Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

dauna totala

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005
Salut , stie cineva cine stabileste starea tehnica a a autoturismului(satisfacatoare,medie,buna) in vederea aplicarii coeficientului de uzura pentru acordarea despagubirii in caz de dauna totala pe RCA?
Cumva service-ul care face devizul ? Sau inspectorul de daune de la asiguratorul RCA ?

Edited by pstefan, 10 January 2011 - 19:25.


#2
giulio

giulio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 26.12.2006

 pstefan, on 10th January 2011, 19:02, said:

Salut , stie cineva cine stabileste starea tehnica a a autoturismului(satisfacatoare,medie,buna) in vederea aplicarii coeficientului de uzura pentru acordarea despagubirii in caz de dauna totala pe RCA?
Cumva service-ul care face devizul ? Sau inspectorul de daune de la asiguratorul RCA ?



inspectorul,care poate fi subiectiv  :cursing:

#3
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,682
  • Înscris: 30.01.2006
eu din cate stiu exista un catalog, acelasi dupa care face si casco, acolo e trecuta valoarea in functie de vechime, si poate fi ajustat si functie de km, dar nu prea mult, parca +-10%, dar nu stiu, oricum, daca nu-ti convine ideea ii poti explica ca-i dai in judecata, si au de pierdut si mai mult, dar trebuie sa fii sigur ca ai dreptate.

#4
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005
eu intrebam cine stabilieste starea tehnica , stiu de catalogul respectiv.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate