Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Cum pot sa resping un apel cu numar privat ?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
DoryZ

DoryZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 03.12.2010
Salutare , am cativa "prieteni" care ma tot suna cu numar privat . Vreau sa stiu cum  pot sa resping  aceste apeluri ca au inceput sa ma enerveze .
Am inteles ca sunt cateva softuri care resping apelurile ascunse . Va rog daca se poate sa-mi spuneti un soft gratuit pentru Nokia E51 .
Va multumesc .

#2
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
cauta in ovistore aplicatia black list

#3
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007
E o prostie sa respingi automat toate numerele ascunse, nu stii cand te suna aia de la RDS  sau altii care procedeaza asa.
Daca vrei sa respingi numar ascuns n-ai optiune pe telefon cand vine apelul, de gen: Da, Nu, Mute?
Era chestia aia platita numita CLIP-A & CLIR-A.

Edited by sydneyaus2005, 18 January 2011 - 14:57.


#4
commonrail

commonrail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 15.12.2009
chiar vroiam sa deschid un post.. poate totusi il voi deschide..
Eu pana acum foloseam Nokia ..
Acum am si un SAMSUNG GT-C3010 si sa stii ca nu are MUTE, numai YES  sau NO ... :(
si de cate ori am nevoie de MUTE.... :P
ma ajuta si pe mine cineva cu o idee... ???? ms... scuze de offtopic...

#5
al3csu

al3csu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 23.02.2007
la samsung era cu butonul de volum de pe lateral tinut apasat in jos

#6
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Nu stiu cum functineaza acel soft de care vorbesti, dar... daca numarul tot este privat (ascuns; deci nu il vezi, nu il stii), nu mai bine refuzi convirbirea (dai respins) si gata? Nu da cu paru' te rog. Era doar o parere si o intrebare...

Doi la mana ca sa zic asa. Am vazut ce telefon ai, dar nu stiu ce sistem de operare are (deci ce meniuri si optiuni are). La mine cel putin e Symbian (am un Samsung S3100, in Setari -> Setari aplicatie -> Apel -> aici poti alege intre toate aplelurile, cele de date, de voce sau cele false -> Respingere automata: pot activa sau dezactiva acesta optiune; pot introduce o lista de numere, DAR, mai ales, exista optiunea Necunoscut.

Vezi poate te inspira ceva...

#7
commonrail

commonrail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 15.12.2009

View Postal3csu, on 18th January 2011, 15:02, said:

la samsung era cu butonul de volum de pe lateral tinut apasat in jos
mersi mult de hint ...
super.... ;)

#8
DoryZ

DoryZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 03.12.2010
Am rezolvat problema  , multumesc de ajutor .

#9
Tanakan2013

Tanakan2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.02.2013
Daca aveti un telefon Samsung Galaxy S Advance, iata cum se poate face respingerea automata a apelurilor "Numar privat". Din meniul telefonului, selectati: Aplicatii / Setari / Apel / Respingere apel, dupa care apare o fereastra cu doua optiuni: "Mod respingere automat" si "Lista de respingere automata". Selectati prima optiune si apare o fereastra cu trei posibilitati (Oprit, Toate numerele si Numere cu resp. automata). Bifati (selectati) ultima posibilitate: "Numere cu resp. automata". Reveniti in fereastra anterioara si alegeti cea de-a doua optiune: "Lista de respingere automata", se deschide o noua fereastra, in care activati (selectati) "Necunoscut" (bifa verde in dreapta), dar nu atingeti "Adaugat" de deasupra. Iesiti din setarile telefonului cu "back" (actionare repetata a comenzii luminoase din dreapta jos a ecranului) sau cu tasta "Home", revenind in pagina de start a telefonului. Asta e tot. Din acest moment, in mod automat, daca primiti un apel anonim ("Numar privat"), ecranul telefonului se va aprinde pentru o scurta perioada de timp, dar nu va suna si nici nu va vibra (chiar daca e activata optiunea de vibrare), iar cel care v-a sunat va auzi un ton de ocupat. Mentionez ca dupa efectuarea setarilor descrise mai sus, veti putea primi in continuare apeluri de la persoane pe care nu le aveti inscrise la "Contacte", dar al caror numar nu este "ascuns" (telefonul va afisa numarul apelantului, dar nu si numele, pentru ca nu-l aveti in memoria telefonului). Pentru alte tipuri de telefoane, respingerea apelurilor "Numar privat" se poate face prin setari similare cu cele descrise mai sus.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate