Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Reclamatii si Nemultumiri Vodafone!

- - - - -
  • Please log in to reply
3103 replies to this topic

#1
claudiu3000

claudiu3000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.09.2003
Referitor la reclama e sufletul comertului ! In ultimele luni asistam la o promovare agresiva a serviciului de internet mobil de la Vodafone! Toate bune si frumoase dar au drept target persoanele in varsta care nu stiu nimic despre internet si in necunostinta lor semneaza contracte de abonamente pe 2 ani .

S-a intamplat ca o matusa ( mai in etate) sa mearga la un dealer Vodafone sa-si faca un abonament de internet mobil de circa 60 de ron/luna ( cica era cel mai ieftin). Mai mult ii se spune ca are gratuit 1 luna sa-l testeze. Surpriza a venit dupa 1 luna cand a vrut sa anuleze contractul nu s-a putut si mai mult a fost amenintata ca in caz de reziliere va plati 1500  euro .  Femeia bineinteles a intrat in vibrilatii .

Vreau sa le spun ceva celor de la Vodafone si anume ca serviciul lor de internet mobil e un mare r...t si ca decat reclama e de el . Auzi in reclama mai face si streaming , te apuca rasul .

ASTFEL PENTRU TOTI CEI CARE DORITI INTERNET MOBIL E O FIRMA IN ROMANIA CARE IL OFERTA CU 10 RON / LUNA. MARE ATENTIE DESII OFERTELE SUNT DE INTERNET NELIMITAT EXISTA RESTIRICTII ASUPRA TRAFICULUI, DACA DEPASESTI TRAFICUL ALOCAT TRECI LA O VITEZA MULT INFERIOARA.


Stiu imi veti spune ca la voi serviciul functioneaza impecabil , incercati un download sau un streaming ca in reclama mincinoasa cu un fotablist si veti afla rezultatul .

Atentie la ce contracte semnati , nu acceptati contracte mai mari de 1 an , nu acceptati ofertele de reinoire , e mai convenabil o noua oferta!

Povestea mea e adevarata, cine vrea mai multe detalii le pot da.

#2
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007
Și zici că a intrat în Vibrilații, săraca femeie, eh?
Și clauză de reziliere de 1.500 euro, eh?
Și un alt operator care oferă internet mobil cu 10 lei pe lună...


Băi, nu prea reacționez la trolli așa, precum domnia ta, dar tu meriți un premiu special...

#3
Geo77

Geo77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 11.01.2007
Mare teapa cu metoda asta de testare gratuita o luna.

Ce nu stiu multi, este ca iti face contract din prima si poti sa il anulezi in 30 de zile. Daca au trecut 30 zile si mergi in a 31 este prea tarziu si contractul numai poate fi anulat fiind valabil pentru un an sau pentru cat l-ai semnat. Dar din pacate detaliile de genul asta sunt facute mai putin cunoscute clientiilor, sau cel putin unora. Sau daca mergi in 30 de zile si dai peste un angajat cu mult "respect" fata de clienti o sa te refuze sau o sa te amane si asa in speranta ca tu nu o sa poti dovedii ulterior ca ai vrut sa renunti in 30 de zile.
Si sa nu uitam ca nu numai vodafone-ul are oferte de genul  "o luna gratis pt testare" un anumit produs dar metoda ii aceiasi la toti: Contract de la inceput cu o clauza de reziliere in 30 de zile, care de cele mai multe ori devine o clauza teoretica din pacate.

Asta-i romania asa se face comert si/sau se vand servicii mai nou.

Edited by Geo77, 01 February 2011 - 16:43.


#4
minister

minister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 14.05.2009
Sa se faca trecerea de la 128 la 256 kbs. Se poate tehnic, dar nu se vrea. Rusine Vodafone.

#5
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Doar nu se apucă mătușa să facă download de fișiere mari (da, am auzit de unii care fac asta cu netul mobil... ăla fix pentru ce mai e???), nu? Plus că și la operatorul ăla care îți dă net mobil ieftin (eu am gratis, am FL2) o să aibă aceleași probleme dacă se apucă să dea jos filme.

Plus că probabil mătușa ta călătorește prin țară (altfel pentru ce și-a luat net mobil?), iar acoperirea Vodafone 3G e uriașă comparativ cu oricare alt operator din România.

#6
illegal_operations89

illegal_operations89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 28.11.2010
Am si eu o intrebare .....prefixul 0725 exista ca nu am vazut absolut nici o persoana cu acest prefix ?

#7
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006

View Postclaudiu3000, on 1st February 2011, 16:13, said:

[b]
ASTFEL PENTRU TOTI CEI CARE DORITI INTERNET MOBIL E O FIRMA IN ROMANIA CARE IL OFERTA CU 10 RON / LUNA.

Spune-mi si mie cum se numeste firma asta care ofera internet nelimitat de mare viteza cu 10 lei\luna, ca sunt putin mai 'caveman' si nu stiu.

View Postillegal_operations89, on 1st February 2011, 19:55, said:

Am si eu o intrebare .....prefixul 0725 exista ca nu am vazut absolut nici o persoana cu acest prefix ?

Suna la un numar random, de genul 0725-xxx xxx si vezi cine raspunde apoi spui ca e gresala si inchizi.

#8
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008

View Postillegal_operations89, on 1st February 2011, 19:55, said:

Am si eu o intrebare .....prefixul 0725 exista ca nu am vazut absolut nici o persoana cu acest prefix ?
Da, exista.

#9
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007

View Postillegal_operations89, on 1st February 2011, 19:55, said:

Am si eu o intrebare .....prefixul 0725 exista ca nu am vazut absolut nici o persoana cu acest prefix ?
Cred  ca asta te va ajuta
https://www.vodafone...t/vod006126.pdf

#10
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postclaudiu3000, on 1st February 2011, 16:13, said:

Referitor la reclama e sufletul comertului ! In ultimele luni asistam la o promovare agresiva a serviciului de internet mobil de la Vodafone! Toate bune si frumoase dar au drept target persoanele in varsta care nu stiu nimic despre internet si in necunostinta lor semneaza contracte de abonamente pe 2 ani .

S-a intamplat ca o matusa ( mai in etate) sa mearga la un dealer Vodafone sa-si faca un abonament de internet mobil de circa 60 de ron/luna ( cica era cel mai ieftin). Mai mult ii se spune ca are gratuit 1 luna sa-l testeze. Surpriza a venit dupa 1 luna cand a vrut sa anuleze contractul nu s-a putut si mai mult a fost amenintata ca in caz de reziliere va plati 1500  euro .  Femeia bineinteles a intrat in vibrilatii .

Vreau sa le spun ceva celor de la Vodafone si anume ca serviciul lor de internet mobil e un mare r...t si ca decat reclama e de el . Auzi in reclama mai face si streaming , te apuca rasul .

ASTFEL PENTRU TOTI CEI CARE DORITI INTERNET MOBIL E O FIRMA IN ROMANIA CARE IL OFERTA CU 10 RON / LUNA. MARE ATENTIE DESII OFERTELE SUNT DE INTERNET NELIMITAT EXISTA RESTIRICTII ASUPRA TRAFICULUI, DACA DEPASESTI TRAFICUL ALOCAT TRECI LA O VITEZA MULT INFERIOARA.


Stiu imi veti spune ca la voi serviciul functioneaza impecabil , incercati un download sau un streaming ca in reclama mincinoasa cu un fotablist si veti afla rezultatul .

Atentie la ce contracte semnati , nu acceptati contracte mai mari de 1 an , nu acceptati ofertele de reinoire , e mai convenabil o noua oferta!

Povestea mea e adevarata, cine vrea mai multe detalii le pot da.

Salut,

Am citit cu atenție mesajul pe care l-ai scris tu. Promoția de care spui se numește "Testează Internetul Mobil o lună întreagă". Găsești termenii și condițiile acestei promoții aici: https://www.vodafone...t/vod010069.pdf . Dacă toate acestea au fost respectate, nu înțeleg motivul pentru care nu s-ar fi putut face rezilierea. Pentru a clarifica situația, te rog să-mi lași numărul de Internet Mobil într-un mesaj privat.

Internetul Mobil pe care l-a achiziționat mătușa ta este cel mai probabil Internet Nelimitat Extra la prețul de 13.54 euro/lună. Traficul inclus este de 4GB, iar viteza de download ajunge până la 21,6 Mbps, în funcție și de modemul pe care îl folosește. Traficul efectuat după depășirea traficului inițial lunar nu este taxat, dar viteza pentru traficul suplimentar este de până la 128 Kbps (download), respectiv 64 Kbps (upload). Poți găsi aceste detalii și aici: https://www.vodafone...c/index.htm#id0

În ceea ce privește taxa de reziliere, aceasta nu poate fi de 1500 de euro. Rămân la dispoziția ta pentru orice alte informații.

#11
The-Shadow

The-Shadow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 29.09.2010

View Postclaudiu3000, on 1st February 2011, 16:13, said:

Referitor la reclama e sufletul comertului ! In ultimele luni asistam la o promovare agresiva a serviciului de internet mobil de la Vodafone! Toate bune si frumoase dar au drept target persoanele in varsta care nu stiu nimic despre internet si in necunostinta lor semneaza contracte de abonamente pe 2 ani .

S-a intamplat ca o matusa ( mai in etate) sa mearga la un dealer Vodafone sa-si faca un abonament de internet mobil de circa 60 de ron/luna ( cica era cel mai ieftin). Mai mult ii se spune ca are gratuit 1 luna sa-l testeze. Surpriza a venit dupa 1 luna cand a vrut sa anuleze contractul nu s-a putut si mai mult a fost amenintata ca in caz de reziliere va plati 1500  euro .  Femeia bineinteles a intrat in vibrilatii .

Vreau sa le spun ceva celor de la Vodafone si anume ca serviciul lor de internet mobil e un mare r...t si ca decat reclama e de el . Auzi in reclama mai face si streaming , te apuca rasul .

ASTFEL PENTRU TOTI CEI CARE DORITI INTERNET MOBIL E O FIRMA IN ROMANIA CARE IL OFERTA CU 10 RON / LUNA. MARE ATENTIE DESII OFERTELE SUNT DE INTERNET NELIMITAT EXISTA RESTIRICTII ASUPRA TRAFICULUI, DACA DEPASESTI TRAFICUL ALOCAT TRECI LA O VITEZA MULT INFERIOARA.


Stiu imi veti spune ca la voi serviciul functioneaza impecabil , incercati un download sau un streaming ca in reclama mincinoasa cu un fotablist si veti afla rezultatul .

Atentie la ce contracte semnati , nu acceptati contracte mai mari de 1 an , nu acceptati ofertele de reinoire , e mai convenabil o noua oferta!

Povestea mea e adevarata, cine vrea mai multe detalii le pot da.
Nici macar nu stii sa minti, auzi la el 1500euro taxa reziliere  :deadtongue: , am testat si eu internetul mobil o luna dupa care am predat tot echipamentul in stare impecabila si sa reziliat imediat numarul , daca femeia respectiva a trantit modemul s-au ia provocat pagube normal ca nu il mai primeste inapoi

#12
claudiu3000

claudiu3000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.09.2003

View Posthubbabub1601, on 1st February 2011, 17:17, said:

Și zici că a intrat în Vibrilații, săraca femeie, eh?
Și clauză de reziliere de 1.500 euro, eh?
Și un alt operator care oferă internet mobil cu 10 lei pe lună...


Băi, nu prea reacționez la trolli așa, precum domnia ta, dar tu meriți un premiu special...


bine hobbitule stai clam in bancuta ta , e alegerea ta.

View PostThe-Shadow, on 2nd February 2011, 12:00, said:

Nici macar nu stii sa minti, auzi la el 1500euro taxa reziliere  :deadtongue: , am testat si eu internetul mobil o luna dupa care am predat tot echipamentul in stare impecabila si sa reziliat imediat numarul , daca femeia respectiva a trantit modemul s-au ia provocat pagube normal ca nu il mai primeste inapoi


Bravo si eu daca as lucra la Vodafone as fi dat acelasi raspuns.

View Post[ady], on 2nd February 2011, 00:31, said:

Spune-mi si mie cum se numeste firma asta care ofera internet nelimitat de mare viteza cu 10 lei\luna, ca sunt putin mai 'caveman' si nu stiu.



Suna la un numar random, de genul 0725-xxx xxx si vezi cine raspunde apoi spui ca e gresala si inchizi.


Salut , nu-mi place sa fac reclama, dar e una din firmele cele mai mari de cablu . Acum bineinteles daca vor acapara toata piata de intenet mobil nu stiu in ce masura o sa mai mearga , toata lumea cauta prelungitoare de cablu usb ( prietenii stiu de ce ), acoperirea lasa de dorit si semnalul e foarte ecranat in Bucuresti.

In rest numai de bine, va doresc sa cotizati din belsug pentru dezvoltarea intrenetulul mobil in Romania, epoca primitiva.

#13
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007
1500 euro pentru reziliere?in romania  nu cred, in contractele vodafone scrie ca percep o taxa de reziliere de 150 de euro daca reziliezi inainte de terminarea perioadei contractuale

#14
zeri

zeri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 09.12.2004
Vreau si eu internet de la Vodafone la fel ca ala din reclama cu nunta alora de la Balea. Ei fac streaming pe net la o calitate fantasmagorica plus ca la laptopul lor se mai conecteaza si toate rudele. Aia da reclama mincinoasa.

#15
minister

minister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 14.05.2009
Si eu. Rusine Vodafone.

#16
The-Shadow

The-Shadow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 29.09.2010

View Postclaudiu3000, on 2nd February 2011, 12:31, said:

bine hobbitule stai clam in bancuta ta , e alegerea ta.




Bravo si eu daca as lucra la Vodafone as fi dat acelasi raspuns.




Salut , nu-mi place sa fac reclama, dar e una din firmele cele mai mari de cablu . Acum bineinteles daca vor acapara toata piata de intenet mobil nu stiu in ce masura o sa mai mearga , toata lumea cauta prelungitoare de cablu usb ( prietenii stiu de ce ), acoperirea lasa de dorit si semnalul e foarte ecranat in Bucuresti.

In rest numai de bine, va doresc sa cotizati din belsug pentru dezvoltarea intrenetulul mobil in Romania, epoca primitiva.
As vrea eu sa lucrez la vodafone dar nu am eu norocul asta :P , sunt unele persoane care inventeaza povesti aici pe forum doar ca se afle in treaba chiar daca nu iti dai seama :)

#17
i0nutz83

i0nutz83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 18.01.2006
@claudiu3000: matusa ta a citit contractul inainte de a il semna ?

#18
claudiu3000

claudiu3000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.09.2003

View Posti0nutz83, on 3rd February 2011, 13:36, said:

@claudiu3000: matusa ta a citit contractul inainte de a il semna ?
Asa e ai dreptate nu a citit , dar si daca il citea nu cred ca l-ar fi inteles , ma irita ca Vodafone cu un serviciu care ar fi trebuit sa se adreseze unor anumite categorii, suna de zor pensionarii si le propun diverse oferte, total dezavatajoase pentru ei. Nu e singura poveste cu matusa mea ( care e reala am aflat intre timp costul clauzei de reziliere anticipata e de 150 euro nu de 1500  euro cat a auzit matusa mea).

Am vrut sa trag un semnal de alarma cu toate ca pensionarii nu stau pe forumuri dar copii lor poate.
Cu asta am inchis subiectul dar problema cu Reclama Mincinoasa exista si minciuna cu " testeza internetul o luna pe banii tai  ca noi ( Vodafone ) oricum castigam un contract pe 2 ani deoarece nu citesti art. rezilieri din ctr . ).

Intelegeam motivatia cand dai luni gratuite telefoane de sute de euro dar sa dai un amarat de modem nu inteleg .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate