Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

LUKY RESIDENCE

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
bleugen

bleugen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.07.2008
Buna ziua,

Ne mai poate da cineva vreun detaliu despre acest complex?
As vrea sa-mi cumpar si eu un apartament la parter intr-unul dintre blocuri si cine poate sa ma ajute cu cateva informatii: transportul in zona cum e (am inteles ca sunt mai multe autobuze care circula), ceva probleme cu minoritatile sau de alt fel, e liniste, costurile la intretinere cum sunt, etc?
Apreciez orice ajutor!

Multumesc anticipat!

#20
apostoliuli

apostoliuli

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.10.2013
Concluzii dupa o singura discutie cu o persoana care are apartament in Lucky Residence 3:

a). mergeti si vizitati beciul dupa fiecare ploaie sa vedeti ce se strange acolo, sau vorbiti cu locatarii mai bine(de la blocurile 2 si 3, deoarece cred ca si-au pus interfon acum);
b . cereti dezvoltatorului cartea tehnica a blocurilor, a trecut un an si nu au primit nimic;
c). cereti dezvoltatorului sa va treaca locul de parcare in contract, si NU in antecontract, deoarece la semnarea contractului acel loc de parcare este null, si va veti certa cu ceilalti locatari;
d). cereti dezvoltatorului sa respecte normele de constructie si sa lase spatiu verde cat scrie la carte, pentru ca s-ar putea ca unul smecher sa vina cu tarnacopul si sa isi faca gradina pe asa zisele locuri de parcare;
e). intrebati locatarii de la blocurile 2 si 3, ce se intampla cu drumul de access, nu este cimentat si nici nu va fi, pentru ca nu este in totalitate al lor, cititi cu atentie contractele, au fost mintiti;
f). masinile parcate sunt foarte aproape de geamurile oamenilor, deranj noaptea - vizual si ziua - fonic;
g). iluminatul public nu exista;
h). aveau probleme cu canalizarea si scurgerea dupa fiecare ploaie;
i). la construirea lucky4 nici macar nu au fost intrebati cei de la lucky3(sa iti bata un an de zile in cap,mizerie, cei care au geam pe acea parte???), sa va uitati cat de aproape sunt de cele 2 blocuri(au izolat acei pereti??);
j). la constructie lucky4 cand au turnat fundatia a plouat de a rupt, dupa 2 zile m-a sunat si mi-a spus ca s-au apucat de lucru, stiu ca are nevoie de cel putin 2 saptamani de intarire;
k). va vor promite multe si nu veti obtine nimic, cititi cu atentie contractele.

Nu era multumit, decat noaptea, ca e liniste, dupa ce fabrica din fata lor isi incheia activitatea:)))

Sa nu fiti luat de val si intrebati toate aceste aspecte!Nu fac reclama altora, doar sa stiti ce va asteapta!

#21
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013

View Postapostoliuli, on 19 octombrie 2013 - 05:00, said:

Concluzii dupa o singura discutie cu o persoana care are apartament in Lucky Residence 3:

a). mergeti si vizitati beciul dupa fiecare ploaie sa vedeti ce se strange acolo, sau vorbiti cu locatarii mai bine(de la blocurile 2 si 3, deoarece cred ca si-au pus interfon acum);
b . cereti dezvoltatorului cartea tehnica a blocurilor, a trecut un an si nu au primit nimic;
c). cereti dezvoltatorului sa va treaca locul de parcare in contract, si NU in antecontract, deoarece la semnarea contractului acel loc de parcare este null, si va veti certa cu ceilalti locatari;
d). cereti dezvoltatorului sa respecte normele de constructie si sa lase spatiu verde cat scrie la carte, pentru ca s-ar putea ca unul smecher sa vina cu tarnacopul si sa isi faca gradina pe asa zisele locuri de parcare;
e). intrebati locatarii de la blocurile 2 si 3, ce se intampla cu drumul de access, nu este cimentat si nici nu va fi, pentru ca nu este in totalitate al lor, cititi cu atentie contractele, au fost mintiti;
f). masinile parcate sunt foarte aproape de geamurile oamenilor, deranj noaptea - vizual si ziua - fonic;
g). iluminatul public nu exista;
h). aveau probleme cu canalizarea si scurgerea dupa fiecare ploaie;
i). la construirea lucky4 nici macar nu au fost intrebati cei de la lucky3(sa iti bata un an de zile in cap,mizerie, cei care au geam pe acea parte???), sa va uitati cat de aproape sunt de cele 2 blocuri(au izolat acei pereti??);
j). la constructie lucky4 cand au turnat fundatia a plouat de a rupt, dupa 2 zile m-a sunat si mi-a spus ca s-au apucat de lucru, stiu ca are nevoie de cel putin 2 saptamani de intarire;
k). va vor promite multe si nu veti obtine nimic, cititi cu atentie contractele.

Nu era multumit, decat noaptea, ca e liniste, dupa ce fabrica din fata lor isi incheia activitatea:)))

Sa nu fiti luat de val si intrebati toate aceste aspecte!Nu fac reclama altora, doar sa stiti ce va asteapta!


Cine sunt dezvoltatorii complexului?
Banu' sa iasa, ca in rest "fraieri" sa le cumpere blocotetzele se gasesc! Posted Image

Edited by patty1, 19 October 2013 - 07:07.


#22
VanDerGraa

VanDerGraa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.12.2015

View Postgicafranaru, on 27 ianuarie 2012 - 10:26, said:

Aveti grija, priviti de la cine cumparati:

http://www.premierse...
Matale si cu inca cativa nu faci si comentarii degrinatoare si manipulative contra acestui dezvolator.....pe 2 bloguri (singurele)?

#23
VanDerGraa

VanDerGraa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.12.2015

View Poste2k, on 05 februarie 2012 - 23:26, said:

Anul trecut prin primavara cautam sa imi cumpar apartament si am vizionat si cateva vechi cu un agent Premier. Agentul ne-a spus si de Lucky Residence si cum era aproape de zona unde vizionam apartamentele vechi am fost cu el (de fapt era o ea) si la Lucky Residence. Cand am ajuns insa am vazut ca inca se lucra la suprastructura sau la acoperis si nu era construit nici macar un perete, tot ce se vedea era un schelet de stalpi si grinzi din beton armat. Cand am vazut am fugit ca dracu de tamaie cunoscand multe cazuri de dezvoltatori care vand pe hartie isi isi lasa in final clientii cu ochii in soare.

De curand insa am trecut prin zona si am ramas suprins sa vad ca blocul era gata lumea mutata si masini parcate, chiar m-am oprit sa vad. Si in spate mai erau si alte blocuri (2 parca) dintre care unu nu mai avea mult pana sa fie gata. Deci cei care au riscat si au cumparat pe hartie nu au ramas cu ochii in soare. Eu personal insa nu recomand nimanui sa dea bani pentru a cumpara un apartament fara ca imobilul sa fie gata macar la rosu, dar chiar si la rosu e rau.
.....si uite asa ai ramas cu buza umflata Posted ImagePosted Image . Din februarie 2012 a trecut ceva timp si poate de atunci ai inteles ca orice dezvoltator - ca e mic, ca e mare - vinde apartamentele aflate inca pe o plansa. Si de multe ori nici pe alea nu le mai prinzi.
Nu ti-a trecut prin cap sa ceri documentele si actele de blocului respectiv sa verifici daca are toate autorizatiile. Oricum nu ai specificat cazurile alea multe cu ochii ramasi in soare ( au fost unul sau doua cazuri izolate facute de un escroc insa nu in Bucuresti cu prosti care au cumparat fara sa verifice documentele)

Edited by VanDerGraa, 21 March 2017 - 22:18.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate