Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Despre nimfe

- - - - -
  • Please log in to reply
1117 replies to this topic

#19
valaur

valaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 11.03.2004

prafuit, on Aug 29 2005, 12:33, said:

Baiatul nimfa - este mai orgolios, te lasa sa pui mana pe el doar daca are el chef si nu in alta parte decat pe ceafa si in spatele motului (locul este exclusiv si pentru femela). El este cel care vorbeste si care canta.

Eu am mascul și poate este o excepție dar vine singur să îl mângâi și dacă nu o fac își vâră capul în pumnul meu așteptând să încep să îl scarpin în cap.

#20
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
am avut 2 perusi mici care m-au innebunit si tu vrei unu mare? what's wrong with you? in primul rind -> croncane. si daca aia mici croncaneau de se auzea prin toate usile inchise nu vreau sa-mi inchipui cum croncane unu mare, suparat pe viata. in al doilea rind, vrei sa nu-l tii in cusca. bravo. asta a fost si ideea mea, de aceea m-am trezit azi mai de dimineata si am facut niste flotari pentru ca am de curatat pene si cacati de perusi. da, multi, nu unu sau doi sau trei sau treispe. mai bine ia-ti un poster cu perusi

#21
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
Lol Mosotti!!Ce rau esti ma!Dak fetei ii plac nimfele si vrea sa-si ia inseamna ca are timp si sa curete cacati si sa-si asume si alte responsabilitati!Nu toti sunt ca tine....presupun ca dupa perusi ti-ai luat si tu postere nu? :lol:  :D

#22
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002

O`Blonda, on Sep 7 2005, 15:28, said:

Lol Mosotti!!Ce rau esti ma!Dak fetei ii plac nimfele si vrea sa-si ia inseamna ca are timp si sa curete cacati si sa-si asume si alte responsabilitati!Nu toti sunt ca tine....presupun ca dupa perusi ti-ai luat si tu postere nu? :lol:  :D

<{POST_SNAPBACK}>


Lol.
1. In primul rand sunt baiat.
2. In al doilea rand, nevasta-mea o sa-si faca timp sa curete dupa el, ca si mine de altfel.
3. Nu cred ca face galagie mai puternic decat un perus (are un prieten 2 si am crezut ca innebunesc in casa aia  :w00t: )

#23
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
perusii sint un blestem. daca ii tii inchisi tipa, daca le dai drumu se kk peste tot. un "perus mai mare" nu poa sa fie decit un blestem mai mare. ar fi misto un perus care sa mearga afara sa se kce si sa se intoarca dup-aia. dar sa nu cerem prea mult de la niste bieti perusi  :deadtongue:

#24
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Mie o nimfa nu mi se pare "un perus mai mare". Si din cate am vazut cand am trecut pe la pet shopuri cu papagali, ghici care facea galagie mai multa :death: si care tacea din gura?  :coolspeak:

#25
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
mai bine iti iei pesti. stau in acvariu si nici nu tipa  :coolspeak:

#26
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
Doamne iris....asteapta tu sa-ti iei o nimfa sa vezi dak nu te scoala la 4-5 dimuneata esti tare.Nimfele sunt cele mai galagiaose.Perusii canta mult asta nu inseamna ca nu poti sa suporti zbomotul.Nimfele mai mult tipa de se-aude pana la blocu vecin.Ai sa vezi tu.Eu am 3 perusi si nu tipa dak nu le dau drumu...stau in balcon la geam mai toata ziua si canta ...

PS.Scuza-ma n-am stiut ca est baiat.

#27
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
perusii croncane, nu cinta. privighetoarea cinta. de-aia nu se spune despre cineva ca cinta ca un perus  :death:

#28
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
N-am mai auzit de expresia asta da in fine.... :rolleyes: Orice pasare canta..in stilul ei dar canta...dak tie nu-ti plac perusii nu mai posta lucruri rele despre ei....poate ai avut o experienta neplacuta cu ei....dar exista exceptii de la caz la caz.Mie imi sunt tare dragi..si la altii....cu ai mei nu am probleme ca-s galagosi sau ca tre` sa le curatz kktu.Care nu e in stare de asa ceva sa nu-si ia pasari dom`le.Ete nah`

#29
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

O`Blonda, on Sep 10 2005, 23:41, said:

dak tie nu-ti plac perusii nu mai posta lucruri rele despre ei....poate ai avut o experienta neplacuta cu ei....

<{POST_SNAPBACK}>


ete na, adica daca mie nu-mi plac perusi, sa nu vorbesc de rau despre ei pentru ca sintem in germania in 1940 si perushii sint hitler  :deadtongue: omu vrea sa-si ia un pasaroi, care la prima vedere (si la a doua) e colorat si simpatic. insa, :drac: nu tre sa te iei dupa pene. cind vine vorba de perusi si pasaroi tre sa fii color blind. io m-am tot intrebat cum  o pasarica atit de mica poa sa urle atit de tare si sa muste atit de salbatic :scared: si am avut 2 pasarici urlatoare  :nonobad: i-am spus lu vara-mea ca daca nu-i ia instant ii trimit in copaci cu ciorile sa croncane impreuna. o luna i-am suportat, ar trebui sa fiu premiat de vreo fundatie pro perusi  :death:

#30
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
Mda.....inainte sa-si ia vreun animal ,un om normal la kp se informeaza despre ei...sunt mii si mii de articole despre animale.Ori tu lasi impresie proasta despre perusi si nu e asa....am perusii astia de un an juma....am 3 cum am mai zis.Dar in trecut am avut 7 odata....deci sapte.Si nu mi-au creat probleme....nu mi-e scarba sa sterg kktu.asta e o responsabilitate pe care cineva si-o asuma inainte de a cumpara unul.Dak u poti sa dresezi unu sa si-l curatze singur esti cel mai jmecher.Iar cu ciupitu ....dak e salbatic normal ca ciupe...ce vrei sa faca??Sunt si ele suflete.....in fine...ma dor degetele de atata scris...si capu de atatia nervi.... :huh:  <_<

#31
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
Apropo...citeste unde vrei tu ca nimfele sunt mai salbatice decat perusii si mai greu de dresat mai ales dak sunt maturi......

#32
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
io n-am cumparat nici un perush :scared: i-am tinut si io pina o bintuit proprietara prin boscheti :smoke: si n-am fost avertizat ca sint carnivori :harhar: 7 perusi? numa daca-s muti :smoke:

#33
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
@Mosotti: dupa ce o sa imi iau nimfa, special pentru tine o sa pun o inregistrare cu ea ca sa iti aduci aminte de perusii tai iubiti  :P

@O'Blonda: Nu imi pot imagina o pasare care sa faca mai multa galagie decat perusii prietenului meu.

#34
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
Iris.....ei de fapt canta.....sa vezi tu nimfele ce fel o sa tipe...... :death:

#35
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
uite aici pasaroi daca aveti singe in voi  :death:

"Amazons are usually known for their exceptional vocal abilities, playfulness, and dexterity with their feet. However, some amazons are known to be aggressive and they all require attention when kept as pets. " :drac:

Attached Files



#36
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
Din moment ce iti dresezi bine animalu si ai timp pt el in fiecare zi normal ca o sa fie docil.Ia zi-mi u ai incercat sa-i dresezi vre`oleak??Nu,nu?Stiam eu...de aia te ciupe(pai ales dak erau maturi) <_<

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate