Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Pegasus Airlines?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Acum 3 luni concomitent cu stirea despre Quatar Airlines a aparut si o stire ca Pegasus Airlines va veni in Romania.E doar un zvon? Aveti noutati despre intrarea companiei Pegasus pe piata din Romania?

Edited by koder, 29 January 2011 - 22:31.


#2
Iuliux

Iuliux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 13.03.2005
Doar un zvon.

#3
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
daca ramane doar un zvon ar fi pacat mai ales ca ar fi fost o oprtunitate de a zbura avantajos la Istanbul si de acolo mai departe (Emirate, Kuweit etc)

#4
Iuliux

Iuliux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 13.03.2005
Momentan doar un zvon. E posibil sa lanseze curse de la noi, mai ales ca anul trecut au inceput sa zboare Sofia - Istambul.

#5
goesalajan

goesalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 10.06.2004
Nu mai este zvon. Am vazut un mare banner azi in zona Perla/Stefan cel mare. Pegasus airlines ofera cursa Bucuresti - Istambul la 49 EUR/dus. Puteti verifica si pe site-ul lor.

#6
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
Confirm  , inceput  de  data  16.05 incepe  de  le  Bucuresti /  Otopeni  spre  Istanbul  cu  legatura  muuuulte  oras , Preti  50 Euro / segment  cu  toti  taxe includ. 5  zile /  septamana

Edited by oztan, 30 March 2011 - 11:59.


#7
ulitia

ulitia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 02.07.2008
Ma confrunt cu urmatoarea problema,plecam foarte curand la Istanbul cu aceasta companie....de mai bine de o saptamana site-ul lor nu poate fi accesat la nici o ora din zi sau noapte.Norocul face  ca am printat la momentul rezervarii biletele si toate cele,insa mereu cand plecam undeva mai verificam site-ul companiei de zbor pentru a afla amanunte de ultima ora,schimbari sau anulari de curse.Nu inteleg de ce nu le merge site-ul de atata vreme si chiar ma gandeam la cei care vor sa achizitioneze AZI un bilet cum o pot face.Stie cineva ce se intampla,exista si un alt site sau un numar de contact unde poti accesa sa verifici daca data si ora zborului tau au ramas neschimbate?Va multumesc pentru raspuns!

#8
stedan

stedan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 01.09.2009

 ulitia, on 21st August 2011, 17:29, said:

Ma confrunt cu urmatoarea problema,plecam foarte curand la Istanbul cu aceasta companie....de mai bine de o saptamana site-ul lor nu poate fi accesat la nici o ora din zi sau noapte.Norocul face  ca am printat la momentul rezervarii biletele si toate cele,insa mereu cand plecam undeva mai verificam site-ul companiei de zbor pentru a afla amanunte de ultima ora,schimbari sau anulari de curse.Nu inteleg de ce nu le merge site-ul de atata vreme si chiar ma gandeam la cei care vor sa achizitioneze AZI un bilet cum o pot face.Stie cineva ce se intampla,exista si un alt site sau un numar de contact unde poti accesa sa verifici daca data si ora zborului tau au ramas neschimbate?Va multumesc pentru raspuns!

salut, eu pot accesa site-ul: http://www.flypgs.co...t.aspx?ec81f778

incearca de la un alt computer (IP).

#9
vali_geodezu

vali_geodezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 27.11.2009
Vezi ca e o problema la tine. Site-ul le merge foarte bine.

#10
ulitia

ulitia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 02.07.2008
Multumesc....dupa ce am postat pe forum a mers si la mine site-ul lor,iar in perioada de care spuneam, am intrat de pe mai multe calculatoare.Au avut o problema,dar se pare ca au rezolvat-o.

#11
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009
Buna seara!
Asta iarna am zburat cu Pegasus in Antalya (escala in Istanbul, fireste) dar am luat biletele printr-o agentie, pt.ca nu mi se parea mare diferenta de pret fata de site-ul lor (in plus, la agentie am platit cu Card avantaj in 6 rate). Simuland acum un zbor pentru luna octombrie, am constatat ca preturile pe orice site de rezervari, exceptand pe cel al lui Pegasus imi dau valori de cel putin 39e/persoana mai mult (cel mai ieftin am gasit pe govoyages.com, la 179e/persoana, in timp ce pe site-ul Pegasus pretul pt. aceeasi perioada era de 139, nu stiu cat euro/persoana, adica 140e/persoana).
In concluzie, intrebarea era: daca rezerv de pe site-ul Pegasus exista costuri ascunse fata de pretul afisat pt. rezervare in momentul in care am simulat? Ceva de genul, taxa de rezervare (de ex. la Lufthansa,  exista o taxa de rezervare pe internet de 15e/persoana, care iti apare dupa momentul in care faci o simulare de pret, chiar in momentul in care rezervi). Si nu ma refer la chestii optionale, de genul: loc la geam, check-in preferential etc.

Edited by chrismo, 11 July 2012 - 22:02.


#12
minunatzika

minunatzika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.02.2007
Buna, bagajul de 20 kg care este inclus in pretul biletului merge la cala?

#13
peterbald

peterbald

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 27.06.2008
Da.

#14
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010
Intre  09.06.2015 - 22.09.2015  compania aeriana Pegasus Airlines va efectua saptamanal zbor charter pe ruta  Craiova - Antalya.

Edited by raul_6776, 09 September 2014 - 06:57.


#15
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
foarte bine!concurenta este buna!

#16
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
Verificati  www.flypgs.com

super oferta  gasiti

OTP - SAW  - 25 euro /  
OTP - SAW - ADB -  35 Euro

PS: OvidiuNS  ce zic ? am postat  unde  trebuie ?  Posted Image

Attached Files

  • Attached File  pgs.JPG   38.67K   11 downloads

Edited by oztan, 25 September 2020 - 15:44.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate