Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Cum de a ajuns FACEBOOK sa aibe butoane de genul "LIKE" pe situri ?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

View Postluk4, on 25th January 2011, 18:57, said:

La cateva sute de milioane de utilizatori  si nu stiu cate zeci de milioane de dolari profit tu cam care crezi ca e treaba cu hostingul siteul?

Ma gandeam asa in caz ca mi-sa face eu propria retea de socializare, cam ce hosting mi-ar trebui cam la cati useri ?

#20
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View PostKrisler12, on 25th January 2011, 20:06, said:

Ma gandeam asa in caz ca mi-sa face eu propria retea de socializare, cam ce hosting mi-ar trebui cam la cati useri ?
Facebook are pachetul de 5$ de la godaddy, pe shared, iat tweeter e hostat la proprietar acasa

Facebook are zilnic cam 1500 de vizitatori unici, stiu ca de aia nici nu au apelat la trafic.ro pentru contorizare ca se faceau de cacao cand vedea lumea statisticile

Edited by Owidiu, 25 January 2011 - 21:14.


#21
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

View PostOwidiu, on 25th January 2011, 21:12, said:

Facebook are pachetul de 5$ de la godaddy, pe shared, iat tweeter e hostat la proprietar acasa

Facebook are zilnic cam 1500 de vizitatori unici, stiu ca de aia nici nu au apelat la trafic.ro pentru contorizare ca se faceau de cacao cand vedea lumea statisticile

Tu vorbesti serios sau faci misto ? Cum sa fie facebook hostat pe 5 dolari ? :D
De unde ai informatiile astea, inclusiv cele cu vizitatorii ?

#22
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View PostKrisler12, on 26th January 2011, 15:43, said:

Tu vorbesti serios sau faci misto ? Cum sa fie facebook hostat pe 5 dolari ? :D
De unde ai informatiile astea, inclusiv cele cu vizitatorii ?

Quote

Investiția inițială pentru facebook a fost de 500.000 $ în anul 2004 de la cofondatorul Peter Thiel. Aceasta a fost urmată de o investiție făcută de către compania Accel Partners cu suma de 12,7 milioane dolari. În anul 2006 au avut loc convorbiri între Yahoo! și facebook pentru preluarea celei din urmă, dar aceasta nu s-a concretizat.

Quote

În prezent (iunie 2010) situl facebook este vizitat lunar de circa 540 de milioane de persoane, aceasta însemnând ceva mai mult de 35 % dintre internauți[1].

Quote

Facebook has over 1,700 employees, and offices in 12 countries.

Ca sa iti faci o idee despre ce inseamna facebook. Era asa de simplu sa dai o cautare pe google. Banuiesc ca nu mai e nevoie sa spun si unde e hostata...

#23
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Puișor, facebook e hostat cel puțin într-un datacenter, și știu că se extind.

Softnews SRL face cadou în fiecare an câte unul la moderatorii săi. E util câte unu prin casă, o să fie cam greu când îmi vine mobila nouă, să vezi chin al naibii...

Edited by OriginalCopy, 26 January 2011 - 17:34.


#24
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
daca tu crezi ca o sa poti copia facecarte/tweeter... te inseli.

daca nu ai ideea originala sau macar s-o gasesti tu in miliardele de idei si sa-i vezi potentialul... atunci poti sa stai pe forumuri 1milion de ani si sa incerci sa intelegi chestiile astea.

si stai linistit ca nu un singur om se ocupa de toate detaliile.

#25
sayidboss

sayidboss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.10.2007
Pur si simplu eu zic ca Facebook este o unealta de spionaj marca CIA daca nu ma insel.
Articol de pe un blog http://ndrey.com/ma-...dul-2-facebook/

#26
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011
Eu subscriu la partea cu "ma cac in toate cacaturile..."

#27
crudis08

crudis08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 12.02.2010

View PostOwidiu, on 25th January 2011, 20:12, said:

Facebook are pachetul de 5$ de la godaddy, pe shared, iat tweeter e hostat la proprietar acasa

Facebook are zilnic cam 1500 de vizitatori unici, stiu ca de aia nici nu au apelat la trafic.ro pentru contorizare ca se faceau de cacao cand vedea lumea statisticile


Probabil MariaIoana e de vina... ai vrut sa zici ca facebook are 1500 unici in 10 minute...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate