Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

DVD DivX Player Panasonic

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#19
PanLi

PanLi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 26.04.2005

View Postghyo, on Oct 23 2005, 14:16, said:

desi i-am spus sa ia un sony, un prieten a vrut panasonic si a cumparat un sistem -HT535, toate bune si frumoase dar nu stie sa citeasca toate tipurile de subtitrare si nici formatele video pe care le-a amintit forisc mai sus, stiti cumva un update de firmware pe undeva? mersi mult

Da ce Sony stie mai mult? :confuzzled:
Intreb la modul serios. De ce ar fi un Sony mai capabil decat un Panasonic?

#20
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

View PostBogdan Parfene, on Nov 4 2005, 11:55, said:

Mi-am luat si eu ieri un S295. E Ok, dar nu stiu ce sa fac cu subtitrarea. Ati reusit sa faceti caracterele mai mari? Daca da cum?

Merci

Bogdan
Nu ai sanse la ora actuala la ceea ce vrei tu pe cale neoficiala. Pe cale oficiala nu stie nimeni.

enjoy,
Mtz

PS: ai peste 1500 de posturi aici si abia acum descoperi ca iti poti lua un DVD la care nu poti sa ai subtitrare cum ti-ai dori.  :mellow:

#21
leeroy

leeroy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 06.09.2004

View PostMtz, on Nov 4 2005, 21:43, said:

Nu ai sanse la ora actuala la ceea ce vrei tu pe cale neoficiala. Pe cale oficiala nu stie nimeni.

enjoy,
Mtz

PS: ai peste 1500 de posturi aici si abia acum descoperi ca iti poti lua un DVD la care nu poti sa ai subtitrare cum ti-ai dori.  :mellow:


Am o problema cu marca  :D  tot ce am electronic in casa e Panasonic :P  asa ca atunci camd a aparut un dvd de la ei care sa citeasca si divx l-am cumparat.

sa citesc atatea pagini... nu cred ca voi intelege ceva, dar oricum insist in fiecare zi. sunt la inceput in toate astea si abia acum invat. Nimeni nu s-a nascut invatat, adu-ti aminte cum erai tu la inceput cand vroiai sa faci multe dar nu aveai inca toate cunostiintele necesare exact asa sunt si eu acum am "scule" dar abia acum invat sa le folosesc.


Salutari,


Bogdan

#22
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Pai nu e problema ca vrei si esti capabil sa inveti.
Problema este ca la tipul acesta de chipset pe care il foloseste Panasonic, momentan nu ai cu ce sau pe ce sa inveti. Programe, informatii, etc.

enjoy,
Mtz

#23
leeroy

leeroy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 06.09.2004

View PostMtz, on Nov 5 2005, 16:56, said:

Pai nu e problema ca vrei si esti capabil sa inveti.
Problema este ca la tipul acesta de chipset pe care il foloseste Panasonic, momentan nu ai cu ce sau pe ce sa inveti. Programe, informatii, etc.

enjoy,
Mtz


nu-i nimic la scule pot face update! :D  dar nu si la marca sunt fixat pe marca asta si nu ma schimb nicicum.

In ianurie se anunta un update pe camera video de la una de amator la una semi-profesionala. :D  urmeaza dvd-ul si televiziorul, camera foto samd. (nu stiu daca am sa schimb aspiratorul si cuptorul cu microunde)

oricum sper sa ma ajuti in continuare cum ai facut-o si pana acum si sper sa invat cat mai multe in cat mai putin timp.

Merci!

salutari,

Bogdan

#24
PanLi

PanLi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 26.04.2005
Nici eu nu pot sa ma decid daca sa renuntz la "obiceiul" meu de a cumpara doar scule de marca sau sa renuntz la anumite "chestii" de dragul marcii. Dar cea ce vreau eu sa remarc este ca, si aici va rog sa-mi da-ti dreptate sau nu, sculele "de marca" sunt mai fiabile si printr-o exploatare atenta pot sa tina in timp dublul sau triplul celor "no name". Ma refer in special la "consumabilele" dintr-o unitate optica: laserul si transportul. Ma bazez in aceasta afirmatie pe faptul ca de curand am fost nevoit, dupa aproape 10 ani, sa schimb laserul la CD-ul meu Onkyo. Am avut la dispozitie laser Sony original (Onkyo foloseste transport Sony) la vreo 2,5 mil sau chinezesc la 600 mii dar ne-garantat ca va merge OK macar vreo 5 ani...deci nu mai lungesc povestea, chestia se poate extrapola si la DVD Playerele actuale?

P.S. In afara de marimea caracterelor Panasonic-urile stiu .sub, .srt si diacritice? Merci.

Edited by PanLi, 05 November 2005 - 20:30.


#25
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
la cat de repede avanseaza tehnologia, playerele se uzeaza moral cu mult timp inainte sa se uzeze fizic. consider ca nu imi foloseste la nimic sa am un divx player care sa ma tina 10 ani cand deja de acum au inceput sa apara noi codecuri (de ex. cel de la nero) si tehnologii (vezi blue ray & hd-dvd).

#26
PanLi

PanLi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 26.04.2005
Probabil sunt de moda veche si nu prea ma simt confortabil sa am "scule de unica folosinta".
Oricum punctul de vedere cu evolutia este perfect valabil. Tehnologia asta video  evolueaza parca "prea repede" ca sa putem tinem pasul cu ea. ;)

#27
moltit

moltit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 20.08.2004
Si pana la urma cum e cu firmware-ul? L-a incercat cineva? Ce imbunatatiri aduce?
Ma bate gandul sa imi iau si eu un S49 zilele astea...


Cu bine,

#28
radunegoita

radunegoita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.10.2005
am un s49, luat in august, cred ca la citeva zile dupa ce a aparut la noi.
firmware L011 90B311
pina acum a inghitit cam tot, a comentat la niste divx-uri mai vechi - patrate mari, desincronizari...
singura obiectie ar fi subtitrarile cam mici, stiti cumva update-ul de firmware mareste fonturile cumva ?
de fapt stie cineva ce face update-ul ?

#29
CristiM

CristiM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 10.11.2005
Salutare,

Am si eu un S49 argintiu de vreo 2 luni si sunt foarte multumit de el pana acum. A incercat cineva noul firmware? Vre-un remediu pentru dimensiunea subtitrarilor? Mtz, ceva noutati?

#30
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Nimic.

#31
winnie

winnie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 22.11.2005
Salut,

Mai are cineva noutati in ceea ce priveste firmware upgrade pentru Panasonic S49?
Ma intereseaza doar marirea fonturilor la subtitrari. In rest numai de bine...

#32
aug

aug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.11.2004

View Postwinnie, on Jan 21 2006, 19:52, said:

Salut,

Mai are cineva noutati in ceea ce priveste firmware upgrade pentru Panasonic S49?
Ma intereseaza doar marirea fonturilor la subtitrari. In rest numai de bine...

inca nimic, poate o sa apara cat de curand ca deja se apropie vreo 6 luni de la ultimul firmware, daca nu ma insel (foarte probabil de altfel)

un site interesant creat ptr aceste playere http://members.chell....schuitemaker1/

#33
xndrei

xndrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.11.2005
Are Panasonic-ul control la volum? Nu mi-am dat seama de pe telecomanda?
Am boxe 5.1 fara telecomanda si vreau sa stiu daca pot regla sonorul.

Mersi

#34
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Tu cred ca faci mistouri. Eu cred ca e mai simplu sa apesi pe toate butoanele de pe telecomanda aceea si sa vezi care e volumul decat sa intrebi pe forum. orice dvd-player are volum. Adica eu n-am intalnit inca nici unul care sa nu aiba.

#35
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

View Postdaddy, on Jan 23 2006, 23:27, said:

...orice dvd-player are volum. Adica eu n-am intalnit inca nici unul care sa nu aiba.
Asta nu inseamna ca nu exista. Eu am Yamaha S-550 si nu are comenzi pentru volum.

#36
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

View Postnexland, on Jan 23 2006, 23:49, said:

Asta nu inseamna ca nu exista. Eu am Yamaha S-550 si nu are comenzi pentru volum.
da, dar presupun ca ti-ai dat seama singur nu ai intrebat pe forum.  :D  :D  :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate