Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Dacia Logan Van 1.4 mpi plina de rugina in numai 10 luni

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Ardeia

Ardeia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.01.2011
Buna ziua!
Aproximativ acum 10 luni (3600 km),am achizitionat de la Dealer-ul Auto Marcus Grup( Pantelimon), un Logan Van 1.4 mpi de culoare alba,care acum prezinta pe ABSOLUT TOATA CAROSERIA puncte de rugina. Dupa ce m.am deplasat de cateva ori la AMG, si,au constatat problema masinii,domnii de la uzina Dacia,mi.au transmis raspunsul lor ferm : problema masinii mele nu face obiectul garantiei , deoarece provine din cauze EXTERNE sau din AGRESAREA VOPSELEI ( scurt si la obiect,nu?? ). Daca cineva se mai afla intr.o situatie asemanatoare sau in aceeasi situatie si a rezolvat problema pe garantie sau a fost refuzat in acelasi mod politicos ca si mine sau cunoaste pe cineva in situatia aceasta care a rezolvat sau nu prin garantie problema sau poate pur si simplu cineva imi poate da o solutie sau ma poate indruma sa.mi rezolv problema,masina fiind evident inca in deplina garantie, rog sa posteze un raspuns aditional la acest comentariu!
Multumesc!

#2
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
iti recomand un hover de la great wall, va rezista cel putin inca 2 luni peste cele 10 ale loganului

#3
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Pune si niste poze, asa, de referinta , te rog !

Aici trebuia sa postezi topicul , nu pe Auto News

Edited by lawrence38, 31 January 2011 - 17:00.


#4
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Ia sa vezi acum ce meci iese cu sustinatorii frigiderului. Curios, esti prima detinatoare de frigider care se plange de rugina la o asemenea scara. Ori traiesti in o salina, ori altii nu vor sa se afle de problema (bineinteles, e o parere personala).

#5
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004
masina ar trebbui sa fie in garantie si asta se rezova foarte usor de dealer sau producator... eu personal nu cred asta deci astept poze... nu sunt un mare admirator de Dacia dar nu pot crede asta doar pe niste vorbe... 10 luni e o perioada foarte scurta...

#6
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Stiam ca s-a depasit faza asta la Dacia de multisor....
Ceva nu e in regula in povestea asta.
Totusi, ininte sa iasa meci, circ si panarama, ar fi frumos sa vada si ochiul forumistic niste poze edificatoare, cu "obiectul", mai exact cu punctele de rugina.
De asemenea, e interesant de vazut, la ce a fost folosita masina, si de ce cei de la reprezentanta au conchis ca rugina se datoreaza "cauzelor externe", respectiv, "agresarea vopselei".

So, asteptam detalii, si mai ales poze. :)

#7
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,907
  • Înscris: 09.12.2004
inseamna ca albul nu e ok...

nu de alta dar am avut la pravalie break nou si alb ce a capatat pe hayon pete maronii dupa citeva zile in care a dat de 2 ploi si o spalare :)

#8
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Pe forumul dedicat monomarca astfel de subiecte sunt sterse automat de moderatori daca nu sunt sustinute de poze .
Poate ai ceva "prieteni" prin zona si au aruncat cu lichid de frina peste vopsea , efectul este in timp , sau parchezi in loc la altul ...
Sunt serii intradevar care au avut probleme la : pasaje roti , buson benzina , parte inferioara usi , laterale portbagaj sub pisla ( aripa interioara) , locas roata rezerva etc dar toata caroseria plina de puncte de rugina deja ridica un semn de intrebare .
Garantia la tabla este de 6 ani iar cine a avut probleme reale pina acum s-a rezolvat in service fara probleme - bineinteles dupa un control al cauzelor care daca sunt de natura mecanica sau agresare chimica pica din start .

#9
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007
O problema identica am avut in 2003 cu un Opel, cumparat nou din germania.
Pentru cei care spun ca in logan se moare de frig, pai compania la care lucrez mi-a cumparat un ford mondeo ultimul model 2.0l benzina si e frig ca afara in el.
PS: problema cu rugina am rezolvat-o cu un prieten de pahar a lu' unchiu-miu care avea vopsitorie auto in garaj. Cam o saptamana a trebuit pentru revopsire, dar a facut-o a la manual.

Edited by Farrell, 31 January 2011 - 17:32.


#10
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
ce poze sa vedeti
cati oameni se inscriu pe un forum, de marimea softpedia, nimeresc din prima aria auto si posteaza o problema a unei masini?

#11
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,959
  • Înscris: 06.04.2007

 Ardeia, on 31st January 2011, 16:52, said:

Buna ziua!
Aproximativ acum 10 luni (3600 km),am achizitionat de la Dealer-ul Auto Marcus Grup( Pantelimon), un Logan Van 1.4 mpi de culoare alba,care acum prezinta pe ABSOLUT TOATA CAROSERIA puncte de rugina. ...........................
Ardei, spal-o bine, freac-o de sa-i iasa creierii pe ochi.
Ori se duce rugina, ori vopsaua, vezi tu.

#12
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

 Cutzu, on 31st January 2011, 18:25, said:

ce poze sa vedeti
cati oameni se inscriu pe un forum, de marimea softpedia, nimeresc din prima aria auto si posteaza o problema a unei masini?

Niste unii, foarte......hotarati, ca sa zic asa?  :naughty:
Eniuei, ne agitam degeaba, NU cred ca vom vedea pozele cu pricina.......

#13
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007

 Farrell, on 31st January 2011, 17:31, said:

Pentru cei care spun ca in logan se moare de frig, pai compania la care lucrez mi-a cumparat un ford mondeo ultimul model 2.0l benzina si e frig ca afara in el.
Adica in logan si ford e frig ???In loganul 1.4 sa stii ca e cald si bine ...

#14
accelerator

accelerator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,146
  • Înscris: 20.03.2007
Vine Apocalipsa, mor ciorile cu sutele, cainii urla a pustiu si Loganu face rugina dupa numai 10 luni. Ceva nu e in regula....

#15
ZeosSuprem

ZeosSuprem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 18.02.2011
foarte pertinent raspunsul, daca rugina provine de sub vopsea(aceasta inflorind) reparatia este acoperita de garantie. daca, caroseria rugineste de la exterior(in locurile in care vopseaua este zgariata) atunci daunele nu sunt acoperite:)

#16
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Probabil e masina jegoasa si crede ca e rugina. Ar trebui sa dea o fuga pe la spalatorie.
Topicul oricum e la misto, dar raspunsul e pe bune.

#17
barosanul-daniel

barosanul-daniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.03.2012
Am doua Dacii Logan 1,5 dCI din 2007 , una alba MCV , dupa 5 ani a ramas cu o pata de un cmp in dreptul usii de la spate sus in dreapta si a inceput sa infloreasca ceva rugina la pasajul rotii spate dreapta , masina nu a fost menajata , zapada , noroi , griblura , macadam , drumuri in jud. Moldovei , are 150000 km si nu am avut nici o problema majora , poate multe becuri la faruri !
A doua Dacie este o berlina albastra 1.6 16V , 130000 Km care arata impecabil si se comporta la fel , la amandoua reviziile au fost facute la timp ca la carte ! acum de ce spun unii cu rugina , mai depinde si pe unde umblii , cate pietre iei in bot , cum te intelegi cu vecinii , in ce mediu salin sau acid o folosesti , sau ce sarma ghimpata cari cu ea ! Mai depinde si cum te intelegi cu cei de la service , garantii !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate