Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Despre nimfe

- - - - -
  • Please log in to reply
1117 replies to this topic

#55
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
Pai cand sta pe oua se abtine in a face kk :D de aia cand face face sanatos :lol: Ai scos pui vreodata? :huh:

#56
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005

O`Blonda, on Sep 13 2005, 21:24, said:

Pai cand sta pe oua se abtine in a face kk :D de aia cand face face sanatos :lol: Ai scos pui vreodata? :huh:

<{POST_SNAPBACK}>

Da am avut 2 anul trecut! Ai poza cu ei la un topic mai sus!!! Dar doar cand le dadusera ceva pene ca in rest tare sunt "scarbosi" !

#57
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
Da ....asa e.... :D

#58
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Dupa cum am promis, dedicatie speciala pentru Mosotti: Tyby!

Are cateva ore de cand a venit la noi, e foarte curios si noi abia asteptam sa-i dam drumul prin casa.

Attached Files

  • Attached File  tyby.jpg   157.58K   459 downloads

Edited by Iris_, 28 September 2005 - 16:58.


#59
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
din privirea lui inteleg ca vei avea zile grele. asta maninca perusi la desert :drac:

#60
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Cred ca da :w00t:  Deja s-a apucat de ros gratiile dupa cum vezi :P

#61
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
Ce scumpel e :kisstogether:

#62
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Dap... astazi a asteptat dimineatza sa deschid un ochi si dupa aia a inceput sa-mi cante.  :inlove:
Inca nu vrea sa vina pe mana, cam face mofturi; daca bag mana in cusca, se da mai incolo dar nu se sperie.
Mai astept, dar se pare ca va fi tare bland. Sau asa sper  :worthy:

#63
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005

Iris_, on Sep 29 2005, 22:46, said:

Dap... astazi a asteptat dimineatza sa deschid un ochi si dupa aia a inceput sa-mi cante.  :inlove:
Inca nu vrea sa vina pe mana, cam face mofturi; daca bag mana in cusca, se da mai incolo dar nu se sperie.
Mai astept, dar se pare ca va fi tare bland. Sau asa sper  :worthy:

<{POST_SNAPBACK}>

Mai lasal ceva timp in colivie sa se obisnuiasca cu imprejurimile si apoi sa ii dai drumul!!!
Unde il tii? In ce incapere? Este foarte important asta!

#64
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Cam cat trebuie sa stea in cusca sa se obisnuiasca cu locul?
I-am dat azi drumul cat i-am curatat cusca. Sta in sufragerie, acolo unde lucrez eu. De ce e lucrul asta asa de important?

Edited by Iris_, 30 September 2005 - 10:46.


#65
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005

Iris_, on Sep 30 2005, 10:46, said:

Cam cat trebuie sa stea in cusca sa se obisnuiasca cu locul?
I-am dat azi drumul cat i-am curatat cusca. Sta in sufragerie, acolo unde lucrez eu. De ce e lucrul asta asa de important?

<{POST_SNAPBACK}>

Ar trebui sa stea mai mult in preaja ta. Eu initial ii tineam in Bucatarie, si faceam greseala sa ii dau drumul cand mancam, si astfel el nu manca mai nimic de la el din mei ci imi manca mie din farfurie. De aceea consider ca este foarte important mediul in care il tii. Daca sta cu tine toata ziua atunci este bine!! Alt lucru important este sa ii dai ceva de lucru (al meu - despre pui vorbesc, ca parintii sunt salbatici - este mereu ocupat cu rosul scobitorilor). Daca nu ii dai de lucru incepe sa roada ceva nedorit, asta daca sta liber!!

Daca imi mai aduc aminte de ceva iti spun!

#66
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Daca il las mai mult prin casa, liber, se obisnuieste mai mult cu noi? Mai devine bland? Sau e recomandat sa-l mai tin in cusca?

#67
valaur

valaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 11.03.2004
Când este în cușcă, ține și tu mâna pe acolo. Se va obișnui cu ea. Apoi du degetul în dreptul picioarelor lui, sub burtă, și o să se urce singur. La început obișnuiește-l să se urce pe deget în cușcă, apoi afară. Oricum în cușcă trebuie să mănânce și să doarmă, altfel nu mai știe unde este casa lui.

Edited by valaur, 30 September 2005 - 12:01.


#68
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005

Iris_, on Sep 30 2005, 11:14, said:

Daca il las mai mult prin casa, liber, se obisnuieste mai mult cu noi? Mai devine bland? Sau e recomandat sa-l mai tin in cusca?

<{POST_SNAPBACK}>

Eu nu iti recomand din carti, ci din experienta proprie.

Iti sugerez sa-l tii cam 1 saptamana in colivie si abia apoi sa il lasi liber!!!!. Nu il lua tu in mana ca vine el singurel. Al meu vine la mangaiat doar cand vrea el. In schimb nu pleaca de pe umarul/capul meu!!!

#69
valaur

valaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 11.03.2004

prafuit, on Sep 30 2005, 12:02, said:

Al meu vine la mangaiat doar cand vrea el. In schimb nu pleaca de pe umarul/capul meu!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Al meu vine tot timpul la scărpinat. Uneori chiar mă doare mâna și ăsta continuă să vrea scărpinat, iar dacă mă opresc își bagă singur capul sub deget și așteaptă.

#70
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005

valaur, on Sep 30 2005, 12:04, said:

Al meu vine tot timpul la scărpinat. Uneori chiar mă doare mâna și ăsta continuă să vrea scărpinat, iar dacă mă opresc își bagă singur capul sub deget și așteaptă.

<{POST_SNAPBACK}>

Se intampla uneori! La mine s-a cam suparat ca de vreo 2 ori l-am prins mangaindu-l sa-l bag in colivie, deh sa mai deschid si eu geamul si e cam reticent, smecheru'!

#71
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Revin cu 2 poze in timpul escapadei pe afara de azi.

Attached Files


Edited by Iris_, 30 September 2005 - 13:26.


#72
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Post duplicat, sorry

Edited by Iris_, 30 September 2005 - 13:26.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate