Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

[CUM] gasesc pe cineva?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
yetty18

yetty18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 13.02.2006
Am avut un chirias care m-a lasat cu datorii mari de tot, a fugit si mi-a dat sms ca mi-a lasat cheia sub presu de la usa. Nu aveam contract cu el inregistrat la financiar, eram asa... "pe intelegere" (la negru). Am o copie de-a lui de CI. Cum fac eu sa dau de el? Cum il gasesc? Numele pe google nu spune nimic, il cheama petrescu dan stefan, e prea comun... facebook nu gasesc... alte idei? sta undeva un bucuresti acum, el fiind din corabia...
idei?

Edited by CoBr4, 21 January 2011 - 22:52.


#2
bu2

bu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 26.09.2006
petrescu daniel ,caracal-0249 513 340
petrescu dan,bals-0249 451 772
petrescu daniela caracal 0249 513 988

toate sunt in judetul olt...paote te ajuta ceva...poate are rude. banuiesc ca de corabia jud olt e vorba

#3
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postyetty18, on 21st January 2011, 00:42, said:

m-a lasat cu datorii mari de tot

Ce fel de datorii ? Chiria ? Intretinerea ? Curentul ?
Nu platea chiria in avans ? Nu ai luat o garantie de minim o luna ?

50% din vina e a ta, acum va fi greu fara nici un act sa dovedesti ceva, chiar daca il gasesti...

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
E greseala ta.
Fara contract te va costa mult sa il prinzi si nu e garantat ca iti vei recupera banii.

#5
Consigliero

Consigliero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 10.11.2010

View Postyetty18, on 20th January 2011, 22:42, said:

Am avut un chirias care m-a lasat cu datorii mari de tot, a fugit si mi-a dat sms ca mi-a lasat cheia sub presu de la usa. Nu aveam contract cu el inregistrat la financiar, eram asa... "pe intelegere" (la negru). Am o copie de-a lui de CI. Cum fac eu sa dau de el? Cum il gasesc? Numele pe google nu spune nimic, il cheama petrescu dan stefan, e prea comun... facebook nu gasesc... alte idei? sta undeva un bucuresti acum, el fiind din corabia...
idei?
M-am pus putin in locul tau , daca as fi in locul tau as lua legatura cu prietenii lui si a doua zii ii iau toti banii de pe el ;)

#6
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010
Il gasesti sa zicem, si dupaia? Ce ai rezolvat?

#7
yetty18

yetty18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 13.02.2006
stiu ca e vina mea, am fost prea ingaduitor, aveam 150 euro garantie + luna platita avans...acum au plecat cu datorii de 800 ron la intretinere + lumina...practic pierd cam 150-200 ron, nu mi-e foarte mult de banii astia, dar mi-au zis ca a doua zi mi-i dau si peste 2 ore mi-au lasat cheia sub usa... merita putin speriati baietii astia (erau 2, am datele unuia singur, + numere de telefon la amandoi).
chiar daca ii gasesc, sunt foarte convins ca nu voi lua banii inapoi prin proces sau ceva, daca nu am niciun act.
nu am cum sadau de prietenii lui, nu stiu nimic despre ei, unde lucreaza, nimic.
si mersi pentru datele alea, dar daca e sa caut rude poate sa-i cheme oricum, nu doar dan, daniel de prin zona... si chiar daca l-as gasi pe tatal lui la telefon, ce fac? am datele lui, am nr de telefon, doar nu stiu de unde sa-i iau

#8
stlx

stlx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 06.12.2007
Părerea mea e că ai scăpat ieftin și dacă vorbești de speriat foștii chiriași, ei bine și ei ar putea să te sperie cu un denunț la Finanțe, nu crezi? 150-200RON nu-i cine știe ce pierdere, mai bine te concentrezi să găsești cât mai repede alți chiriași. Să vezi tu ce pierdere o să fie dacă stai câteva luni până găsești.

#9
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,196
  • Înscris: 05.01.2008

View Postyetty18, on 21st January 2011, 10:50, said:

ce fac? am datele lui, am nr de telefon, doar nu stiu de unde sa-i iau
Ii trimiti un SMS in care-l injuri cum n-a fost injurat in viata lui!:lol: Vezi,unde duce evaziunea fiscala...
Ce sa-i mai faci,aleluia.In locul tau,as urma sfatul lui Stlx.

Edited by zuv, 21 January 2011 - 12:09.


#10
mymothman69

mymothman69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 16.01.2006
Daca suma de recuperat era mai mare, puteai apela la o agentie de detectivi. Dar chiar daca il gaseai, singura solutie era sa apelezi la recuperatori  :ciocan: (pentru ca nu ai facut contract, ca sa mergi pe cale legala), care trebuie si ei platiti.

Totul se reduce la un calcul simplu: cat dai la detectiv si recuperator, cat recuperezi si cu cat ramai. Plus riscurile aferente.

Pentru suma de care zici, nu merita nici macar efortul de a te enerva... :naughty:

#11
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postyetty18, on 21st January 2011, 00:42, said:

Am avut un chirias care m-a lasat cu datorii mari de tot
idei?


View Postyetty18, on 21st January 2011, 10:50, said:

stiu ca e vina mea, am fost prea ingaduitor, aveam 150 euro garantie + luna platita avans...acum au plecat cu datorii de 800 ron la intretinere + lumina...practic pierd cam 150-200 ron

Ceva e in neregula aici....au mai taiat astia inca un zero la leu sau e la fel ?

Te oftici atat de tare pt. <50 Euro ? :w00t: Zi mersi ca nu ti-au luat plasma sau mai stiu e ce de prin casa sau sa-ti dea foc la apartament...etc.  Plus ca , s-a mentionat si mai sus, daca vor si ei sa-ti faca un "bine" daca ai de gand sa-i sperii, ar putea sa te dea in gat la Fisc si atunci iesi tu cu paguba, nu 100-200 RON

Cauta-ti chiriasi mai seriosi si fa-ti contract !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate