Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Film Now HD (Fostul Digi Film HD).

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
561 replies to this topic

#505
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,182
  • Înscris: 15.07.2005
sunt incompetenti astia de la digi  ! cum rahat sa dai pe canalul tau hd filmnow subtitrarea sd ?? ai stricat tot filmul hd !! idiotiii nu au rezolvat problema asta nici acum!!!!! chiar asa prost e tehnicul sau nu iii intereseaza ???

#506
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 21.05.2019
e un mare minus, mizeria aia de subtitrare! Bine nici versiunile HD de la Digi-urile world, life sau Animal, nu e mai diferita. Aceeasi mizerie!!

#507
alexmorph3us

alexmorph3us

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 20.01.2007

 SynOfficial, on 10 noiembrie 2020 - 08:47, said:

Subtitrarea la PRO TV si la HBO este cu fontul Arial Narrow, care costa enorm de mult pentru a fi folosit. De aceea majoritatea subtitrarilor arata hidos la multe canale. Mie personal imi place subtitrarea de la PRO TV in materie de font, nu e nici prea mare, nici prea mica.
Daca esti amabil de unde se ia acest font. M-ar interesa sa-l folosesc la colectia mea de filme dintr-un media server. Cam ce setari ar trebui sa folosesc de exemplu in Subtitle Edit sau ceva asemanator pentru a obtine acelasi rezultate ca pe canalele tv? Eu de exemplu am inceput mai nou sa convertesc subtitrarile text, adica .srt in VobSub, adica imagini si sa le muxez in video pentru a-mi afisa toate diacriticele corect si pentru a le face mai clare, dar inca nu am gasit setarile perfecte astfel incat sa mi le afiseze ca pe canalele tv gen PRO TV, HBO etc. Momentan folosesc un font pe nume Segoe UI si marimea 60 la rezolutia de 1920x1080. Ce alte fonturi bune mi-ati recomanda?

Edited by alexmorph3us, 28 November 2020 - 15:00.


#508
alexmorph3us

alexmorph3us

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 20.01.2007
Intre timp am incercat si eu fontul Arial Narrow setat pentru subtitrarea mea la marime font=60 si border style (contur)=4 si rezolutie 1920x1080. Ce pot sa spun e ca am ramas placut surprins de cat de mult se apropie de subtitrarile pe care le vezi pe tv. Posted Image

Edited by alexmorph3us, 28 November 2020 - 18:10.


#509
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,828
  • Înscris: 07.07.2009

 alexmorph3us, on 28 noiembrie 2020 - 18:09, said:

Intre timp am incercat si eu fontul Arial Narrow setat pentru subtitrarea mea la marime font=60 si border style (contur)=4 si rezolutie 1920x1080. Ce pot sa spun e ca am ramas placut surprins de cat de mult se apropie de subtitrarile pe care le vezi pe tv. Posted Image
Uite aici o setare în POT Player, poate îți place:

Attached File  sub1.png   1.43MB   81 downloadsAttached File  sub2.png   16.06K   71 downloads

#510
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020

View Postalexmorph3us, on 28 noiembrie 2020 - 14:59, said:

Daca esti amabil de unde se ia acest font. M-ar interesa sa-l folosesc la colectia mea de filme dintr-un media server. Cam ce setari ar trebui sa folosesc de exemplu in Subtitle Edit sau ceva asemanator pentru a obtine acelasi rezultate ca pe canalele tv? Eu de exemplu am inceput mai nou sa convertesc subtitrarile text, adica .srt in VobSub, adica imagini si sa le muxez in video pentru a-mi afisa toate diacriticele corect si pentru a le face mai clare, dar inca nu am gasit setarile perfecte astfel incat sa mi le afiseze ca pe canalele tv gen PRO TV, HBO etc. Momentan folosesc un font pe nume Segoe UI si marimea 60 la rezolutia de 1920x1080. Ce alte fonturi bune mi-ati recomanda?
Fontul Arial Narrow, marimea 25, outline 1, shadow 0. Astea sunt setarile. Le poti seta din player, sau poti transforma in subtitle edit subtitrarile in formatul Advanced SubStation Alpha si sa creezi un stil nou din meniu, cu aceste setari. Orice player software poate citi subtitrarea, problema o sa apara cand inceri sa pui filmul pe un player hardware (tv, blu-ray player, media player), acolo n-o sa mearga. Pentru a avea subtitrari cu acel stil si pe aceste device-uri, trebuie arse in film/serial subtitrarea cu Handbrake, ceea ce presupune recomprimare, adica pierderea calitatii.

#511
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,798
  • Înscris: 06.11.2018

Premierele lunii ianuarie la Film Now


Anul nou începe cu premiere și cu acțiune din plin pe Film Now. Furios și iute: Hobbs & Shaw este în premieră TV – vineri, 1 ianuarie 2021, de la ora 20:00.

După ce filmările de la Fast & Furious 8 au scos la iveală că Vin Diesel si Dwayne Johnson nu pot sta pe același platou de filmare, dar că franciza are de câștigat de pe urma ambilor, ideea unui spin-off creat special pentru două personaje apreciate de fani a devenit realitate. Produs chiar de Dwayne „The Rock' Johnson și de Jason Statham, Fast and Furious: Hobbs & Shaw este primul capitol separat, în care protagoniști sunt personajele Luke Hobbs și Deckard Shaw. Primul (interpretat de Johnson) este un membru de elită al Serviciului de Securitate Diplomatică din SUA, un om loial legii. Cel de-al doilea (în interpretarea lui Jason Statham) este un fost soldat britanic, membru al forțelor de elită operative, care s-a înfruntat deja cu Hobbs în Furios și iute 7. Acum, cei doi sunt însă obligați să lucreze împreună, dacă vor să aibă o șansă împotriva lui Brixton (Idris Elba) – un anarhist cu puteri incredibile obținute prin bioinginerie, care deține controlul asupra unei amenințări biologice.

Tot pe 1 ianuarie, de la ora 22:20, Film Now ți-a pregatit apreciata producție S-a născut o stea/ A Star Is Born, cu superstarul Lady Gaga la primul ei rol principal important și cu Bradley Cooper atât în distribuție, cât și pentru prima dată în postura de regizor. Cunoscutul muzician Jackson Maine (Cooper) o întâlnește pe tânăra și talentata aspirantă Ally (Lady Gaga), de care se îndrăgostește pe loc. După ce urcă pe scenă, Ally cucerește publicul imediat, dar, pe măsură ce cariera ei ia amploare, povestea de dragoste dintre cei doi se deteriorează, iar Jack este măcinat de demonii săi interiori. Încă de la lansare, A Star Is Born a fost un succes critic și comercial, cu încasări de aproape 450 de milioane de dolari în întreaga lume și cu numeroase nominalizări, precum cele de la Oscar și la Golden Globe Awards. S-a născut o stea a fost premiat pentru Cea mai bună piesă originală („Shallow'), atât la premiile Academiei Americane de Film, cât și la Globul de aur. Coloana sonoră a filmului a castigat si 4 premii Grammy.

Duminică, 10 ianuarie, de la ora 20:00, Film Now ti-a pregatit o nouă superproducție. Cu efecte vizuale copleșitoare și cu Jason Momoa în rolul principal, Aquaman a avut încasări de peste un miliard de dolari în întreaga lume, devenind, în 2018, debutul cu cele mai mari încasări din universul extins DC și cel mai profitabil film bazat pe un personaj DC. Cândva cea mai avansată civilizație de pe Terra, Atlantida este condusă acum de un rege însetat de putere. Bazându-se pe o armată puternică, Orm vrea să cucerească toate popoarele oceanului, iar apoi pe cele de la suprafață. Erou pe Pământ și apărător al adâncurilor, Arthur Curry (Jason Momoa) va trebui să își dezvăluie adevărata identitate: jumătate om – jumătate atlantid, el este fratele lui Orm și succesorul de drept la tron. Nu își dorește sa fie rege, dar va trebui să își accepte statutul și să își folosească puterile pentru a ajuta întreaga omenire. Alături de Momoa, din distribuție mai fac parte Amber Heard (în rolul luptatoarei Mera), Willem Dafoe (Vulko), Patrick Wilson (Orm), Dolph Lundgren (Nereus) și Nicole Kidman – în rolul mamei lui Arthur.

În premieră TV în România, vineri, 29 ianuarie, de la ora 21:50 Furie la volan/ Unhinged prezintă povestea unui aparent conflict minor, ale cărui consecințe sunt totuși greu de imaginat. După o altercație în trafic cu un bărbat (interpretat de Russell Crowe), o mamă și fiul său devin ținta furiei scăpate de sub control a acestuia. Lansat în plină pandemie, odată cu redeschiderea cinematografelor în vara și toamna trecută, Unhinged a avut încasări de peste 40 de milioane de dolari în întreaga lume – un debut important, într-un an atipic, marcat de carantină în întreaga lume.

#Furios și iute: Hobbs & Shaw

FAST & FURIOUS PRESENTS: HOBBS & SHAW – 2019, Universal

Vineri, 1 ianuarie, ora 20:00

Regia: David Leitch

Cu: Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba, Helen Mirren, Cliff Curtis, Vanessa Kirby

#S-a născut o stea

A STAR IS BORN – 2018, Warner

Vineri, 1 ianuarie, ora 22:20

Regia: Bradley Cooper

Cu: Lady Gaga,  Bradley Cooper,  Sam Elliott

#Aquaman

AQUAMAN – 2018, Warner

Duminică, 10 ianuarie, ora 20:00

Regia: James Wan

Cu: Jason Momoa, Amber Heard, Nicole Kidman, Dolph Lundgren, Willem Dafoe, Patrick Wilson

#Furie la volan

UNHINGED – 2020, Vertical

Vineri, 29 ianuarie, ora 21:50

Regia: Derrick Borte

Cu: Russell Crowe, Caren Pistorius, Gabriel Bateman

Sursa: https://tvmania.ro/p...now-281358.html

#512
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 21.05.2019
Dificil de urmarit, cu mizeria aia de subtitrare...
Asteptam si cei de la RCS sa stilizeze subtitrarile posturilor lor...Mai ales la Film Now ce  e canal Pay tv...E jenant sa ai asemenea mizerie de subtitrare!

#513
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Acu' vine colegul (nu mai stiu care) si zice ca lui ii place mica


(subtitrarea, what else? Posted Image)

Edited by pufonel, 28 December 2020 - 23:52.


#514
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,262
  • Înscris: 30.03.2019
Nu mărimea e problema :lol: ci cum arata. E sub SD. E maxim 240p subtitrarea aia. Si foarte lata.

#515
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
Unhinged a fost la PRO TV. Nu este premiera TV. Este doar premiera Film Now.

#516
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 16.03.2011

 novotab51, on 29 decembrie 2020 - 01:26, said:

Nu mărimea e problema :lol: ci cum arata. E sub SD. E maxim 240p subtitrarea aia. Si foarte lata.
Exact,in aplicatia digi online subtitrarea arata superior

#517
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,798
  • Înscris: 06.11.2018

Film Now difuzează ecranizări celebre dar și aventuri SF în luna februarie


Attached File  18855.R.jpg   153.25K   5 downloads
"Cei mai buni inamici" / "The Best Of Enemies", ecranizarea romanului Osha Gray Davidson, este difuzat pe 1 februarie, de la ora 20:00, un film ce urmărește povestea adevărată a relației dintre o activistă pentru drepturile civile ale americanilor de culoare și un lider local al Ku Klux Klan.

În vara anului 1971, Ann Atwater și C.P. Ellis se reunesc pentru a coprezida un summit comunitar despre eliminarea segregării rasiale în școlile din localitate. Dezbaterea și confruntările care urmează vor duce la descoperiri surprinzătoare și le vor schimba celor doi viețile pentru totdeauna. În filmul de debut comercial al lui Robin Bissell, cele două personaje principale sunt interpretate de Taraji P. Henson și Sam Rockwell.

În luna februarie, Film Now mai difuzează "Grădina secretă" / "The Secret Garden", de asemenea ecranizarea unui roman.

De data aceasta este vorba despre actualizarea unei povești clasice pentru întreaga familie, care îi aduce în distribuție pe Colin Firth și Julie Walters, alături de tinerii Dixie Egerickx, Amir Wilson și Edan Hayhurst. Rămasă orfană în India, Mary e trimisă să locuiască alături de unchiul și de vărul ei, pe o proprietate englezească întunecată. Neglijată, ea începe să exploreze moșia și descoperă o grădină secretă. Ajutată de unul dintre băieții servitorului, încearcă să îi redea gloria de odinioară, schimband mult în jurul său. Grădina secretă este programat pe Film Now sâmbătă, 6 februarie, de la ora 20:00.

Sâmbătă, 3 februarie, tot de la 20:00, este programat filmul "După ce ne-am întâlnit" / "After", după bestsellerul young adult cu același nume, scris de Anna Todd, care prezintă povestea de dragoste furtunoasă dintre Tessa și Hardin – interpretați de Josephine Langford și Hero Fiennes Tiffin.

Tessa e o studentă conștiincioasă și o fiică pe care mama ei se poate baza. În primul an de facultate, nu vrea decât să ia note bune și să-și urmeze calea spre o carieră de succes. Dar când colega de cameră o convinge să experimenteze viața de student, Tessa se simte tot mai atrasă de rebelul și misteriosul Hardin.
Deși se străduiește să nu intre în jocurile lui, Tessa își va dezvălui până la urmă latura vulnerabilă. Pe măsură ce relația dintre ei avansează, fata descoperă că Hardin ascunde un secret întunecat.

Cunoscuta serie de aventuri SF ale agenției care luptă cu extratereștrii, "Man In Black", aduce pe Film Now cea mai recentă producție: "Bărbați în Negru Internațional" / "Men in Black: International", duminică, 21 februarie, de la ora 20:00.

Agenția secretă care se ocupă de amenințările extraterestre s-a extins pe tot globul. Dar și răufăcătorii Universului sunt tot mai mulți. Pentru a proteja planeta, Agentul H (Chris Hemsworth) trebuie să facă echipă cu ambițioasa începătoare Agent M (Tessa Thompson). Nu sunt cea mai potrivită echipă de lucru, dar - cu puțin noroc și cu multă muncă - ar putea deveni una dintre cele mai eficiente. În fața unei noi amenințări extraterestre, care poate lua orice formă, cei doi fac tot ce pot pentru a salva viitorul agenției și pe cel al omenirii.

#Cei mai buni inamici

THE BEST OF ENEMIES - Sony UK, 2019

Luni, 1 februarie, la 20:00

Regia: Robin Bissell

Cu: Taraji P. Henson, Sam Rockwell, Anne Heche, Wes Bentley

#Grădina secretă

The Secret Garden - Vertical, 2020

Sâmbătă, 6 februarie, la 20:00

Regia: Marc Munden

Cu: Colin Firth, Dixie Egerickx, Amir Wilson, Julie Walters,  Edan Hayhurst

#După ce ne-am întâlnit

After - Prorom, 2019

Sâmbătă, 13 februarie, la 20:00

Regia: Jenny Cage

Cu: Hero Fiennes Tiffin, Josephine Langford, Jennifer Beals, Peter Gallagher, Selma Blair

#Bărbați în Negru Internațional

Men in Black International - Sony UK, 2019

Duminică, 21 februarie, la 20:00

Regia: F. Gary Gray

Cu: Tessa Thompson, Chris Hemsworth, Emma Thompson, Liam Neeson, Rebecca Ferguson,  Kumail Nanjiani

Televiziunea Film Now este parte a grupului Digi | RCS & RDS. Grupul Digi mai deține Digi24, Digi Sport 1, 2, 3 și 4, Digi 4K, Digi World, Digi Life și Digi Animal World, UTV, Music Channel, Hit Music și radio Pro FM, Digi FM, Music FM, Dance Fm și Chill FM.

Sursa: https://mediaexpres....e.aspx?id=18855

#518
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,798
  • Înscris: 06.11.2018

Premierele lunii martie la Film Now: printre noutăți, pelicula „Emma”, cu Anya Taylor-Joy în rol principal


Film Now aduce pe micile ecrane în luna martie o serie de filme pe care până acum le-am putut viziona doar pe marile ecrane.

Pe 3 martie, de la 22:15, nu rata thriller-ul Nu mă părăsi/ Don’t Let Go (2019), în care David Oyelowo interpretează rolul lui Jack Radcliff, un polițist prins în mijlocul unei tragedii de familie. Nepoata sa, Ashley, este omorâtă alături de părinții ei, în ceea ce pare a fi o crimă urmată de sinucidere, dar Jack descoperă că poate comunica cumva cu Ashley din trecut. Împreună, încearcă să înțeleagă ce s-a întâmplat și să evite tragicul sfârșit.

Chiar dacă primăvara a sosit în calendar, o comedie neagră de acțiune cu Moș Crăciun este binevenită în orice moment al anului! Iar Film Now îți aduce în premieră Grăsanu’/ Fatman (2020). Ca să-și salveze afacerea, Chris Cringle (cunoscut și sub numele de Moș Crăciun) este forțat să facă un parteneriat cu armata Statelor Unite ale Americii. Reușește, totuși, să înrăutățească situația și ajunge să poarte o luptă pe viață și pe moarte cu asasin de elită, angajat de un puști precoce și bogat, nemulțumit de cadoul său. Și cine ar putea interpreta mai bine decât Mel Gibson un Moș Crăciun bătăios și ursuz? Fatman este pe Film Now vineri, 5 martie, de la 21:45.
Attached File  FN_martie_2.jpg   807.15K   0 downloads
Duminică, 14 martie, de la 20:00,  ți-am pregatit încă un blockbuster din Universul Cinematic Marvel: Omul-Păianjen: Departe de casă/ Spider-Man: Far From Home (2019). Cu încasări de box-office de peste un miliard de dolari, filmul îl readuce pe Tom Holland în rolul lui Peter Parker, dornic să-și ia o binemeritată vacanță alături de prietenii săi. Dar călătoria lui în Europa se încheie brusc, odată cu o nouă amenințare mondială.  Nick Fury (Samuel L. Jackson) apare în camera sa de hotel și îl recrutează pentru o misiune urgentă. Nu mai sunt mulți supereroi disponibili, iar lumea este amenințată de patru creaturi gigantice. În apărarea omenirii, Spider-Man face echipă cu Mysterio (Jake Gyllenhaal), pentru a opri entitățile malefice să facă ravagii pe pământ și în multivers.
Attached File  FN_martie_3-1.jpg   1.09MB   0 downloads
Vineri, 19 martie, descoperi că viața unui puști de clasa a VI-a nu este pe atât de ușoară pe cât te-ai aștepta, odată cu filmul Băieți buni/ Good Boys (2019), în premieră TV pe Film Now. Invitat la ceea ce se anunță drept o „petrecere de pupat', Max hotărăște că trebuie să învețe cum să sărute. Împreună cu prietenii săi, Thor și Lucas, „împrumută' drona tatălui  fără să anunțe, ca să spioneze niște vecini mai mari, îndrăgostiți. Bineînțeles că o strică și, în încercarea de a face rost rapid de o alta, băieții iau o groază de decizii greșite. O comedie a problemelor „din lac în puț', care îți stârnește hohote de râs, Good Boys începe la ora 20:00.
Attached File  FN_martie_4.jpg   790.33K   0 downloads
Tot în premieră pe micul ecran, vineri, 26 martie, la ora 20:00, Film Now îți aduce Emma (2020), ecranizarea celebrului roman al lui Jane Austen, în cea mai nouă, proaspătă și vibrantă interpretare. Actrița din The Queen’s Gambit, Anya Taylor-Joy, o interpretează aici pe Emma Woodhouse, tânără, frumoasă, deșteaptă și bogată, convinsă că înțelege dragostea și că poate găsi oricui perechea potrivită. Dar de la a crede și până la a cunoaște și recunoaște adevărata iubire, această atitudine a Emmei va declanșa o mulțime de întâmplări, momente comice și gafe romantice.
Attached File  FN_martie_1.jpg   815.34K   0 downloads
Nu mă părăsi (DON’T LET GO) – 2019, Universal

Miercuri, 3 martie, la 22:15

Regia: Jacob Estes

Cu: David Oyelowo, Storm Reid, Alfred Molina, Brian Tyree Henry, Mykelti Williamson

Grăsanu’ (FATMAN) – 2020, Freeman

Vineri, 5 martie, la 21:45

Regia: Eshom Nelms, Ian Nelms

Cu: Mel Gibson, Marianne Jean-Baptiste, Walton Goggins

Omul-Păianjen: Departe de casă (SPIDER-MAN: FAR FROM HOME) – UK Sonny, 2019

Duminică, 14 martie, la 20:00

Regia: Jon Watts

Cu: Tom Holland, Jake Gyllenhaal, Samuel L. Jackson, Jon Favreau, Marisa Tomei, Zendaya

Băieți buni (GOOD BOYS) – Universal, 2019

Vineri, 19 martie, ora 20:00

Regia: Gene Stupnitsky

Cu: Brady Noon, Jacob Tremblay, Keith L. Williams, Lil Rel Howery, Midori Francis, Molly Gordon

Emma (EMMA) – 2020, Universal

Vineri, 26 martie, la 20:00

Regia: Autumn de Wilde

Cu: Anya Taylor-Joy, Bill Nighy, Johnny Flynn, Josh O’Connor, Mia Goth, Miranda Hart
Sursa: https://tvmania.ro/p...now-284304.html

#519
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 16.03.2011
Subtitrarea tot praf e,pe aplicatia digi subtitrarea e net superioara

#520
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,798
  • Înscris: 06.11.2018

Premierele lunii aprilie la Film Now. Printre noutăți se numără și filmul „Downton Abbey”


În luna aprilie, Film Now te întâmpină cu actori celebri și cu producțiile unor regizori de excepție. Pe lista noutăților se află pelicula „Downton Abbey', filmul lansat în anul 2019 și regizat de Julian Fellowes, în care apar: Elizabeth McGovern, Geraldine James, Hugh Bonneville, Imelda Staunton, Maggie Smith, Michelle Dockery.

Tot în aprilie, printre filmele pregătite de Film Now pentru cinefili se află și:

Necredincios/ Infidel' (2019) spune povestea unui jurnalist și blogger creștin american, răpit de membrii regimului iranian în timp ce se afla în Egipt. Acesta este încarcerat și condamnat la moarte, sub acuzația de spionaj în favoarea CIA. Soția sa, Liz, lucrătoare în cadrul Departamentului de Stat al SUA, încearcă să-și folosească influența pentru a convinge Guvernul să-i salveze partenerul. Când își dă seama că planul este sortit eșecului, Liz hotărăște să plece chiar ea în misiune de salvare, în Orientul Mijlociu. Infidel se vede miercuri, 7 aprilie, la 20:00, pe Film Now.

Tentație periculoasă/ Fatale (2020) spune povestea lui Derrick Tyler, interpretat de Michael Ealy, un fost baschetbalist, care deține acum o agenție de impresariat sportiv. După o aventură de o noapte, Derrick își vede viața aparent perfectă amenințată, atunci când descoperă că femeia sexy și misterioasă cu care își înșelase soția este un detectiv, care îl târăște într-o investigație. În timp ce încearcă disperat să salveze situația, el cade tot mai mult în capcana femeii (Hilary Swank), riscându-și familia, cariera și chiar viața. Fatale este pe Film Now vineri, 16 aprilie, la 22:25.

Tarantino și-al lui „A fost odată la… Hollywood'

Duminică, 18 aprilie, la 21:55, Film Now te așteaptă cu cel mai recent film sub semnătura lui Quentin Tarantino: A fost odată la… Hollywood/ Once Upon a Time in Hollywood (2019). Producția este o răzbunare la adresa istoriei reale și un omagiu adus Hollywood-ului anilor 60, sfârșitul Epocii de Aur a cinematografiei americane, pe care Tarantino o recreează minuțios, cu nostalgie și cu ajutorul unei distribuții de excepție. Un actor TV a cărui stea pare să fi apus odată cu filmele western (Leonardo DiCaprio) și dublura sa (Brad Pitt) se străduiesc să recâștige faima în Hollywood-ul anului 1969. Rick Dalton și Cliff Booth chiar trag speranțe că se vor face remarcați de vecinii lor – influentul regizor Roman Polanski și fermecătoarea sa soție, actrița Sharon Tate. În istoria reală a Hollywood-ului, acesta este un capitol dramatic: Sharon Tate a fost ucisă de membrii cultului Charles Manson, într-o serie de crime care au zguduit Los Angeles-ul anilor ‘60. Dar un final fericit marca Tarantino este unul în care detalii neînsemnate schimbă cursul poveștii, creând realități alternative. Este, practic, puterea universală a filmului de a schimba lumea. Once Upon a Time In Hollywood se bucură de o distribuție de zile mari: pe lângă Leonardo DiCaprio, Brad Pitt și Margot Robbie, îi putem vedea pe Al Pacino, Dakota Fanning, Luke Perry (în ultimul sau rol), Emile Hirsch, Damian Lewis sau Kurt Russell.

Cu Clint Eastwood ca regizor și rol principal pentru prima dată în ultimul deceniu, Curierul traficanților/ The Mule (2018) are la bază povestea publicată de The New York Times a unui veteran de război care devine la bătrânețe curier de droguri pentru puternicul cartel mexican Sinaloa. Mânat de sărăcie, Earl Stone (Eastwood) nu își dă seama de la început în ce se bagă, dar, pentru că își face bine treaba, acesta este „promovat' la lucrul în echipă, alături de un traficant. Greșelile trecutului îl prind, însă, din urmă, iar Earl intră în raza de acțiune a unui inspector antidrog. Cu încasări de aproape 200 de milioane de dolari, The Mule îi are în distribuție, alături de Clint Eastwood, pe  Bradley Cooper, Laurence Fishburne, Michael Peña, Dianne Wiest și Andy García. Filmul se vede la Film Now, vineri, 23 aprilie, de la 21:45.

Luna se încheie cu un regal: vineri, 30 aprilie, de la 20:00, Film Now ți-a pregătit Downton Abbey (2019). Devenit fenomen internațional ca serial TV, povestea continuă ca film, în regia lui Michael Engler, după un scenariu scris de creatorul serialului, Julian Fellowes, și având în distribuție aceiași îndrăgiți actori. Familia Crawley și angajații săi se pregătesc pentru cel mai important moment din viață: vizita în reședința lor a regelui și a reginei. Sosirea alaiului regal va provoca, însă, animozități și scandaluri, va face să se înfiripe iubiri și va pune sub semnul întrebării viitorul conacului Downton.

Sursa: https://tvmania.ro/p...bey-287228.html

#521
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,798
  • Înscris: 06.11.2018

Film Now a anunțat premierele lunii mai: acțiune și comedie cu “Dolittle” (2020) după cărție pentru copii ale lui Hugh Lofting cap de afiș

Attached File  19134.R.jpg   165.49K   1 downloads
Luna mai începe cu o premieră TV în România pentru întreaga familie: “Dolittle” (2020), cea mai recentă ecranizare care are la bază cărțile pentru copii ale lui Hugh Lofting.

După dispariția pe mare a soției, excentricul medic veterinar John Dolittle se ascunde de lume în conacul său, alături de singurii prieteni pe care îi are - animalele. Dar când regina Victoria se îmbolnăvește grav, iar el este unica persoană care i-ar putea aduce leacul, Dolittle se vede nevoit să plece într-o călătorie plină de aventuri periculoase și fantastice.

În premieră TV, la data de 1 mai, de la ora 20:00, distribuția producției “Dolittle” reunește atât actori, cât și voci excepționale. Alături de Robert Downey Jr (în rolul principal) îi vom regăsi pe Antonio Banderas, Michael Sheen, Emma Thompson, Rami Malek, John Cena, Kumail Nanjiani, Octavia Spencer, Tom Holland, Ralph Fiennes, Selena Gomez și Marion Cotillard.

Duminică, 2 mai, Film Now prezintă „Greenland” (2020), cu Gerard Butler în rolul principal. În acest film, lansat în plină pandemie, Ric Roman Waugh (cunoscut pentru filme ca „Snitch”, „Shot Caller” sau „Angel Has Fallen”) regizează un alt exercițiu de imaginație în care omenirea încearcă să supraviețuiască unui dezastru planetar. Gerard Butler, aflat de această dată în rolul unui bărbat obișnuit (John Garrity), se luptă să-și salveze familia. Atunci când devine clar că fragmente dintr-o cometă vor provoca un cataclism, singura șansă pentru John este să-și adăpostească soția și copilul într-un bunker al armatei. Acesta trăiește o cursă contra cronometru într-o lume în care, dintr-odată, și cele mai neînsemnate lucruri devin vitale, iar orice moment pierdut poate fi fatal.

În premieră TV în România, în seara de Paște, de la ora 20:00, „Greenland” reprezintă o frescă a umanității, arătându-i deopotrivă urâțenia și latura înălțătoare.

„Talk show de seară” / „Late Night” (2019) este o comedie a zilelor noastre, în care Emma Thompson o interpretează pe Katherine, gazda unui talk-show de prime time, care află că este la ultimul sezon din contract. Din cauza scăderii audiențelor, compania urmează să o înlocuiască cu un prezentator mai bine cotat și mai tânăr.

Căutând o soluție salvatoare, Katherine o angajează în echipa de creație a show-ului său pe Molly Patel (Mindy Kaling), o tânără cu origini indiene, a cărei menire este să aducă materiale și idei de succes. Dacă va reuși Molly să oprească înlocuirea Katherinei, descoperă în premieră pe Film Now sâmbătă, 8 mai, de la ora 20:00.

„Shazam!” (2019), ecranizarea de succes a poveștii unui supererou adolescent din universul DC Comics, este în premieră pe Film Now duminică, 9 mai, de la ora 20:00. Billy Batson este un adolescent deștept, crescut în orfelinat, care fuge mereu din familiile adoptive în căutarea mamei naturale de care fusese despărțit în copilărie. El capătă puteri supranaturale cu ajutorul unui vrăjitor, iar pentru a le activa nu trebuie decât să spună „Shazam!”. Billy va testa limitele abilităților sale cum numai un puști poate să o facă, dar va fi obligat să învețe rapid, pentru că forțele răului nu așteaptă niciodată!

Succes de public și de casă, „Shazam!” a avut încasări de peste 350 de milioane de dolari la lansare.

Vineri, 21 mai, de la ora 20:00, pe Film Now, în premieră TV în România, o dramă romantică: „Fotografia” / „The Photograph” (2020).

Atunci când o celebră fotografă moare pe neașteptate, fiica ei, Mae, rămâne nu doar îndurerată, ci și plină de întrebări fără răspuns. După ce găsește o fotografie ascunsă într-o cutie de valori, Mae hotărăște să afle mai multe despre tinerețea mamei sale, pornind o investigație care îi va schimba și ei viața. Descoperă pe Film Now ce secret ascundea celebra fotografă!

La Film Now, luna mai se încheie cu o comedie neagră, care aduce în distribuție nume precum Allison Janney, Awkwafina și Mila Kunis. Sue Buttons (Allison Janney) este o femeie neglijată întreaga viață de soț, familie și colegi, însă aceasta își găsește momentul de glorie în aparent cea mai proastă zi a ei. Atunci când presa și comunitatea o aduc în prim-plan după răpirea soțului, Sue experimentează cum este să fii în centrul atenției pentru o mulțime de oameni. O producție în care fiecare cuvânt rostit duce la noi complicații, „Scandal în direct” / „Breaking News in Yuba County” (2020) este în premieră TV în România marți, 25 mai, de la ora 20:00, pe Film Now.

Programul Film Now e disponibil pe site-ul https://www.filmnow.ro/program.

Televiziunea Film Now este parte a grupului Digi | RCS & RDS. Grupul Digi mai deține televiziunile Digi24, Digi Sport 1, 2, 3 și 4, Digi 4K, Digi World, Digi Life și Digi Animal World, televiziunile de muzică UTV, Music Channel, Hit Music și radio Pro FM, Digi FM, Music FM, Dance Fm și Chill FM.

Abonații Digi TV care au pachetul Digital își pot „amenaja” acasă propriul cinematograf activând extraopțiunea Film Now, cu 3 lei pe lună.

Sursa: https://mediaexpres....e.aspx?id=19134

#522
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,798
  • Înscris: 06.11.2018

Film Now introduce din mai săptămâni tematice începând cu superproducțiile de acțiune

Attached File  19142.R.jpg   255.22K   0 downloads
Film Now începe o nouă seria a recomandărilor săptămânale în luna mai, prima săptămână fiind dedicată filmelor de acțiune, cu „Seventh Son”, programat luni, 3 mai, de la ora 20:00.

Al șaptelea fiu al unui al șaptelea fiu va avea puteri extraordinare. Gregory, vânător de vrăjitoare, aflat într-o perpetuă luptă cu Malkin, îl descoperă pe Tom Ward, un tânăr fermier naiv, care este, de fapt, un astfel de fiu numărul 7. Ajutându-l pe Tom să își descopere abilitățile, Gregory îl pune pe acesta față în față cu pericolul. Mai mult, Tom se îndrăgostește de nepoata lui Malkin, Alice, care ar putea fi, la rândul ei, o vrăjitoare în slujba dușmanului.

Miercuri, 5 mai, de la ora 20:00, Film Now mută universul acțiunii în Britania anului 117, cu superproducția „Centurion”. Quintus Dias (Michael Fassbender), singurul supraviețuitor al atacului picților, mărșăluiește către nord alături de Legiunea a IX-a, comandată de generalul Virilus (Dominic West). Ordinele sunt clare: picții vor fi șterși de pe fața pământului, iar liderul lor, Gorlacon, va fi și el anihilat. Planurile se schimbă, însă, atunci când Legiunea este prinsă într-o ambuscadă, iar generalul Virilus este luat prizonier.

„Shazam!”, ecranizarea de succes a poveștii unui supererou adolescent din universul DC Comics, este în premieră pe Film Now duminică, 9 mai, de la ora 20:00. Billy Batson este un adolescent deștept, crescut în orfelinat, care fuge mereu din familiile adoptive în căutarea mamei naturale de care fusese despărțit în copilărie. El capătă puteri supranaturale cu ajutorul unui vrăjitor, iar pentru a le activa nu trebuie decât să spună „Shazam!”. Billy va testa limitele abilităților sale cum numai un puști poate să o facă, dar va fi obligat să învețe rapid, pentru că forțele răului nu așteaptă niciodată! Succes de public și de casă, Shazam! a avut încasări de peste 350 de milioane de dolari la lansare.

Programul Film Now e disponibil pe site-ul https://www.filmnow.ro/program

Televiziunea Film Now este parte a grupului Digi | RCS & RDS. Grupul Digi mai deține televiziunile Digi24, Digi Sport 1, 2, 3 și 4, primul post TV Ultra HD din România, Digi 4K, televiziunile tematice Digi World, Digi Life și Digi Animal World, televiziunile de muzică UTV, Music Channel, Hit Music și posturile de radio Pro FM, Digi FM, Music FM, Dance Fm și Chill FM.

Abonații Digi TV care au pachetul Digital își pot „amenaja” acasă propriul cinematograf activând extraopțiunea Film Now, pentru prețul de 3 lei/ lună.

Sursa: https://mediaexpres....e.aspx?id=19142

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate