Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Indrumare introducere script

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Cu placere.

Pai, nu stiu, sfaturi cred ca ar fi cateva. Ai vreo 2 imagini in header (din slide) banuiesc ca sunt deformate intr-un editor de imagini ca Photoshop. Se vede putin aiurea, atunci cand le deformezi si nu folosesti procentajul egal din latime-inaltime.

De ex daca tu ai o imagine 1000px latime si 300px inaltime, iar div-ul (slide-ul) tau are 1000px cu 200px, nu o indesi din 300 in 200px, mai bine pui partea de sus sau partea care e mai vizibila. Sunt si alte modalitati ca o imagine sa se vada bine si sa nu o deformezi (asta in cazul in care imaginile alea sunt chiar deformate, mie asa mi se par).

"Tickerul" de sus, cel care merge din dreapta in stanga, ar fi putut fi inlocuit cu unul in flash de genul asta, sau macar pune-i o imagine ceva pe fundal, ca parca nu se leaga cu restul site-ului (si micsoreaza fontul). In rest e ok. Bafta in ce faci :)

Edited by w3room, 11 June 2011 - 21:16.


#20
dumcosta

dumcosta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2011
imaginile trebuia orcu sa le schimb ..sunt de forma momentan. Buna idea cu flash, ce ai vazut era facut de mine , mai am multe de invatat. ms inca o data. Bf si tie !

#21
dumcosta

dumcosta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2011
Sal all,

Se poate la accesarea unui link dintr-o pagina web sa ruleze un executabil?? (.exe)  exemplu: iconita unui joc!!

#22
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

View Postdumcosta, on 12th June 2011, 07:57, said:

Se poate la accesarea unui link dintr-o pagina web sa ruleze un executabil?? (.exe)  exemplu: iconita unui joc!!
Da, cred ca se poate si ti-as da ca exemplu forumurile (site-urle) de counter strike care au iconite de start game. Dar chiar si asa iti apare casuta de download sau open, iar in cazul in care dai open si ai programul instalat se deschide automat, altfel salvezi executabilul (doar executabilul neinstalat).

Edited by w3room, 12 June 2011 - 11:23.


#23
dumcosta

dumcosta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2011
Sal all, stie cineva cum se pot uni 2 sau mai multe coloane/randuri dintr-un tabel?? colspan/rowspan mareste valoarea, nu ma ajuta, pentru ca tabelul e format din multe celule mici cu valori stabilite.
Totusi am eu o idee, s-ar putea elimina bordura dintre respectivele celule si scris peste aceasta, ca textul sa apara in mijloc, merge??

#24
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Colspan si rowspan face asta. Probabil tu vrei altceva. Da exemplu aici si ti-l fac mai pe seara cand oi avea timp.

#25
dumcosta

dumcosta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2011
Aici gasesti tabelul >>?<<, continutul il completez eu, daca ai timp sa-l faci!! Ms mult.
PS: daca nu, macar explica-mi ceva,  cand dau colspan="2" in eticheta <td>, imi mareste celula si pe umatoarea o muta mai departe, deformand tabelul...in loc sa le uneasca pe cele 2?Sigur gresesc ceva...

#26
dumcosta

dumcosta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2011
am reusit...nu mai e nevoie, sper sa vezi mesaju inainte sa-l termini:| , orcu ms mult , si mai mult daca il faci:)) am sa compar sursa , vad cum face cineva care stie!! :coolspeak:

#27
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

View Postdumcosta, on 13th June 2011, 21:17, said:

Acum am ajuns acasa. Bine ca nu m-am apucat de el...

#28
dumcosta

dumcosta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2011
Am o problema cu partea de administrare sau de servar, nush. Treaba sta asa :
1.aici gasesti tabelul care l-am facut, asa apare dupa ce il postez. (obs! daca modific marimea tabelul din administrare, NU  se modifica in site)
2.in aceasi pagina gasesti si tabelul postat pe cpanel, la linkul Rezultate Interne
3.aici ai un screen de la platforma de administrare, poate te ajuta 1/2, la 2 e tabelul cum mi-l prezinta interfata dupa ce l-am adaugat, dar pe site ai vazut cum apare!!
astept un sfat..:P

#29
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Mai intai uitate in sursa paginii si vezi daca corespunde cu ce ai facut tu in panoul de administrare. Daca nu corespunde, atunci sterge istoria browserului. Daca nu merge nici asa, vezi ca trebuie sa ai o setare prin panou care iti sterge cache-ul sau iti reimprospateaza template-ul.

#30
dumcosta

dumcosta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2011
sursa e aceasi....:|, am sters cache-urile ,templeturile is bune.....cred ca e problema cu site un sine, o sa ma interesez..daca afli ceva.... ms de raspuns bf

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate