Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 

Idee afacere "de sezon"

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

Bold, on Aug 27 2005, 16:31, said:

Vad ca aluziile nu se lipesc de tine. Asa ca, cu riscul unui warn, iti spun direct ca esti prost (sper ca stii sa citesti si nu trebuie sa-ti desenez).
Nu orice este virtual este soft :death:  Serviciile google, de exemplu sunt virtuale.
Pana ce nu o sa downlodezi tu produsul google adsense de pe hub-urile dc++ metropolitane din fiecare oras te rog frumos sa nu mai postezi in acest topic.
Oriunde in lume o ideile si know-haw-ul au valoare. Degeaba ai milioane de dolari, daca nu ai idei bune si nu sti sa le aplici. Ori eu tocmai asa ofer.

<{POST_SNAPBACK}>


Si zici ca tot eu sunt prost acuma?

#20
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

El-Vis, on Aug 27 2005, 18:03, said:

Si zici ca tot eu sunt prost acuma?

<{POST_SNAPBACK}>


Da.

#21
criss_pt

criss_pt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 12.07.2004

Bold, on Aug 25 2005, 21:46, said:

Profitul este de circa 35-50% din cifra de afaceri

<{POST_SNAPBACK}>


Bold, on Aug 25 2005, 21:46, said:

Pretul ideii este de 30-35% din afacere(preferabil)

<{POST_SNAPBACK}>


Cel care investeste banii ramane cu 0-15% si probabil ceva experienta. :w00t:

#22
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

criss_pt, on Aug 27 2005, 19:21, said:

Cel care investeste banii ramane cu 0-15% si probabil ceva experienta. :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>


30-35% din profit, ce-i asa de greu de inteles? Din moment ce am 30-35% din afacere, am 30-35% din profit. Greu va este sa ganditi, e clar.

#23
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

Bold, on Aug 27 2005, 18:35, said:


Succes in afaceri! Si sa nu uiti sa imi faci in ciuda cand vei deveni multi miliardar!

#24
criss_pt

criss_pt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 12.07.2004

Bold, on Aug 27 2005, 19:29, said:

30-35% din profit, ce-i asa de greu de inteles? Din moment ce am 30-35% din afacere, am 30-35% din profit. Greu va este sa ganditi, e clar.

<{POST_SNAPBACK}>


Si mai clar e ca tie greu sa te exprimi...

Ai spus ca afacerea e x si ca vrei y din afacere (care e x), nu ai mentionat y din profitul afaceri. Incearca sa gandesti...

#25
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005
Am vandut-o pe 4.500 euro.

Edited by Bold, 29 August 2005 - 15:15.


#26
Johnnywal

Johnnywal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 20.05.2004
Felicitari
Ce era?

#27
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

Johnnywal, on Aug 29 2005, 16:06, said:

Felicitari
Ce era?

<{POST_SNAPBACK}>

Nu sunt chiar asa de fericit. Preferam sa particip si eu la afacere. De spus nu mai pot sa spun, ca nu imi mai apartine. Oricum, la cat de constructiv a fost, topicul asta se poate sterge fara sa-i para rau nimanui. Sper sa citeasca un moderator.

#28
luc4s

luc4s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2005

View PostBold, on Aug 29 2005, 16:13, said:

Am vandut-o pe 4.500 euro.
Care-i mai ala de-a dat 4500 euro?
Sau e multimiliardar si nu mai intra pe SP?
Cu toate ca eu nu cred ca i-a dat cineva banii astia
:roflmao:

#29
luc4s

luc4s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2005

View PostBold, on Aug 29 2005, 16:13, said:

Am vandut-o pe 4.500 euro.
Care-i mai ala de-a dat 4500 euro?
Sau e multimiliardar si nu mai intra pe SP?
Cu toate ca eu nu cred ca i-a dat cineva banii astia
:roflmao:

#30
bluer

bluer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 11.11.2005
Cu toate ca e mai vechi postul ... ce a avut el de editat in linia "Am vandut-o pe 4500 eur" ... cam dubios ... poate nu era hotarat ce suma sa puna aici pe forum!  :lol:

#31
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
ce sa se stearga nene, lasa aici sa vada lumea ce afacere tare a pierdut. Eu zic sa faci cumva sa ne dai si noua o dovada ca ideea ta chiar a existat si s-a materializat. Prezinta ideea ta pe larg unui administrator respectabil de aici. Pe el o sa il credem pe  cuvant, ca tu spui sau nu adevarul. Daca nu ia-o de la capat si schimba numele de Bold ca nu te uita nimeni.

#32
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View Postfloraur, on Mar 25 2006, 22:52, said:

ce sa se stearga nene, lasa aici sa vada lumea ce afacere tare a pierdut. Eu zic sa faci cumva sa ne dai si noua o dovada ca ideea ta chiar a existat si s-a materializat. Prezinta ideea ta pe larg unui administrator respectabil de aici. Pe el o sa il credem pe  cuvant, ca tu spui sau nu adevarul. Daca nu ia-o de la capat si schimba numele de Bold ca nu te uita nimeni.
Pai tocmai am spus despre ce era vorba, dar apoi m-am razgandit, gandindu-ma la oamenii ca tine si cei care au postat pe acest topic. Pur si simplu nu meritati sa fiti bagati in seama. (cu exceptia catorva).

#33
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Ceva tu nu intelegi deloc. Noi suntem aici o comunitate si avem pretentii ca cei care sunt printre noi sa se ridice la anumite standarde de etica. Respectam ideeile bune de afaceri, ne plac oamenii inteligenti si intreprinzatori, in schimb uram cu toata puterea toti sclavii profitori, care incearca sa intre aici si sa profite de naivitatea unora dintre noi. In acest fel, cred eu, ca ne protejam pe noi insine. Genul asta de "tunuri" nu sunt acceptate aici si nici nu vor fi, asa ca e bine de stiut acest lucru. Daca nu poti demonstra veridicitatea afirmatiilor facute de tine, atunci nu ne mai ramane decat sa te introducem in acea categorie de oameni de care am vorbit adineori. Nu te supara dar chiar nu este aici loc de abureala ieftina. Crede-ma ca media nivelulului de inteligenta de aici nu este aceea de care ai tu nevoie...

#34
san_alex69

san_alex69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.10.2004

View PostBold, on Mar 26 2006, 06:45, said:

Pai tocmai am spus despre ce era vorba, dar apoi m-am razgandit, gandindu-ma la oamenii ca tine si cei care au postat pe acest topic. Pur si simplu nu meritati sa fiti bagati in seama. (cu exceptia catorva).
Sunt curios care or fi aia cativa. Io n-am vazut pe nimeni care sa fie de acord cu tine, doar d-aia care te luau la misto cum i-ai luat si tu pe ei. Deci eu cred ca-i vrajeala curata...

#35
klerikul

klerikul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.06.2005

View Postsan_alex69, on Mar 26 2006, 16:22, said:

Sunt curios care or fi aia cativa. Io n-am vazut pe nimeni care sa fie de acord cu tine, doar d-aia care te luau la misto cum i-ai luat si tu pe ei. Deci eu cred ca-i vrajeala curata...


:)) saracu s-a intimidat si nu ne mai raspunde :) nu mai are timp de noi are 4500 euro de cheltuit :))

Edited by klerikul, 14 April 2006 - 19:47.


#36
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

View PostBold, on Mar 26 2006, 06:45, said:

Pai tocmai am spus despre ce era vorba, dar apoi m-am razgandit, gandindu-ma la oamenii ca tine si cei care au postat pe acest topic. Pur si simplu nu meritati sa fiti bagati in seama. (cu exceptia catorva).


Ai putea s-o spui pentru aia cativa care nu se incadreaza in categorie, daca crezi ca a trecut destul timp incat sa fie safe pentru idee.
Nu de alta, dar s-ar putea sa ii pui cu botul pe labe pe astia flammerii de pe thread... si sa ii faci sa exclame cand citesc "Da ba, uite asta avea dreptate".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate