Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Despre nimfe

- - - - -
  • Please log in to reply
1117 replies to this topic

#217
oana1981

oana1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.11.2006

 Nike_2, on Feb 7 2007, 13:36, said:

Aici ma refeream cai lipseste coada :D :deadtongue:


Daa....nush ce sa zic...nu am mai vazut asa cava pana acum.Poate i-au taiat-o.Oricum....nu are cum sa fie asa "de la natura".Al meu are coada lunga...cam cat un pix.

#218
oana1981

oana1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.11.2006
Saracutul...o sa-i creasca la loc cred.....asa l-ai cumparat?

#219
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
Nu ia taiato nimeni ca doar lam cumparat de la un prieten de-al meu si nu face el asa ceva, el a vandut puii pentru ca nu are nevoie de crescatorie, are o pereche si ia facut pui si mi-a dat si mie unul ,asa mi la dat, a spus ca i va creste coada, si nu ia taiato el. Sper sai creasca ca sunt foarte frumosi cand au coada mare :DD :console: :console: :console:

#220
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
Si are varsta de 7 luni :D e maricel

#221
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
Ce bine imi pare ca mai sunt oameni si pe forum , mai am cu cine sta de vorba despre ceva important :D Parerea Mea :D :naughty:

#222
oana1981

oana1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.11.2006

 Nike_2, on Feb 7 2007, 13:46, said:

Ce bine imi pare ca mai sunt oameni si pe forum , mai am cu cine sta de vorba despre ceva important :D Parerea Mea :D :naughty:

Eu sunt aici de la 8.30 la 17.30 de luni pana vineri iar in weekend mai putin ca nu am net acasa si intru prin tel si ma costa.

In legatura cu papagalul....sincer nu cred ca la varsta de 7 luni nu tre' sa aiba coada.
Eu am 2
Cel mic are 4 luni si are coada cat un pix iar cel mare are 8-9 luni si are coada cu 3 cm mai mare decat cel mic.
N-am mai intalnit asa ceva!!!!!

#223
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
deci nustiu ce sa mai zic, cat timp nu-l afecteaza deloc zi ca trebe sa avem rabdare sa creasca :D :notangel:

#224
oana1981

oana1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.11.2006
mai...nush ce sa zic....eu mai vb pe alt forum si o sa-mi intreb prietenii de acolo poate stie careva ceva.O sa le pun si poza

#225
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
ms fain. Daca vrei poti sa-mi spui si mie forumul :D

As vrea sa vorbim despre alimentatzie...
Aici nu ma prea pricep sa sai dau sa manance inafara de meniu de la petshop (mei,seminte etc.)
Are ceva dacai dau paine? si sai amestec cu mei mai multe, ca asa daca i dau mar nu se atinge de el ,numa daca il amestec cu mei ca nu stie ce este.
Acuma iam pus paine in suportul lui numai are mei este numai paine. A ciugulit el putzin, nu moade de foame ?
Si inca ceva in perioada asta a anotimpului nu se gasesc semintze de floarea soarelui, i pot da dinalea de la magazin ? Nesarate...dar cred ca sunt prajite, adica sigur sunt prajite.

Exemplu :

Attached Files



#226
oana1981

oana1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.11.2006

 Nike_2, on Feb 7 2007, 14:45, said:

ms fain. Daca vrei poti sa-mi spui si mie forumul :D

As vrea sa vorbim despre alimentatzie...
Aici nu ma prea pricep sa sai dau sa manance inafara de meniu de la petshop (mei,seminte etc.)
Are ceva dacai dau paine? si sai amestec cu mei mai multe, ca asa daca i dau mar nu se atinge de el ,numa daca il amestec cu mei ca nu stie ce este.
Acuma iam pus paine in suportul lui numai are mei este numai paine. A ciugulit el putzin, nu moade de foame ?
Si inca ceva in perioada asta a anotimpului nu se gasesc semintze de floarea soarelui, i pot da dinalea de la magazin ? Nesarate...dar cred ca sunt prajite, adica sigur sunt prajite.

Exemplu :

Nu stiu daca e bine sa scriu aici adresa unui alt forum....sa nu fac reclama si sa-i supar pe altii
Cel mai bine sa-i cumperi seminte speciale pentru nimfe.Eu de exemplu imi hranesc puiul cu Meniu Nimfa de la Vitakraft si Coktail nimfa cu fructe tot de la Vitakraft.Sunt foarte bune.Al meu, pana sa-i cumpar astea nu se atingea de ovaz si floarea soarelui.de cand i-am cumparat si i-am pus mananca de rupe.Si painea....parca prajita aveau voie...nu mai stiu.
spune-mi adresa ta de mail si-ti trimit un mail cu forum-ul ala

#227
oana1981

oana1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.11.2006
daca sunt prajite nu sunt bune sigur

#228
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
[email protected]

ms frumos :D

#229
oana1981

oana1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.11.2006

 Nike_2, on Feb 7 2007, 14:57, said:

[email protected]

ms frumos :D
ai primit mail-ul meu????

#230
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
da. acuma intru

#231
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
am citit ce ai postat tu despre nimfa mea....ms fain :D raman dator, las ca le pun eu poze

#232
oana1981

oana1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.11.2006

 Nike_2, on Feb 7 2007, 15:09, said:

am citit ce ai postat tu despre nimfa mea....ms fain :D raman dator, las ca le pun eu poze
N-ai de ce!
Imi ace placere sa ajut.....e bine cand te ajuta cineva.

#233
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
e foarte tare forumul :D foarte bun si inveti multe

#234
oana1981

oana1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.11.2006

 Nike_2, on Feb 7 2007, 16:31, said:

e foarte tare forumul :D foarte bun si inveti multe

Diferenta este ca acolo nimeni nu te jigneste cu nimic.
Toata lumea mai greseste din cand in cand.Nu trebuie sa tabari pe om

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate