Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Care este "smecheria" site-urilor de reduceri?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
bozghiyy

bozghiyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 14.04.2007
Si eu am observat ca se obisnuiesc acest tip de "reduceri". Am vazut un laptop reducere 60-80% cica de la 4000 de lei. Zic .. wow... nu e posibil sa fie reducerea asa mare. Intru pe site la ei... ultimul junghi de laptop, probabil ca ramasese in stoc de prin anu' 2000 cu pretul de 4000 de lei. Ma duc inapoi la oferta, vad acolo: "vouchere achizitionate 2", saracii...

#20
LOL_

LOL_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.01.2012
Nu recmand GOLDEN DEALS.Am achizitionat un vocher,am platit prin transfer bancar,am asteptat o luna sa imi vina produsul si nimic,dupa care m-au anuntat ca nu voi mai primi produsul si mi-au dat banii inapoi.Asa ca am facut degeaba drumuri la banca si am platit 25 ron comisioane.Nici nu mai vreau sa aud de ei pe viitor,sa aiba oferta ofertelor ca nu ma mai intereseaza.

#21
dorianaana

dorianaana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.06.2012
Oameni buni,
aceste site-uri au stricat piata in toate domeniile de actrivitate, mai ales al saloanelor.
ca si lucrator, te obliga sa faci o oferta cu un pret de rahat , ex: un tratament facial la 40lei sau un epilat total la 30lei , la care muncesti cate o ora si jumatate pe nimic, iar ei  castiga o gramada de bani fara sa depuna niciun efort, pentru ca iti iau un procent de 35-40% din  valoarea ofertei, iar baza de date o au formata din adrese de mailuri furate ..
posteaza oferte mincinoase , iar cine nu  cunoaste , le iau de bune.
microdermabraziune, vara??? total gresit, aceste sedinte se fac numai in anotimpul rece, toamna sau iarna..
''EPILARE DEFINITIVA, FOTOREGENERARE''? minciuni, minciuni, parul creste din nou, se agreseaza pielea, se activeaza ganglionii mamari, practic se predispune clientul catre cancerul de piele, pentru ca , acest tip de laser nu este studiat ca si efecte secundare pe termen lung!!  persoane arse pe fata!!
''tratamente cu produse BIO'' , gen gama FLORITENE, MINCIUNI,MINCIUNI, MINCIUNI!

si, cine are de pierdut? tot clientul , pentru ca, la acesti bani nu poti avea pretentia sa fii lucrat cu simtul raspunderii ci ''la norma'' si in bataie de joc..
speram ca PROTECTIA CONSUMATORULUI sa se sesizeze cat mai repede iar aceste site-uri sa dispara de pe piata!!!!!

#22
khazar

khazar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 30.03.2006
"smecheria" este ca printre unele oferte bune sunt foarte multe oferte care au pretul normal umflat, iar in realitate cel cu discount e peste pretul pietei...asta fara sa luam la socoteala siturile fantoma, care incaseaza banii de pe net, dar nu mai platesc nimic firmelor promovate si in 2 luni declara faliment sau patronii se fac nevazuti (a fost cel putin un caz pe forum)....

Personal am cumparat de pe un astfel de site (nu dau nume sa zica lumea ca fac reclama sau ca sunt angajat al lor) un abonament la sala si cateva feluri de mancare in orasul in care locuiesc, dar m-am documentat inainte sa stiu ca e intr-adevar convenabila oferta si ca site-ul e de incredere....

dorianaana said:

aceste site-uri au stricat piata in toate domeniile de actrivitate, mai ales al saloanelor.
ca si lucrator, te obliga sa faci o oferta cu un pret de rahat , ex: un tratament facial la 40lei sau un epilat total la 30lei , la care muncesti cate o ora si jumatate pe nimic, iar ei castiga o gramada de bani fara sa depuna niciun efort, pentru ca iti iau un procent de 35-40% din valoarea ofertei, iar baza de date o au formata din adrese de mailuri furate ..
Ca agent comercial nu te obliga nimeni sa lucrezi cu un astfel de site daca tu consideri ca iesi in pierdere...

Edited by khazar, 03 June 2012 - 14:50.


#23
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Nu e nicio șmecherie. Există oameni proști, și oameni deștepți. Proștii plătesc pentru prostia lor.

#24
ariella1969

ariella1969

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 29.07.2010
Eu una am cumparat cateva vouchere de care am fost multumita. In general de cosmetica/epilat/manechiura/tratamente corporale sau mancare. Sincer am fost multumita, exista loc si de mai bine dar nu stiu cum ar fi fost serviciile daca ma duceam faa voucher. Clienta fidela dupa un voucher achizitionat am ramas descat la un cabinet veterinar care se ocupa de cutu meu tare bine.
In general site-ul de reducere opreste ca 50% din valoarea voucherului iar firmele participante au parte de clienti si spera ca acesti clienti sa revina.
Toate bune si frumoase pana aici pana am patit-o de m-am lecuit! Am cumparat prin mybestdeal.ro un voucher pentru 3 zile la Budapesta in valoare de 111 euro. Pe 3 august m-au anuntat ca nu mai pot utiliza voucherul ca firma proprietara a site-ului este in insolventa si are conturile poprite. Asa ca am cam ramas cu banii dati. Ceva sfaturi cum sa imi recuperez banii aveti?

#25
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012

View PostLyvyoo, on 09 ianuarie 2011 - 23:55, said:

Salut,
Daca in cazul site-urilor gen spam-spam-spam.ro ne-am lamurit cum sta treaba si care-i mecanismul "profitorilor", sunt curios daca stiti care este ideea site-urilor de reduceri, gen FunDeal.ro, GoldenDeals.ro, Kuponiada.ro, spam.ro, TopDeals etc. ? E si aici o smecherie sau sunt doar niste oameni nevinovati care aduc unui salon sa zicem 3000 de persoane la un pret redus, din care isi trag un anume comision, de la salon?

Precedentul spam-spam-spam.ro &co. ma face sa fiu circumspect!
Nu mi se pare nici o smecherie cu site-urile de reduceri din moment ce imi cumpar relativ des lucruri si nu am fost niciodata " tzepuit "

#26
azimaine

azimaine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.11.2014
Părerea mea este ca sunt profitabile. http://blog.dealadvi...ile-pentru-toti
Iar daca nu-ti convine poti returna produsul fara nicio problema.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate