Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

R.C.S. & R.D.S. vs. UPC vs. Telekom vs. Akta vs. INES - Discuţii generale despre firmele de cablu.

- - - - -
  • Please log in to reply
1843 replies to this topic

Poll: Sunteți multumiți de furnizorul dumneavoastră de cablu? (674 member(s) have cast votes)

R.C.S.&R.D.S.

  1. DA. (362 votes [58.48%])

    Percentage of vote: 58.48%

  2. NU. (135 votes [21.81%])

    Percentage of vote: 21.81%

  3. Nu mă pot pronunța. (122 votes [19.71%])

    Percentage of vote: 19.71%

U.P.C.

  1. DA. (152 votes [24.56%])

    Percentage of vote: 24.56%

  2. NU. (140 votes [22.62%])

    Percentage of vote: 22.62%

  3. Nu mă pot pronunța. (327 votes [52.83%])

    Percentage of vote: 52.83%

ROMTELECOM.

  1. DA. (88 votes [14.22%])

    Percentage of vote: 14.22%

  2. NU. (153 votes [24.72%])

    Percentage of vote: 24.72%

  3. Nu mă pot pronunța. (378 votes [61.07%])

    Percentage of vote: 61.07%

Vote Guests cannot vote

#19
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

 feribalint, on 7th February 2011, 09:43, said:

[b]...

Nu se stie niciodata :naughty: .....dar vreau sa stiu care sunt avantajele/dezavantajele in afara de pret....pt ca nu pretul este singurul lucru pt care m-as muta...

La mine pretul a fost pe ultimul loc (de ce sa mint, a contat totusi - dar ca factor "agravant") in luarea deciziei de a ma cara de la UPC la RCS. Sincer, in acest moment nu ma atrage nimic din ce ofera UPC (firisorul UPC este la tocul usii, resurse materiale - este  :bigwhitegrin: ), dar poate sunt eu mai putin pretentios.
Stima.

Edited by cristi0304, 07 February 2011 - 10:37.


#20
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

 cristi0304, on 7th February 2011, 10:32, said:

La mine pretul a fost pe ultimul loc (de ce sa mint, a contat totusi - dar ca factor "agravant") in luarea deciziei de a ma cara de la UPC la RCS. Sincer, in acest moment nu ma atrage nimic din ce ofera UPC, dar poate sunt eu mai putin pretentios.
Stima.
Si sincer ce te atrage la RCS,daca oferta UPC nu iti mai oferea nimic? Am inteles ca nu pretul a fost cauza trecerii tale la RCS. :thumbup:

PS.Doresc ca aceste schimburi de opinii sa le tratatam cu seriozitate si fara mishto-uri.

#21
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009
Pro RCS:
- numar mare de programe HD (dar nu neaparat si suficient...). Aici mai putem adauga si speranta la mai multe... :D
- programele digitale SD suficiente si destul de OK dpdv al diversitatii. Acum,ca peste tot,mai e si ceva umplutura,dar se sterg sau se ignora pur si simplu...
- continut sportiv EXTRA,capitol la care RCS-ul nu are rival pe piata romaneasca
- de ce nu,putem adauga aici si pretul mai scazut decit la concurenta
Contra RCS:
- problemele de calitate cu programele digitale,in special cu cele HD. In mod paradoxal,introducerea de noi programe HD in loc sa aduca un plus calitativ constant,a avut uneori efecte de cosmar... :angry: Si aici putem adauga speranta la mai bine... :D
- neasigurarea unui serviciu complet de televiziune digitala,adica lipsa crunta de pe piata a decodoarelor digitale.
- un serviciu de marketing si de PR care este "sublim,dar lipseste cu desavirsire"... :D

#22
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007
pro rcs:
1.continut sportiv
2.continut sportiv
3.continut sportiv
contra:
-multe canale de umplutura

in primul rand ,grila analogica este mult peste cea de la concurenta, lucru care conteaza enorm ca doar n-am o mie de stb-uri.daca ar mai baga baietii pe digital un tvt'89,ten, un tvr tm, pachetul pink, bbc hd,eurosport hd si eurosport 2 hd , ar fi o grila perfecta pentru mine.

#23
AppleG5

AppleG5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 21.04.2008
Dupa umila mea parere, piata inca nu este stabilizata. Si asta deoarece nu exista o coerenta in strategia de marketing, unii se misca mai repede dar nu sunt bine organizati, altii prefera sa creasca si sa ofere mai mult dar pastrand proportiile si facand lucruri de calitate.
Unii ofera 100 Mb internet, iptv si alte lucruri (datorita unei licente 3G care a costat o caruta de bani si care inca aduce pierderi - de aici incercarea de a introduce bonusuri bazate pe asta si a scoate bani din serviciile principale), altii vor prefera tehnologii care sunt fiabile, testate si rastestate. Poate unii ar zice ca respectivele tehnologii sunt la maturitate si vor iesi din uz peste niste ani, dar prin asta evita problemele si reteaua nu pica.
RDS a oferit 100 mb de internet de vreo 2 ani (parca, nu prea mai tin minte exact), altii ofera de la sfarsitul anului trecut si in martie vor da drumul serviciului si in marea majoritate a localitatilor din Romania.
Pretul... hmmm un pret mai mic avantajeaza pe toata lumea, insa...
La ora 22.00 am vrut sa schimb un abonament, s-a rezolvat in 5 minute si fara batai de cap, spunandu-mi-se de cateva ori in telefon ca voi plati mai mult cu x lei, pentru a sti la ce ma angajez sa platesc. Apoi a doua zi, m-a sunat cineva sa-mi spuna ca voi avea un storno de nu stiu cati roni pe factura urmatoare pentru ca a calculat cineva gresit prima luna facturata (s-a facut instalarea dupa inceputul lunii)
La altii, m-am chinuit 15 minute sa rezolv o problema cel putin ciudata. Am vrut transfer de abonament la alta adresa, nu s-a putut face din motivele lor interne. Insa, aveam deja platita o luna in avans, in a doua luna m-am trezit cu factura, desi n-a venit nimeni sa instaleze, in a treia luna m-am trezit cu factura, desi facusem deja sesizare pentru factura precedenta, am descoperit ca de fapt serviciile merg in continuare la vechea adresa - cel putin telefonia, dupa discutii la RC primesc telefonc a se va face rezilierea fara probleme, sa merg sa predau echipamentele si ca facturile emise se vor storna nelivrandu-mi-se serviciile. Acum 3 zile m-am trezit cu o factura in care inca mai era o luna nestornata si eram facturat pe luna ianuarie pentru ca actul de reziliere era semnat la inceputul lunii. Insa uitasera ca nu mai imi livrau niciun serviciu de 2 luni si mai bine, ca existasera sesizari, la care imi raspunsesera ca se vor storna facturile.
Cam aici e diferenta. Iar in maxim 2 luni de zile, atunci cand si serviciile celuilalt operator vor cuprinde oferte de 100 Mb internet, parca lucrurile incep sa se egalizeze ca oferte. Da, vei plati mai mult la un operator fata de celalalt, dar situatia de mai sus ma face sa cred ca acei cativa lei in plus vor fi bine cheltuiti.

#24
cnmarius

cnmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 06.01.2007

 bgs1000, on 7th February 2011, 00:50, said:

Nu mi se pare potrivit sondajul deoarece se bazeaza pe sinceritatea votantilor, ceea ce cred ca e o greseala mare ....
Pai daca suntem corecti si nu stim nimic despre una din firme bifam "nu ma pot pronunta". In rest daca suntem abonati la una din societati sau am probat cateva zile serviciul atunci stim daca ne place sau nu. Totul pe lume este subiectiv, tine de perceptia fiecaruia si de timpul cand s-a intamplat.

 lafayette, on 7th February 2011, 09:06, said:

Total voturi: 72 dar apar doar vreo 15 voturi ..ce le ai facut domn megafan? dadea cu virgula?
Probabil unii nu au votat la toate firmele desi ar fi trebuit sa fie o conditie astfel incat numarul de voturi sa fie acelasi la toate 3 firmele.

Acum sa-mi spun si eu parerea, sunt abonat RDS ( de vreo 10 ani) si in prezent am toate serviciile si echipamentele de la ei (exceptie cele de satelit). Aici in Brasov nu am avut probleme cu ei, au fost ceva macroblocuri pe canalele HD in noiembrie cand s-a lucrat la frecvente in Bucuresti, in rest se vede foarte bine. EPG nu este pe toate canalele. Intr-adevar receptoare SD si HD se gasesc mai greu, eu n-am umblat dupa ele, am sunat la ei si cand au primit mi-au dat mesaj. Am avut si cateva sesizari la relatii clienti, de-a lungul anilor, dar le-au rezolvat rapid (maxim 24h), probabil trebuie sa sti cum sa-i iei si sa le zici exact problema, am observat ca de multe ori eu stiu mai multe decat ei. Pretul mi se pare foarte bun, la cate ofera :)
Televiziunea de la UPC am vazut-o doar in treacat la niste prieteni din Bucuresti, eu nu am vazut diferente la calitatea programelor dar nu ma pot pronunta mai mult.
De curand am vazut dvb-t in Italia si la fel, calitatea nu m-a surpins cu nimic, doar numarul canalelor.
Calitatea imaginii cred ca tine de transmisia fiecarui post in parte, unele se vad mai bine decat altele pentru ca au echipamente mai bune de transmisie.
Am citit pe forum ca mai sunt unele probleme la receptie dar ele sunt locale si in general tin de cablare si conectica.
Toate cele bune!

#25
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

 feribalint, on 7th February 2011, 10:37, said:

Si sincer ce te atrage la RCS,daca oferta UPC nu iti mai oferea nimic? Am inteles ca nu pretul a fost cauza trecerii tale la RCS. :thumbup:

PS.Doresc ca aceste schimburi de opinii sa le tratatam cu seriozitate si fara mishto-uri.

Acum serios, ce ti se pare "la misto" in postarea mea anterioara ?

Daca analizam ce oferea UPC-ul acum 2 ani si 8 luni (pe acolo) cand am facut trecerea (asta era la Ploiesti):

- Cablul analogic UPC avea ~ 1/2 din nr. de canale oferit de RCS (practic la RCS exista acel extra in baza - putea fi receptionat pe toate televizoarele - si am 4); Nu am sesizat diferente de calitate din cauza semnalului;
- DVB-C nu oferea UPC-ul, astia de la RCS aveau o tentativa, cand au instalat serviciul mi-au dat o conserva Hyundai pe care se receptionau ~20 de canale (max-ul + Private non-stop + o (mica) parte din canalele din analogic. La UPC aveam conservele alea negre (2) - nu stiu ce marca erau - se resetau drepturile de vizionare din 2 in 2 zile (aveam grila completa pe ele) aleatoriu pe tot felul de programe, deja eram prieten cu toti cei de la RC;
- Cu net-ul si telefonul era o problema, nu era reteaua modernizata in zona mea deci nu puteam UPC... Pe atunci aveam net de cartier (mergea si ala super) si fix de la RTC. Acum nu mai am ...(RTC - portat la RDS).

In momentul de fata:

- Analogicul UPC, clar sub ce imi ofera RCS-ul (68 canale) - calitate semnal buna (nu am zis f. buna). Ai mei au UPC la 2 blocuri distanta, nu remarc diferente;
- DVB-C - am 2 STB SD + 1 HD - grila full (atat cat e ea la RCS). Nu ma pasioneaza in mod special vreun program din grila UPC - care nu este prezent la RCS (nu spun ca nu ar fi bine sa fie si in grila RCS). Chiar sunt multumit de calitate, mai apar ocazional (f. rar - oi fi eu norocos) macro, micro-blocuri... in rest OK. Au mai fost pb. cu o frecventa buclucasa (in 2 randuri) acu' este OK. Serviciul, nu imi amintesc sa fi picat. Epg-ul - daca imi indica titlul programului si orele de difuzare, ptr. mine este suficient (nu am nimic contra sa fie cat mai detaliat, dar nu il consider un deziderat). DVR-ul, o lipsa a RCS (se pare ca se indreapta prin lansarea IPTV-ului). Personal, nu cred ca as fi optat ptr. el (daca era implicit in modelul de STB, aproape sigur nu il foloseam). Oricum, in ciuda a ce cred unii pe aici, vizionez destul de putin la TV (in medie 2 ore/zi).
- netul fix- no comment;
- telefonia - mi se pare OK, atat cat o folosesc (in RDS si RTC) atat cea fixa cat si cea mobila, cu 5 ron/luna vb. in RDS si RTC;
- netul mobil - nu exista la UPC;
- IPTV-ul - sigur voi lua si acest serviciu, cand va ajunge la Pl. - asta va rezolva si canalele codate HD pe al 2-lea TV LCD (restul le receptionez - ptr. moment - la liber  ;) );
- Cu exceptia buclucasului STB-HD, nu am avut nici cea mai mica pb. cu procurarea de echipamente (telefon dect+mobil+primul STB SD - la instalarea serviciului), stick net mobil, in ziua cand a aparut pe site activarea serviciului la Pl., al 2-lea STB SD - la cerere;
- serviciul de net si tf. fix a picat o singura data (a durat o zi) - ars port in dulap magic RDS.

Ca sa nu fiu chiar atat de "multumit", ar fi ceva care as vrea totusi, EUROSPORT HD - si asta pentru anumite competitii. Dar cine stie...

Concluzie, atunci cand am facut trecerea, UPC-ul nu avea cu ce sa ma retina, servicii incomplete sau nepuse bine la punct. Acum nu ma atrage nimic (cu exceptia EUROSPORT HD) in oferta UPC.

Inca o data, parerile sunt strict personale si cat se poate de sincere. Nu spun ca UPC-ul nu ar oferi servicii de calitate, spun doar ca cele ale RCS-ului, se muleaza, in acest moment, mai bine dorintelor mele.

Feri, cred ca te-am lamurit.

Edited by cristi0304, 07 February 2011 - 11:41.


#26
PsY2005

PsY2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.01.2010
Imi pare rau ca nu au si cei de la RDS varianta de inregistrare pe recevere.

Pentru mine e o bila MARE neagra.

#27
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006

 feribalint, on 7th February 2011, 09:43, said:

Nu se stie niciodata :naughty: .....dar vreau sa stiu care sunt avantajele/dezavantajele in afara de pret....pt ca nu pretul este singurul lucru pt care m-as muta.
feribalint, te stiu om serios, asa ca o sa-ti propun ceva :D

cel mai simplu e sa testezi tu direct serviciile rcs, nici macar nu o sa te legi la cap cu un contract pe 12 luni ;)

cand te abonezi cere oferta demo, prin oferta asta poti sa ai cablu de la RCS, iar daca nu esti multumit poti sa renunti in termen de 30 de zile !

instalarea e gratuita, daca esti multumit de servicii si nu renunti la contract in primele 30 de zile o sa mai ai gratis inca 2 luni de zile si evident si contract pe inca 9 luni :)

indiferent ca semnezi contractul cu un agent de vanzari teren (asta daca cunosti unul) sau te duci intr-un pop sa ceri oferta demo !

cand semnezi contractul sa alegi si pachetul digital, oricum daca am retinut bine ai tv cu dvb-c asa o ca prinzi 90% din grila direct cu tv-ul tau !

#28
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009

 catalinman, on 7th February 2011, 11:37, said:

feribalint, te stiu om serios, asa ca o sa-ti propun ceva :D

cel mai simplu e sa testezi tu direct serviciile rcs, nici macar nu o sa te legi la cap cu un contract pe 12 luni ;)

cand te abonezi cere oferta demo, prin oferta asta poti sa ai cablu de la RCS, iar daca nu esti multumit poti sa renunti in termen de 30 de zile !

instalarea e gratuita, daca esti multumit de servicii si nu renunti la contract in primele 30 de zile o sa mai ai gratis inca 2 luni de zile si evident si contract pe inca 9 luni :)

indiferent ca semnezi contractul cu un agent de vanzari teren (asta daca cunosti unul) sau te duci intr-un pop sa ceri oferta demo !

cand semnezi contractul sa alegi si pachetul digital, oricum daca am retinut bine ai tv cu dvb-c asa o ca prinzi 90% din grila direct cu tv-ul tau !
Good point!!! Asta e o chestie faina si cred ca ar trebui sa fie prezenta in catalogul tuturor operatorilor! :thumbup: Astfel cei care au posibilitatea de a alege o pot face in cunostinta de cauza dupa ce au verificat cu "ochisorii" lor si nu dupa vorbe de pe ici pe colo...! Apropo,chestia asta e de mult la RCS? Ar fi bine sa fie permanenta,mai vin generatii dupa noi... :OK:

#29
sidewinder

sidewinder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 19.05.2009
Eu am asa: DIGI HD, UPC Maxim HD, RTC IPTV.
Pareri:
- la mine au fost probleme cu RDS-ul (caderi dese, desi bloc nou, retea noua. probleme de cand cu fibra mutata prin canal)- calitate buna, canale- putine pana acu cand au bagat HBO HD, la care eu ma uit. Avantaj pentru multi -LIGA I, plus campionate. MUlte canale de umplutura; In plus e ieftin
- UPC - culmea a mers bine, nu a cazut niciodata, canale mai multe interesante. Pasionat de diverse sporturi => incantat de eurosport HD; dezavantaj: scump
- RTC IPTV - incantat de idee, am fost betatester la ei. Acum merge binisor. Probleme mari cu reteaua (imi intrerupea cand ridicam telefonul), canale bune in general. Foarte prompti la RC - cu un singur amendament - tot timpul trimit o echipa acasa - in 80% din cazuri nu era nevoie de ei acasa ci pe strada. Multumit per total, mai ales ca e o tehnologie noua implementata la noi.


Sa aleg? HA... nu stiu... chiar nu stiu la ce o sa renunt. Un avantaj il are RDS pe partea de internet. Merge cel mai bine.
ps: probabil ca urmeaza sa pun mana si pe iptv-ul de la RDS. Da tre' sa negociez cu nevasta-mea... s-a saturat de receivere. Noroc ca am gasit telecomenzi universale (va recomand logitech-urile -stiu de toate si merg perfect).

Edited by sidewinder, 07 February 2011 - 12:51.


#30
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Hai să zic și eu.
Acasă:
UPC TV Digital maxim plus Cinestar; STB Cisco HD cu DVR; STB Thompson SD cu DVR
Calitate f. bună pe HD, bună pe SD; programe pe gustul meu și al familiei (evident aici sunt subiectiv)
Sunt relativ mulțumit - totuși, ar trebui ca UPC să rezolve problema comutării automate de format imagine pe STB Cisco HD DBR, eventual și lipsurile în subtitrarea în română pe unele programe (ptr. mine mai puțin important). Prețul e destul de mare, dar rezolvarea sesizărilor este promptă și asta face diferența față de concurența de la ușă.

Dacă RDS ar avea DVR și STB-urile ar fi mai ușor de procurat, poate că aș migra cu TV la ei. Altfel NU. Prețul nu mi se pare a fi criteriul cel mai important. Poate doar raportul preț/calitate, în măsura în care calitatea ar putea fi măsurabilă și deci cuantificabilă.

RDS Internet Fix FL2 EXCELENT pînă în prezent (de cca. 7 luni).
RDS Telefon fix acceptabil.

La o rudă:

RTC IPTV Dolce interactiv cu DVR și SD. Căderi repetate. Cînd funcționează, imaginea SD e OK (acolo nu există un TV HD).
Programele sunt OK.
RTC Internet fix 2 Mbits/sec. Funcționează constant, nesperat de bine, aproape de viteza contractată.
RTC telefon fix; excelent.

RDS TV analogic; abonament foarte vechi; se vede prost pe multe programe; am schimbat toată infrastructura de cablaj în interior, degeaba. La tf. RDS a zis că trebuie să vină să schimbe cablul de intrare în casă. N-au venit. Semnalul lor este folosit ca rezervă cînd pică RTC.
RDS telefon fix; e OK.
Probabil se vor rezilia. Deocamdată se păstrează că prețul nu este mare.

Concluzii: le trage cititorul:)

#31
ONplay

ONplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 12.10.2010

 Stryker_9, on 7th February 2011, 11:04, said:

pro rcs:
1.continut sportiv
2.continut sportiv
3.continut sportiv
contra:
-multe canale de umplutura

in primul rand ,grila analogica este mult peste cea de la concurenta, lucru care conteaza enorm ca doar n-am o mie de stb-uri.daca ar mai baga baietii pe digital un tvt'89,ten, un tvr tm, pachetul pink, bbc hd,eurosport hd si eurosport 2 hd , ar fi o grila perfecta pentru mine.
perfect de acord cu tine si pt ce care nu stiu, cam asta inseamna continut sportiv la R.C.S. :
-La Liga Spania
-Serie A Italia
-Premier League Anglia
-Ligue 1 Franta
-Liga 1 Romania (asta nu e neaparat un + din punctul meu de vedere insa pt majoritatea abonatilor este)
-Rugby (Cupa Mondiala)
-Handbal (Champions League si Campionatul national)
-Tenis (turneele Masters si Wimbledon-ul)
-Moto GP
-Formula 1
:first:

#32
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

 cristi0304, on 7th February 2011, 11:26, said:

Acum serios, ce ti se pare "la misto" in postarea mea anterioara ?
Eu m-am referit ca sa scriem realitatea si fara sa facem mishto(ca pe topicurile dedicate :nonobad: )....cu scuzele de rigoare ca am scris acel mesaj pe postarea ta.Eu vreau sa se evidentieze clar avantajele si dezavantajele,nu neaparat pt mine ci pt toti care intra pe acest forum.Sa nu uitam ca sunt si vizitatori(nu membrii)care cred ca se bucura de utilitatea acestui topic.

 catalinman, on 7th February 2011, 11:37, said:

feribalint, te stiu om serios, asa ca o sa-ti propun ceva :D
cand te abonezi cere oferta demo, prin oferta asta poti sa ai cablu de la RCS,
Uite o chestie interesanta :thumbup: nici nu am stiut de existenta ei....ma mai gandesc :peacefingers:

#33
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

 ONplay, on 7th February 2011, 14:51, said:

perfect de acord cu tine si pt ce care nu stiu, cam asta inseamna continut sportiv la R.C.S. :
-La Liga Spania
-Serie A Italia
-Premier League Anglia
-Ligue 1 Franta
-Liga 1 Romania (asta nu e neaparat un + din punctul meu de vedere insa pt majoritatea abonatilor este)
-Rugby (Cupa Mondiala)
-Handbal (Champions League si Campionatul national)
-Tenis (turneele Masters si Wimbledon-ul)
-Moto GP
-Formula 1
:first:
De acord,dar nu toata lumea vrea numai sport.Unii vor documentare,altii vor muzica,altii vor.... :bouncey:  :weight_lift: ati inteles la ce m-am referit(tot o dau cu canalele astea mai deocheate dar sunt omul care se uita cel mai putin....ma distreaza doar cand aduc vorba de ele).
Da la tenis si formula 1 ma uit si eu dar am un back-up prin RTL(F1).......la tenis din cate stiu mai da si Eurosport si inca HD.Restul prea putin ma intereseaza...poate un pic Liga 1 si aia cand are meci Poli TM(in cel mai rau caz il vad pe net).
In privinta net-ului(25/4) de la UPC pot spune ca pt ce il folosesc este foarte bun...in schimb ce imi place este stabilitatea(probabil sunt mai norocos).
Folosesc si telefonia fixa de la UPC de care sunt foarte multumit se aude foarte bine,fara ecouri....si am activat si optiunea 60 min international(vorbesc mult in afara tarii).
Tot o chestie care imi place la UPC este ca pot primii factura online si cu desfasurator la convorbirile telefonice efectuate :thumbup:

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
R.C.S. & R.D.S.:

1) Avantaje:

-Pret ieftin;
-Grila de programe, foarte buna;
-Calitate buna;
-Internet Foarte bun;
-Nici un Macro-Bloc intalnit pana acum, cu exceptia lui C. N., care facea asa si pe Analog.

2) Dezavantaje:

Deocamdata nimic nu am intalnit pana acum.

#35
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

 feribalint, on 7th February 2011, 17:03, said:

Tot o chestie care imi place la UPC este ca pot primii factura online si cu desfasurator la convorbirile telefonice efectuate :thumbup:

Si la rds poti sa iti consulti factura online la fel si desfasuratorul convorbirilor telefonice si mai poti sa iti si platesti factura online !

#36
ONplay

ONplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 12.10.2010

 feribalint, on 7th February 2011, 17:03, said:

In privinta net-ului(25/4) de la UPC pot spune ca pt ce il folosesc este foarte bun...
Folosesc si telefonia fixa de la UPC de care sunt foarte multumit se aude foarte bine,fara ecouri....si am activat si optiunea 60 min international(vorbesc mult in afara tarii).
Tot o chestie care imi place la UPC este ca pot primii factura online si cu desfasurator la convorbirile telefonice efectuate :thumbup:

De net nu am ce sa zic depinde la ce il folosesti , oricum nu cred ca se compara cele 2 servicii ,poate daca luam in calcul fibra din Cluj despre care insa nu cunosc amanunte. :habarnam:
Factura online cu desfasurator al convorbirilor efectuate  primesti si la R.C.S.  ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate