Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Android Market pe Web

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Dupa cum probabil unii dintre voi ati aflat deja, s-a lansat Android Market pe Web. Din pacate din cauza ca Romania nu e inca in lista tarilor din care poti sa cumperi aplicatii platite, aceste aplicatii nu apar nici pe varianta Web a Android Market.

Insa, din pacate eu am o problema chiar si cu cele gratuite. Pe site vad doar aplicatiile "Featured" si "Top Free", in rest de fiecare data cand incerc sa selectez una din categoriile din panoul stanga, nu exista nicio aplicatie. Si ar trebui sa fie sute, gratuite evident.

Mai intampina cineva problema asta ?

Android Market se gaseste la : https://market.android.com

#2
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009
Si la mine se intampla la fel... Am incercat acum.

#3
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Am observat si eu. Insa atunci cand cauti o anumita aplicatie o gaseste. Gaseste chiar si aplicatiile platite, doar ca nu se pot instala deocamdata in Romania.

#4
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Asa e, dar eu poate nu stiu numele, vreau sa vad ce aplicatii au mai aparut, etc. Ca daca stiu cum o cheama, o pot cauta direct din Market de pe telefon. Sper sa fie doar o scapare, si sa se rezolve, altfel nu vad cu ce ma ajuta acest Market pe Web.

#5
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
De acord. Am precizat doar metoda prin care puteti gasi aplicatiile in Web-market. Cu siguranta e o scapare ceva.

#6
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Acum se pare ca s-a rezolvat.

#7
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Am avut un telefon cu Android inregistrat pe Android Market Web. L-am vandut iar acum am altul. Cum fac sa scap de cel vechi din lista ? Observ o optiune care se refera la ascunderea telefonului din liste, dar asta nu rezolva problema. Pur si simplu nu vreau sa mai stiu de telefonul vechi si de aplicatiile instalate pe el. Momentan imi apar ca instalate aplicatiile instalate pe telefonul vechi dar care nu le mai am pe cel nou.

#8
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 31.08.2007
imi dau si eu cu prerea... nu stiu sigur... dar poate cel care ti l-a cumparat foloseste contul tau de gmail. Incearca sa schimbi parola...

#9
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008

View Postdlh, on 5th May 2011, 18:34, said:

Am avut un telefon cu Android inregistrat pe Android Market Web. L-am vandut iar acum am altul. Cum fac sa scap de cel vechi din lista ? Observ o optiune care se refera la ascunderea telefonului din liste, dar asta nu rezolva problema. Pur si simplu nu vreau sa mai stiu de telefonul vechi si de aplicatiile instalate pe el. Momentan imi apar ca instalate aplicatiile instalate pe telefonul vechi dar care nu le mai am pe cel nou.

Poti scapa de contul vechi de Gmail inregistrat doar cu o resetare generala , cel putin asa e la Optimus One .

LE : scuze , n-am fost atent la ceea ce ai scris iar  postul meu n-are legatura cu Market on Web . My bad   :notangel:

Edited by AdiFCD, 05 May 2011 - 23:00.


#10
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006

View Postvierme, on 5th May 2011, 23:42, said:

imi dau si eu cu prerea... nu stiu sigur... dar poate cel care ti l-a cumparat foloseste contul tau de gmail. Incearca sa schimbi parola...

Nu asta e problema. Am avut grija sa sterg toate datele de pe vechiul telefon + ca am facut si un reset la setarile din fabrica.
Problema e ca el inca apare in Android Market Web si nu gasesc nicio modalitate de a-l sterge de acolo, sau macar aplicatiile instalate pe el sa fie sterse.
Acum stiu ce trebuia sa fac: inainte sa-l dau trebuia sa sterg toate aplicatiile si sa mai dau odata sincronizare cu Android Market. In felul acesta cel mai probabil ca nu mai aveam problema de azi. Totusi, nu am facut asa, practic eu doar am sters aplicatiile, nu am mai sincronizat dupa, iar Android Market a ramas cu ele. Totusi, nu e putin aiurea sa nu poti sterge un telefon din lista de pe Android Market?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate