Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

informatii experienta munca pt emigrare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
griguta9779

griguta9779

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.01.2011
Buna ziua....
Doar ce m-am inscris pe acest forum, dar l-am vizitat destul de frecvent in ultima vreme. Deci...as vrea ...ca toti de pe acest forum..sa emigrez in Australia. Problema este ca nu prea stiu pe ce sa ma bazez. Am terminat filologia, engleza-germana in 2003 si am lucrat ca profesor de engleza intr-un centru al Ministerului Apararii tmp de 3 ani. Din 2006, am renuntat la predat. Acum as vrea sa emigrez ca profesor de limba engleza, pt ca am vazut ca exista chiar nevoie pentru Profesori de engleza pentru vorbitori de alte limbi (desi nu apare in SOL, am gasit pe lista ACT cu cod 249311 pentru posturi sponsorizate de statul respectiv). Problema mea cea mai mare este ca nu am experienta recenta de predare in ultimii doi ani, sau macar un an. Ma mai baga cineva in seama in cazul asta? Trebuie neaparat sa am experienta recenta?
VA multumesc frumos...si poate ma lumineaza si pe mine cineva.  :confuzzled:

#2
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View Postgriguta9779, on 12th January 2011, 13:15, said:

Buna ziua....
Doar ce m-am inscris pe acest forum, dar l-am vizitat destul de frecvent in ultima vreme. Deci...as vrea ...ca toti de pe acest forum..sa emigrez in Australia. Problema este ca nu prea stiu pe ce sa ma bazez. Am terminat filologia, engleza-germana in 2003 si am lucrat ca profesor de engleza intr-un centru al Ministerului Apararii tmp de 3 ani. Din 2006, am renuntat la predat. Acum as vrea sa emigrez ca profesor de limba engleza, pt ca am vazut ca exista chiar nevoie pentru Profesori de engleza pentru vorbitori de alte limbi (desi nu apare in SOL, am gasit pe lista ACT cu cod 249311 pentru posturi sponsorizate de statul respectiv). Problema mea cea mai mare este ca nu am experienta recenta de predare in ultimii doi ani, sau macar un an. Ma mai baga cineva in seama in cazul asta? Trebuie neaparat sa am experienta recenta?
VA multumesc frumos...si poate ma lumineaza si pe mine cineva.  :confuzzled:

eu ma tem ca citind textul de mai sus cu greu imi vine sa cred ca ai terminat filologia. daca te pun la un test iti vor da un shut in anus

#3
griguta9779

griguta9779

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.01.2011

View Poststarpom, on 12th January 2011, 13:57, said:

eu ma tem ca citind textul de mai sus cu greu imi vine sa cred ca ai terminat filologia. daca te pun la un test iti vor da un shut in anus


Daaa.... iti multumesc foarte mult...a fost exact raspunsul la care ma asteptam! Romania....

#4
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004

View Postgriguta9779, on 12th January 2011, 22:15, said:

Am terminat filologia, engleza-germana in 2003 si am lucrat ca profesor de engleza intr-un centru al Ministerului Apararii tmp de 3 ani. Din 2006, am renuntat la predat. Acum as vrea sa emigrez ca profesor de limba engleza, pt ca am vazut ca exista chiar nevoie pentru Profesori de engleza pentru vorbitori de alte limbi (desi nu apare in SOL, am gasit pe lista ACT cu cod 249311 pentru posturi sponsorizate de statul respectiv). Problema mea cea mai mare este ca nu am experienta recenta de predare in ultimii doi ani, sau macar un an. Ma mai baga cineva in seama in cazul asta? Trebuie neaparat sa am experienta recenta?
Salutare. Sunt doua aspecte de care trebuie sa tii seama:
1. acreditarea la Vetassess. Trebuie sa indeplinesti conditiile lor, care s-ar putea sa ceara experienta recenta in meseria echivalata.
2. Din 1 iulie va aparea un nou sistem de punctare pe care-l gasesti detaliat aici: http://www.immi.gov....points-fact.pdf
Zice acolo ca poti obtine puncte pentru un anumit numar de ani de Overseas work experience in nominated occupation or a closely related occupation.
Ce-ai practicat din 2006 pana acum e oarecum apropiat de meseria pe care vrei s-o echivalezi?

View Poststarpom, on 12th January 2011, 22:57, said:

eu ma tem ca citind textul de mai sus cu greu imi vine sa cred ca ai terminat filologia. daca te pun la un test iti vor da un shut in anus
Contributie zero. Nota 3, iesi afara. Vorbesti ca sa n-adormi. Te-a mancat prea tare in anus de nu te-ai putut abtine?

#5
un_nick

un_nick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.04.2008

View Postgriguta9779, on 12th January 2011, 13:15, said:

Buna ziua....
Doar ce m-am inscris pe acest forum, dar l-am vizitat destul de frecvent in ultima vreme. Deci...as vrea ...ca toti de pe acest forum..sa emigrez in Australia. Problema este ca nu prea stiu pe ce sa ma bazez. Am terminat filologia, engleza-germana in 2003 si am lucrat ca profesor de engleza intr-un centru al Ministerului Apararii tmp de 3 ani. Din 2006, am renuntat la predat. Acum as vrea sa emigrez ca profesor de limba engleza, pt ca am vazut ca exista chiar nevoie pentru Profesori de engleza pentru vorbitori de alte limbi (desi nu apare in SOL, am gasit pe lista ACT cu cod 249311 pentru posturi sponsorizate de statul respectiv). Problema mea cea mai mare este ca nu am experienta recenta de predare in ultimii doi ani, sau macar un an. Ma mai baga cineva in seama in cazul asta? Trebuie neaparat sa am experienta recenta?
VA multumesc frumos...si poate ma lumineaza si pe mine cineva.  :confuzzled:


Buna ziua,

In momentul de fata sunt in proces ptr acrediare VETASSESS.
Mai multe detalii gasiti aici: http://www.vetassess...lifications.cfm
Ca si experienta :"...have at least one year of employment experience in a closely related field to your nominated occupation, at the
appropriate skill level for your nominated occupation." - SRG1
Trebuie studiat f bine site-ul Vetassess.

Bafta

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate