Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Qatar Airways incepe operarea curselor Bucuresti-Doha

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 03.04.2010
Din 1 martie 2015 QATAR Airways modifica programul zborurilor catre unele din capitalele tarilor din sud-estul Europei.
Ce ne intereseaza mai mult pe noi: ruta zilnica Bucuresti - Doha va fi directa ( fara escala la Sofia cum este acum si va fi pana la data 28-feb-2015 ).
Iata modificarile care intra in vigoare din primavara lui 2015:

Attached Files


Edited by raul_6776, 01 December 2014 - 10:19.


#56
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Daca avem escala foarte mare in Doha (30 de ore), ce tebuie sa facem pentru a putea iesi prin Doha in acest timp?

Cum putem obtine si cat ar costa viza?

Vrem sa facem asta si la dus si la intors (zburand Bucuresti - Bangkok cu escala mare in Doha, cu Qatar Airways; stand 14 zile in Thailanda)

Multumesc.

Edited by allah2, 08 September 2016 - 18:54.


#57
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,350
  • Înscris: 05.03.2005
arunca un ochi aici http://www.qataremba...mana/Visas.html

#58
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,481
  • Înscris: 19.04.2009

View Postallah2, on 08 septembrie 2016 - 18:53, said:

Daca avem escala foarte mare in Doha (30 de ore), ce tebuie sa facem pentru a putea iesi prin Doha in acest timp?

Cum putem obtine si cat ar costa viza?

Vrem sa facem asta si la dus si la intors (zburand Bucuresti - Bangkok cu escala mare in Doha, cu Qatar Airways; stand 14 zile in Thailanda)

Multumesc.

O sa va coste, depinde de tariful hotelului.

Cel mai bine suna-i pe ei. Ei se ocupa de procedurile pentru vizele scurte.

#59
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Exista vize scurte? Hotelul... probabil va fi unul ieftin :)

Vad viza de 25 euro turistica, timp de stat 1 luna, de luat de la ambasada qatar din Bucuresti.

Dar trebuie sa obtin o viza atat la dus cat si la intors? Sau pot intra cu aceeasi viza atat cand tranzitez Doha in drumul spre Thailanda, cat si la intoarcere, cand tranzitez Doha pt a ma reintoarce in Bucuresti, la 2 sapt distanta ?

#60
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,481
  • Înscris: 19.04.2009
http://www.qatarairw...ommodation.page

Ei fac toate treburile, problema e ca ii cam mare tranzitul la tine.
Nu stiu cum ai avut performanta unei asa rezervari :D

#61
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Nu am luat inca biletele, dar asa as avea de gand Posted Image Daca pot iesi usor prin Doha. Sau un tranzit de sub 24h, dar oricum sunt si alte variante cu tranzit mai mic.

Vreau un tranzit mai mare din doua motive: mi se pare mai odihinitor intre doua zboruri lungi sa petrec o noapte la hotel sa ma odihnesc; si as vrea sa ma plimb sa vad si Doha, chiar daca doar pt 1 zi la dus si 1 zi la intors.

Edited by allah2, 08 September 2016 - 21:51.


#62
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,481
  • Înscris: 19.04.2009
Pai de asta ma miram, ca nu te lasa sistemul sa faci rezervari cu escala asa de mare.
Si daca le faci separat, pe langa faptul ca vei avea un tarif de-o sa te doara capul, QR nu se va implica in transfer.

In Doha nu prea ai ce vedea, sincer :)

#63
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 03.04.2010
Promotie la zboruri cu Qatar Airways din Bucuresti catre destinatii din Asia, Australia si Africa.
Oferta ( in foto ) valabila pana la data de 14.11.2016
Mai multe detalii pe site-ul companiei.

Attached Files


Edited by raul_6776, 09 November 2016 - 13:50.


#64
adysab

adysab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 15.04.2006
Salutare!
Stie cineva cum pot rezerva un tur Safari Desert din Doha? Fie de la o agentie, fie prin intermediul QA? Insa ma intereseaza sa ma lipesc unui grup deja format, calatorind singur ... Se pare ca agentiile lor au o politica de a nu alipi turisti intr un grup care nu se cunosc intre ei, astfel fiind nevoie de un tur privat in cazul in care esti solo traveller ...

#65
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Eu am rezervat direct de la Qatar Airways de pe site, evident a fost printr-o agentie subcontractata insa pretul a fost unul dintre cele mai mici gasite (am cerut la vreo 3 agentii si am comparat) si a fost foarte usor ca am putut plati cu cardul online.

Am fost 2 persoane in grupul nostru (eu si un coleg) si au mai fost inca doua alte persoane in jeep.

Experienta merita toti banii.

#66
adysab

adysab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 15.04.2006
Gasisem si eu acele tururi oferite direct pe site-ul QA, insa nu ma lasa sa rezerv decat pentru minimum doua persoane. Le am trimis mail, sa vedem ce raspuns primesc ...

#67
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,481
  • Înscris: 19.04.2009
https://9.a-walk.com/2vjHr0I

Qatar a scos vizele pentru romani :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate