Le-am dezvăluit numele tău oamenilor pe care mi i-ai dat din lume. . .
Asta e una care nu pot sa o inghit la martori: tineti cu dinttii de Nume, si dati versete aiurea in scopul sustinerii acelei pareri.

In primul rand, spune-mi cum suna in romana exact tetragrama. Sunt aproape sigur ca nu e IEHOVA. Nu-i asa?
Asadar, martorii tin cu dintii de o aproximare, ridicand-o la nivelul de "totul sau nimic". Nu-i corect. :nonobad:

Eu cred ca daca zici Dumnezeu Creatorul, sau Dumnezeu Atotputernic, e suficient.

 Eugen3, on 27th February 2011, 14:14, said:

Dacă întăriți legea, atunci respectați și CIRCUMCIZIA, ANII SABATICI, întreaga lege, nu doar părți din ea!
Daca imi arati unde intre cele 10 porunci scrie de toate cele amintite de tine.
Din cate stiu eu, doar cele 10 porunci pot fi numite pe drept cuvant Legea lui Dumnezeu deoarece "tablele erau lucrarea lui Dumnezeu si scrisul era scrisul lui Dumnezeu gravat pe table..."(Ex.32.16) Ceea ce a scris Moise in cartrea numita "Legea lui Moise, era o suma de porunci dintre care multe veneau in contradictie cu Legea lui Dumnezeu. Vezi treaba cu uciderea, curvia=divortul, etc. De ce erau in contradictie? Pentru ca Moise era un Mijlocitor intre Dumnezeu si Om. Ca mijlocitor, Moise a cerut unele derogari de la justetea Legii lui Dumnezeu. Aceste derogari, s-au terminat odata cu Isus, deoarece El; le-a dezvaluit motivul acelor derogari prin care poporul ales putea sa incalce Legea lui Dumnezeu fara a fi considerat pacatos:"...din pricina impietririi inimilor voastre v-a dat Moise...dar de la inceput nu a fost asa...". Asadar, cine le-a dat acele drepturi la incalcarea Legii divine? Moise. De ce? Din cauza ca erau oameni...cu inima impietrita. Iar el, Moise, era Mijlocitorul pentru omul impietrit.
Inca un verset prin care Isus Insusi le arata evreilor ca ei incalcau Legea lui Dumnezeu[sabatul], pentru faptul ca ei erau mai atasati de Legea lui Moise[circumcizia]:"Moise v-a dat porunca privitoare la taierea imprejur - nu ca ea vine de la Moise, ci de la patriarhi - si voi taiati imprejur pe om in ziua Sabatului.Daca un om primeste taierea imprejur in ziua Sabatului, ca sa nu se calce Legea lui Moise de ce turbati de manie impotriva Mea...?"(Ioan 7.22,23)

Asadar, unde in asa zisa Lege a lui Hristos, se da porunca ce interzice idolatria? :rolleyes:


 Eugen3, on 27th February 2011, 14:14, said:

(Romani 7:6) . . .Dar acum am fost eliberați de sub Lege, fiindcă am murit față de cea care ne ținea legați, ca să fim sclavi într-un sens nou, prin spirit, și nu în sensul vechi, prin codul scris.
(Romani 8:3–4) . . .Căci, întrucât Legea nu avea putere, fiind slabă din cauza cărnii, Dumnezeu l-a trimis pe însuși Fiul său atât într-o formă asemănătoare cărnii păcătoase, cât și cu privire la păcat și a condamnat păcatul în carne, 4 astfel încât cerința dreaptă a Legii să fie împlinită în noi, care nu umblăm potrivit cărnii, ci potrivit spiritului. . .
Am observat ca aceste argumente sunt aduse intotdeauna de catre cei ce sunt impotrivitori Legii lui Dumnezeu, insa am mari indoieli ca sunt intelese.
Cum ai fost eliberat de sub Lege?Prin desfiintarea Legii lui Dumnezeu si prin asa zisa eliberare de cerintele juste a acesteia, sau prin eliberarea de pacat[=ceea ce spune Legea lui Dumnezeu ca este pacat], care odata infaptuit te aducea sub osanda Legii???
Gandeste-te la asta, si nu-mi raspunde nimic... :rolleyes:

Mai departe, sunt de acord ca omul este carne, fara de putere. Si de aceea, Legea lui Dumnezeu nu-i era de folos omului in a-i descoperi pacatul=calcarea Legii lui Dumnezeu. Insa, tocmai aici intervine solutia Legamantului cel Nou[singurul legamant existent ASTAZI intre Dumnezeu si om]:"...le voi da o inima noua si voi pune un duh nou ...ca sa urmeze poruncile Mele[ale lui YHWH!]"(Ez.11.19-20) astfel incat:"...voi pune Legea Mea inauntrul lor..."(Ier.31.31).Care va fi urmarea acestor evenimente, si anume acceptarea scrierii Legii lui Dumnezeu(YHWH) in inima? Acesta:"Eu voi fi Dumnezeul lor, si ei vor fi poporul Meu..."(Ier.31.33).
Deci, nu faptul ca te numesti martor al lui Iehova, sau adventist de zioua a 7-a -titluri pompoase insa orice organizatie poate gasi altele si mai pompoase -  te face popor al lui Dumnezeu, ci ACCEPTAREA scrierii Legii lui Dumnezeu[YHWH] in inima!

Nu are rost sa ne cramponam aiurea de superficialitati precum:insistenta absurda ca Numele lui Dumnezeu este Iehova, sau Dumnezeu nu este Trei ci Unul, ca Duhul nu este Dumnezeu, etc., lucruri de natura mai mult filozofica[fara nici o relevanta in cadrul mantuirii omului], decat practica crestina. :)

Edited by Dude_2nd, 27 February 2011 - 17:55.


#31
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Dude_2nd, on 27th February 2011, 17:54, said:

Deci, nu faptul ca te numesti martor al lui Iehova, sau adventist de zioua a 7-a -titluri pompoase insa orice organizatie poate gasi altele si mai pompoase -  te face popor al lui Dumnezeu, ci ACCEPTAREA scrierii Legii lui Dumnezeu[YHWH] in inima!
Pai aceeptarea este FAPTA. Tu esti mantuit prin faptele tale, deci nu esti mantuit. Esti doar dus de nas de satan, tatal tau bun si drag.

#32
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

 Eugen3, on 17th February 2011, 18:24, said:

În locul tău, aș fi mai rezervat în ce privește folosirea numelui Creatorului într-un mod depreciativ ...
(Exodul 20:7) . . .Să nu folosești în mod nedemn numele lui Iehova, Dumnezeul tău, căci Iehova nu-l va lăsa nepedepsit pe cel ce folosește numele său în mod nedemn. . .

A deci tu crezi ca daca rostesti non stop unul din numele lui Dumnezeu esti ok ?

Sa nu cumva sa-ti sifoneze cineva falsa religie ca ea este insasi  IHVH.


Numai ca IHWH are alta parere despre cei  care nu au inima intreaga a lui.


50:16   Dumnezeu zice însă celui rău: Ce tot înșiri tu legile Mele,și ai în gură legămîntul Meu,
    

50:17   cînd tu urăști mustrările,și arunci cuvintele Mele înapoia ta?

50:23   Cine aduce mulțămiri, ca jertfă, acela Mă proslăvește,și celui ce veghează asupra căii lui,aceluia îi voi arăta mîntuirea lui Dumnezeu.
Psalmi 50


Zici ca slavesti pe IHWH si calci cuvantul Duhului sau?

Cuvantul lui Dumnezeu spune ca Fiul sau este Dumnezeu.

Evrei 1:8  pe cînd Fiului i-a zis: Scaunul Tău de domnie, Dumnezeule, este în veci de veci; toiagul domniei Tale este un toiag de dreptate:


Nu cinstesti pe Fiul ? Nu cinstesti nici pe IHWH.  [


Stimabile iehovist = 0


Este Cuvant:

1 Corinteni 3:7
3:7   așa că nici cel ce sădește, nici cel ce udă nu sînt nimic; ci Dumnezeu, care face să crească.

3:11   Căci nimeni nu poate pune o altă temelie decît cea care a fost pusă, și care este Isus Hristos.


1 Corinteni 3:21  Nimeni să nu se fălească dar cu oameni, căci toate lucrurile sînt ale voastre:


Punct.

Edited by husand, 28 February 2011 - 10:05.


#33
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

 husand, on 28th February 2011, 09:49, said:

A deci tu crezi ca daca rostesti non stop unul din numele lui Dumnezeu esti ok ?

Zici ca slavesti pe IHWH si calci cuvantul Duhului sau?


Evrei 1:8  pe cînd Fiului i-a zis: Scaunul Tău de domnie, Dumnezeule, este în veci de veci; toiagul domniei Tale este un toiag de dreptate:


Nu cinstesti pe Fiul ? Nu cinstesti nici pe IHWH.  [


Stimabile iehovist = 0


Este Cuvant:

1 Corinteni 3:7
3:7   așa că nici cel ce sădește, nici cel ce udă nu sînt nimic; ci Dumnezeu, care face să crească.

3:11   Căci nimeni nu poate pune o altă temelie decît cea care a fost pusă, și care este Isus Hristos.


1 Corinteni 3:21  Nimeni să nu se fălească dar cu oameni, căci toate lucrurile sînt ale voastre:

Acuma văd că te-ai transformat și în judecător.  Lasă-l pe Dumnezeu să judece, că e mai înțelept așa.
(Matei 7:1) . . .Nu mai judecați, ca să nu fiți judecați. . .


În primul rând, eu îl onorez pe TATĂL (IHWH), așa cum a făcut și Isus.
(Ioan 8:49) 49 Isus a răspuns: „N-am demon, ci îmi onorez Tatăl, dar voi mă dezonorați. . .
(Ioan 17:4) . . .Eu te-am glorificat pe pământ, sfârșind lucrarea pe care mi-ai dat-o să o fac. . .

„Deși exista în forma lui Dumnezeu, n-a avut intenția unei acaparări, adică să fie egal cu Dumnezeu. Nu, ci el s-a dezbrăcat de sine, a luat forma unui sclav, devenind asemănător oamenilor. Ba mai mult, atunci cînd se afla sub înfățișare de om, s-a umilit și a devenit ascultător pînă la moarte, și încă moarte pe un stîlp de tortură.“ — Filipeni 2:5-8

Isus îți spune că el nici nu s-a gândit să fie egal cu Dumnezeu, iar tu spui exact contrariul.  Isus este "asemenea lui Dumnezeu", este "Divin", este "Fiul lui Dumnezeu", este "reprezentarea exactă a lui Dumnezeu".   Nu este Dumnezeul Atotputernic!

(Ioan 6:38) . . .am coborât din cer ca să fac nu voința mea, ci voința celui care m-a trimis. . .

#34
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007

 zexelica, on 26th February 2011, 17:43, said:

Dupa ce-ti faci autocritica pentru sifoneala la moderatori.
Nu am de ce... nu eu am fost prins cu minciuna de n ori....

#35
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

 Eugen3, on 28th February 2011, 10:08, said:

Acuma văd că te-ai transformat și în judecător.  Lasă-l pe Dumnezeu să judece, că e mai înțelept așa.
(Matei 7:1) . . .Nu mai judecați, ca să nu fiți judecați. . .


În primul rând, eu îl onorez pe TATĂL (IHWH), așa cum a făcut și Isus.
(Ioan 8:49) 49 Isus a răspuns: „N-am demon, ci îmi onorez Tatăl, dar voi mă dezonorați. . .
(Ioan 17:4) . . .Eu te-am glorificat pe pământ, sfârșind lucrarea pe care mi-ai dat-o să o fac. . .

Stimabile cuvantul te judeca:


Ioan 8:54  Isus a răspuns: Dacă Mă slăvesc Eu însumi, slava Mea nu este nimic; Tatăl Meu Mă slăvește, El, despre care voi ziceți că este Dumnezeul vostru;  

Ioan 14:7  Dacă m-ați fi cunoscut pe Mine, ați fi cunoscut și pe Tatăl Meu. Și deacum încolo Îl veți cunoaște; și L-ați și văzut.  

Minciunile cum ca martori cinstecs pe Fiul sant evidente.

Spun ca Isus nu-i Dumnezeu

#36
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

 husand, on 28th February 2011, 10:28, said:

Stimabile cuvantul te judeca:


Ioan 8:54  Isus a răspuns: Dacă Mă slăvesc Eu însumi, slava Mea nu este nimic; Tatăl Meu Mă slăvește, El, despre care voi ziceți că este Dumnezeul vostru;  

Ioan 14:7  Dacă m-ați fi cunoscut pe Mine, ați fi cunoscut și pe Tatăl Meu. Și deacum încolo Îl veți cunoaște; și L-ați și văzut.  

Minciunile cum ca martori cinstecs pe Fiul sant evidente.

Spun ca Isus nu-i Dumnezeu


Husand, te rătăcești singur.  Anumite versete din Biblie, dacă sunt interpretate greșit, ar putea lăsa să se înțeleagă că Isus și Dumnezeu sunt aceeași persoană.

(Ioan 14:7) . . .Dacă m-ați fi cunoscut pe mine, l-ați fi cunoscut și pe Tatăl meu. De acum îl cunoașteți și l-ați văzut“.
Când Isus spune l-ați văzut, nu spune că de fapt el este Dumnezeu Tatăl.  
Așa cum un copil imită gesturile și calitățile tatălui său, și Isus a reflectat într-un mod perfect calitățile și personalitatea Tatălui său.  
Gândește-te că Isus a petrecut miliarde de ani în cer alături de tatăl său.  E normal să-l imite într-un mod perfect.  

De aceea, apostolul Pavel a scris cuvintele de mai jos:

(Evrei 1:1–3) . . .Dumnezeu, care demult le-a vorbit în multe rânduri și în multe feluri strămoșilor noștri prin profeți, 2 la sfârșitul acestor zile ne-a vorbit printr-un Fiu, pe care l-a numit moștenitor al tuturor lucrurilor și prin care a făcut lucrurile din univers. 3 El este reflectarea gloriei sale și reprezentarea exactă a ființei sale. . .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate