Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

faliment

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
bellu777

bellu777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.07.2010
Buna ziua tuturor.Am si eu nevoie de cateva lamuriri daca se poate.Prin urmare,in ce consta "procedura simplificata a falimentului"?Adica,as vrea sa stiu daca procedura asta este mai rapida in desfasurare sau...care-i diferenta????Daca ma poate scoate cineva din ceata...ii raman dator pana la adanci batraneti.Multumesc anticipat!

#2
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postbellu777, on 11th January 2011, 16:11, said:

Buna ziua tuturor.Am si eu nevoie de cateva lamuriri daca se poate.Prin urmare,in ce consta "procedura simplificata a falimentului"?Adica,as vrea sa stiu daca procedura asta este mai rapida in desfasurare sau...care-i diferenta????Daca ma poate scoate cineva din ceata...ii raman dator pana la adanci batraneti.Multumesc anticipat!
Nu ai specificat la ce tip de debitor te referi

Procedura simplificata a falimentului se aplica debitorilor (in stare de insolventa, aflati in una din urmatoarele situatii:

    * comerciantii, persoane fizice, actionand individual;
    * asociatii familiale;
    * comerciantii exceptati de la aplicarea procedurii generale;
    * debitorii care nu au depus la termen actele cerute de lege;
    * societati comerciale dizolvate anterior formularii cererii introductive;
    * debitori care si-au declarat prin cererea introductiva intentia de intrare in faliment sau care nu sunt indreptatiti sa beneficieze de procedura de reorganizare judiciara prevazuta de lege.

Procedura simplificata este procedura prin care debitorul intra direct in procedura falimentului, fie odata cu  deschiderea procedurii insolventei, fie dupa o perioada de observatie de maximum 60 zile.

View Postbellu777, on 11th January 2011, 16:11, said:

Buna ziua tuturor.Am si eu nevoie de cateva lamuriri daca se poate.Prin urmare,in ce consta "procedura simplificata a falimentului"?Adica,as vrea sa stiu daca procedura asta este mai rapida in desfasurare sau...care-i diferenta????Daca ma poate scoate cineva din ceata...ii raman dator pana la adanci batraneti.Multumesc anticipat!

Rog sa fie stearsa aceasta postare daca se considera publicitate:
http://www.lichidare...sau-insolventa/

#3
bellu777

bellu777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.07.2010
debitorul este s.r.l. iar eu am de recuperat o creanta destul de importanta,in calitate de creditor (b.o.emise  fara acoperire bancara).zilele trecute,adm judiciar a prezentat un raport la care concluzia a fost "propunere de intrare in faliment prin procedura simplificata" judecatorul sindic a emis notificare pe baza acestei concluzii.prin urmare,care mai sunt pasii care vor mai fi de facut,pana la lichidarea bunurilor firmei?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate