Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

2011 Masters

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Optimi foarte interesante anul aceasta (normal, doar îi avem pe cei mai buni jucători din lume)! :)

Mark Selby vs Mark King
Shaun Murphy vs Jamie Cope
Mark Williams vs Ding Junhui
John Higgins vs Graeme Dott
Ali Carter vs Peter Ebdon
Stephen Maguire vs Marco Fu
Ronnie O'Sullivan vs Mark Allen
Neil Robertson vs Stephen Hendry

Iar premiul pentru cel mai mare break (nu am spus „break maxim”) este de 15 000 £. Iar ca motivația să fie și mai mare (ca de obicei) avem și un premiu frumușel pentru învingător: 150 000 £.

#2
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
S-a consumat meciul de deschidere al Mastersului. Mark King l-a învis pe Mark Selby (deținătorul trofeului) cu scorul 6-4, iar asta nu a fost o mare surpriză pentru mine. Selby nu a arătat o formă prea bună la ultimele turnee.

La ora 21.00 începe al 2-lea meci (Ali Carter - Peter Ebdon). Sper să câștige Ali că nu l-am mai văzut nici pe el de ceva timp să avanseze serios spre finală într-un turneu :)

Edited by 4nDr3i, 09 January 2011 - 19:35.


#3
raduupri

raduupri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 18.01.2009
Ali Carter - Peter  Ebdon (5 - 6) am fost surprins ca a castigat Ebdon, n-am vazut meciul pana la final.
Ronnie O'Sullivan - Mark Allen (4 - 6) cum au spus si comentatorii, unul din principalii favoriti la titlu Ronnie O'Sullivan eliminat  :thumbdown:
Neil Robertson - Stephen Hendry sper ca meciul de azi va fi unul interesant pe masura numelor jucatorilor

#4
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postraduupri, on 12th January 2011, 08:48, said:

Ali Carter - Peter  Ebdon (5 - 6) am fost surprins ca a castigat Ebdon, n-am vazut meciul pana la final.
Nici eu. :) Oricum, dacă se prelungește frame-ul Ebdon are prima șansă, este un maestru al jocurilor lungi.

Dacă ne uităm pe tabloul principal am putea spune că surprizele s-au ținut lanț în optimi. Vom avea totuși un meci foarte interesant în sferturi - Mark Allen vs Neil Robertson.

#5
Daros

Daros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 10.04.2007

View Postmircea21, on 13th January 2011, 00:13, said:

Dacă ne uităm pe tabloul principal am putea spune că surprizele s-au ținut lanț în optimi.

Masters-ul nebun: din cele 8 meciuri ale primei runde, nu mai puțin de 7 surprize (mai mari sau mai mici :) ). Singurul favorit care a trecut de optimi a fost Neil Robertson. În rest, jucătorii cotați cu șansa a doua au trimis la domiciliu favoriții.
Păcat că Hendry nu a putut trece de prima rundă (ar fi conturat alături de ceilalți 7 temerari acest Masters  B) ), însă ar fi avut un meci extrem de dificil în compania lui Mark Allen.

#6
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Trei lupi tineri și Marco Fu în semifinale! Un lucru este sigur - vom avea un nou nume pe lista celor care au câștigat acest turneu.

#7
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
O finală istorică, ce a fost câștigată clar și meritat de către Ding Junhui. Două titluri la UK Championship și un Masters nu e rău deloc la 23 de ani! Mai lipsește un trofeu... ;)

Edited by mircea21, 17 January 2011 - 21:38.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate