Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Caine care mananca pasari

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#19
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007
fiind pechinez, nu-i este frica de o rata asa mai furioasa? :ermm:

#20
inmorthex

inmorthex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 11.02.2007
Si pan la urma are cineva un caine care manca pasari si acum nu mai mananca pentru ca l-a dresat.

#21
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

 Freddy12, on 29th January 2011, 19:44, said:

I-am facut sa inteleaga ca sunt ale mele si eu fiind seful nu au voie sa se atinga de ce e al meu.
Animalele nu stiu de proprietate. Un caine nu stie ca tu ai acte pe el si ca este "bunul" tau.

#22
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011

 nile, on 6th February 2011, 11:39, said:

Animalele nu stiu de proprietate. Un caine nu stie ca tu ai acte pe el si ca este "bunul" tau.

Nu, dar stiu de ierarhie. Vezi cum merge treaba la lupi, in haita.
Asa si la caini. Daca stapanul se impune ca sef, cainele va realiza intr-un final ca celelalte animale sunt sub protectia sefului.

#23
katlin

katlin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,970
  • Înscris: 09.11.2008

 MrTopy, on 29th January 2011, 19:53, said:

Cum vine asta ?  :nonobad:

Am avut tot un pechinez care halea orataniile din zbor...am rezolvat cazul aruncandu-l peste gard la altu'
O fi ala? De unde esti?

#24
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

 nile, on 6th February 2011, 11:39, said:

Animalele nu stiu de proprietate. Un caine nu stie ca tu ai acte pe el si ca este "bunul" tau.
Crezi tu ca nu stiu. Ia sa vedem care caine are curajul sa ia proprietatea sefului in cazul acesta proprietatea fiind osul? Sau sa incerce sa-l dea jos pe sef de pe canapeaua preferata? Canapeaua e proprietatea sefului chiar daca n-are acte pe ea si vai de capul celui care va incerca sa revendice locul. Asa a fost si cu rata. I-amfacut sa inteleaga ca e a mea. Ce fel de de caini ai de nu ai reusit sa-i inveti un lucru atat de simplu?  Si papucii mi-i revendic ca fiind ai mei ca altfel as ramane fara ei. Cainii sunt setati sa respecte niste reguli. Daca nu o fac, e vina stapanului ca nu e in stare sau nu stie sa-i educe.

Edited by Freddy12, 06 February 2011 - 22:07.


#25
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006

 inmorthex, on 5th February 2011, 11:23, said:

Si pan la urma are cineva un caine care manca pasari si acum nu mai mananca pentru ca l-a dresat.
Am avut eu unul. Un maidanez d'ala mare. I-am aruncat o closca peste el in cusca, l-a batut bine si de atunci nu s-a mai atins de gaini si nici de oua.

#26
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.10.2009

 dan84, on 7th March 2011, 21:24, said:

Am avut eu unul. Un maidanez d'ala mare. I-am aruncat o closca peste el in cusca, l-a batut bine si de atunci nu s-a mai atins de gaini si nici de oua.
:vampire: :roflmaofast: :clapping: :ciocan:

=))

Edited by calinjack, 07 March 2011 - 21:38.


#27
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
animalul se adapteaza in functie de mediul in care traieste

imi povestea cineva, cand a fost in armata, undeva in camp, erau caini care vanau ca vulpile soareci de camp, pandeau la gauri pana iesea o rozatoare

#28
aiulian75

aiulian75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.11.2010

 nile, on 6th February 2011, 11:39, said:

Animalele nu stiu de proprietate. Un caine nu stie ca tu ai acte pe el si ca este "bunul" tau.
Eu am un ciobanesc german care cunoaste toate animalele mele, gaini, purcei, catei si pisici. Daca intra o pisica straina in curte la mine sau o gaina de-a vecinilor, in secunda doi zboara zalele de la lant si o papa cat ai zice peste, dar de ale mele nu se atinge,ii mananca gainile mancarea si el le alunga cu laba dar nu maraie la ele.Din pacate e destul de batran, are aproape 12 ani si nu cred ca o sa mai am vreodata un caine atat de destept.

#29
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

 aiulian75, on 7th March 2011, 22:52, said:

Eu am un ciobanesc german care cunoaste toate animalele mele, gaini, purcei, catei si pisici. Daca intra o pisica straina in curte la mine sau o gaina de-a vecinilor, in secunda doi zboara zalele de la lant si o papa cat ai zice peste, dar de ale mele nu se atinge,ii mananca gainile mancarea si el le alunga cu laba dar nu maraie la ele.Din pacate e destul de batran, are aproape 12 ani si nu cred ca o sa mai am vreodata un caine atat de destept.
Bucura-te de el ca nu vei mai gasi un caine la fel. Am avut si eu o catea de o inteligenta rara. Sunt 2 ani de cand a murit. Acum am altii dar sunt niste tantalai in comparatie cu ea. De exemplu, dorm cu motanul in brate dar cand il vad pe gard fac un scandal monstru.

Edited by Freddy12, 08 March 2011 - 16:44.


#30
Leonardia

Leonardia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 23.07.2010
Nu am mai ras asa de 100 de ani  :coolspeak: , bataia nu e nici macar pentru animale... :thumbdown:  insa dresajul da  :rolleyes:  Cand iei un caine, prima data trebuie sa iei in calcul tot ce implica acest lucru, printre care si dresaj. Cum ar fi daca lumea ar face copii, si pe urma ar spune ca nu au bani sa ii tina in scoala???  :rolleyes:  E responsabilitatea ta sa il educi, daca nu ai bani....incearca singur. Faptul ca a omorat o rata insa mi se pare destul de straniu.....si primul caz de pekinez care a facut asa ceva. Daca nu a fost vreun alt pradator, si vina a cazut pe el.....inseaman ca e f dominant, si in acest caz...trebuie dresat  :thumbup:  Succes!!!!

#31
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
Nu l-am batut si nici nu l-am aruncat. L-am legat in gradina de unde nu poate ajunge la pasari orice ar face. A indurat saracu' gerul timp de 2 luni dar o duce bine ca i-am dat mancare destula.

Nu e chiar pechinez, e corcitura dintre un pechinez si alta rasa. E inalt ca un caine normal si sare in sus cat inaltimea mea.

#32
Leonardia

Leonardia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 23.07.2010

 Official, on 1st April 2011, 16:10, said:

Nu l-am batut si nici nu l-am aruncat. L-am legat in gradina de unde nu poate ajunge la pasari orice ar face. A indurat saracu' gerul timp de 2 luni dar o duce bine ca i-am dat mancare destula.

Nu e chiar pechinez, e corcitura dintre un pechinez si alta rasa. E inalt ca un caine normal si sare in sus cat inaltimea mea.
Dupa opinia mea nici macar pekinezul care nu e pekinez, si e mare cat un caine normal, nu merita sa stea legat in lant, cred ca poti sa sacrifici cativa bani din buget, si ceva timp si sa ii faci un tarc unde sa nu stea legat. Cum te-ai simti daca toata ziua pe unde te duci ai plimba legat de gat un lant??? :rolleyes:

#33
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007

 Leonardia, on 2nd April 2011, 13:32, said:

Dupa opinia mea nici macar pekinezul care nu e pekinez, si e mare cat un caine normal, nu merita sa stea legat in lant, cred ca poti sa sacrifici cativa bani din buget, si ceva timp si sa ii faci un tarc unde sa nu stea legat. Cum te-ai simti daca toata ziua pe unde te duci ai plimba legat de gat un lant??? :rolleyes:
Daca ar fii suficient de destepti sa nu o ia pe dea dreptul prin legume, sa nu calce in picioare toata iarba facand ture prin ea, sa nu vaneze daca primeste potol gretos moca, nu ar merita. pana una alta, merita cu varf si indesat!!

Edited by Highlander91, 02 April 2011 - 12:46.


#34
ilie.

ilie.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 05.07.2007

 Official, on 29th January 2011, 18:55, said:

Salut,

Mereu am vrut sa am un caine care sa latre si n-am avut noroc pana vara trecuta cand am facut rost de un pui de pechinez. A crescut, latra la straini, e jucaus - ce mi-am dorit.
Problema este ca mi-a mancat o rață si nu stim ce sa facem cu el. M-am atasat de el si nu vreau sa-l arunc, contrar vointei tatei.

Stie cineva cum sa-l dezvat de la mancat pasari? Nu prea as vrea sa-l tin legat ci sa circule in curte sa poata alunga eventualii hoti.

Mersi!


baaa , daca nu-i dai de mancare, de aia iti haleste pasarile.

#35
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
Are mancare cata vrea. Cainii au fost tinuti legati cu lantul in cusca de secole si nu s-au plans. Numai ca s-au trezi unii destepti sa doarma cu ei in pat, sa-i imbrace si sa-i pupe-n fund dimineata langa bloc.

#36
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Pai normal ca au fost legati de secole, ca oameni prosti care n-au realizat ca un caine pricepe mai repede ca un copil sint la tot pasul de cind s-a inventat rasa umana. Geme forumul de exemple.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate