Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

R.C.S. & R.D.S. vs. UPC vs. Telekom vs. Akta vs. INES - Discuţii generale despre firmele de cablu.

- - - - -
  • Please log in to reply
1843 replies to this topic

Poll: Sunteți multumiți de furnizorul dumneavoastră de cablu? (674 member(s) have cast votes)

R.C.S.&R.D.S.

  1. DA. (362 votes [58.48%])

    Percentage of vote: 58.48%

  2. NU. (135 votes [21.81%])

    Percentage of vote: 21.81%

  3. Nu mă pot pronunța. (122 votes [19.71%])

    Percentage of vote: 19.71%

U.P.C.

  1. DA. (152 votes [24.56%])

    Percentage of vote: 24.56%

  2. NU. (140 votes [22.62%])

    Percentage of vote: 22.62%

  3. Nu mă pot pronunța. (327 votes [52.83%])

    Percentage of vote: 52.83%

ROMTELECOM.

  1. DA. (88 votes [14.22%])

    Percentage of vote: 14.22%

  2. NU. (153 votes [24.72%])

    Percentage of vote: 24.72%

  3. Nu mă pot pronunța. (378 votes [61.07%])

    Percentage of vote: 61.07%

Vote Guests cannot vote

#1765
amedeog

amedeog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 17.02.2010

View PostNexxus2, on 7th April 2012, 19:30, said:

Pai fiind etnic maghiar...
Suntem pe forumul Digi HD(in ROMANIA) si daca programele mentionate nu sunt HD,discutiile voastre sunt inutile !Paste fericit ! :peacefingers:

#1766
myhai_91

myhai_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 31.03.2012

View Postamedeog, on 7th April 2012, 20:11, said:

Suntem pe forumul Digi HD(in ROMANIA) si daca programele mentionate nu sunt HD,discutiile voastre sunt inutile !Paste fericit ! :peacefingers:


Citeste-mi si mie titlul acestui topic.Unde scrie ca e HD ? eu vad scris " 13 canale/Discuții/Informații/Grilă/Probleme/Etc. "

Ca sa nu ne mai bagam nasul noi astia neavenitii cu SD-urile,pe acest forum,schimbati titlul topicului !

Ia mai scutiti-ma cu regurile astea ! Cand voi vedea scris HD atunci, incetez sa mai postez aici.

#1767
amedeog

amedeog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 17.02.2010
[quote name='myhai_91' date='7th April 2012, 20:23' post='11335412'
...
[/quote]
Se cunoaste ca esti "junior "pe aria asta. Daca ai fi avut ceva vechime(nu se poate spune nici dupa exprimarea putin cam in "balarii"),ai fi vazut ceva de genul "Forumul Softpedia > Professional Zone > TV / RADIO & Satelit > TV CABLU DIGITAL H.D. > R.C.S. & R.D.S. - Digi TV Cablu." . Succesuri ! :confuzzled:
Si nu doream sa punctez ,dar ma obligati : Invatati limba ROMANA !

Edited by amedeog, 07 April 2012 - 19:44.


#1768
myhai_91

myhai_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 31.03.2012
[quote name='amedeog' post='11335473' date='7th April 2012, 20:35'][quote name='myhai_91' date='7th April 2012, 20:23' post='11335412'  Si nu doream sa punctez ,dar ma obligati : Invatati limba ROMANA ![/quote]

[u]OFF-TOPIC[/u]
In primul rand mi-am schimbat acum o saptamana username sunt din 2009 pe Softpedia,din luna decembrie


In al doilea rand..vrei sa spui ca sunt agramat ? Arata-mi unde m-am exprimat gresit ? fata de altii care scriu "v-a" dezlegat forma viitorului - cum am vazut pe aici - "v-a fi" in loc de va fi.Eu ce greseli de exprimare am in frazele anterioare ?

reiau fraza :


Citeste-mi si mie titlul acestui topic.Unde scrie ca e HD ? eu vad scris " 13 canale/Discuții/Informații/Grilă/Probleme/Etc. "

Ca sa nu ne mai bagam nasul noi astia neavenitii cu SD-urile,pe acest forum,schimbati titlul topicului !

Ia mai scutiti-ma cu regurile astea ! Cand voi vedea scris HD atunci, incetez sa mai postez aici.

Edited by myhai_91, 07 April 2012 - 20:19.


#1769
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aici fiind sectiunea H.D., mi se pare normal ca sa nu mai fie scris R.C.S. H.D.. ;)

Topic-ul S.D. este cu un rand mai sus: 'TV CABLU DIGITAL S.D.'. :)

#1770
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006

View PostNexxus2, on 7th April 2012, 18:52, said:

In Mures a aparut Transilvania Live ... asteptam si Look ... si mai ales canalele maghiare noi aparute in Bihor, Satu Mare, Cluj
Nexxus2, bine ai revenit pe Softpedia :D

Te salut !

#1771
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011

View PostNexxus2, on 7th April 2012, 19:30, said:

Pai fiind etnic maghiar (si in Mures sunt multi ca mine) ma uit foarte mult la canalele maghiare ... orice canal nou este binevenit :D

Ai si la ce sa te uiti acolo numai programe si programe bafta cu,canalele voastre etnicilor

#1772
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Unele canale Unguresti chiar au continut fata de Antena 1, O.T.V., D.D. T.V. sau chiar decat Prima T.V..

#1773
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011

View Postalfa_alfa, on 7th April 2012, 22:23, said:

Unele canale Unguresti chiar au continut fata de Antena 1, O.T.V., D.D. T.V. sau chiar decat Prima T.V..

Daca incepem discutia despre continut inafara de trustul Media Pro si Digisport 1,2,3 nu exista alte canale care sa creeze continut la care te poti uita(parerea mea)

#1774
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009
Aprecierea unui conținut depinde în totalitate de preferințele consumatorului...deci nu vă lansați într-o discuție pe această temă, pentru că nu veți ajunge nicăieri...! :peacefingers:

#1775
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

View Postcrislacor, on 7th April 2012, 23:32, said:

Aprecierea unui conținut depinde în totalitate de preferințele consumatorului...deci nu vă lansați într-o discuție pe această temă, pentru că nu veți ajunge nicăieri...! :peacefingers:
în sfârsit o părere cu adevărat pertinentă!!!+1

#1776
xhermesx

xhermesx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 14.03.2007
Dupa peste 15 ani de (Rom)Tele(k)om, si de ceva ani posesor de IPTV la ei, dupa ce am testat si Dolce satelit si UPC cablu iar in prezent sunt pe cablu Digi, pot afirma ca intradevar calitatea imaginii pe IPTV a fost cea mai buna (la egalitate cu Digi), iar ca varietate de canale au fost pe locul 1.
INSA:
Am renuntat Telekom (YES!!, :punk: ) si postez aici pentru a avertiza potentialii viitori clienti ai lor (si nu numai de IPTV) ca sunt pe ultimul loc ca recomandare de provider din tara. Sunt feroce in a gasi clienti noi dar inflexibili, stupizi si neprofesionisti cand este vorba de pastrarea clientilor vechi. Postez aici nu in calitate de hater ci pentru a ajuta si nehotaratii sa nu treaca la ei.
Le-am dat termen de cca 2 ani ca in calitate de client vechi sa ma ajute cu urmatoarele servicii:
_ actualizarea echipamentelor (decodoare si router) - nu au vrut pe motiv ca se livreaza numai la clienti noi
_ trecerea de la internet de 100 MBs la 1 GB sau macar 500 MBs - nu s-a putut ca nu exista fibra optica in zona in contextul in care UPC si RDS aveau trasa fibra optica pana la usa mea
_ IPul static de cateva luni permitea ca prin accesarea internetului (doar) pe device-uri mobile la deschiderea unei adrese de browser sa apara ferestre pop up jenante si multiple ( au spus ca am un virus, lucru imposibil si verificat ulterior inclusiv prin faptul ca acum nu mai am nici o problema pe Digi)
_ nu mi s-a schimbat tipul de contract in cel de magenta (au spus ca numai pentru clientii noi) iar pretul serviciilor complete furnizate de ei era cel mai scump din tara (poate doar Ines ii mai depsaseste)
_ asistenta tehnica complet stupida si aproape imposobil de prins la telefon
Am enumerat doar problemele recente. Cate belele am avut cu ei cu telefonia fixa si cu Dolce satelit nu mai enumar ca nu cred ca imi va permite fereastra atatea caractere.
Prin urmare va sfatuiesc sa ii evitati pe TELEKOM si sa alegeti pentru cei ce doriti un nou provider pe oricare altul de pe piata, chiar daca acum vin cu oferte tentante (aparent). O sa mai dureze poate ani pana cand o sa realizeze ca degeaba aduci clienti noi daca iti bati joc de cei vechi pe care ii si pierzi pana la urma. Credeti-ma ca sunt genul de client rabdator, nu ma deranjeaza cat platesc daca am calitate si respect si sunt constient ca nu exista un provider perfect la noi, dar client vechi la Teleshit inseamna masochist in viziunea mea din ultimii ani. Aveti grija.

#1777
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Până la urmă e vreo diferență sesizabilă între 64QAM și 2565QAM?

Mă gândesc să-mi schimb operatorul actual de TV (UPC) cu altul (RDS) și am văzut mai multe modulații.
TV-ul meu cu CI vede UPC doar la 256 QAM, dar la RDS am înțeles că ar fi doar 64 QAM.

#1778
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017
Pe 64 QAM incap mai putine posturi decat pe 256 QAM, si frecventele cu 256 QAM sunt mai sensibile decat cele pe 64 QAM, in rest nu e nicio diferenta.

RCS are si 64 QAM si 256 QAM (frecventele noi).

Edited by ronuquet, 03 June 2017 - 00:36.


#1779
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Oricum nu iau satelit, ci prin ONT cu aparatura necesară.

#1780
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017
Ce treaba are ceea ce ti.am zis cu satelitul? :))

#1781
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,526
  • Înscris: 15.06.2007
Eu am avut un an de zile tv de la upc, la care am renuntat si am trecut la digi. La parinti, unde sta fiul meu o bucata din zi,  mi se pange mama ca tot dispar din grila canale de desene ca jim jam, sau minimax..  ca nu mai apar in lista, cad copilul vrea desene.. - abonamentul este la upc. De ce ar scoate din desenele animate?

In schimb, posturi de 0 interes sunt cu zecile- taraf -
manele si alte porcarii. Chiar asta cere populatia?

Eu as vrea sa platesc 5 LEI /post TV, si sa am NUMAI acele posturi,  cu 10 bucati as fi multumit. Si fara reclame daca se poate.

View Postxhermesx, on 19 decembrie 2015 - 10:56, said:

Dupa peste 15 ani de (Rom)Tele(k)om, si de ceva ani posesor de IPTV la ei, dupa ce am testat si Dolce satelit si UPC cablu iar in prezent sunt pe cablu Digi, pot afirma ca intradevar calitatea imaginii pe IPTV a fost cea mai buna (la egalitate cu Digi), iar ca varietate de canale au fost pe locul 1.
INSA:
Am renuntat Telekom (YES!!, :punk: ) si postez aici pentru a avertiza potentialii viitori clienti ai lor (si nu numai de IPTV) ca sunt pe ultimul loc ca recomandare de provider din tara. Sunt feroce in a gasi clienti noi dar inflexibili, stupizi si neprofesionisti cand este vorba de pastrarea clientilor vechi. Postez aici nu in calitate de hater ci pentru a ajuta si nehotaratii sa nu treaca la ei.
Le-am dat termen de cca 2 ani ca in calitate de client vechi sa ma ajute cu urmatoarele servicii:
_ actualizarea echipamentelor (decodoare si router) - nu au vrut pe motiv ca se livreaza numai la clienti noi
_ trecerea de la internet de 100 MBs la 1 GB sau macar 500 MBs - nu s-a putut ca nu exista fibra optica in zona in contextul in care UPC si RDS aveau trasa fibra optica pana la usa mea
_ IPul static de cateva luni permitea ca prin accesarea internetului (doar) pe device-uri mobile la deschiderea unei adrese de browser sa apara ferestre pop up jenante si multiple ( au spus ca am un virus, lucru imposibil si verificat ulterior inclusiv prin faptul ca acum nu mai am nici o problema pe Digi)
_ nu mi s-a schimbat tipul de contract in cel de magenta (au spus ca numai pentru clientii noi) iar pretul serviciilor complete furnizate de ei era cel mai scump din tara (poate doar Ines ii mai depsaseste)
_ asistenta tehnica complet stupida si aproape imposobil de prins la telefon
Am enumerat doar problemele recente. Cate belele am avut cu ei cu telefonia fixa si cu Dolce satelit nu mai enumar ca nu cred ca imi va permite fereastra atatea caractere.
Prin urmare va sfatuiesc sa ii evitati pe TELEKOM si sa alegeti pentru cei ce doriti un nou provider pe oricare altul de pe piata, chiar daca acum vin cu oferte tentante (aparent). O sa mai dureze poate ani pana cand o sa realizeze ca degeaba aduci clienti noi daca iti bati joc de cei vechi pe care ii si pierzi pana la urma. Credeti-ma ca sunt genul de client rabdator, nu ma deranjeaza cat platesc daca am calitate si respect si sunt constient ca nu exista un provider perfect la noi, dar client vechi la Teleshit inseamna masochist in viziunea mea din ultimii ani. Aveti grija.
Telekom upc vodafone dialog etc, mi se pare ca ofera servicii proaste supraevaluate.
Macar la gigi e ieftin si prost, nu scump si prost.

#1782
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Nu a dispărut nici un canal și nici nu a fost scos nimic. Unele au trecut în alt pachet. Altele au fost mutate în pachete inferioare.
Minimax este în continuare Play Familia, Jim Jam a fost mutat în Play Maxim: https://www.upc.ro/t...le-tv/grila-tv/

Edited by Kalman2007, 05 June 2017 - 14:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate