Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

DVD DivX Player Panasonic

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#109
christ

christ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 12.04.2006

View Postporscheg, on Nov 7 2006, 09:47, said:

Panasonic si Sony sunt semnatari a conventiei antipiraterie. Asta inseamna ca mai mult ca sigur respectivul player este "incuiat" Macrovision. Cauta pe google codul de de "unlock Macrovision" poate ai noroc sa il gasesti.
m-am uitat rapid, in general astia cer bani. dar cred ca sunt pe drumul cel bun.
Merci mult  :worthy:

#110
sandybell

sandybell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 08.11.2006
Va rog dati-mi un sfat.. :worthy:
Un prieten a cumparat azi un sistem Home-cinema  de la ALTEX (Panasonic SC-HT340 pret 8milioane) si a incercat sa vizioneze niste dvd de la o nunta facute in format dvd-video(lucrate in pinnacle) si problem!!! :confuzzled: NU LE VEDE!!!
Mesajul pe care il da spune ca (aproximativ romaneste) dvd nu poate citi acest dvd- VA rugam introduceti altul. (in manualul de instructiuni nu da acesta eroare :ciocan:
PE toate panaramele de plaiere MERGE pe PANASONIC ....NU!
Este o problema ca pe sistem scrie PANASONIC SA-HT340 si nu PANASONIC SC-HT340 cum scrie pe factura si pe manual????

#111
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 05.01.2004
Pare sa fie o problema pe care am mai intalnit-o, nu neaparat la anumite firme. Aparate care nu citesc decat DVD originale. Incearca un DVD facut "de casa", cu un film, ceva, si vezi daca merge. Din ce stiu eu, insa, probabil ca problema e exact cea pe care ti-am spus-o. NUMAI DVD ORIGINALE. O fi vreun mod de protejare a copyright-ului, cine stie ?

#112
sandybell

sandybell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 08.11.2006
Am incercat cu dvd facute cu un dvd-recorder VORTEX si le vede bine
filme puse pe dvd le vede
mp3 pe cd-dvd vede
poate sa fie din cauza vitezii de scris al dvd-urilor?(la 6x)
Pelicanii de la Altex au spus ca vede tot  :angry:
    Sistem Home Cinema Panasonic SC-HT340

Playable Type
DVD-Audio: Yes
DVD-Video: Yes
+R1/ +RW1: Yes
SVCD2: Yes
Video CD: Yes
CD, CD-R/RW3: Yes
HighMAT Level 2: Yes
WMA: Yes
MP3: Yes
JPEG: Yes
HDCD: Yes
MPEG4: Yes
DivX6:Yes

#113
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
"E" tare rau astia de la Panasonic. Smecheri. Da mai bine in sufragerie un Panasonic decat un E-Boda de exemplu. Cred ca se asorteaza cu orice mobila.

Pelicanii aia de la Altex nu ti-au spus si ca daca dai cu el de pamant nu pateste nimic?

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 26 November 2006 - 05:48.


#114
alexx12

alexx12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.11.2006
Am un dvd player panasonic s42 care imi scoate peri albi, problema e la subtitrare, la unele cd uri vede subtitrarea la altele nu, desi toate sunt in format srt. Am incercat si cu format txt si sub, degeaba. Va rog sa imi spuneti ce sa fac. Multumesc

#115
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
ceea ce trebuie sa faci este sa dai search pe forum ca este un topic dedicat pentru playere Panasonic care nu-ti scoate numai tie peri albi - dar asta e cand o firma de renume se incapataneaza sa-si faca singura playere fara sa aloce si suportul necesar lor.
Decat un bibelou cu nume, mai bine un noname care sa-ti citeasca tot ce-i dai :)
Tine-te bine - noname-urile incep sa devina name-uri pe piata divx-urilor.

Bafta.

Iulian

#116
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006

View Postsandybell, on Nov 25 2006, 22:49, said:

Am incercat cu dvd facute cu un dvd-recorder VORTEX si le vede bine
filme puse pe dvd le vede
Playable Type
DVD-Audio: Yes
DVD-Video: Yes
+R1/ +RW1: Yes
SVCD2: Yes
Video CD: Yes
CD, CD-R/RW3: Yes
HighMAT Level 2: Yes
WMA: Yes
MP3: Yes
JPEG: Yes
HDCD: Yes
MPEG4: Yes
DivX6:Yes
Am marcat mai sus cu rosu.
Posibil sa nu citeasca decat DVD+R/+RW. Cumva ala de nu-l citeste este -R?
Posibil si suportul(blank-ul) sa nu fie *inghitit* de player.
Ai incercat si alte DVD-uri home-made pe alt suport?

#117
sandybell

sandybell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 08.11.2006
Ai avut dreptate viceroy56 multumesc!!! oricum amicu' meu a mers la altex si a schimbat Pana(rama)sonicul cu un Samsung la vreo 16 milioane !!!(are bani de aruncat)
Acu "e" merge dvd-urile... :coolspeak:
{dvd-urile sunt TRAXDATA  DVD-R printabile}

#118
TrickyKid

TrickyKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.10.2006
Am un S42 proaspat achizitionat si merge giugiuc cu DVD+RW (care in manual este marcat clar ca "unsupported"). In ceea ce priveste conversia de subtitluri folosesc Subtitle Workshop de la Urusoft (free as far as I can tell) si am rezultate relativ modeste in sensul ca uneori imi vede diacriticele, alteori nu. Daca faci conversie din Workshop spre formatul "DVD Subtitles" (*.txt) rezultatul este in majoritatea cazurilor, cel dorit.

Oricum, pentru filmele in engleza, who needs subtitles anyway :D

M-am jucat si cu un eboda 555 si pot spune ca pana este mult mai silentios decat eboda, dar pare mai fragil la butoane si la sertarul de DVD-uri. eboda emana o senzatie de soliditate sovietica, poate falsa.

#119
RIon

RIon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 28.01.2005
si eu am Panasonic SC-HT340 - si citeste orice... :)

#120
al3dru

al3dru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.08.2006
Salut baieti! Sunt si io posesorul unui sc-ht340 si am o problema! Cu subtitrarile de la dvx-uri! se vad ffffffff mici! Ati intalnit problema asta?

#121
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Va simtiti bine ca aveti Panasonic in casa? Daca v-ati elibera mintea de prejudecati si ati lua un asa=zis 'no=name' ati intelege cum e sa te uiti la DVD-uri si la divx-uri fara sa va iasa peri albi, comod pt ochi, urechi si nervi. Bafta si celor care schimba Panasonic cu Samsung!!! E ceva de poveste.

#122
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,023
  • Înscris: 09.05.2006

View Postblackcat, on Dec 25 2006, 17:39, said:

Va simtiti bine ca aveti Panasonic in casa?


Ma simt perfect. Din nenumarate motive.

Am un S49 pe care am dat 285lei la MediaGalaxy. Are video DAC la 108Mhz. Iesire 5.1 analogica deci leg orice home theatre la el. O imagine absolut superba pe televizorul meu care e destul de pretentios.Multiple reglaje de sunet 5.1, dialog enhacer. Zoom inteligent etc, DVD audio.

Acum i-am gasit firmware-ul ca sa il fac zone free.

PS. Are si divx...dar pt mine nu conteaza ... nu ma uit decat la DVD-uri (originale sau neoriginale). Nu mi se pare scump sa platesc in anumite locuri 5 lei pt o copie adevarata dupa un DVD.
Divx urmaresc accidental (rar de tot) din ceea ce descarc de pe DC si ma uit la un laptop pt ca calitatea divx sucks rau pe un televizor adevarat.

Deci...de ce mi-as fi cumparat un super no name la acelasi pret sau mai ieftin?

#123
TrickyKid

TrickyKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.10.2006
Nici eu nu am vreo jena cu S42-ul pe care am dat cam 360 de RON. Progressive PAL 625@50Hz, si calitatea audio este excelenta. Am descoperit ca subtitlurile in format MicroDVD se vad giugiuc, cu diacritice si tot dichisul. Nu am avut nici o problema cu vreun DVD sau film encodat DivX. In plus, playerul este foarte silentios.

Deci da, eu unul ma simt bine. Sper ca si fiabilitatea sa fie la inaltime si sa ma bucur de el cat mai mult timp.

#124
aripa

aripa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 04.01.2006
Ai gasit firmware pentru panasonic s42? ma intereseaza si pe mine sa imi spui cum merge

Edited by Mtz, 11 January 2007 - 08:37.


#125
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
clausio si trickykid, va dati seama cum isi mai rad in barba posesorii de E-Boda sau alte playere cu chipset MTK modificat (Pioneer, Philps - adica playere de firma-) cand vad cum va imbatati cu apa rece? clausio mai incalca si regulamentul vorbind despre pirateriile pe care le poseda. Keep dreamin', but no warez anymore.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 11 January 2007 - 08:42.


#126
TrickyKid

TrickyKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.10.2006
Nu am modificat nici un fel de firmware deoarece, asa cum spuneam, nu am intampinat nici o problema pana acum. Intr-adevar, subtitlurile sunt mai mici decat cele "standard" de la televiziune dar pe mine nu ma deranjeaza. In ce priveste remarca lui Mtz, sunt usor uimit. Cum adica "ma imbat cu apa rece" ? Am un aparat de care sunt foarte multumit si cu care nu am batai de cap. Ce ar trebui eu sa inteleg de aici ? Ca ar fi trebuit sa-mi iau un aparat care sa necesite update-uri de firmware inca de la prima rulare ? E o chestie umoristica, sugubeata, cumva. Chiar sunt curios.

Intrebare. Daca eu iau "de pe torenti" inregistrarea unui serial american recent, care nu se stie daca si cand se va difuza in Romania, este considerat tot "warez" ?

Edited by Mtz, 14 January 2007 - 12:02.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate