Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

a mai aparut o meserie in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#37
buleala

buleala

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,481
  • Înscris: 02.03.2007

View PostRealThing, on 1st February 2011, 16:35, said:

Si uite asa am avut suspendat permisul 3 luni (cu reducere 2 pentru ca am dat mizeria aia de reducere "pedeapsa"). Doreai sa combat altfel?

in bucuresti nu prea ai incotro; trebuie sa le mai dai si altora voie sau sa intri cand ti se face loc; daca ai ghinion, o iei.

View Postpaul_kelso, on 1st February 2011, 16:38, said:

Ce sa faci cu constatarea amiabila la neacordare de prioritate? Poate ai sanse minimale sa salvezi niste banuti la anul la RCA, dar permisul e bye bye.
nu da informatii gresite- nu mai ai treaba cu politia; victime sa nu fie.
ultimul accident a fost sub nsul politiei; fraierul ce mi-a blocat drumul era cu ochii la politisti, nu la trafic... am facut amiabila si putin le-a pasat politistilor.

#38
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
:scratchchin:  nu-i a buna... problema e, acum stiind despre ce e vorba, sa nu ne lasam intimidati. Sa acceptam sa vina politia. Mai mult ca sigur ca isi vor da seama de smecherie. Si mai e ceva, daca nu ma insel. Daca apare la evidenta politie cu mai multe accidente asemanatoare va fi controlat la sange: teste medicale, retestare etc. Nu poate sa ii mearga de multe ori. Decat daca gaseste sa ia spaga si sa nu se inregistreze la politie.

Edited by xtremdriving, 01 February 2011 - 16:43.


#39
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Pai iti dai seama ca interesul lor este sa ia banii fara nici o politie .

#40
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postadi_ab, on 1st February 2011, 16:44, said:

Pai iti dai seama ca interesul lor este sa ia banii fara nici o politie .
Pai asta si spun. Accept sa vina politia. Sigur au si ei antenute si au auzit deja de smecherie... ar trebui mediatizata...cine scrie la stiri o scrisorica?

#41
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Politia nu mai vine la accidente usoare, fara victime . Si eu cand am patit schema cred ca am sunat de cel putin 15 ori la politie pana cand au trimis o masina ..ca sa scape de gura mea

#42
buleala

buleala

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,481
  • Înscris: 02.03.2007

View Postxtremdriving, on 1st February 2011, 16:42, said:

:scratchchin:  nu-i a buna... problema e, acum stiind despre ce e vorba, sa nu ne lasam intimidati si sa acceptam sa vina politia.
poate tu te descurci si altii mai artagosi; insa ce te faci daca-i la volan vreo doamna mai timida?

am patit-o si eu cu niste ghertoi pe calea rahovei...i-am luat unuia oglinda; le-am dat 10 lei sa o lipesca cu super-glue :D ...depasisera pe dreapta langa o intersesctie unde eram si eu oprit...voiam sa ies din masina si idiotii sa ma ia cu totul ...au ramas fara oglinda; o vrajeau ei cu politia pana le-am explicat ca raman fara carnet, datorita depasirii... (nici eu nu eram oprit regulamentar)
asa ca le-am aratat ca-s baiat bun si le-am dat 10 lei.
bine, aici au facut-o fara intentie.

#43
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Pai in cazul asta tu ai fost ala tare cu tupeu si i-ai speriat cu politia

#44
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Cu femeile e o problema. Dar poate da peste una cu gura mare care le da si cu poseta in cap ca i-a lovit masina... :naughty:

#45
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Haa haha , dupa aia o acuza si de atac , pe langa neacordare de prioritate.. o ameninta si cu inchisoarea :))

#46
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postadi_ab, on 1st February 2011, 16:54, said:

Haa haha , dupa aia o acuza si de atac , pe langa neacordare de prioritate.. o ameninta si cu inchisoarea :))
eu cred ca fuge daca da de una d'asta...  realthing, da ce masina aveai de s-au dat la tine? banuiesc ca se dau la masini de peste 15k...

#47
buleala

buleala

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,481
  • Înscris: 02.03.2007

View Postadi_ab, on 1st February 2011, 16:51, said:

Pai in cazul asta tu ai fost ala tare cu tupeu si i-ai speriat cu politia
ce dracu sa faci...erau cocalari din rahova; s-apoi trebuie sa stii legea circulatiei auto (regulamentul)... n-am luat carnetul cu spaga.

is fraier ca am pus ca am incheiat amiabila la ultimul accident; s-a vazut ala cu ea in brate, nici la tel n-a mai raspuns...este drept, s-a ocupat el de gasirea servisului si transp masinii mele...insa, am stat 2 luni fara masina; dau cu capota de o ia naiba; faruri de kk; capota asemenea; imi curge si radiatorul, un proiector sta sa cada, bateria s-a dus naibii, farurile nu mai merg reglete electric, oglinzile la fel...acu trebuie sa caut alti meseriasi sa o puna la pct.
basca si certatul cu asigurarile.

#48
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,547
  • Înscris: 06.02.2006

View Postxtremdriving, on 1st February 2011, 16:57, said:

eu cred ca fuge daca da de una d'asta...  realthing, da ce masina aveai de s-au dat la tine? banuiesc ca se dau la masini de peste 15k...

Nu s-au dat la mine, am scris la inceputul postului, e o chestie primita pe mail de la un prieten. Din pacate nu stiu cu ce masina s-a intamplat, insa pot afla.

LE: e vorba de un Hyundai i10

Edited by RealThing, 01 February 2011 - 17:09.


#49
buleala

buleala

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,481
  • Înscris: 02.03.2007

View Postbuleala, on 1st February 2011, 16:58, said:

a; dau cu capota de o ia naiba; faruri de kk; capota asemenea; imi curge si radiatorul, un proiector sta sa cada, bateria s-a dus naibii, farurile nu mai merg reglete electric, oglinzile la fel...acu trebuie sa caut alti meseriasi sa o puna la pct.
basca si certatul cu asigurarile.

ei, in urma acestei postari l-am sunat pe seful servisului...ma asteapta cu masina inapoi la servis; ce presupune asta... timp si draci...
asa ca, ori ii luati permisul celui vinovat, ori cereti despagubiri suplimentare...stiu ca par al naibii, insa deocamdata la noi trebuie sa aplici masuri adecvate.

Edited by buleala, 01 February 2011 - 17:07.


#50
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
Se pare ca acest bou chiar exista si circula printre noi. Un alt user de pe CG a postat cum ca si el a patit acelasi lucru cu acelasi individ.

#51
strabun

strabun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 02.12.2009
Daca se ciocnesc doi (cum a fost situatia in primul post), evident politistul il va sanctiona nasol (ridicarea permisului) pe cel venit de pe drum fara prioritate si doar pe el. DAR... poate fi sanctionat si cel care vine de pe drum cu prioritate, daca poti sa convingi politistul ca tu - cel care ai venit de pe drumul fara proprietate - nu te deplasai, ci erai blocat in intersectie; in cazul acesta, celalalt trebuie sa astepte sa se elibere intersectia; daca te-a lovit, tu fiind blocat in intersectie, e ars de politist, pentru ca a intrat in masina blocata in intersectie; esti ars si tu, ce-i drept, dar nu cu ridicarea permisului pentru neacordare de prioritate, ci cu o amenda pentru blocarea intersectiei.

Ma gandesc ca - in eventualitatea repetarii intamplarii de mai sus - un eventual martor ar putea fi de partea celui lovit (daca a vazut ca celalalt i-a facut semn sa intre si apoi a intrat in el) si ar putea declara ca de fapt "lovitul" era blocat in intersectie si celalalt nu a asteptat sa se elibereze intersectia. Ce ziceti, merge?

#52
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,547
  • Înscris: 06.02.2006

View Poststrabun, on 1st February 2011, 20:48, said:

Daca se ciocnesc doi (cum a fost situatia in primul post), evident politistul il va sanctiona nasol (ridicarea permisului) pe cel venit de pe drum fara prioritate si doar pe el. DAR... poate fi sanctionat si cel care vine de pe drum cu prioritate, daca poti sa convingi politistul ca tu - cel care ai venit de pe drumul fara proprietate - nu te deplasai, ci erai blocat in intersectie; in cazul acesta, celalalt trebuie sa astepte sa se elibere intersectia; daca te-a lovit, tu fiind blocat in intersectie, e ars de politist, pentru ca a intrat in masina blocata in intersectie; esti ars si tu, ce-i drept, dar nu cu ridicarea permisului pentru neacordare de prioritate, ci cu o amenda pentru blocarea intersectiei.

Ma gandesc ca - in eventualitatea repetarii intamplarii de mai sus - un eventual martor ar putea fi de partea celui lovit (daca a vazut ca celalalt i-a facut semn sa intre si apoi a intrat in el) si ar putea declara ca de fapt "lovitul" era blocat in intersectie si celalalt nu a asteptat sa se elibereze intersectia. Ce ziceti, merge?

Merge, numai ca asta inseamna ca fiecare dintre noi sa aiba in spate o codita - martor :). E cam greu...

#53
bogdan95

bogdan95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 12.07.2009

View PostRealThing, on 1st February 2011, 20:54, said:

Merge, numai ca asta inseamna ca fiecare dintre noi sa aiba in spate o codita - martor :). E cam greu...
Nu e mai usor sa inregistrezi cu telefonul? Pui inregistrarea la comenzi rapide, dureaza 10 secunde, il bagi in buzunar undeva sus si ai totul inregistrat (il mai tragi si de limba pe ala). Mergi la politie cu dovezi.

#54
strabun

strabun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 02.12.2009

View PostRealThing, on 1st February 2011, 20:54, said:

Merge, numai ca asta inseamna ca fiecare dintre noi sa aiba in spate o codita - martor :). E cam greu...
Sa zicem ca martorul e un om cumsecade din preajma... Tine mult de noroc (martorul sa vrea sa faca asta si s-o faca favorabil tie), evident.

View Postbogdan95, on 1st February 2011, 21:06, said:

Nu e mai usor sa inregistrezi cu telefonul? Pui inregistrarea la comenzi rapide, dureaza 10 secunde, il bagi in buzunar undeva sus si ai totul inregistrat (il mai tragi si de limba pe ala). Mergi la politie cu dovezi.
Nu cred ca inregistrarea aia e proba valabila intr-un eventual proces.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate