Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Nagra 2 - the end of sistem?

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#1
miko

miko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 22.06.2005
Pe majoritatea forumurilor se discuta la greu faptul ca N2 a fost hackuit. Digital+ Espana merge din nou. Si cand te gandesti ca Digi are acelasi sistem...

#2
ghyo

ghyo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 698
  • Înscris: 16.01.2005

miko, on Aug 26 2005, 10:18, said:

Pe majoritatea forumurilor se discuta la greu faptul ca N2 a fost hackuit. Digital+ Espana merge din nou. Si cand te gandesti ca Digi are acelasi sistem...

<{POST_SNAPBACK}>


foarte dragutz, zi-ne mai multe

#3
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Am o rugaminte...
Va rog fara link-uri explicite... altfel, ma simt obligat sa cenzurez anumite posturi :naughty:
Platformele romanesti oricum sunt foarte accesibile... recomand ca indiferent de ''evolutii'' sa se mearga pe aceasta modalitate de vizionare, adica vizionare cu abonament oficial!

Despre sisteme de codare, ''la modul general'', se poate discuta (e plin net-ul cu astfel de info) dar fara a se intra in chestii foarte explicite (de ex. postari key si alte ''tabele'')
E drept, se incearca de mai multa vreme ceva la platforma germana si spaniola dar inca nimeni nu a confirmat ca vede ceva (cu plugin pt. SS2 sau altceva) fara abonament lunar (oficial sau CS)
Sunt curios si eu daca intr-adevar zvonurile de pe NET se confirma... deocamdata, N2, CONAX CAS7, VIACCESS 2.5, sunt OK din punct de vedere al securitatii.
Despre ce va fi in viitor... nimeni nu va putea spune cu certitudine

Edited by rz, 26 July 2007 - 18:03.


#4
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Si eu sunt ok cu pastrarea securitatii sistemelor si total impotriva hackuirii sistemelor romanesti, @rz are dreptate, sunt prea ieftine pentru a fi sparte :).
Un lucru insa il sustin: un mini-hack care sa permita folosirea cartelelor OFICIALE de DIGI in dreambox! Faza cu maritisul cartelei este dupa parerea mea cea mai mare tampenie, inventata de kudelski & RCS. De ce ma rog, via 2.5 e tot la fel , sigur si se vand cartele pe toate gardurile cu aproape orice receptor?

Pe scurt! Abia astept ceva sa citeasca jiji pe dreambox (boxkey se gaseste, no problem)

#5
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005
@rz

tatah',...  :thumbdown:

Spanioli se VAD. Si asta nu este un ZVON, este un FACT.
Asta NU inseamna ca este sfarsitu' lu' kudelsky. Dar poate fi un inceput.!

FAbian23

PS: 2.5-ul se "moscuieste". Incearca sa dai informatii cat mai exacte.

#6
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Daca citesti mai bine si ce scrie in paranteze (de regula acolo fac unele precizari) o sa intelegi mai bine limbajul meu... daca inca nu ai inteles ca aici nu se poate posta ca pe RDI, atunci iar e grav :D
Totusi, cu timpul, poate te obisnuiesti si cu limbajul (''codat'') de pe acest forum  :)

#7
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Un lucru insa il sustin: un mini-hack care sa permita folosirea cartelelor OFICIALE de DIGI in dreambox!

Mini-hack-ul de care vorbesti ar necesita un dump al firmeware-ului pe care il ai in receiver din cauza ca acolo este ceea ce te intereseaza pe tine adica BK-ul, IRD-ul etc. ;). Oricum camcrypt de N2 nu exista, din cate stiu eu, deci oricum pt. moment nu ai prea putea sa faci nimic cu ele pe dreambox chiar daca le-ai extrage.

Quote

2.5-ul se "moscuieste"

Pe asta de unde ai mai scos-o? De pe RDI? Sa fim seriosi. La PCB 2.5 in cel mai bun caz poate in Rusia au reusit sa faca un bloker si nimic mai mult deci ceva = 0. Deci asa cum s-a spus si mai sus faceti un efort si platiti ca altfel din 3 provideri vor ramane 2 mai apoi 1 si pe urma sa vezi preturi... :naughty:

Edited by LR, 26 August 2005 - 16:22.


#8
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005

Quote

Pe asta de unde ai mai scos-o? De pe RDI? Sa fim seriosi.

ce-mi place este ca unii dintre voi sunteti ca pisica care nu ajunge la borcanu' cu branza si zice ca pute'.

Quote

Deci asa cum s-a spus si mai sus faceti un efort si platiti ca altfel din 3 provideri vor ramane 2 mai apoi 1 si pe urma sa vezi preturi....

esti pe langa de tot.

FAbian23

PS: subiect inchis pentru mine.

#9
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
E mai bine asa  :)

Edited by rz, 26 August 2005 - 16:42.


#10
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

ce-mi place este ca unii dintre voi sunteti ca pisica care nu ajunge la borcanu' cu branza si zice ca pute'.

deci sa intelegem ca tu ai ajuns la borcanul cu branza? Eu sincer ma indoiesc...

Quote

esti pe langa de tot

Doame da sa fiu... si sa nu ajungem ziua in care GiGi TV sa fie unicul provider DTH din RO si abo la bazic sa coste 20€/luna ;)

#11
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Ok, deci acum, dupa mai multe confirmari, se poate spune ca spaniolii au fost din nou loviti  :w00t:
Mai mult, Hispasat 30'W este ''lovit total''... adica se vede tot (d+ & cabo)
Decocamdata testat numai cu SS2... nu am reusit sa vad d+ pe Astra ci numai pe Hispasat

Edited by rz, 27 August 2005 - 09:54.


#12
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Decocamdata testat numai cu SS2... nu am reusit sa vad d+ pe Astra ci numai pe Hispasat

Rescaneaza frecventele D+ pe ASTRA si vezi ca acolo exista in stream si CA-ID: 1801 pt. D+ pe langa cel de SECA. Intre timp hack-ul a fost "portat" si pt. Goldbox-uri Philips si Pioneer, pt. Kaon (toate fiind confirmate ca functionand ok atat pe D+ de pe ASTRA cat si pe cel de pe HISPANSAT). EnJoY!

#13
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Am facut setarea pe 1801 dar nu vad nimic... mai incerc cu rescanare
Prefer totusi Hispasat, tinand cont ca acum e ''total free'' :D

#14
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
Cu capi_n2 merge OK pe SS2 atat pe ASTRA cat si pe HISPANSAT. Ceea ce trebuie sa faci este sa setezi doar Nagra ECM pe ASTRA ;)

#15
tylk

tylk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.09.2004
Sistemul inca nu-i compromis(si nici nu va fi),mai este pana acolo,iar softul din ROM ne va mai oferi "placeri".Un emu inca nu este sfarsitul lumii,providerul cu Kudelski impreuna mai au asi in maneca.
  Sa vedeti voi motorul nagra din receptoare cand va incepe sa ruleze la 50% si apoi la 100%.Acum lucreaza la circa 30-40% din "putere".

  Eu cred ca platforma Di*gi nu va fi "dezvaluita" in Ro ci mai degraba in west undeva.Punctul slab este ca se transmit filmele cu sonorul in original,daca ar fi cu dublaj n-ar fi o tinta asa de atragatoare.

#16
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Sa vedeti voi motorul nagra din receptoare cand va incepe sa ruleze la 50% si apoi la 100%

Hack-ul va "pica" probabil cand vor schimba op. key din cauza ca, se pare, emu nu este autoroll ;). Cea mai interesanta chestie este cum au reusit hakerii sa faca inutila prezenta DT08 la D+ :naughty:

Quote

Punctul slab este ca se transmit filmele cu sonorul in original,daca ar fi cu dublaj n-ar fi o tinta asa de atragatoare.

Filmele si serialele care sunt transmise in RO au fost in marea lor majoritate transmise deja pe dincolo deci nu ar prea fi "o tinta" pt. nimeni si ori cum stii forte bine ca interesul pt. un provider il dau nr. de ch. XXX si transmisiunile sportive live ;). Pt. mine personal decat sa aud filmele dublate in romana :puke: mai bine nu ma mai uit la TV :puke:

Edited by LR, 27 August 2005 - 15:18.


#17
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Au inceput deja sa apara patch-urile pentru receivere... se munceste mult :lol:
Pentru Strong inca nimic...

P.S. Pa langa CAPI, vine acum si S2EMU cu actualizarea N2.

Edited by rz, 05 September 2005 - 08:56.


#18
tylk

tylk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.09.2004
A fost scos din card algoritmul de decriptare si cheile,dar nu cred ca este un emu 100% si nu cred sa fie autoroll.OK,merge dar pana nu se va intelege cum,va fi tot un mister!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate