Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Dell vs Acer. Ce sa aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Nu ai nevoie de i7 pentru o utilizare generala. Am zis-o si o repet, ecranul poate face diferenta. In schimb, intre i5 si un i7 nu simti diferenta.

Sa zicem ca merge, daca pui atât de mult accentul pe baterie.

#38
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Eu chiar nu inteleg ce se intampla de multe ori pe aria asta.. oamenii parca intreaba doar ca sa vina ceilalti sa le intareasca ideea.... nu vor sa auda altceva. JegMihai recomanda un super laptop in buget asemanator si tu dai 2800lei pe un acer cu 7500U ....

#39
ovisire

ovisire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 03.03.2007

View PostDrag0n_X, on 30 ianuarie 2017 - 23:27, said:

Eu chiar nu inteleg ce se intampla de multe ori pe aria asta.. oamenii parca intreaba doar ca sa vina ceilalti sa le intareasca ideea.... nu vor sa auda altceva. JegMihai recomanda un super laptop in buget asemanator si tu dai 2800lei pe un acer cu 7500U ....
Mi-au fost de ajutor sfaturile si multumesc celor care au raspuns la apelul meu! Imi doream un laptop cu configuratia de care am vorbit mai sus, chiar daca nu il voi folosi la capacitatea lui. Dar vreau sa fie valabil pe termen lung pentru ca nu o sa-l inlocuiesc prea curand.
In alta ordine de idei...sunt nemultumit de design si regret putin ca nu am ales Dell-ul. Pe carcasa si pe suportul de tastatura se cunoaste absolut orice amprenta iar daca atingi plasticul de pe oricare dintre marginile ecranului se simte ca are loc liber, are joc. La touchpad,  in partea de jos, se vede un loc de 1 mm liber. In celelalte laterale este perfect incadrat in carcasa.
Daca selectez ca Bs player sa foloseasca procesorul placii grafice dedicate filmele nu ruleaza cum trebuie,

Edited by ovisire, 03 February 2017 - 11:41.


#40
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View Postovisire, on 03 februarie 2017 - 11:21, said:

sunt nemultumit de design si regret putin ca nu am ales Dell-ul.
Mdea, de parca Dell-ul e vreo mare minune.

Nu poti sa ai asteptari foarte mari de la un laptop in banii astia, toate au cate un compromis. IdeaPad-ul mi s-a parut cel mai echilibrat dintre toate variantele.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate