Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

LG Optimus 3D

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#127
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Eu prin luna iunie 2013 am trecut de la Android 2.3.5 la  Android 4.0.4

Settings > About phone:

Model number LG-P920
Android version 2.3.5
Baseband version
L6260_MODEM_SIC_01.1042.00
Kernel version 2.6.35.7+
Build number GRJ90
Software version LGP920-V21e-Apr-19-2012

Dupa acest update telefonul a devenit aproape inutilizabil.
Nici macar filme nu se mai pot face, toate sacadeaza atat pe telefon cat si pe PC.
Intre timp am achizititionat Samsung Galaxy Note II...

#128
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
V30a si V30b sunt Android 4. De ce ne arati vechile informatii despre telefon? :)
Ca sa-l faci sa mearga mai bine trebuie sa dezinstalezi programele care raman rezidente in memorie. De exemplu: Yahoo Mail, Outlook etc. Al meu ajungea sa nu mai aiba memorie nici macar pentru Home (launcher-ul standard) si de fiecare data cand reveneam din browser-ul Internet trecerau si 10 secunde pana sa se incarce pictogramele. Un card clasa 10 ar putea ameliora calitatea inregistrarilor video.

De ieri am Samsung Ativ S cu Windows Phone 8 care e foarte rapid. ;) Arata ca un Note 2 mai mic.

#129
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostEXIT, on 17 septembrie 2013 - 13:11, said:

V30a si V30b sunt Android 4. De ce ne arati vechile informatii despre telefon? Posted Image
Ca sa-l faci sa mearga mai bine trebuie sa dezinstalezi programele care raman rezidente in memorie. De exemplu: Yahoo Mail, Outlook etc. Al meu ajungea sa nu mai aiba memorie nici macar pentru Home (launcher-ul standard) si de fiecare data cand reveneam din browser-ul Internet trecerau si 10 secunde pana sa se incarce pictogramele. Un card clasa 10 ar putea ameliora calitatea inregistrarilor video.

De ieri am Samsung Ativ S cu Windows Phone 8 care e foarte rapid. Posted Image Arata ca un Note 2 mai mic.

Oops. Din neatentie am dat paste la informatiile pentru update-ul anterior. Posted Image
Cele corecte sunt mai jos:

Android version: 4.0.4
Baseband version
OMAP4430/XMM6260
Kernel version 3.0.21
Build number ICS
Software version LGP92030a-EUR-XX

Am card clasa 10 dar degeaba.
Singura solutie ar fi impiedicarea a cator mai multe procese (mai putin utile) sa ruleze sau dezinstalarea aplicatiilor care raman rezidente in memorie daca nu sunt cu adevarat necesare. Dar aceasta mi se pare mai mult o carpeala. Oricum, iti dau dreptate in acest sens. :)

#130
megatron2011

megatron2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 29.09.2011
buna am si eu un lg 3d cu android 4.o.4 si nu stiu cum sal rootez am incercat toate variantele simple.trebuie deblocat si bootloaderu sau nu

#131
megatron2011

megatron2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 29.09.2011
putin ajutor

#132
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Poate gasesti raspunsul la intrebarea ta aici: http://forum.xda-dev...imus-3d/general

Poti cauta si videoclipuri de genul acesta pe YouTube:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5biS7DYqtLQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#133
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
am capatat si eu de la cineva telefonul asta si am tot android 2.2.2.  nu imi apare nici un update la "about phone".  dupa cate probleme vad pe aici, parca nu ma trage sufletul sa-i mai fac vreun update. eu il folosesc pentru internet si pe post de hotspot. am un sim de telekom cu wnw.

#134
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
in continuare folosesc acest telefon....
intre timp, i-am facut update la 4.0.4 cu lg tools folosind kdz-ul 30a. telefonul se misca prost din cauza ca are ram putin, doar 512 MB. trebuie cautate aplicatii care nu consuma resurse prea multe. de exemplu, google chrome merge foarte greu. as instala cyanogenmod dar nu am reusit sa intru in recovery cu CWM.
pentru root, am folosit aplicatia iroot pentru android.
http://vrootdownload...d/#.Vd17EiWqo4l

Edited by rich1974, 27 August 2015 - 07:53.


#135
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
din intamplare, a reusit cineva sa conecteze telefonul asta la windows 10? eu nu am reusit! am instalat driverul dar cand conectez cablul, nu se intampla nimic.

#136
lupsici67

lupsici67

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 20.01.2016
Al meu încă mai funcționează îl mai țin😘 și funcționează foarte bine!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate