Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Marire partitie Bootcamp pentru Windows

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
dragasani

dragasani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 01.09.2009
Stie cineva cum pot sa modific dimensiunea partitiei pentru Windows fara sa o sterg? Multumesc

#2
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Cauta Parted Magic descarci iso, scrii pe un cd -> boot de pe cd si ... mai departe este intuitiv. :)

#3
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Postdragasani, on 7th January 2011, 10:34, said:

Stie cineva cum pot sa modific dimensiunea partitiei pentru Windows fara sa o sterg? Multumesc

cu DiskUtility ai incercat? DriveGenius poate...

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
http://guides.macrum..._Camp_Partition

#5
dragasani

dragasani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 01.09.2009
Am ales o varianta mai simpla. Am impartit partitia MAC care era foarte mare in doua, si pe cea din urma am formatato exFAT (FAT64) ca sa pot scrie/citii atat din OS X cat si din Windows. Toate bune si frumoase pana am schimbat din Windows ( Disk Management) litera atribuita partitiei exFAT. Dupa restarat, in boot screen, OS X numai aparea deloc iar cand am ales Windows, dupa ecranul cu logoul Windows 7 aparea blue sreen cu eroarea unmountable_boot_volume.

Fiind vorba despre un MacBook Air fara SuperDrive (instalasem Windowsul dupa un stick si ulterior am dezinstalat rEFIt deci numai puteam boota de pe stick) nu aveam nici o optiune sa incerc sa ii dau repair sau ceva la Windows. (Am incercat toate variantele de la Safe Mote)

Cand bootam pe stickul cu OS X in Disk Utility imi vedea cele 3 partitii ca fiind Unmounted, butonul Check Disk sau Mount erau inghetate.
Daca incercam clean install, in fereastra unde trebuia sa aleg partitia nu aparea nici un hard deci a trebuit sa dau format la hard. Am incercat sa dau format la o singura partitie din cele 3 dar imi dadea o eroare Unable to change the map drive sau ceva de genu deci a trebuit sa formatez intreg hardul si sa pierd toate datele.


Mai existau variante pe care nu le-am incercat?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate