Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info certificate digitale COVID-19

COVID-19: Raportari · Stiri Oficiale

Info Coronavirus/Vaccin vs. Fake News

Informatii utile stare de alerta
 Pot americanii da LNG poloniei si...

tehnica editare foto

Aragaz pe gaz + cuptor electric

Cu cat creste valoarea unei case ...
 Legea nr 196 din 2021? stiati?

Codul de bare

Are dreptul firma sa ma dea afara...

Xiaomi Redmi Smart Band Pro
 Fum Golf 4

Lipsa panou

Nesincronizare sunet reclama TV

Vopsire element caroserie pe RCA ...

PAMUKALE

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

marian.bazavan

marian.bazavan

Active Member

• Grup: Members
Pt. cei care doresc sa viziteze, in drum poate spre Antalya sau sudul Turciei cu plecare din Canakkale, va propun cele trei trasee date de google.
https://www.google.r...ta=!4m2!4m1!3e0
1. Cel mai scurt, dar si cel mai frumos. DAR (un mare "dar") e si cel mai greu si cel mai pustiu. Frumusetile peisajului merita. E e drumul ales de mine. Pe anumite portiuni se ingusteaza f mult.. (intre Yenice si Balya). https://www.google.r...!7i13312!8i6656
2. Drumul de coasta ... usor, in mare parte doua benzi... poate aglomerat.
3. Nu stiu nimic despre aceasta varianta.

webSorin

webSorin

Member

Noi am plecat din Izmir spre Pamukkale.
Iata ceva secvente de pe drum:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8UVMQE7i1MM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eagles

Eagles

Member

Cât durează vizita la Pamukkale?

În perioada 29 iun. -4 iul. o să fiu în Antalya iar pe 4 seara am cazare în Bursa. Am timp pe traseu să trec pe la Pamukale?

oztan

oztan

Senior Member

• Grup: Senior Members

View PostEagles, on 16 ianuarie 2020 - 13:26, said:

Cât durează vizita la Pamukkale?

În perioada 29 iun. -4 iul. o să fiu în Antalya iar pe 4 seara am cazare în Bursa. Am timp pe traseu să trec pe la Pamukale?
Depinde de  familia, copii / fara copii etc
Dar cred ca  3-4 ore ajunge .

Eagles

Eagles

Member

Am un băiat de 13 ani.

Google zice că fac 8 ore prin Pamukkale. Dacă mai stăm şi 3-4 ore acolo se face târziu şi nu mai vizităm nimic în Bursa în ziua aia. Dacă merg direct, cică fac 6 ore jumate.

Cred o să dedic una din zilele petrecute în Antalia pentru o vizită la Pamukkale sau o las pe altă dată.

florinbad

florinbad

Senior Member

View PostEagles, on 17 ianuarie 2020 - 09:18, said:

şi nu mai vizităm nimic în Bursa în ziua aia.
Nici dracu' n-a auzit de Bursa ca fiind o locatie turistica de top din Turcia. Ce naiba poti sa vezi in Bursa in afara de moschei? Ce este in Bursa poti vedea si in Antalya (in orasul Antalya, nu in orasele satelit).
Du-te la Pamukkale si pierde acolo 3 ore. Nu vei regreta niciodata!

Eagles

Eagles

Member

View Postflorinbad, on 18 ianuarie 2020 - 16:23, said:

Nici dracu' n-a auzit de Bursa ca fiind o locatie turistica de top din Turcia. Ce naiba poti sa vezi in Bursa in afara de moschei? Ce este in Bursa poti vedea si in Antalya (in orasul Antalya, nu in orasele satelit).
Du-te la Pamukkale si pierde acolo 3 ore. Nu vei regreta niciodata!
Cumalikizik (satul de la periferia Bursei) şi telefericul care urcă pe Uludag. Iar faptul că oraşul Bursa nu este un pol turistic îl face mai atractiv pentru mine.

oztan

oztan

Senior Member

View PostEagles, on 20 ianuarie 2020 - 11:15, said:

Cumalikizik (satul de la periferia Bursei) şi telefericul care urcă pe Uludag. Iar faptul că oraşul Bursa nu este un pol turistic îl face mai atractiv pentru mine.
Recomand 1 zi la Bursa,
Nu prea multe lume stie de bursa , dar este de vizitat....

danutzu_1069

danutzu_1069

Senior Member

@florinbad, cred ca nici Konya nu prea ar fi o locatie turistica de top... dar uite ca ma avut ce vedea in cateva ore, intr-o dupa-amiaza...
Si stiu ca nu am vizitat tot ce era de vizitat...

florinbad

florinbad

Senior Member

View Postdanutzu_1069, on 11 februarie 2020 - 20:55, said:

@florinbad, cred ca nici Konya nu prea ar fi o locatie turistica de top... dar uite ca ma avut ce vedea in cateva ore, intr-o dupa-amiaza...
Si stiu ca nu am vizitat tot ce era de vizitat...
Konya ar fi o locatie de top din cauza lui Mevlana. Eu nu am reusit sa ajung la mausoleu. Am mai spus-o pe undeva: din 10 insi doar patru au vrut sa vada mausoleul aflat la uriasa distanta de 4 km de centura orasului.
Pierdusem o ora la Sultanhani Caravanserai si poate de aici a venit si plictisul celor 6 persoane care au votat contra vizitarii mausoleului. Pentru mine era un must-see.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate