Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Partitie criptata cu kaspersky kryptostorage - n-o mai pot accesa

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

cilibiu

cilibiu

Senior Member

• Grup: Senior Members
Buna ziua.
Am facut o prostie foarte mare si simt ca-mi plezneste capul. Va rog din toata inima sa ma ajutati.
Sa va spun despre problema mea.
Am avut instalat kaspersky kryptostorage si am criptat o partitie iar dupa ce am reinstalat windowsul nu mai pot sa atasez partitia respectiva cu kaspersky kryptostorage. Am niste proiecte la care am lucrat o luna si trebuie sa le prezint luni. Imi vede partitia dar nu pot sa intru in ea. Sper sa ma ajutati si pe mine.....va raman recunoscator pe viata...sunt dipesperat....sper sa ma ajutati!!! va multumesc!!!

melancolic2007

melancolic2007

Junior Member

• Grup: Members
ce zice cand vrei sa intri in partitie?

cilibiu

cilibiu

Senior Member

D:/is not accessibile
The parameter is incorect

Cand dau click dreapta pe partitie nu imi apare si kaspersky kryptostorage. La celalalte partitii imi apare.
Am dat proprietati si imi arata ca are 0 giga.
Am dat o scanare profunda cu O&O disk recovery pe care-l am cu licenta. Am vazut ca sunt mai multe programe de acest gen insa nu aveam licenta si nu le-am mai folosit. Intr-o ora o sa mi se termine scanarea. Am gasit un program care pare destul de bun dar nu stiu daca imi foloseste mie deoarece partitia mea nu este deteriorata ci este criptata cu programul ala si nu o mai pot atasa. Parola de la ea o stiu. Am incercat sa sunt la cei de la kaspersky si nu raspund.:((((

Edited by Ravy, 29 January 2011 - 13:31.

proIntel

proIntel

Active Member

Am si eu o problema asemanatoare. Mi-a aparut un local disk Q gol si tot aceeasi eroare imi da cand il accesez  :confuzzled:

Edited by Ravy, 29 January 2011 - 13:25.

foca28

foca28

Active Member

Suna la support la kaspersky ca sa te ajute.

rootkit

rootkit

Awake. Security DNA

http://www.kaspersky...h?qid=208280928

Edited by crysty2k5, 29 January 2011 - 15:24.

cilibiu

cilibiu

Senior Member

crysty2k5, on 29th January 2011, 15:23, said:

Multumesc pentru raspuns. Am urmat pasii si mie nu-mi apare nimic cand dau pe diskrecovery, nu-mi gaseste nimic. Cred ca am avut o versiune mai veche de kaspersky kryptostorage deoarece cautat date despre problema mea am vazut ca ultima versiunea a aparut pe 25 decembrie si eu am instalat versiunea precedenta acum 6 luni. Sa fie asata problema? N-am gasit la cei de la kaspersky toate versiunile..:(

cilibiu

cilibiu

Senior Member

cilibiu, on 29th January 2011, 18:49, said:

Multumesc pentru raspuns. Am urmat pasii si mie nu-mi apare nimic cand dau pe diskrecovery, nu-mi gaseste nimic. Cred ca am avut o versiune mai veche de kaspersky kryptostorage deoarece cautat date despre problema mea am vazut ca ultima versiunea a aparut pe 25 decembrie si eu am instalat versiunea precedenta acum 6 luni. Sa fie asata problema? N-am gasit la cei de la kaspersky toate versiunile..:(

Acum imi da alta eroare. Am pus windowsul in Romana ca sa-mi dau seama de eroare.
Sper ca cei care se pricep si cei care au patit asa ceva sa ma ajute si pe mine. Trebuie sa salvez neaparat proiectul respectiv deoarece am muncit o luna la el si nu pot sa-l refac pana luni, cand trebuie sa-l predau.Le multumesc foarte mult celor care au incercat sa ma ajute si sper sa ma ajute sa repar prostia facuta :(((.

Attached Files

rootkit

rootkit

Awake. Security DNA

Posteaza poza aici intr-un topic nou:

http://forum.kaspers...hp?showforum=98

orice ai face, NU formata partitia !!!!!

cilibiu

cilibiu

Senior Member

crysty2k5, on 29th January 2011, 19:42, said:

Posteaza poza aici intr-un topic nou:

http://forum.kaspers...hp?showforum=98

orice ai face, NU formata partitia !!!!!
Multumesc mult cristi. Am potstat si acolo problema. Sper sa reusesc sa recuperez proiectul ala. Restul nu ma intereseaza....ca pot sa fac alte poze si mai stiu ce insa ala trebuie sa-l predau luni. Nu o formatez. Am vb si cu un baiat de la kaspersky si a zis sa incerc cu o versiune mai veche, cea pe care am avut-o si sa vad daca merge. El era de la media si a zis ca o sa se uite cel de la asistenta tehnica cand ajunge la un calculator si o sa ma ajute. Sunt foarte de treaba ce de la kaspersky, in special cel de la media, care nu era obligat sa ma ajute. Se vede ca este o firma mare, care se respecta. Sper sa reusesc sa-mi rezolv problema.

misimisi

misimisi

New Member

poti sa faci un cd live cu Ubuntu si sa intri intr-o sesiune de test din care sa accesezi partitia ta criptata :). Copiezi totul pe un stick sau pe alta partitie unde ai acces si gata.
O demonstratie aici

cilibiu

cilibiu

Senior Member

misimisi, on 29th January 2011, 20:23, said:

poti sa faci un cd live cu Ubuntu si sa intri intr-o sesiune de test din care sa accesezi partitia ta criptata :). Copiezi totul pe un stick sau pe alta partitie unde ai acces si gata.
O demonstratie aici

Multumesc mult pentru sugestie. Am dat sa descarc ubuntu si o sa-l pun pe un stick/cd si am sa va zic daca a mers. M-am gandit si eu la asta dar eu nu am lucrat in linux si imi era frica sa nu fac ceva pe acolo. Ca am mai citit si eu ceva asemanator cautand informatii despre problema mea. O sa revin dupa ce incerc....daca merge cred ca o sa fiu cel mai fericit om din seara asta.

misimisi

misimisi

New Member

cilibiu, on 29th January 2011, 20:34, said:

Multumesc mult pentru sugestie. Am dat sa descarc Ubuntu si o sa-l pun pe un stick/cd si am sa va zic daca a mers. M-am gandit si eu la asta dar eu nu am lucrat in linux si imi era frica sa nu fac ceva pe acolo. Ca am mai citit si eu ceva asemanator cautand informatii despre problema mea. O sa revin dupa ce incerc....daca merge cred ca o sa fiu cel mai fericit om din seara asta.
Succes, daca ai probleme posteazale. Ideal esta sa ai de la un ruter net prin fir DHCP si ai acces la net instant. Selectezi optiunea incearca nu o sa modifice nimic la calculato si limba romana, o sa fie mai usor asa, de preferat este sa ai un minim de 1 G de ram acolo se incarcaca si ruleaza

rootkit

rootkit

Awake. Security DNA

misimisi, on 29th January 2011, 20:23, said:

O demonstratie aici

Ubuntu nu poate sa acceseze date criptate.

cilibiu

cilibiu

Senior Member

crysty2k5, on 29th January 2011, 20:58, said:

Ubuntu nu poate sa acceseze date criptate.
Intr=un program de recuperat date imi vede partitia respectiva avand aproape 600 giga, cat are tot hardul si o vede ca RAW.

rootkit

rootkit

Awake. Security DNA

Nu e bine asta. :(

cilibiu

cilibiu

Senior Member

crysty2k5, on 29th January 2011, 21:33, said:

Nu e bine asta. :(

Mamaaaa simt ca turbez. Ubuntu nu vede deloc partitia aia. Am dat sa caut un fisier pe C: pentru programul kaspersky kryptostorage.
Sper ca intr-un final sa reusesc sa iau proiectul ala de acolo. Am nevoie de ajutorul vostru....

misimisi

misimisi

New Member

cilibiu, on 29th January 2011, 22:04, said:

Mamaaaa simt ca turbez. Ubuntu nu vede deloc partitia aia. Am dat sa caut un fisier pe C: pentru programul kaspersky kryptostorage.
Sper ca intr-un final sa reusesc sa iau proiectul ala de acolo. Am nevoie de ajutorul vostru....
intra asa Sistem-->Administrare-->Utilitar de disc daca aici vede partitia trebuie sa ai optiunea ''monteaza volumul/partitia''
daca nu merge citeste aici

Edited by misimisi, 29 January 2011 - 22:30.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate